Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudok olyan shaket készíteni, mint amilyen a "Mekiben" van? fórum

Hogyan tudok olyan shaket készíteni, mint amilyen a "Mekiben" van? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 17. 10:54
Ja, és amit lehagytam, az az, hogy mennyi fagyi kell egy milkshake-hez. Egy átlagos méretűhöz 2 gombócnyi, de ha nagyon puha a jégkrém, akkor több. Túl kemény jégkrémmel fölösleges próbálkozni, csak jókora íztelen hab lesz belőle és a jégkrém az alján marad.
2009. márc. 17. 10:52

Egyszerű. Ez ugyanaz, mint a briteknél a milkshake. Szörp, tej és jégkrém keveréke.


Pl epreset úgy a legjobb készíteni, hogy egy kis eperszörp, azt felöntöd egy kevés tejjel, így bele a turmixgépbe, majd bele vanília vagy eper jégkrém, megturmixolod, majd még felöntöd tejjel, egy pillanatra még bekapcsolod a turmixgépet és töltheted is a pohárba. (De van külön erre való gép, nem turmixgéppel kell eredetileg csinálni, hanem azzal, amivel a frappét is. Angolul milk shake maker a neve.)

A szörpöt el lehet hagyni, ha nagyon jó féle (ízes) jégkrémed van.


A vaníliáshoz elég csak vaníliajégrkém és tej. De fel lehet turbózni egy kis vaníliáscukorral és fahéjjal.


A csokishoz csoki jégkrém és tej.


Vigyázni kell, ha túl sokáig turmixolod, akkor túl habos lesz, ha túl rövid ideig, akkor darabos marad. El kell találni, vagy inkább le kell szűrni, minden mixernek kell szűrőjének is lenni szerintem, akkor a darabok nem fognak belepotyogni.


Úgy a legszebb a tálalása, ha üveg pohárba töltöd, amibe előtte a pohár szájánál kezdve nyomsz valamilyen szirupot, pl csokishoz csokiszirupot és/vagy karamellaszirupot, olyat, amit a jégkrémre is szoktak tenni. Szépen le fog folyni a poháron, nagyon jól fog mutatni. És kifejezetten az aljára is kerüljön, hogy jól föl lehessen szívni a szívószállal. Utána beletöltöd a milkshake-et, bele a szívószál és kész is. Vastag szívószál kell bele, ugyanis sűrű lesz, vékonnyal nem lehet kiszívni. :P Vaníliáshoz az eperszirup a legjobb. Lehet kapni olyan ropogós bigyókat, ami cukor és fahéj keveréke, utólag ilyet is lehet bele szórni, istni lesz tőle minden ízű milkshake.

Olyan üveg pohárba érdemes tölteni, ami nagyjából V alakú, akkor fog a legjobban mutatni. És legyen jó magas a pohár.


Dolgoztam kávézóban és bárban is, így a munkából kifolyólag tudom, hogy hogy kell készíteni. Sok sikert a próbálkozásokhoz!

2009. márc. 17. 09:41
Hmmm.Jól hangzanak.Ki fogom próbálni őket!!
2009. márc. 16. 16:07

Vaniliás,két személyre,

2 csésze vanilia fagyi

1 és 1/4 csésze sovány tej

3 evő kanál cukor

Turmixold.Jó étvágyat.(De ez csak desszert)

5. 0e9445d7ac (válaszként erre: 4. - 0e9445d7ac)
2009. márc. 16. 16:05
Bocsi ez az epres volt
2009. márc. 16. 16:02

2 csésze vanilia fagyi

1 és 1/4 csésze sovány tej

3 evő kanálepres nesqvick szirup

Ezeket össze turmixolod,és kész!!!!!2 személyre...

2009. márc. 16. 15:49
csoki :)
2009. márc. 16. 15:48
Még nem készítettem olyat, de megpróbálom. Szerintem tej, folyékony tejszín,jég, gyümölcslé és cukor kell hozzá.
2009. márc. 16. 15:45
Hogyan tudok olyan shaket készíteni, mint amilyen a "Mekiben" van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook