Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudom távoltartani a galambokat az erkélyemről? fórum

Hogyan tudom távoltartani a galambokat az erkélyemről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
67. Borzoska3 (válaszként erre: 65. - Survivor3)
2011. aug. 7. 09:46
Te mit szólnál hozzá, ha a szemközti házból légpuskával lövöldöznének át hozzád az erkélyed korlátján ülő galambokra ? Jó ötlet ez ?
66. Borzoska3 (válaszként erre: 64. - Borsa)
2011. aug. 7. 09:44

Nálam az erkélyen a virágládában kaktuszok vannak - ott napoznak nyáron. Egy galamb sincs, pedig 3 éve még ott rajcsúroztak :)

A macsek nem jó buli, mert ha megfogja, akkor mi a csodát csinálsz egy félig megfojtott jó nagy madárral? Aki esetleg még tetves - beteg is ?

Nálunk előfordult, amikor még nem laktak kaktuszok az erkélyen. Az egyik macsek megfogta a galambot a másik meg segített neki... szerencsére az iszonyú üvöltésre (macsekok félelmetes harci kiáltásokat adnak ki) berohantam a nappaliba, elvettem a galambot tőlük és még volt annyi erő benne, hogy el tudott repülni. A macsekok persze zokon vették, hogy elvettem a zsákmányukat - és karmolások formájában én is megkaptam a magamét.

2011. júl. 28. 15:44
légpuska, csúzli, kölni, döglött galamb kifeszítve, méreg, macska
64. Borsa (válaszként erre: 62. - A8972e6228)
2011. júl. 26. 09:20

Tegnap felfűztem én is egy csomó zacsit - reggel félve pillantottam ki ... kettő ott ült a virágláda szélén. Beljebb nem merészkedtek. Fél siker.


... fűzök mééééég zacsit.

63. Nénje
2011. júl. 25. 09:57

Sziasztok!

Olvastam valahol azt is,hogy a párkányról a galambokat le lehet szoktatni,ha egy deszkába szögeket ütsz bele,jó sokat,és kiteszed a párkányra szögekkel felfelé.Erkélyen nem biztos hogy megvalósítható,de hátha másnak jó ötlet...

2011. júl. 25. 09:52
Barátnőmék zacskókat akasztottak fel,ami zörög,ha fúj a szél,és nekik bevállt. Nem túl esztétikus,de más nekik se jutott eszükbe.
2011. júl. 25. 09:51

Egy megoldás van ami tuti. [link]


Itt vettük az erkélyre.

2011. júl. 25. 09:49
Légpuska
59. Borsa
2011. júl. 25. 09:44
Sajnos nem vagyok túl sokat otthon, így nem tudom elég sűrűn elzavarni őket ... és erre gondolom ők is rájöttek, odaszoktak, és sajnos mindent összesz*rnak. Hogyan tudnám távol tartani őket?
2011. júl. 25. 09:43
Ablakozd be, másként nem lehet.
57. Borsa
2011. júl. 25. 09:42
Hogyan lehet a galambokat távol tartani az erkélytől?
56. bagabi (válaszként erre: 55. - D4a2436008)
2011. márc. 29. 11:38

Sziasztok


Próbálta már valaki más is ezt a bagoly szobor módszert? Ha igen milyen a tapasztalata?

2009. jún. 8. 18:19
Vegyel, egy muanyag baglyot, es azt tedd ki, es tobbet nem lesznek ott. En ezt tapasztalatbol tudom, en is sokat mergelodtem,a galambok miatt.
2009. jún. 8. 16:59
Mi kertes házba lakunk és a fenti erkélyen lévő antennára akartak fészket rakni. Mióta az antennára kötöttem kis sárga szalagot, azóta nem jöttek vissza. Akárhányszor leszedtem a fészküket, másnapra mire hazaértem, mindig keletkezett egy új. Ez eljátszották velem egy párszor.
53. c20c593f1c (válaszként erre: 15. - Anitarenata)
2009. máj. 14. 13:14

Ha idetévedsz: Nem vagy ép. Ezek a galambok annyiféle betegséget terjesztenek.

A lányomnál állandóan az ablakpárkányra sz..nak. Ha kinyitja az ablakot, dől be a szag. Állandóan sikálni kell.

2008. szept. 30. 21:09
Pasztanevet nagyon szeretnénk....♥♥
51. fda58604ed (válaszként erre: 49. - Duduska01)
2008. szept. 30. 17:01

Milyen paszta? Meg tudnád írni?

Rosszul vagyok, amikor a külső ablakpárkányról kell levakarnom a galambsz.rt.

2008. szept. 30. 16:56

Sziasztok. Szerintem ez a galambdolog egy folytonos, bosszantó helyzet. :-(

Anyukámék erkélyére is odaszoktak pár éve a galambok, majd bebiztosították magukat egy fészekkel, ami odáig fajult, hogy már a lakásban sem lehetett nyugton lenni tőlük. Anyuék beszerezték ezt a galambfésű nevű dolgot (templomoknál is használják, erre a felső szomszédhoz "költöztek" az állatok, így semmi értelme nem volt...

2008. szept. 30. 15:59
Sziasztok! Az egyik ismerősömnek is sok gondja volt a galambokkal. Ajánlottak neki egy pasztát melyet felkentek a korlátra és a párkányokra. Néhány próbálkozás után a galambok elkerülték.
2008. szept. 10. 08:12
Na persze vannak akik a légpuskára esküsznek de az azért kicsit durva. /na jó ez csak vicc volt :)
2008. szept. 10. 08:08
Miért kellene az embernek a saját lakásában úgy élnie,mintha börtönben lenne /rács az erkélyre,tüskés lap,üres cdk kiakasztása/ arról nem beszélve,h még iszonyatosan ronda látvány is /igaz a madárürülék még rondább/ Kellene valamiféle vegyszer,vagy spray olyan mint pl. a szúnyogok ellen a szúnyogriasztó ami elriassza őket. Természetesen nem méregre gondolok,csak olyanra ami nem tesz kárt bennük. Én a fecskékkel vagyok így,mivel védett madár tudomásom szerint nem szabad leverni a fészküket sem addig amíg el nem költöznek,tavaly megvártam amíg ősszel elköltöznek,utána távolítottam el a fészküket,gondolom nem vagyok köteles elnézni a nem kevés madárürüléket a párkányomon. Az idén csak annyit tudtam csinálni,h állandóan zavartam őket,h ne rakjanak fészket,de ha be tudtam volna valamivel fújni a volt fészek helyét,az talán el is riasztotta volna őket.
2008. szept. 6. 09:16

Tudtátok, hogy a galamb 60 féle, akár halálos kimenetelű, betegséget terjeszt? Bezony!

Abban a jó vastagon lerakódott galamb piszokban, megtelepszik minden, a baktériumoktól kezdve, férgekig, élősködőkig. A fészekben előfordulhatnak bolhák, kullancsok is!

Szereti még valaki galambot? :P

45. ec63a7fc29 (válaszként erre: 43. - 1366d1807f)
2008. szept. 6. 08:55
A negyedik emeletről?
2008. szept. 4. 22:39
Lehet kapni "galambfésüt" odarakod a leszállópályára és nem tudnak landolni.:) Ez olyan 5-10 cm széles lap, amiből kb 10 cm-es tüskék állnak ki sűrűn. Ablakpárkányra, akárhová le lehet rakni.
43. 1366d1807f (válaszként erre: 42. - Ec63a7fc29)
2008. szept. 4. 21:49
Az ugatós kutya még a szomszédokat is elűzi, hehehe :-)))
2008. szept. 4. 21:18

Nagyon szemtelenek, egyetlen megoldás, ha kerítésekhez használatos drótozással körbekeríted magadat.:((


Vagy egy nagyon ugatós kutyát teszel az erkélyedre.

2008. szept. 4. 21:12

Sziasztok!

Nálunk is folyamatos galamb-átjáróház van a 8-on. Már körberaktam a szokásos fészekrakó helyüket sörösüvegekkel, de pár nap múlva rájöttek, hogy el tudják őket mozdítani onnan. :) Nem félnek semmitől a dögök, hihetetlenül pofátlanok, és mi is ott tartunk, hogy szinte egész nyáron ki sem mentünk az erkélyre. (max. takarítani)

Annak, aki lejjebb írta, mennyire szereti a galambokat, nem kívánom, hogy valaha ilyen erkélye legyen, mert félő, az ő véleménye is megváltozik. Én is nagyon aranyos állatoknak találtam őket, amíg csak az utcán találkoztam velük.:)

Most vadásztam a neten és találtam is elektromos galambriasztót 5.000.- Ft-ért, kb. 20 m-es hatókörű, csak a tájékoztatója azt írja, arra érzékeny embereket is zavarhat, így nem tudom, megrendeljem-e és ki merjem-e tenni a lakótelepi erkélyünkre. :(

2008. aug. 7. 07:32
Ausztriában láttam, hogy műgalambok lógnak a ház falán és a szél lengeti őket. Igazi galamb nem is volt a házon.
39. 53cc09e608 (válaszként erre: 37. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 23. 17:41
Már oly mindeggy.. megette már a csibéket .:)
38. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 35. - F290b382c2)
2008. ápr. 23. 17:09
hm...kacsák.....épen a kutyátol megmaradtak,amúgy meg nem....a fagyóban vannak...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook