Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnék gyorsan, könnyen német szavakat tanulni? fórum

Hogyan tudnék gyorsan, könnyen német szavakat tanulni? (tudásbázis kérdés)

6. Ministry (válaszként erre: 4. - K.né)
2011. okt. 4. 21:17

Nem, sorrendbe nem is tudnám visszamondani. Igyekszem össze-vissza ugrálni a lapon, hogy ne jegyezem meg a sorrendet.

Ráadásul több oldal, és mindig másik oldalt igyekszem megtanulni, de mire a végére érek, nem megy az eleje. Vagy reggel elkezdtem, de estére már megint semmi.

5. Ministry (válaszként erre: 3. - SusanneF)
2011. okt. 4. 21:15

Hát nem csak 10-15 szó kellene :)

Ráadásul az is kimegy gyorsan a fejemben, hiába látom.

Tudom, hogy korábban tudtam, de hiába erőlködöm, nem ugrik be. :(

2011. okt. 4. 21:14
"Magolsz"? Csak sorrendben tudod visszamondani, ha megakadsz mondjuk a 7. szónál, nem megy tovább a visszamondás?
3. SusanneF (válaszként erre: 2. - Ministry)
2011. okt. 4. 21:11

Szia!

Sok ötletem van:

_otthon a hűtőre akár németül,akár magyarul tegyél ki szavakat,és ha már akaratlanul is magad előtt látod,cserélgesd,egyszerre 10-15 szó legyen fent!

Könyvtárban,vagy ismerőstől vagy a neten olvass Téged érdeklő cikkeket-német újságokból,tallóz,szótárazd ki az ismeretlen szavakat,azokat is tedd szem elé...

Beszélgess németül tudó ismerőseiddel,barátaiddal minél többet!

Egyelőre ennyi...

2011. okt. 4. 21:00
Nyelvvizsgázni szeretnék, de nem túl nagy a szókincsem. Hiába ülök le és tanulom a szavakat, pár nap múlva már nem is emlékezem rájuk...
2011. okt. 4. 20:59
Hogyan tudnék gyorsan, könnyen német szavakat tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook