Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudok szamitógéppel úgy filmet irni dvd-re, hogy lejátsza a dvd lejátszó is, ne csak a számitógép? fórum

Hogyan tudok szamitógéppel úgy filmet irni dvd-re, hogy lejátsza a dvd lejátszó is, ne csak a számitógép? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 27. 22:54
Erdekel
2010. jan. 22. 20:54
Ashampoo Burning Studió, ha még érdekel. A filmeket konvertáld MPEG2-BE,Azt minden DVD lejátsza.
35. zena01
2009. jún. 11. 09:45
Tudna esetleg valaki olyan dvd író programot ajánlani, ami bevált? Lecserélném a Nerot, mert nálam nem működik. Régen jó volt, de most használhatatlan.
34. Sirga (válaszként erre: 33. - Zena01)
2009. jún. 10. 09:01
Nem tudom, nekem ilyen gondom nem volt vele. Viszont némelyik filmnél elcsúsztatta a hangot. Azt hallottam, annyi funkciót beleraktak már, hogy a mennyiség ment a minőség rovására.
33. zena01
2009. jún. 7. 20:11
A Nero StartSmarttal nem tudok dvd írni, mert mindeg lefagy. Miért?
32. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 30. - Zena01)
2009. ápr. 13. 20:55
pl a dvd shrink-kel ki lehet szedni a felesleget, vagy össze lehet nyomni az alapanyagot.
2009. ápr. 13. 20:52

régen, mikor még eladásra is termeltem a dvd-ket, ezzel a progival csináltam, asszem feliratot is kezel, és ingyenes.(kivéve a konvertáló, a CCE, de ahhoz meg van törés:)a néróhoz hasonló gagyi konvertáló ebben is van ingyé:))


[link]

30. zena01
2009. ápr. 13. 19:43
Ha felteszem a filmet a Nerora, mindig kiírja, hogy nem elég a hely. Ilyenkor mit tegyek?
29. zena01 (válaszként erre: 24. - Sirga)
2009. ápr. 9. 23:45
Köszi, megtaláltam. Heuréka!
2009. ápr. 9. 20:38
Nekem is ez a problemam!! Sikerult szinkronos meset irnom, lejatsza a dvd lejatszo, viszont megprobaltam ugyanezt felirattal, atneveztem ugyanarra (persze a kiterjesztest nem) es nem rakta be oda ahova a filmet!!!! Segitsen valaki!! Feliratos filmet hogy lehet??? amugy nekem nem kellett konvertalo program se , mert a nero start smart azt is megcsinalja iras elott.
27. Sirga
2009. ápr. 9. 15:01

Letöltöttem egy konvertálóprogramot, tökéletesen rárakta a filmet a lemezre - nem csúszik a hang -, viszont egy reklámfelirat időről-időre felbukkan a film közben.(Demo verzió átka. :/) Tudtok olyan, aminél nincs ilyen?

Másik gondom: hogy lehet feliratot rögzíteni a filmre? Mert pl. a Nero sem látja felirat fájlt, mivel az nem olyan kiterjesztésű, mint a filmek. Segítség!!! :)

26. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2009. ápr. 9. 14:37
Szia! Nekunk a tvre (lcd) van rakotve a gep, de mint irtam az a nappaliban van, es szeretnem ha a gyereknel nem ezek az idiota mesecsatornak mennenek, hanem mesek, igy beraktuk oda neki a dvd lejatszot. de mar kifogytam a mesekbol, toltottem le egy csomot, csak ha kiirom em jatsza le :-( de majd megprobalom ahogy irtak it hatha megy nekem is :-)
2009. ápr. 9. 14:33

Ha régi a lejátszód, nem divix-es, akkor dvd formátumú lemezre írd ki a filmeket. Ha újabb, akkor elvileg le kell, hogy játsszon bármilyet, amit kiírsz. Ha újraírhatóra írod ki, akkor nem biztos, hogy menni fog, akkor se, ha rá van írva, hogy támogatja az újraírható dvd-ket is. Elég sz@rok még az extra drága dvd lejátszók is.

Nekem ami bevált:

Vettem kivetítőt, összekapcsolom a laptoppal és arról megy a film. Még ki se kell írni, amint megnézünk valamit, azt töröljük is.

Ja, és így tv-re sincs szükségünk, így nem kell azt a sok hül.e reklámot nézni és nem kell az időpontokhoz igazodni. Ha ügyes az ember, bármit le tud szedni netről. És szerencsére jó ideje mindez legális. :D

És kivetítőn nézve igazi mozis a hangulat. Imádom.

24. Sirga (válaszként erre: 23. - Zena01)
2009. ápr. 9. 12:00
Nekem is. :) Nyisd meg! A felső ikonokból lehet választani, hogy "Kedvencek", "Adat", "Videó", stb. Nálam a Kedvenceknél is ott van, de a Videó részen is - a 1. oszlopban -, hogy "Egy DVD-videó készítése". Megvan?
23. zena01
2009. ápr. 9. 11:54
"DVD-videó készítése" Sehol sem találom. Nekem Nero StartSmartom van.
22. Sirga (válaszként erre: 18. - Zena01)
2009. ápr. 9. 11:16

Semmi gond, sokszor én is bénázok! :)

Szóval, a "DVD-vidó készítése" után kidob egy ablakot - bal oldalon "Tartalom" címmel, jobb oldalon felsorol lehetőségeket(Videó rögzítés; Videó Fájlok Hozzáadása; stb.). Itt leegyszerűsítem, és a film ikonját áthúzom az ablakba.(Kis ideig tart, míg "berakja", ezt egy újabb pici ablak jelzi, ami a folyamatot is mutatja, aztán, ah kész van, eltűnik.)Ha több filmet/részletet akarsz rárakni, azokat is szép sorban húzd át! Ennyi! Aztán "Tovább" gomb, stb, míg fel nem ajánlja az "Írás"-t. Sok sikert! :)

21. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 16. - Bared)
2009. ápr. 9. 10:12
ez jo ezt kiprobalom, hatha igy menni fog, igazabol mindent angolul toltok le es keresek hozza feliratot, minnel tobb minden menjen idegen nyelven itthon :-) remelem igy jo lesz, mert fiamnak a meseket is szeretnem angolul jatszatni es az o szobajaban csak dvd lejatszo van, a nappalinkba van a gep rakotve a tvre... es ugye neki a szobajaban kell jatszani :-D koszonom megegyszer mindenkinek aki irt, holnap megprobalkozok vele, es irok sikerult-e :-D
20. d879a0c5b4 (válaszként erre: 19. - SzeszakAdri)
2009. ápr. 9. 10:02

Íráshibának kicsi az esélye...

Egy DVD lemezre igazából nem 4,4 gigányi adat fér, hanem kb a másfél-kétszerese, csak ezt nem látjuk... Ezek az adatok hibakezelés miatt kerülnek a lemezre...


Szerintem a codec... De nem tudom :)

19. SzeszakAdri (válaszként erre: 15. - Lotta)
2009. ápr. 9. 09:57
Köszönöm a segítséget! Megpróbáltam, de nem ajánl fel másik hangsávot, csak az angolt. Ebben az esetben az írás hibája?
18. zena01 (válaszként erre: 13. - Sirga)
2009. ápr. 9. 09:24
Én is rámentem a DVD-videóra, de nem tudtam vele DVD-re tenni a filmet. Hogyan kell csinálni. Sajnos kezdő vagyok.
17. bared (válaszként erre: 14. - D879a0c5b4)
2009. ápr. 9. 09:23
szerintem is codec gond, én is ezt írtam az elején...valszeg azt a formátumot már nem ismeri a lejátszó...nekem is másikat kellett venni tavaly, mert a 3 évvel ezelőtti thomson cseszett lejátszani az újabb dolgokat...most egy LG van, ez egyenlőre visz mindent, de ez is csak idő kérdése...
16. bared (válaszként erre: 13. - Sirga)
2009. ápr. 9. 09:21
mielőtt kiírod a filmet, betűről betűre ugyanazt a nevet kell adni a feliratnak is, mint a fimnek, csak a kiterjesztése más, az egyik avi, vagy mpeg, a másik sub, vagy srt...ha így sme megy, akkor mappába kell pakolni, és úgy kiírni, onna indítani dvd-vel, mennie kell!
15. lotta (válaszként erre: 12. - SzeszakAdri)
2009. ápr. 9. 09:18
A lejátszó nem engedi átváltani a hangsávot? :O
2009. ápr. 9. 09:13

Ha a dvd-lejátszó nem játssza le, az szerintem codec-probléma...


Filmvágáshoz régen volt a VirtualDub, nem tudom, él-e még és mi van vele.


Feliratot át kell nevezni, az legyen a neve, ami az avi-nak.

13. Sirga (válaszként erre: 11. - Ármin Márk Anyu)
2009. ápr. 9. 09:05
Nem adat DVD, hanem DVD-videó. A feliratot sajnos nem tudom, de ami nekem több részletben jön át, azt simán megfelelő sorrendbe húzom oda az ablakba, és kész. Folyamatosan fogja lejátszani.(Pl. színdarabom van így.)Felirat rögzítése viszont érdekelne, mert van egy filma, amihez külön kellett letölteni a feliratot, viszont nem marad rajta: csak a gép játssza le együtt, de nem automatikusan.(Bármire rárakja a feliratot.)
2009. ápr. 9. 08:56

Sziasztok!


És az miért van, hogy a letöltött avi formátumú filmet a számítógép magyar hanggal, a lejátszó angol hanggal játssza le?

2009. ápr. 9. 08:30
Ja es az adat dvd lemezre kattintasz ugye? nekem ott nem kell beirni, hogy egyet szeretnek, csak kidobja az ablakot amire behuzhatom... es mi van a felirattal? ha az kulon mappas?
10. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 9. - Sirga)
2009. ápr. 9. 08:28
Koszonom , semmi gond, igy en is ertem :-D Nekem Nero start smart-om van, azt esetleg nem tudod, hogy hogy lehetne filmet szetvagni? varj, egyszeruen megprobalom leirni: letoltottem egy filmet, aminek 5 resze van, en azt hittem lejon egyenkent, de nem egy vegtelenitett aviba jott le, az 5 film egyszerre. Szeretnem szetvagni, mert feliratom meg csak kulon-kulon van hozza. Ezt meg lehet oldani valahogy? ha masnem elcsusztatom a feliratot egy filmnyi idovel mindig, de az kicsit maceras.
9. Sirga (válaszként erre: 8. - Ármin Márk Anyu)
2009. ápr. 9. 08:17

Igen, egyet.

Nero - bejelölöm, hogy DVD lemez - kiválasztom az "Egy DVD-videó készítése"-t - kidob egy ablakot, abba áthúzom a másolni való film ikonját(csak azt, amit már a gép is lejátszik, a Sample és egyebeket nem!)- aztán "tovább", meg "következő"... illetve annyi, hogy nem hozok létre fejezetek menüt. Ha kérdésed, van csak nyugodtan!(Bocs, hogy kirészleteztem, de volt már, hogy egész mappát raktam a lemezre, és úgy nem játszotta le. :) )

8. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 6. - Sirga)
2009. ápr. 9. 08:10
Nekem is Nero van, hogy irod meg? mikent? es csak egyet irsz ra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook