Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudod megszeretni a saját testedet? fórum

Hogyan tudod megszeretni a saját testedet? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. Dite
2009. márc. 26. 15:30
Én is így vagyok. 20 kg lemenne már a világ is még szebb lenne.
2009. márc. 26. 14:14
HA FOGYNÉK 20KG AKKOR SZUPERÜL.
2009. márc. 26. 14:03
Én csak akkor tudnám megszeretni a testem, ha olyan lenne, amilyennek szeretném.
47. direne
2008. márc. 2. 00:13
Nehezen. Nagygyon nehezen.
2007. dec. 21. 17:16

Nem érdekel a testem!

Én a csajokét szeretem!:)

2007. dec. 20. 23:03
Hát nem tudom szeretni, majd egy mázsa vagyok, fogyózni kéne de akaraterő nuku!!
2007. dec. 20. 22:39
sehogy
43. Free (válaszként erre: 31. - Esztella100)
2007. dec. 18. 19:33
kipróbáltad? volt haszna? kíváncsi vagyok ám!
2007. okt. 31. 23:47
Lassan.
2007. okt. 31. 22:31
Ez van, ezt kell szeretni.
2007. okt. 31. 22:14
Addig mondom-bizonygatom magamnak, amig elhiszem.
39. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 36. - 0c97fbb607)
2007. okt. 30. 10:30
Puszi.
38. dundy
2007. okt. 30. 07:55
sajnos még nem jöttem rá.
2007. okt. 28. 21:32
Hát ezen nincs mit szeretni!
36. 0c97fbb607 (válaszként erre: 35. - 0a6ce1d48d)
2007. okt. 28. 10:12
Á,nem a testedet szeretik,hanem a belső kisugárzásod!:))))
2007. okt. 28. 10:09
Nekem nem kell megszeretnem, mert mindenki imádja. :))))
2007. okt. 28. 09:46

Én nem szeretem magamat - különösen a testemet!


Neked van egy bizonyos elképzelésed arról, hogy milyennek kellene lennie a testednek. De minden ilyen elképzelés csak szenvedéshez vezet. A test mindig olyan, amilyennek lennie kell. Ha valamilyen eszménykép lebeg előtted, akkor szenvedsz. Tehát dobd el az eszményképet.

Ez a tested - ez van, ezt kaptad Istentől. Hát használd... és élvezd! Ha szeretettel vagy iránta, meglátod, ő is változni kezd, mert ha szereted a tested, akkor gondoskodsz róla, és a törődés rengeteg mindent hoz magával. Akkor nem tömöd tele fölösleges étellel, mert nem akarsz neki ártani. Akkor nem éhezteted halálra, mert vigyázol rá. Odafigyelsz az igényeire, a javaslataira - hogy mikor mit szeretne.

Ha szereted és törődsz vele, akkor ráhangolódsz, és akkor a test önmagától rendbe jön.

Ha nem szereted a tested, az sok problémát okozhat - mert akkor egyre közönyösebbé válsz feléje, elhanyagolod, mert ugyan ki törődne az ellenségével? Nem figyelsz rá; inkább semmibe veszed. Nem hallgatod meg az üzeneteit, és azután még inkább meggyűlölöd.

Te vagy az, aki az egész problémát létrehozta. A test nem teremt problémát, csak az elme. Ez az egész csak az elme szüleménye. Az állatok soha nem szenvednek amiatt, hogy mit gondolnak a testükről - még egy víziló sem! Egy sem szenved - ők tökéletesen elégedettek, mert nincs ott az elme, hogy eszményképeket kreáljon. Máskülönben a víziló is folyton a külseje miatt aggódna. De neki semmi gondja ezzel.

Dobd el az ideálokat. Szeresd a tested - az a te tested. Istentől való ajándék. Élvezd és törődj vele! Ha törődsz vele, akkor tornáztatod, enni adsz neki, és engeded eleget aludni. Mindent megteszel érte, mert a tested a hangszered... úgy bánsz vele, mint az autóddal, amit tisztogatsz, és odafigyelsz minden kis zörejére, hogy nem romlott-e el benne valami - ugye így van? A legkisebb karcolást is gondosan kezeled.

Csak gondozd a tested, és tökéletesen szép lesz - máris az! Olyan szép szerkezet és olyan bonyolult; mégis olyan jó hatásfokkal dolgozik, hogy hetven évig is folyamatosan működőképes. Akár alszol, akár ébren vagy, akár tudatában vagy, akár nem, a tested szünet nélkül működik, méghozzá nagyon halkan. Ha nem ápolod, akkor is működik; folyamatos szolgáltatást nyújt. Gondolj hát hálával a testedre.

Változtass a hozzáállásodon, és meglátod, fél év múlva változásokat veszel majd észre a testeden. Ez olyan, mint amikor beleszeretsz egy nőbe, és ő erre szinte azonnal megszépül. Lehet, hogy eddig nem törődött a testével, de most, hogy egy férfi beleszeretett, most igen. Órákig áll a tükör előtt... csak azért, mert valaki szerelmes belé. Ugyanez zajlik le a testeddel: megszereted a tested, és azt veszed észre, hogy a tested megváltozott. A test megérzi a szeretetet, a törődést, azt, hogy szükség van rá.

A test nagyon finom szerkezet... az emberek mégis durván, erőszakosan bánnak vele. Csak változtass a hozzáállásodon, és majd meglátod az eredményt!

2007. okt. 28. 09:46
Bocsánat,hogy újra és újra beteszem ezeket a sorokat,de egyszerűen akkora igazság az egész és talán segítség is ahhoz,hogy megszerethessék az emberek azt a valamit ami csak az övüké.
32. esztella100 (válaszként erre: 21. - D77e128ed9)
2007. okt. 28. 09:35
engem a párom elfogad olyannak,amilyen vagyok,mégis amikor látom a narancsbőrömet,amit 1-2 éve szedtem magamra ugyaugy vagyok vele, mint Te,nem tudom elfogadni!!
31. esztella100 (válaszként erre: 29. - Free)
2007. okt. 28. 09:27
Amit irtál jó modszernek tartom,meg fogom probálni.
2007. okt. 28. 09:25
Ez jó kérdés.Nekem mostanában sehogyan sem sikerül.
29. Free
2007. okt. 28. 08:32

Általában a tükörben dicsérgetem magam :o) ..."Free, olyan szép szemeid vannak... "Imádlak, Free, mert egyetlen vagy magadnak..."

néha röhögésbe fullad a dolog, de ha reggelente röhögéssel indul a napom, máris szebbnek érzem magam :o)

28. ec63a7fc29 (válaszként erre: 25. - Cikicakk)
2007. okt. 19. 20:49

Jó, hogy te így gondolod.

Sajnos én nem tudom elfogadni. Egy béna sebész összekaszabolta, s még magam előtt is szégyenlőssé lettem.


Talán, ha nem foglalkozok a testemmel, akkor könnyebb.

2007. okt. 8. 06:06
Sehogy. De ez van.
2007. okt. 7. 22:01
Én sehogy, de nem foglalkozom vele.
2007. okt. 7. 14:31
Szeret-nem szeret el kell fogadnunk saját testünket.Természetesen,ha módunkban áll lehet alakítgatni rajta/ itt nem a plasztikai műtétekre gondoltam.Sport,mozgás,diéta stb./ Legnagyobb gond az,hogy a társunkkal is elfogadtassuk
2007. okt. 7. 14:29
Úgy ,hogy az enyém,nem kapok másikat!
2007. okt. 7. 14:26
Majd ha egyszer leadom a 30 kg fölösömet akkor jobban el tudom magam fogadni, addig nem!
2007. szept. 1. 20:36
Barátkozni kell magunkkal s elfogadni hogy vagyunk amilyenek vagyunk.Ha mégis nehéz ez a dolog akkor akarattal sokmindent el lehet érni.
2007. ápr. 6. 12:29
Szerintem akkor tudja magát megszeretni bárki is ha tetszik amit a tükörben lát...persze ha van egy partnered aki szeret és dícsér akkor mindenki szebbnek látja magát mintha egyedül lenne.Én tudom hogy kihat a mgánéletemre hogy nem vagyok elégedett magammal.Sok olyan szituációt elkerülök akár nem is tudatosan ami előrébb vihetné az érzelmi életemet mert nem vagyok elégedett.Nehezebben nyitok az emberek felé.Ez nem volt mindig így.Ha elérném a célom jobb lenne.És jobb is lesz mert megteszek mindent önmagamért:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook