Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudom elmenteni azt a képet, amit a monitoron látok? (az egész monitorképre gondolok) fórum

Hogyan tudom elmenteni azt a képet, amit a monitoron látok? (az egész monitorképre gondolok) (tudásbázis kérdés)

26. f303be5590 (válaszként erre: 24. - Csinirobi)
2009. dec. 18. 14:09
windows-ban!
2008. szept. 27. 22:49
nekem lap topom van és ott a print screen egy gombon van az insert-tel. a prt sc pedig bevan keretezve. szóval a prt sc nem lehet megnyomni csak az inserttel együtt. akkor hogy tudom elmenteni a képet vagyis paintbe beilleszteni?
2007. dec. 15. 22:14

PrintScreen (PrtScr/SysRq) billentyű egyszeri lenyomásával a teljes képernyőt a vágólapra teszi, megnyitod pl. paintet szerkesztés/beilleszt aztán fájl/mentés.

Ha rövid idő alatt sok képet képernyő képet akarsz menteni célszerű szoftver alkalmazni. Én az XnView nevű ingyenes és magyar nyelvű grafikus programot használom. Be lehet állitani, hogy gombnyomásra elmentse a képernyő képet. Nekem nagyon bevált.

2007. okt. 21. 10:34

A jobb oldali CTRL is működik, mert a CTRL billentyűk között nincs különbség, hasonlóan a SHIFT-ekhez. Sőt, ha a hivatalos gépírás szabályzatát nézzük, a V betű az balkezes betű, azaz a "váltóbillentyűket" jobb kézzel kell ütni. De ebből a szempontból tényleg tök mindegy :) A lényeg, printscreen majd CTRL+V


SF

22. Doki71
2007. okt. 20. 18:44
A printscrn billentyűt nymd le! majd nyisd meg a paint-ot! ( start menü - kellékek )Bal oldali ctrl és v lenyomása egyszerre! Végül fájl - mentés! Eldöntheted, hogy milyen formátumba mented!
21. sasfioka (válaszként erre: 20. - Donyta)
2007. szept. 1. 11:24

A kérdés nem képre, hanem MONITORKÉPRE vonatkozott. Azt pedig nem tudja huzkodni és nem tud jobbklikkelni.


Amiről te beszélsz kedves Donyta az pl. egy böngészőben megjelent képre vonatkozik.


SF

20. Donyta
2007. aug. 31. 14:01
Jobb klikk az egérrel és mentés másként. Ha több képet szeretnél menteni egyszerre, akkor mindet kijelöl és ment. Vagy bal egérgomb hosszantartással áthúzod mindegyiken és mappába tesz.
2007. júl. 30. 11:26

PrintScreen (Prt Scr)billentyű: teljes képernyő vágólapra másolása (többmegjelenítős mód esetén mindkét képernyőt menti! -startmenüstől mindenestől.

ALT + PrintScreen kombináció: csak az aktuális, aktív ablakot menti el. Tehát pl, ha most ezt a hozzászólást olvasod és nyomsz egy ALT + PrintScreent, akkor csak a böngészőt másolja a vágólapra. Ha nem teljes képernyőn nézed a böngészőt, akkor csak annyi, amennyi látszik belőle. Tehát az asztal háttere, a startmenü, stb. nem. Így megelőzhető a későbbi körbevágjuk-effektus :)

A vágólapról pedig szinte mindegyik alkalmazásba be tudod illeszteni a "Szerkesztés > Beilleszt" paranccsal vagy a ctrl + v billentyűkombinációval (word, paint, stb. stb.)


SF

2007. máj. 13. 11:38

printscreen billentyű, vagy Print Scrn,

Nekem Logitech Internet billentyűzetem van ezen az F12 és a Scroll Lock billentyű közt van a legfelső fekete gombsorban.Az is rajta vana billentyűn hogy SysRq.

Ezután be lehet illeszteni a paintbe.

17. gpetra
2007. febr. 27. 16:16
Sikerült!!!
16. gpetra
2007. febr. 27. 16:05

Áhá. nálam is van, de szerintem nem működik... De megpróbálom...

A nyomtatás már megy, csak a mentés nem.

Köszönöm a segítséget :)

2007. febr. 27. 16:04
és nem kell a ctrl
2007. febr. 27. 16:04
a kurzor-csoport felett
2007. febr. 27. 16:03
nálam a billentyűzet jobb oldalán az Insert felett. :)
12. gpetra
2007. febr. 27. 16:01
De hol van maga a PrintScreen parancs?
2007. febr. 27. 16:00

CTRL + Print Screen (egyszerre)


Ez az egész képernyőt "elmenti", de aztán pl. paint-be CTRL + V-vel beillesztheted.

10. gpetra
2007. febr. 27. 15:58
Megvan :) Már csak annyi a kérdésem, hogy képként menteni hogy tudom?
2007. febr. 27. 15:49

de van itt egy magyar nyelvű, ingyenes, és a célnak megfelel, origo szoftverbázisból letölthető:


[link]

8. emagdi (válaszként erre: 7. - Gpetra)
2007. febr. 27. 15:47

igen. onnan már egyértelmű lesz, ha letöltötted:)

(nekem is sikerült, pedig én sem értek hozzá:))

2007. febr. 27. 15:45
Hűha, köszönöm a segítséget. Ezt kell letölteni, és onnan már tudni fogom?
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2007. febr. 27. 15:43
igen, de ez nem minden gépen működik (pl az enyémen sem), akkor jön jól a segédszoftver:)
5. mothertiger (válaszként erre: 2. - Puszmok)
2007. febr. 27. 15:41
Jaaaa!!! Én is így tudom!!! Én a "paint"-hoz szoktam tenni, utólag meg variálgatok vele.
2007. febr. 27. 15:40

pl ezzel a szoftverrel:

[link]


de van erre még egy sor másik hasonló szoftver is, csak keress rá, hogy print screen :))

2007. febr. 27. 15:40
Húúú, ezt a pasim meg tudja csinálni, de nemtom hogyan! Majd megkérdezem tőle, oksa?
2007. febr. 27. 15:39
print screen sysrq gomb ha arra gondolsz próbáld ki, nyomd meg és illeszd be bmp be vagy vhova ahova szeretnéd
2007. febr. 27. 15:38
Hogyan tudom elmenteni azt a képet, amit a monitoron látok? (az egész monitorképre gondolok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook