Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék változtatni magamon? Bennem van a hiba? Annyira magam alatt vagyok, teljesen... fórum

Hogyan tudnék változtatni magamon? Bennem van a hiba? Annyira magam alatt vagyok, teljesen... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
212. timycat (válaszként erre: 210. - Mandulafa)
2012. jan. 11. 21:11

Nem látod rosszul! remélem sikerül is megvalósítanod a terveket és végre te is kicsit önző leszel ;)


A "nagylányra" nem tudok megoldást; nálunk szerencsére nincs ilyen, vagyis a szerelem tárgya inkább az apja, mint én

211. Kistanítónéni (válaszként erre: 210. - Mandulafa)
2012. jan. 11. 21:10
Nagyon szurkolok neked. Ha hazamegy a férjed, próbálj kiállni magadért. Ne hangosan, de annál határozottabban. Ne felejsd el, hogy egyenrangúak vagytok és a te munkád is ér annyit, mint az övé!
2012. jan. 11. 21:04

annyira jó, hogy elmondhattam nektek a dolgaim, tudom már írtam, de köszi!

És úgy gondolom, lehet rájöttem min tudnék változtatni, az pedig bennem van. Mégpedig az, hogy eddig a férjem volt az első, és nem önmagam. Kicsit önzőbbnek kell lennem magammal szemben, nekem is jól kell éreznem magam, hiszen abból tudok én is erőt adni neki és a gyerekeknek, de elsősorban magamért kell jól éreznem magam. eddig állandóan itthon keseregtem, ha elment, ha nem velem volt, most úgy érzem hogy ennek vége. Meg fogom találni a módját, hogy ha nincs itt, ne ezen agyaljak, hogy biztosan azért van, mert nem szeret, vagy nem akar velem lenni. Bevezetjük, hogy én is elmegyek kikapcsolódni, akár egyedül akár mással, és együtt is több időt kell töltenünk. Pl valaki írta, hogy a gyerekei teljesen megszokták, hogy melyik nap kié, pl az én nagylányom alig "enged" el, hogy együtt legyünk az apjával, állandóan sír, hiszen ő nincs ehhez hozzászokva, a többinek már természetesebb, ha 1-1 napra nem voltunk velük(na mondjuk ez félévente vagy évente 1x fordult elő), de a nagy egyszerűen lelki beteg, ha nincs velem. Neki is meg kell szoknia, hogy a szülőknek egymásra is oda kell figyelni, akkor leszek én is vidámabb és nem fogok velük sem feszült lenni.

Vettem ma egy jó fürdőt, gyerekek már elaludtak, tettem bele olajokat, gyertyát gyújtottam és elnyúltam a kádban. Hű de jól esett:) nem is tudom csináltam-e valaha ilyet, talán 1x- ezer éve...most épp itt az ideje, hogy magammal is foglalkozzam, elsősorban a lelkemmel(mert nem hanyagoltam el magam, arról nincs szó, csak belül). Rosszul látom?

209. Ami.
2012. jan. 9. 22:52

Miért gondolod,h 4 gyerekkel nem kellesz senkinek?Ez badarság?Nem egy gyerekes nőt ismerek,aki elkelt.Oké egyik 2 gyerekkel.A másik pocakosan,szóval kezdettől az új férfi nevelte.manapság már a gyerekek nem akadály.Persze nem olyan könnyű,mintha egyedül lennél,de nem lehetetlen.Ráadásul ahogy mondod csinos nő is vagy.

A külön szoba számomra is elgondolkodtató,az tényleg viszonyra utal,de te ezt kizárod.De mivel magyarázható?Nem tudnék úgy aludni h tudom h a férjem a másik szobába van,és nem ölel át,nem összebújva alszunk.

2012. jan. 9. 22:21
jóéjt mindenkinek
207. d838452ed6 (válaszként erre: 205. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 22:14
Okszi.:) Már előre izgulok. :) Most meg azon gondolkozom, mit ehetnék még így utoljára.:)
206. 76ea67e69d (válaszként erre: 203. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 22:13
hát,, még én sem vettem magam rá az ujabb fogyira. inkább életmódváltásra, mert ugye az kellene. de nehéz ez annak aki hizékony....
205. mandulafa (válaszként erre: 202. - D838452ed6)
2012. jan. 9. 22:12

gyüminapot én sem tartottam még soha! lehet kis em bírom:))) én is csak a holnapra gondoltam

Egyébként kávét nem ihatsz? én azt olvastam lehet diéta és kúrák mellett, vagy nem?

sok sikert, én csak este tudok ide ülni, majd beszámolok hogyan bírtam a napot(azt mondják csak az első 2-3 napot kell kibírni, aztán összeszűkül a gyomor..

204. 76ea67e69d (válaszként erre: 200. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 22:11

megcsaláshoz nem kell feltétlenül kapcsolat, elég az alkalmi ahol egyik fél sem akar többet a szex nél, kötöttségek nélküli szex.mert nyilván van ilyen.az hogy kivel azt meg lehet jobb ha nem tudod, mert abból csak a vita van és veszekedés. de általában az ilyen pasik nem a környezetükben keresnek esetlegesen alkalmi partnert(a pofátlanok még ott is) hanem távolabb. a balhé elkerülése végett. a megcsalást abból gondolom hogy külön ment szobába, és ha még van is szex köztetek, akkor sem kell a szemedbe nézzen vagy kérdésekre válaszolni,szinészkedni, elzárkózik mindentől, én ugy gondolom a baráti köre mégjobban biztatja mikor buliznak hogy éljen. pedig ott a családja és élhetnétek boldogan.közös programok üdülések, most ugy viselkedik mintha nem is lenne családja felesége. nem értem az ilyen embereket.

azért sok sikert mindenben .

üdv

ati

203. mandulafa (válaszként erre: 201. - 76ea67e69d)
2012. jan. 9. 22:09
amikor régebben beadtam a válópert, akkor lefogytam(a nem evéstől és az idegeskedéstől szóval semmi köze nem volt a diétához)60kg-ról 52-re...baromi jól éreztem magam, mert mindent fel mertem húzni...de mindenki azt mondta, ez már túl sok. Ahogy kibékültünk egyből jöttek vissza a kilók, de észre sem vettem és 60-on megállt, egyszerűen beállt a szervezetem erre, ahhoz már tényleg zabálnom kellene, hogy ennél sokkal több legyek. Jelenleg 61-62 vagyok, ebből szeretnék 5kg-t, csak mindig ez a legnehezebb...főleg, ha neki sem állok:)))
202. d838452ed6 (válaszként erre: 199. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 22:08

Figyi. Én elkezdem. Illetve csak egyetlen gyüminapot bevállalok. De ezt is csak azért, mert ahogy te is írtad, én is ezt csinálom, hogy holnap elkezdem... és mindig ezt mondom. Pedig korábban sportoltam rendszeresen, még háromnegyed éve is.

Azt olvastam, hogy olyan is lehet, h valaki remeg a gyüminapon.

Egyet kikötök, én tuti kell egyek hozzá pirítóst (teljes kiőrlésűből). Te is írtad. Én reggel egyből fogok. Csak simán(margarin nélkül).

(a férjem közben itt szórakozik mellettem, szórakozik a gyümi szón:))

Ja és még amit tuti enni fogok: algopyrin. (a kávéelvonás miatt)

Biztos tiszta idegbaj leszek, szóval nem tudom, mikor jövök géphez.

201. 76ea67e69d (válaszként erre: 199. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 22:02

fogyi: én 4 hónap alatt adtam le 18 kg ot, napi 1200 kalória, 20 perc evezőgép, és délután 5 után nem ettem semmit sem.napi 5 étkezés. téli időszak volt. elég nehéz volt de sikerült, de az is sikerült hogy visszajöjjön,kb 1 év alatt, neked nem is kell fogyni ha csak 4-5 kiló a felesleg. a megoldás kulcsa az életmódváltás, tudom minenki ezt irja de tényleg igy van, amit én megszegtem és meg is bosszulta magát. 177cm és 96kg vagyok jól érzem magam.de már hizni nem szeretnék,

sok sikert

üdv

ati

200. mandulafa (válaszként erre: 198. - 76ea67e69d)
2012. jan. 9. 21:58

a megcsalást azt miből gondolod? abban szinte egészen biztos vagyok, hogy kapcsolata nincs, tehát akivel állandóan, ez ki van zárva.

Abban nem vagyok biztos, hogy 1-1 alkalommal nem jött-e össze valami, de azt meg nem tudom ki lehet, (mert ott a nőnek is tartania kell a száját...nem félreérteni!:))) szóval hallgatnia kell(ene), nem?

199. mandulafa (válaszként erre: 197. - D838452ed6)
2012. jan. 9. 21:55

na akkor pont ugyanolyanok vagyunk: én minden nap elmondom magamban, holnaptól fogyni akarok és kész, de másnap mindig sikerül valami finomat főznöm:))) vagy elmarad a torna, hogy majd holnap...csak az a baj, hogy mindig a holnap marad.

De végre itt a jó alkalom, hogy elkezdjem, mindegy hogyan, csak legyen már valami. Én most elszánt vagyok. Reggelire banánt fogok enni, az jobb, mint más, nem csinál savat(bár nekem azzal nincs bajom szerencsére, csak pl olvastam negatív dogokat a 90 naposról, mert azt akartam csinálni, a reggeli gyümi evés kifejezetten rossz, mert savat csinál)

Bár lehet, hogy nem eszem ám sokat, de a fele is elég lenne...csak olyan finom:) ráadásul a gyerekek is otthagyják, és nincs szívem kidobni, így magamba lapátolom az övükét is...de ezek után egye más, vagy megy a kutyának..ez van...

198. 76ea67e69d (válaszként erre: 195. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 21:43

tudod az a baj hogy nagyon sok mindent láttam tapasztaltam.pl munkásszállón, egy több gyermekes családapa integetett a kocsimból( mikor mentünk vissza a szállóra) a feleségének és gyerekeinek az utca ajtóban álltak,még ki sem értünk az utcájukból közben meg nekem sorolta kit szedett fel milyen jó p..csát a neten. sajnálom de tul sokat láttam és hallottam ahoz hogy pozitivat irjak neked, de akkor ugy irom hogy 99% hogy megcsal. mert van kivétel.de az kevés

kivánom ne legyen igazam és élnétek boldogan

üdv

ati

197. d838452ed6 (válaszként erre: 196. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 21:41
Utánanézek. Most kicsit kedvet csináltál nekem is. Én is ilyen vagyok, hogy rengeteget eszem. Nekem is csak néhány kilóról van szó, meg ugye formásodás. És abban is ugyanaz, hogy én is nagyon gyorsan szeretnék fogyni.:)
196. mandulafa (válaszként erre: 194. - D838452ed6)
2012. jan. 9. 21:38
hú, egyáltalán nem értek hozzá, úgy gondoltam holnap csak banánt, almát, narancsot eszem, meg vizet iszom. Esetleg eszem egy kis rozskenyeret...nem hirtelen akarok fogyni, egészségesen étkezünk most is, csak nagyon szeretem a finom sütiket, és abból kell visszafognom, meg hogy ne egyek ennyit(érdekes, hogy hízni nem hízom, pedig szerintem sokat eszem,) Viszont soha nem tudtam elkezdeni azt, hogy mostantól kevesebbet egyek, vagy még jobban odafigyeljek arra, hogy mit mivel, hogyan. Igazából 4-5kg-nek kellene csak lemenni, bár annak sem biztos, inkább formálódni kellene itt-ott..azt meg lehet a rendszeres torna, mozgás meghozná..
195. mandulafa (válaszként erre: 191. - 76ea67e69d)
2012. jan. 9. 21:32
kicsit mellbe vágott, amit írtál:( igen valóban nagyon önző, bár szerinte nem...de nem hiszem, hogy megcsalna. (nagyon reménykedem, hogy nem, bár kár, hogy nem látunk bele a másik fejébe, mikor hazudik és mikor nem, ha ez így lenne, minden eldőlne, de így még bízom abban, hogy nem)
194. d838452ed6 (válaszként erre: 193. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 21:30

Hú, hát a lelkesedésedet semmiképp nem venném el, de gyüminapot én nem tartom jónak. Komolyan. Vicces, én egyszer tisztítónapot akartam tartani, és tudtam ,hogy azt végül sárgarépa evéssel kell zárni. Délben mondtam a barátnőmnek, hogy na akkor én most eszem sárgarépát, eddig tartott..:)

Szóval nem az van, hogy a gyüminap csak felborítja a rendszert?

193. mandulafa (válaszként erre: 189. - D838452ed6)
2012. jan. 9. 21:24

nem kávézom, nem is dohányzom(még soha nem is próbáltam, soha nem vonzott). Kávét néha iszom, de inkább du 1-2 felé(de ez nagyon ritka, kb 2-3 havonta 1x), mert addigra néha elalszom úgy érzem, nagyon alacsony a vérnyomásom, azt mondják jó lenn, ha többet innék(de nem szeretem)

gyüminapot sem tartottam még soha, csak gondoltam azzal kezdem, hülyeség?

192. d838452ed6 (válaszként erre: 191. - 76ea67e69d)
2012. jan. 9. 21:17
Ezzel én nagyon egyet tudok érteni. Belőlem ugyanezt váltotta ki!
191. 76ea67e69d (válaszként erre: 186. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 21:14

szia, az agyam eldobom, végigolvastam az 1 ső hozzászólásodat a többit átfutva, 34 éves férfiként irom neked a következőket

a férjed egy önző farok

nem érdemel meg téged sem a gyerekeket

tuti megcsal !! miaz hogy külön szoba? külön bulik? ez vicc

halvány jelét nem adja a kompromisszumnak, odadásnak szeretetnek amit egy ilyen müvelt okos tanult nő érdemelne mint amilyen te vagy.gyerekeit hanyagolja áá de bunkó

többet nem irok mert nem akarok csúnyát irni.

válts mihest lehet, ne élj vakon. lehet egyedül maradsz a gyerekekkel de még az mindig jobb mint egy ilyennel együtt élni. talán találsz magadnak még megértő szerető férfit aki elfogad 4 gyerekkel, tudom kicsi az esély de elképzelhető.

sok sikert

üdv

ati

190. hebrencs (válaszként erre: 188. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 21:07

írtad hogy nyelvtanár vagy, remélem ez a nyelv az angol :) mert akkor ajánlom figyelmedbe ezt a számot, főleg a refrént :) ezt követve cselekedj. lépésről-lépésre ;)


[link]

189. d838452ed6 (válaszként erre: 188. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 21:03

Most banálisat kérdezek, de kávét szoktál inni? Diétakor hogy tervezed?

Mert írod a gyüminapot ,gondolom, abba nem fér bele a koffein.

Nekem ez a nagy ..izé .. nem is tudom, szóval ,amiről nehéz lemondanom, főként, hogy alacsony a vérnyomásom, de egészséges életmód miatt kéne.

Egyszer edzőteremben elkezdtem a futógépen 5 perc gyaloglás után mondom, jaj picit pihenni kéne......na akkor azt mondtam magamnak, elég, gyorsan megittam egy energiaitalt, és lefutottam 1 órát, és meg is dicsértek.

188. mandulafa (válaszként erre: 187. - D838452ed6)
2012. jan. 9. 20:55

tornázzunk együtt:)

van egy szobabiciklim(illetve a szüleimé, csak az utolsó terhességnél irtózatosan kijöttek a terhességi visszerek és ajánlották) meg rubint rékára szoktam néha tornázni, de most minden nap csinálni fogom. Holnap tartok egy gyümölcs napot, aztán csinálok egy steinberger 5napos kúrát(mondjuk még soha nem csináltam, azt mondják nehéz kibírni), és utána kevesebbet fogok enni és többet tornázom. MOst nagyon elszánt vagyok, azt mondják, hogy tök jól nézek ki 4 gyerek után is, de nekem 0 az önbizalmam jelenleg és elhatároztam kb 4-5kg le szeretnék fogyni és szebb alakot. (szerintem bőven rám fér, a ruha sokat takar...) Ráadásul abban már biztos vagyok, hogy ezt önmagam miatt akarom és nem a férjem vagy más miatt!

Mindehhez a ti írásaitok ad erőt!

187. d838452ed6 (válaszként erre: 186. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 20:48
de jó erőd van, nekem is kéne tornáznom! Tervezem!
2012. jan. 9. 20:30

ja é még azt is elhatároztam, hogy kicsit lefogyok, csomót fogok tornázni, magammal is fogok foglalkozni(elvégre nő vagyok) igaz eddig sem hanyagoltam el magam szerencsére, de most majd kicsit extrázok, ma vettem magamnak egy dögös farmert és egy szép pulcsit:)

És azt is elhatároztam, ha tartósan(nem egyből feladva a küzdelmet) nem lesz tartós változás a kapcsolatunkban, akkor tényleg kár kapálózni, nem fog menni és ezt jobb előbb belátni, mint 50évesen rájönni. Bár tisztában vagyok azzal, hogy 4 gyerekkel nem fogok kelleni senkinek, de lehet még mindig jobb egyedül élni, mint állandó feszültségben, idegeskedésben, hogy épp "mi nem tetszik, mit kell még tökéletesebben csinálni". egyszerűen emberből vagyok, nem vagyok robot.

biztos nagyon rossz érzés lesz, de rá kell venni magam és nem szabad bedőlnöm a zsarolásainak, hogy akkor majd elpereli tőlem a gyerekeket stb, meg tönkreteszem az életed című fejezet...

185. mandulafa (válaszként erre: 173. - D838452ed6)
2012. jan. 9. 20:24

egyetértek, én is azt szeretném, ha foglalkozna velük és nem a tv vagy a számítógép előtt ülne csak, az lenne a "vigyázás",

azt hiszem ezt is el fogom mondani, és ebben is változást szeretnék

184. 1dc16653d6 (válaszként erre: 182. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 20:23
Ez nagyon jó,ha így érzed:-))
183. mandulafa (válaszként erre: 182. - Mandulafa)
2012. jan. 9. 20:21

még annyit, hogy ma utazott el ugyebár kb 5 napra(igazából nem haverokkal, hanem 1 embert ismer, ő hívta, de ő nem a barátja, inkább csak ismerős kategória, és nem is tudja kik lesznek, hova mennek pontosan...)

na szóval tudom, hogy van 5 "nyugis" napom, ma teljesen más voltam, reggel még kicsit megbántva éreztem magam, aztán mintha elvágták volna, tettem a dolgom itthon szép rendet csináltam, egy csomót játszottam a gyerekeimmel, egyáltalán nem voltam feszült, mert tudtam nem toppan be és nem fog lecseszni valamiért. A végén még élvezni fogom, hogy egyedül vagyok. De most komolyan. Az írásaitok alapján úgy döntöttem nem itatom itt tovább az egereket, minek? az nekem sem jó, sőt senkinek. Most komolyan én is nekiállok mindent beleadni és nem megsértődni minden egyes szóra, nem feladni egyből, ha mérges velem, mert rossz napja volt, nagyon jó ötletnek tartom, hogy egyik nap az övé a másik az enyém a 3 nap meg közös és ezt lehet be is vezetjük(de nálunk csak kb lesz fix nap, mert úgyis programja van ezerrel), kíváncsi vagyok mit szól hozzá. Így én is kikapcsolódhatok meg ő is.

egyébként valamelyikőtök kérdezte, hogy mennék-e dolgozni, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ne menjek vissza dolgozni! Biztos, hogy keresek magamnak munkát, ha mást nem is találok, akkor magánórákat is tudok adni(nyelvtanár az egyik diplomám, ráadásul ebből mindig meg fogok élni, nélküle is)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook