Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudom távoltartani a galambokat az erkélyemről? fórum

Hogyan tudom távoltartani a galambokat az erkélyemről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
37. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 36. - 53cc09e608)
2008. ápr. 23. 17:08
azt nem ,de a fiam elszavalta neki a falu végén kúrta kocsmát...lehet én rontottam el és az anyámtyúkját kellett volna?:)
36. 53cc09e608 (válaszként erre: 34. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 23. 15:53
Ügyes kutyus . Persze érvelhet is ..hogy nem mondtad el neki az Anyám tyúkja című verset !:)))))
35. f290b382c2 (válaszként erre: 34. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 23. 11:11

És a kacsák?Megmaradtak???

Ha a papagájokat nem szereti,kölcsönvenném a kutyusodat!!

2008. ápr. 23. 10:54
én kölcsönadom a kutyámat:)ha a csirkéimet megette,valószinü a galambokat sem veti meg...
2008. ápr. 23. 10:30

rossz CD- ket tegyél damilra ..és ahogy visszaveri a fényt a madarak megijednek és tovább állnak.

A madarak félnek a fényvisszaverő anyagoktól .Alúfolia csíkok is jók lennének ,de azokat az időjárás gyorsan tönkreteszi .

2008. ápr. 23. 09:41
vegyél egy macskát, az és makkám tegnap egy döglött galambot hozott a szájába, azt hittem elájulok!!
31. f290b382c2 (válaszként erre: 15. - Anitarenata)
2008. ápr. 23. 02:42

Hát,kiscicám,nekem a lakásban 5 madaram van szabadon,és naponta 2x takarítok,porszívózok,felmosok utánuk,de az,hogy galambtanya legyen az erkélyemen-soha!!!

Szívesen meginvitállak egy hétre a galambszaros erkélyre,próbáld ki,milyen király,amikor nem tudsz kilépni a x.-ről egy kis friss levegőt szívni,mert tele van galamb-bal-és g.guánóval,arról nem beszélve,hogy a gyerekedet kiraknád-e szellőzni erre a f...a helyre???Ja,és én nem székelek az utcán,nyilván a többi fórumozó sem,akinek ez a problémája.Hanna

30. f290b382c2 (válaszként erre: 29. - Szandraaa88)
2008. ápr. 23. 02:35
Én-bármennyire is szeretem amúgy az állatokat-a fészkét kidobtam,a tojásokat pedig összetörtem-úgy hogy ott is hagytam,hogy lássa,itt nincsenek a fiókái biztonságban.Költeni azóta nem jár be.Igaz,időnként berepülnek..És ha még 1x beköltözne,megint ugyanezt tenném.Mert úgyis vissza fog járni,sajna.......
2008. ápr. 22. 22:20
Nekem az a problémám,h télen beköltöztek a galambok az erkélyemre,mivel akkor elég sok lom volt kint,nem zavart,de most volt lomtalanítás,és már csak a galambok maradtak az erkélyen...sajnos befészkeltek és már többször is költött fiókát...és most is azt csinálja...eddig ugy voltam vele,h megvárom amíg felcseperednek,mert kidobni nincs szivem, aztán száműzöm őket,de most is 2 fióka van és már költi a következőt.Ennek soha nem lesz vége???Kérlek segítsetek!!!
2008. márc. 13. 12:50
Nekünk is ilyen gondunk van. Ki szeretném tenni a kislányom járókában játszani, ha jó idő lesz. Én szélcsengőt akasztok fel.
2008. márc. 13. 12:43
Barátnőm szétvagdosott egy nylon zsákot, és kis csíkokban felkötözte az erkélyre, és ha a szél mozgatja, sustorgó hangja van.
2008. márc. 13. 11:05
valami szer nem létezik esetleg erre aminek mondjuk a szagát nem szeretik?
25. lufi
2008. márc. 11. 10:08
Amikor beköltöztünk a lakásba, galambok fészkeltek az erkélyen. Mindig kimentem elzavarni őket, kb. egy hét után nem is jöttek.
24. 9bc47feccc (válaszként erre: 20. - Harminc3)
2008. márc. 11. 09:38
A sasnak,és a karvalynak nem szeretik a hangját,azt kell magnóról játszani nekik,de abba meg az ember őrül bele,állandóan azt hallgatni.Vagy,kitömött sast szerezni,és kitenni.
23. 9bc47feccc (válaszként erre: 2. - Teltzsu)
2008. márc. 11. 09:36
Tegyél az erkélyre egy plüssmacskát,és már nem is repülnek oda,talán.
22. f290b382c2 (válaszként erre: 21. - 5bastya)
2008. márc. 6. 00:14
Köszönöm szépen!:)Hanna
2008. márc. 3. 11:50

sZÚNYOHÁLÓ, A LEHÚZHATÓS,FELTOLHATÓS.

AZZÓTA A DENEVÉREK NEM JÖNNEK BE.ÜVEGSZÁLAS A HÁLÓ, ÍGY A CICÁNK SE TUD KIMENNI.

2008. márc. 3. 09:33

Én arra lennék kiváncsi, jogy van-e olyan "hang" amit a galambok nem szeretnek?

A repülőtéreken is valami ilyesmit használnak, azt hiszem a neve hangágyú.

Szóval csak az érdekelne, hogy pl. számítógépen vagy más eszközön lehet-e ilyen hangot létrehozni?

2008. jan. 22. 12:29
Nekem is ez a gondom a X.-en.Mi rácsot tettünk fel,beüvegeztük.Ezzel ugyan a galambok oda nem jönnek be,csak a konyhaablakon,hiába van rács.Legutóbb postagalamb ült a konyhaszekrény tetején,de fecske,veréb is előfordul.Legnagyobb gond a DENEVÉREKKEL van.Merthogy folyton bejárnak.Már nem merek szellőztetni!!!!!!S.O.S.!!!Van ötletetek?Lassan megfulladunk,én ugyan ki nem nyitom az ablakot!!
2007. dec. 13. 09:26
Tegyel narancs eszenciat(narancsolaj) az erkelyre.allitolag sok madar nem szereti a naracs illatat
2007. okt. 18. 18:56
Éna fecskékkel hadakoztam egy ideig ,mire rájöttem a fényvisszaverős dolgokat utálják !
16. a1a24a7504 (válaszként erre: 15. - Anitarenata)
2007. okt. 12. 19:55
Szerintem ha lenne erkélyed biztos baromira unnád hogy nem lehet kimenni mert odaköltöznek a galambok(fészkelnek,tojnak,odasz...nak,és a hangjuk az kriminális!).Én alul betömtem a lyukat teljesen,fönt a korlátnál meg csillognak a CD-k. Hatásos és meg lehet fúrni a vasbetont is!
2007. okt. 10. 18:17

Én nagyon örülnék, ha lenne erkélyem és ez lenne a legfőbb problémám. A galambokat pedig nagyon szeretem és a többi madarat, illetve állatot is!

Sosem hessegetnék el egyet sem, hiszen ez egy darabka természet. A galamb guanót is el lehet takarítani: Nem csak oda piszkítanak ahol erkély van! Bárhova!!!!!! Ez természetes. A kutyák és a macskák és a többi állat is csinálja. Meg kell hogy mondjam, bizony néhány ember is... (sajnos bizony az utcán) Erre nem gondoltok?

14. Suhi
2007. aug. 29. 11:36

Szia!

Az albérletben mi is megküzdöttünk velük, reggel eltakarítottuk a fészküket, estére megint ott volt.

Mindent kipróbáltunk. Most ilyen strandgyékénnyel vontuk be a korlátot s így a rácsok között nem tud berepülni, azért hogy a korlátra se, oda meg tettünk műanyag pörgettyűt (tudod olyat amilyent a gyerekek az oviba csinálnak papírból, kis szélpörgőt)

Egyenlőre ez hatásos. Bár most meg a felettünk lévő erkélyének az alsó csövére szállnak... áhh...rettenetes!

2007. jún. 11. 20:27
Sztem nem muszáj fúrni a falat. Veszel ilyen öntapadós fürdőszobai akasztót, kettőt (persze te ragaszd oda rendesen :))és azok közé feszítsd ki a damilt. Hátha...
12. Fuzsuka (válaszként erre: 11. - Teltzsu)
2007. jún. 5. 15:36
akkor próbálj meg a korlátra kívülről, madzagra felkötni pár cd-t, mert azon így is megcsillan a fény, és hátha ez elriasztja a galambokat, és nem fognak odaszállni.Én is utálom, ha lomos egy erkély,de jobb pár lógó cd, mint egy rakás galamb..ar :-)
11. teltzsu (válaszként erre: 10. - Fuzsuka)
2007. jún. 5. 14:55
Korlát van, de arra szállnak rá a galambok, és 1 ideje már beljebb merészkedtek, és az erkélyen is mászkálnak...Tipikus panelos erkélyem van, nem csak olyan franciaerkély... Nem akarom telepakolni mindenféle limlommal, hogy az tartsa távol a madarakat...de unom naponta takarítani a galambürüléket... :(
10. Fuzsuka (válaszként erre: 9. - Teltzsu)
2007. jún. 5. 08:20
És nincs korlát,és egy párkány az ablak alatt,amik közé valahogy ki tudnál húzni egy madzagot?
9. teltzsu (válaszként erre: 8. - Fuzsuka)
2007. jún. 4. 15:13

Ok, köszi. Viszont ezzel is ugyanaz a gondom, mint a damyllal, a vasbeton falat nem tudom átfúrni... :(


De majd megoldom valahogy.

8. Fuzsuka (válaszként erre: 5. - Teltzsu)
2007. jún. 4. 14:05
szia,ismerős a probléma. A mamám a 10-en lakik,és folyamatosan harcol a galambokkal.Ha nem nagyon használjátok az erkélyt-ritkán mentek ki-hamar odakapnak a galambok.Ha észreveszed, hogy elkezd fészket építeni, akkor azt dobd ki.Ha odafészkel, akkor még a kikelt fiókák is oda fognak később járni!Ajánlották már, hogy húzzunk ki egy madzagot,pl amire teríteni is leheta ruhát, és akasztgassunk rá régi cd-ket -ahogy fújja a szél, megcsillan rajta a fény,és ez állítólag távol tartja őket.Állítólag hatásos.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook