Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám összehangolni egy 2 hónapos és egy 2, 5 éves napirendjét? fórum

Hogyan tudnám összehangolni egy 2 hónapos és egy 2, 5 éves napirendjét? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 28. 13:09
Nem lesz könnyű,én is pont ilyenen dolgozom. Mondjuk,hogy a nagy családi napköziben van a nap egyik részében,megkönnyíti a dolgot,de azért az esték nehezek.
2014. nov. 28. 12:02
Nálunk is pont 2 év 3 hónap a különbség :)
2011. aug. 23. 14:55

Sziasztok!

Kb ugyanennyi a korkülönbség nálunk is. Az első 3 hónapban anyósom főzött ( hétvégenként is elég gyakran főz nekünk is még), papa hordta hozzánk az ebédet. Azóta korábban kelek ( 6 előtt) a főzés miatt, hogy mire általában 7-kor kelnek nagyjából kész legyek, vagy mire a kicsi ébredésétől számított 2 óra múlva elzárhassam a sütőt. Addig mosás, max porszívózás és felmosás, ha már nagyon szükséges, kb ennyi a heti takarításom, a többi meg ahogy esik, vagy már nagyon rémesen néz ki. Délelőtt kint vagyunk, a kicsi alszik babakocsiban már csak 1/2 órát, vásárlás a piacon, vagy max pékség, majd délig barátoknál, mamánál, udvaron, a kicsi főleg kézben - nem csoda, ha versenyfutásnál mindig utolsó vagyok.... Délben a nagy ebédel, optimális esetben 1-3-ig alszik, és a kicsit még 1 óra előtt le tudom tenni, így a nagynak tudok olvasni is elvás előtti mesét. A kicsi most már csak max 2+1/2 órát alszik délután, de ez is rika, így alvásidőben sem nagyon tudok már mit csinálni, mert rövid, és többször is vissza kell altatni... A nagy ébredés után uzsonnázik és mivel a kicsi már egész jól bírja a babakocsit így 6 hónaposan már, így megint kimegyünk, közben alszik is még kb 1/2 órát ha túl korán kelt délután, de már 4 órát is kibír ébren. Apa közben csatlakozik hozzánk vagy a naggyal csinál valami hasznosat, vásárolnak, barkácsolnak, kertészkednek, bicikliznek, optimális esetben én már megfürdettem a kicsit és alszik is mire előkerülnek, így végre csak a nagyé lehetek, ez nagyon hiányzik neki. Vacsi, játék, mese szgépről, fogmoás, fürdés, olvasás, alvás, kb 10-kor alszik el. Este már én sem tudok semmit sem csinálni, max a mosogatógépet elindítani ( nagy segítség tényleg), de a vasalnivaló is nagy halmokban áll. Soha sem ment jól a háztartás vezetése, de már időm sincs rá. A gyerekeim viszont szépen fejlődnek, mert velük foglalkozom, és ez számít most csak, nem?

A kicsi kiborítóan ordítós volt, így sokat van kézben, de délután már kb 1 óra hosszat is eljátszadozik, gurulgat a földön már, amíg as nagy alszik. Igyekszem 1X 1 héten legalább az egyik hugomhoz átnenni ( 3 nővér- 3 falu, naná), a délutáni alvás után, az unokatestvérek tanulják a közös játékot, ott vacsi, fürdés, optimális esetben a kicsi hazafelé elalszik az autóban...

Túl szép ahogy leírtam, de hidd el, napról napra jobban fog menni, én is sokat keseregtem az összehangolás miatt. És a nagy nem marad sehol, még csak vásárolni sem tudok nélküle elmenni... Nem még hogy megmaradna mamánál legalább 1/2 napot! ( a kicsi 3 hós koráig kb délután is ott aludt..)

Biztosan jobb lesz hamarosan!

És hamarosan eljön azaz idő, amikor délben egyszerre alszanak.És az is, amikor megint nem... ( nálunk most tolódik a kicsi alvása megint 6 hósan)

Mi a kicsi alvásához igazodunk, a nagynál nincs gond ha 1/2 órát csúszik, de a kicsi az üvölt....

A harmadik hónapban már működött valami rendszer, azért is mertem bevállalni a főzést, de az első 2 hónap tényleg a túlélésről szólt. És persze van olyan, hogy most is...

16. jooeva
2011. aug. 22. 13:03

Nem könnyű helyzet, nálunk 3 év a korkülönbség, ráadásul a lánykám nagyon rossz alvó volt másfél éves koráig. Nálunk eleinte úgy jött ki, hogy a kicsi aludt de. és du. is, addig tudtam a nagyobbal játszani, esetleg kisebb házimunkát megcsinálni. Délben a nagyobb aludt, addig a kicsivel babáztam.

Este a nagyobbat a szokott időben tettem le, a kicsivel pedig néha éjfélig is elvoltunk, mert nem aludt.

Szerintem a főzésre ne parázz rá, mert kicsinál!

Fél évig hordtam az ebédet, hogy mindennap legyen főtt étel, + heti párszor én is főztem, mikor volt időm-energiám hozzá.

Takarításban pedig a férjem besegített.

Akkor lesz jó, mikor a kicsi kb. 1 éves lesz és elég lesz neki a napi 1 alvás ebéd után, akkor ha szerencséd van, mindkét gyerek pihen és akkor Te is tudsz magadra fordítani időt, mert az nagyon fontos!

Ha nincs meg a lelki békéd és nyugalmad, hiába a csili-vili ház.....Férjednek és gyerekeidnek is egy boldog csajszira van szükségük :-))

2011. aug. 22. 11:54
Én annyira elfáradok estére hogy nem mindig bírok akkor főzni
14. zsizsi123 (válaszként erre: 11. - Szélike)
2011. aug. 22. 11:52

össze fogtok csiszolódni, csak türelem, elején nehéz!!! Nem fog egyből menni, ehhez hetek, hónapok kellenek. Meg sok kitartás!! Én is elinte csak "túléltem". Majd eljön, amikor te irányítod a dolgokat, hidd el.


A déli alvást én csak úgy tudtam megoldani eleinte, hogy együtt aludtunk mindhárman. Bebújtunk a mi ágyunkba, majd mikor a legény elaludt, beraktam az ágyikójába (mi szobánkban volt az is), a csajszival mi meg a nagyágyban ketten.


Ne izgulj, nem szoktak hozzá. Most már nagyobbak, mindkettő a saját ágyában alszik el, 2 perc alatt.

13. zsizsi123 (válaszként erre: 10. - 118ace9012)
2011. aug. 22. 11:48

Jaja, az úgy nehéz, ha egyik nem alszik.. Láénykám 3 lesz, de még ma is lerakom.


Igen ,én is vittem mindenhova magammal őket, bébihordóban ,babakocsiban, stb. Nézték, ahogy teszem a dolgom. Nagyobbikat meg mindig bevonom a dolgokba, élvezi nagyon.

12. zsizsi123 (válaszként erre: 7. - 118ace9012)
2011. aug. 22. 11:44
Na, "kövezzetek meg", én úgy gondoltam, nem vagyok rabszolga, és nem vagyok hajlandó még este 9-10-kor a konyhában robotolni.. Mikor úgyis olyan hosszú a nap reggel fél 6-tól este fél 7-ig. Eleinte igen ,este főztem én is, aztán ahogy mikor még csak 1 volt, akkor is nappal főztem .A gyerek igenis szokja meg, hogy anyának dolga van, amit meg kell csinálnia, ha tetszik, ha nem. Most sem ugyanabban az időben főzök, hanem amikor épp nyugisabbak, és szépen eljátszanak, akkor állok neki. Én mondjuk szerencsés vagyok, mert tudom, nem mionden gyereknek van nyugis időszaka. Akkor viszont, mikor alszanak, nem tudok, mert elég éber alvók, pedig direkt nem akartuk csendhez szoktatni őket. A másik ok, hogy nem alvásidőben teszem a dolgom, hogy amikor alszanak én is pihenek. Olyan jó az..:)
2011. aug. 22. 11:41

Próbálom a déli alvást összehozni de nem nagyon megy.

Olyan vagyok mint egy holdkóros.

Ha sikerül veszünk egy mosogatógépez azzal is időt nyerek illetve nem szorongok a konyha kupi miatt :)

2011. aug. 22. 11:41
Nekem a nagyobb 2 éves kora óta nem alszik napközben... Egyszerűbb lett volna...
2011. aug. 22. 11:39
Amikor meg már többet volt fent, vittem magammal mindenhova. Elnézelődött a hordozóban amíg pl megfőztem az ebédet. Nagylánnyal játszottam a szábájában, akkor is ott volt velünk, nézelődött, el volt a játszószőnyegén. Közben azért vele is játszottunk. ;-) Vagy el volt a babakocsiban amíg elmentünk a játszótérre. Most már nem olyan egyszerű, két gyerek, két irányba fut! ;-)
2011. aug. 22. 11:39

Igen, én este főztem, mikor párom hazaért. Az nem ment, hogy mikor alszanak, mert eleinte sosem aludtak egyidőben, hanem váltva.. MErt ugye a kicsi még 3-szor, a nagy meg már 1-szer.



De majd idővel úgyis kitapasztalod.


Nálunk az jött be, hogy mivel a kicsi az új, neki még nincs kialakult napirendje, ellentétben a nagyéval. Ezért a kicsi napirendjét próbáltam közelíteni a nagyéhoz.


A délelőtti és délutáni alvást igyekeztem úgy időzíteni, hogy ne legyen közel a déli alváshoz. (De. vagy letettem hamarabb, vagy nem hagytam sokat aludni, vagy húztam az időt, hogy már ne is aludjon, inkább korábban alszik mindkettő). Ugyanez a helyzet a délutáni alvással az estét illetően.


A lényeg, délben egy időben aludjanak el, mert egy idő után ez az egy alvás fog maradni, és azért az jó, hogy most is együtt alszank 2-3 órát. A kicsi most 1 éves, már jóideje csak 1-szer alszik.

2011. aug. 22. 11:35

Nálunk is pont 2,5 év a korkülönbség a két gyerkőc között! :-)

Nekem az elején szerencsém volt mert a Töki tényleg csak evett meg aludt. :-) Azóta azért fordult a kocka, most 14 hónapos a pici. Egy nap egyszer alszik délután, de akkor 2-3 órát. Ezalatt csak a nagyobbal foglalkozom. Amúgy közös programokat csinálunk mindig. A házimunka meg akkora marad amikor mind a kettő alszik, vagyis este 9 után kb...

2011. aug. 22. 11:33
Én is magam voltam velük, mármint nagyszülőket értve.. Kislányom 22 hós volt, mikor megszületett öcsike. Hát... Az elejét nem kívánom senkinek.. A kicsi nem tudott aludni, csak csönben (így van, hiába mondtuk, majd ha álmos, úgyis alszik..á, dehogy, csak nyüglődött) Szóval az elején őszintén szólva szerencsétlenkedtem..
2011. aug. 22. 11:32
A két időpont amivel időt tudsz nyerni, a hajnali kelés(amikor a két kicsi alszik) és az ebédfőzés(amit ha este a gyerekek lefektetése után csinálsz-nyersz cca.2 órát napközben....
2011. aug. 22. 11:32

Én ugyanilyen helyzetben vagyok :-(

Segítség nélkül egy 2.5éves kislány és egy 1 hós kisfiú anyukája vagyok.

Én is várom az ötleteket :-)

2011. aug. 22. 11:31
Nincs több gyerekes ismerősőd aki átmenne hozzád 1 napra, és megmutatná?
2011. aug. 22. 11:30
Kicsit kaotikusak a napjaink. Minden napot csak túlélek. Nektek hogyan sikerült összecsiszolódni.Segítségem nincs a nagyszülők messze laknak.
2011. aug. 22. 11:28
Hogyan tudnám összehangolni egy 2 hónapos és egy 2, 5 éves napirendjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook