Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudom átszoktatni a szobába a kislányom és hogy tudom elérni, hogy egyedül aludjon el? fórum

Hogyan tudom átszoktatni a szobába a kislányom és hogy tudom elérni, hogy egyedül aludjon el? (tudásbázis kérdés)


14. kathlee (válaszként erre: 13. - Dencsikné)
2009. ápr. 8. 14:21
Hát akkor csak az marad, hogy folyamatosan magyarázd neki, új szoba, egyedül ivás stb.
13. dencsikné (válaszként erre: 12. - Kathlee)
2009. ápr. 8. 14:17
de nem hajlandó egyedül inni, csak velem.
12. kathlee (válaszként erre: 11. - Dencsikné)
2009. ápr. 8. 14:11
Azt is mellé tudod tenni.
11. dencsikné (válaszként erre: 10. - Kathlee)
2009. ápr. 8. 14:09
Az a baj, hogy csak cumisüvegből haljandó lefogadni, erről sehogy nem tudom leszoktatni. Van neki mindenféle pohara, üvege. Most kapott a mamától egy barbis kulacsot, mert a barbi a sláger, de nem iszik belőle, csak ha nem fáradt. Ha már álmos, nyűgős cumikaüveg kell.
10. kathlee (válaszként erre: 9. - Dencsikné)
2009. ápr. 8. 14:00
Készítsd oda neki a vízet, pl. egy kulacsban. ete mutasd meg neki, hogy ott van az ágy mellet, ha szomjas megtalálja ott.
9. dencsikné (válaszként erre: 8. - Kathlee)
2009. ápr. 8. 13:58
Ha felébred akkor van, hogy kér pár korty vízet, de alszik is utánna. Sokáig nincs ébren.
8. kathlee (válaszként erre: 6. - Dencsikné)
2009. ápr. 8. 13:53
Nagy hiba! Legalábbis szerintem. Én van hogy fél órát ücsörgök mellette éjszaka, mert felébred. De nem bánom, mert nem járkál át, türelmesen szól, ha gondja van és én ott is termek.
2009. ápr. 8. 13:44
Már most kezdj el vele beszélgetni arról hogy saját szobája lesz. Aztán ha átköltözött akkor mindig maradj vele egy kicsit elalvás előtt. Az én gyerköceim is ebben a korban kaptak külön szobát és annyira tetszett nekik hogy könnyeben megszokták a különlétet mint én.
6. dencsikné (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2009. ápr. 8. 13:43
Saját ágyában alszik, de oda van húzva a mi ágyunk mellé, mert éjszaka felébred és nekem kényelmessebb ha nem kell felkelni csak odafordulni, lehet, hogy ez is hiba?
5. dencsikné (válaszként erre: 3. - Sütimama)
2009. ápr. 8. 13:42
A szobába illetve a ott alvásra.
4. kathlee (válaszként erre: 2. - Dencsikné)
2009. ápr. 8. 13:41

Próbáld meg tudatosan felkészíteni a dologra! Nond el neki akár hetente többször is, hogy ő már nagykislány és hamarosan lesz egy saját szobája. Kérdezd meg tőle, hogy szeretné e ezt.

Mi így szokattuk át a lányunkat rácsoságyból, heverőre. Teljesen zökkenőmentes volt.

Ha egy ágyban is alszatok, akkor lehet, hogy egy saját ággyal kéne kezdeni.

2009. ápr. 8. 13:40
mire? bilire, bölcsibe, napirendre,stb?
2009. ápr. 8. 13:38
A most 2,5 éves lányomat csak ősszel tudom külön szobába rakni. Most velem alszik el. Hogyan tudom átszoktatni a szobába és hogy tudom elérni, hogy egyedül aludjon el, hisz télen oviba megy ?! Hogy csináljam, hogy neki is és nekem is „ fájdalommentes” legyen?
2009. ápr. 8. 13:37
Szoktatás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook