Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék újra érezni bármit is? fórum

Hogyan tudnék újra érezni bármit is? (beszélgetős fórum)


24. csikil4ny (válaszként erre: 22. - Csipkerózsika)
2015. dec. 2. 20:44
Így már más, elsőre nem ezt értettem ki a soraidból. Írásbeli kommunikáció....
23. e676663877 (válaszként erre: 1. - Lastgoodbye)
2015. dec. 2. 20:37

Tudom, hogy 1,5 év hosszú időnek tűnik, de nem az. Türelmetlen vagy magaddal szemben, mert ott kopogtat az ajtódban egy lehetséges kapcsolat. És nem szeretnéd elszalasztani. Nem fog menni együtt a kettő: várni, hogy jobban legyél lelkileg és siettetni magad. Ezt nem igazán lehet irányítani.

Megfigyelheted magad, hogy egyes szituációkban hogyan viselkedsz és gyakorolhatsz némi önuralmat magadon. A pszihológusok sem varázslók (ezzel nem a képességeiket becsülöm le). Az életed egy tragikus pontja volt a szakítás (mint amikor meghal az ember szerettei közül valaki). Nehéz, súlyos teher ez. Egy darabig vinni kell, aztán le kell tenni.

A menekülés azt jelzi, hogy félsz attól, hogy újra fájdalomban lesz részed. Urrá kell lenni ezen a félelemen, ami szintén nehéz.

22. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - Csikil4ny)
2015. dec. 1. 22:27

Nem arről van szó, hogy megérdemelte, hanem arról hogy levonjuk a tanulságot. Az ember nagyon ritkán lesz 100%-ig áldozat, valamilyen szinten hagyja azt, hogy "elbánjanak" vele.

Ezt nem árt utólag helyre tenni, hogy legközelebb kiküszöböljük a hasonló helyzeteket.

2015. dec. 1. 07:59
Ha ő úgy érzi, hogy szaksegítségre van szüksége, akkor nyugodtan elmehet. Van aki nem tudja egyedül lezárni élete egy-egy szegmensét. Lehet, hogy idővel sikerül, de nem érdemes kockáztatni!
2015. nov. 30. 22:19

Meg nem zartad le a multad.El kell engedni.Aztan pihensz,utana epithetsz uj kapcsolatokat,akarni kell,fejben dol el. Zard ki a buta gondolatokat.


Ha nem erzel semmit valaki irant,akkor nem,nem lehet megmondani,hogyan erezz.Jon majd magatol.Ido.

19. vacsa (válaszként erre: 1. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 19:49

Nem értem. Szerintem teljesen normális hogy nem akarod hogy bárki megöleljen, vagy megcsókoljon... Hogy nem kívánsz meg akárkit. Páran így működünk, nincs ebben semmi fura. Nekem pont az ellenkezője fura...

Majd lesz aki hat rád :)

18. csikil4ny (válaszként erre: 17. - Csipkerózsika)
2015. nov. 30. 19:45
Na ne, jól elbánnak vele s utána még azon lelkizzen, hogy miért érdemelte meg?!
17. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 19:23

Pedig abból, amit írsz, ez jön le: nem léptél túl rajta. Az a kérdés, hogy milyen szinten.

Vki írta az önmagadtól elidegenedést. Ebben lehet vmi. És tqlán abban is, ha azt mondom: nézz magadba, önmagad felé milyen érzéseid vannak a múltaddal kapcsolatban. Magadnak megbocsátottál-e? Látod-e, hogy te miben és hol voltál felelős a történtekért, mit kellett volna máshogy? Levontad a tanulságokat magadnak? Tudsz-e bízni újra magadban?


Ha nem boldogulsz, egy családállítás segíthet helyre tenni a múltat.

16. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 11:29

Ez már egy jó jel, hogy nyitsz felé, hogy érdeklődsz iránra és hogy változni szeretnél.

Nem vagy defektes, csak nagyon megsérültél. De gyógyulsz.

Ha úgy gondolod, menj el pszichológushoz, de a fiúval mindenképp legyél őszinte.

2015. nov. 30. 11:12

Egy pszichológus segíthet lerövidíteni azt a folyamatot, hogy tudd elengedni a múltat, mindenképp ajánlom!


Nem mindenkinél segít csak az idő, a sérelmeket fel kell dolgozni, kár egész életedben szenvedni emiatt!

14. Jasmeen (válaszként erre: 13. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 11:00
Igen, értettem, de szerintem akkor is idővel javulni fog a helyzet! :)
13. Lastgoodbye (válaszként erre: 6. - Jasmeen)
2015. nov. 30. 10:51
Nem hinném, hogy nem léptem még túl rajta... igen, fáj, mert hatalmas törés volt, de már nem érzek semmit iránta, sem haragot, sem semmit.
12. 76c87e32e1 (válaszként erre: 10. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 10:50
Nem kell erre rágörcsölni, ha nem érzed úgy, hogy történhetne valami, akkor ne történjen. Szerintem sokan vannak úgy, hogy sok idő kellett egy szakítás után, mire újra kapcsolatot akartak volna. Persze ha úgy érzed, egy pszichológus segítene, menj el hozzá.
11. MentsVár (válaszként erre: 10. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 10:50

Nem vagy defektes !!!!!!!!!!!!!

Van egy időszak, (ami most van) amikor másként kell döntened, mint eddig.

2015. nov. 30. 10:48
Tudja, hogy mik történtek velem, ez nem is zavarja...de nem akarom megbántani, sajnos itt én vagyok a defektes. :(
9. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 10:40
Ha komolyabbra fordul köztetek, és nemcsak udvarolgat, flörtölget, és te is meg akarod majd próbálni, akkor majd mondd el neki, hogy nehéz szakításon vagy túl, idő kell és egy kis türelem. Nem fogsz így maradni, megváltoznak a dolgok, de erőltetni nem lehet.
8. Jasmeen (válaszként erre: 7. - MentsVár)
2015. nov. 30. 10:36
Nekem az segített csak! :)
7. MentsVár (válaszként erre: 6. - Jasmeen)
2015. nov. 30. 10:32
Az idő manapság a legkeveseb.:(((
6. Jasmeen (válaszként erre: 1. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 10:31

Nekem is volt hasonló problémám, bár nekem mindez abból adódott, hogy még szerettem azt a férfit.


Senkire sem tudtam férfiként tekinteni, el sem tudtam volna képzelni, hogy bármiféle kapcsolat legyen köztem és egy másik pasi között. Voltak halva született próbálkozások, de egyik sem volt eredményes részemről. Olyannyira, hogy a szakításunk után egy évvel végre találtam magamnak egy férfit, akit igazán megszerettem, de még ott is kísértett a múlt szelleme a kapcsolat elején.


Azt mondhatom, hogy csak az idő tudja megoldani. Én mára, 3,5 év után tudom őszintén kijelenteni, hogy már nem érzek iránta semmit.


Szóval...idő, idő, idő!


Sok sikert!

5. MentsVár (válaszként erre: 4. - Rozália)
2015. nov. 30. 10:25

Ez is egy jó tanács.

Megfontolandó!!!

2015. nov. 30. 10:24
Ha úgy érzed, a fiúval komolyabbra fordulna a dolog, neki feltétlenül meséljed el, milyen érzéseid vannak. Ha fontos vagy neki, türelmes lesz és próbál segíteni. Szerintem jobban, mint bárki.
2015. nov. 30. 10:19

Te leértékelted magad.


Csak te segíthetsz magadon.


Olvass Müller Pétert!

2. MentsVár (válaszként erre: 1. - Lastgoodbye)
2015. nov. 30. 10:18

Valóban szükséged van lelki vezetésre.

Szétestél, elidegenedtél önmagadtól.

2015. nov. 30. 10:16

Sziasztok.


Gondolkoztam, hogy pszichológushoz fordulok, de először is kíváncsi lennék több ember véleményre is.

Volt egy 6éves kapcsolatom, amely 1,5 éve véget ért.

Megszenvedtem a poklot(nem túlzok), teljesen tönkretett az exem. Részletekbe nem mennék bele annyira, de pszichiáterhez is jártam miatta.

Mondhatni, hogy már jól vagyok, de mégis annyira kiölte belőlem az érzelmeket, hogy nem bírok kapcsolatot létesíteni senkivel, ha rágondolok még a hányinger is rám jön...

Nehezen tudom megfogalmazni, hogy mit érzek, de annyira taszítanak a pasikkal kapcsolatos dolgok, hogy szerintem már egyáltalán nem normális. Egy ölelést nem tudok kibírni anélkül, hogy ne lenne rossz érzésem(van amikor a barátaimra is így reagálok)

Most udvarol nekem egy fiú, aki igazából egy aranyos, rendes és nagyon vicces srác, nincs vele semmi probléma, nekem is bejön, de egyszerűen képtelen vagyok elképzelni azt, hogy én bármilyen intim dolgot csináljak..

1,5 év alatt nem is volt részem semmi ilyenben, egyáltalán semmilyenben.

Néha eljátszok a gondolattal, hogy jó lenne már egy kapcsolat, de élesben nem tudom rávenni magam, hanem inkább menekülök.


Tudna valaki tanácsot adni? Hasonló helyzet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook