Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám minél előbb megszüntetni 3,5 hós babám 2 hete elhúzódó nátháját? fórum

Hogyan tudnám minél előbb megszüntetni 3,5 hós babám 2 hete elhúzódó nátháját? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 29. 16:49

Én bátran ajánlom neked a Homeopátiás készítményeket

nem minősítik gyógyszernek de nálunk bevált!!

Nekem a védőnő ajánlotta!!Gyógyszertárban lehet kapni!

15. cilus (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2008. máj. 15. 09:46
Szia!Ismered a homeopátiás szereket?Újszülött kortól lehet adni.Próbáld meg a coryzaliát szerintem az nagyon jó!Javasolnám a csipkebogyó és kamilla teát is.Nálunk ez bevált.Ha látom hogy kezd folyni az orra akkor csipke+ kamillatea.Van még nagyon jó orrcsepp is ami szintén homeopátiás.Beszéld meg a gyerekorvosoddal hogy mit szól hozzá!!
2008. ápr. 30. 13:44

Szia

Nekem is ennyi idős a babám, és én akárhányszor észrevettem, hogy kicsit többet trüsszög, vagy folyik az orra, mindig egy-két csepp anyatejet cseppententek bele mármint az orrába, ezt az orvosom javasolta.

Szeintem nagyon jó, pár nap alatt, mindig elmúlik, s nem kell mást használni.

Az oltás miatt, meg ne aggódj, nem baj, ha később kapja meg, az a lényeg, hogy múljon el a nátha.

Mielőbbi gyógyulást kívánok.

Ancsi

2008. ápr. 27. 17:34

akkor orrszívó. azzal kiszedheted a taknyot

más nemigen jó. hisz csak nátha. ennyi.

vagy c-vitamin.

de akkor még ugyis taknyos. tehát érdemes az orrszivó.

aztán majd elmúlik. nem tehetsz sokat

12. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. ápr. 27. 17:27
az a szerencsénk hogy családi házban lakunk és tudunk fűteni, szóval nálunk nappal és este és éjjel is jó idő van! :) ez nem probléma
2008. ápr. 27. 16:32

figyi az a baj hogy nappal már meleg van este még hideg. fűtés viszont nincs,hacsak te nem gázos lakásban laksz.

igy tudsz fűteni.ugyanis ettől az összevissza időtől taknyos a gyerek. majd elmúlik ha jobb idő lesz. addig ha tele van az orra szivd ki orrszívóval.

10. Ezti
2008. ápr. 27. 12:07

A Cebion csepp extra adagban, napi 20-25 csepp szerintem szuper. Orrszívás porszívóval és a Nasivin csepp nekem 3 nappos eredményt hozott.

De én mostmár minden nap adom neki a 15-20 csepp Cebiont és azóta sosem volt beteg. Már fél éve.

9. dus
2008. ápr. 26. 17:59

Nálunk a náthára C-vitamin, csipkebogyó tea és hárstea szokott segíteni, és párásítás!

Egyébként orrdugulásnál Sterimar spray, orrcsepp, Baby luuf balzsam és sok-sok orrszívás!

Az oltás miatt ne aggódj, megkapja később, ha már meggyógyult.

8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - Edis)
2008. ápr. 26. 17:27
igen szerinted, de nem az orvosom és a védőnőm szerint:(
7. Edis (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 24. 22:31

Az oltás is eltolódhat egy kicsit, nem lesz belőle probléma.

Hiába is akarnád siettetni, semmi sem annyira hatásos, hogy hirtelen meggyógyuljon.

6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Edis)
2008. ápr. 24. 22:05

igen csak nekünk oltást kellene kapni és azért is "sürgős" különben nem aggasztana annyira, a fiamnál is volt hogy 3-4 hétig elhúzodott, de akkor neki nem kellett oltást kapnia


azért lenne szükségem minnél több jobb ötletre

2008. ápr. 24. 11:13

Orvos,első körben..de ezt úgyis tudod(csak muszáj ugye a doki),magamtól meg én a következőt csináltam, nap alatt rendbejött Lona.:

-tengervizes orrspray,ha lazítani kell,másképp nem fontos

-orrszívás utána(porszívóssal)

-ezek után a megfelelő orrcsepp


Aztán:fürdővizébe valami légúttisztító lötty(mentolos,vagy valmi gyógynövényes,de a kamilla is jó).

Napközben sokat szellőztetni a lakásban,hogy gyakran kapjon friss levegőt,ne álljon a szoba levegője.

Párologtatni illóolajjal,én az Olbas-féle mentolos cseppeket használtam,veszett erős,csak 3-5 csepp meleg vízbe,alatta kis gyertya...és egész szobában szuper,főleg éjjel.Éjszakára elég ha forró a víz,fél éjszaka jó .

Fekvő helyén a matracot 1-2 könnyvvel a fejrésznél megemelni.

Néha bekenni a mellkasát megfelelő krémmel.

Én ezt tenném,de biztosan lesz még ötlet.

4. Hoxa
2008. ápr. 24. 10:43
orrspray, orrszívás, orrcsepp, vitamin - tényleg csak enyit lehet tenni szerintem.
3. Edis
2008. ápr. 24. 10:30
Légy türelmes. Tudom, hogy nehéz, nekem 6 hetesen volt a kislányom megfázva, 10 napig tartott. Orrszívás, cebion cseppek. Ennyi amit tehetsz.
2008. ápr. 24. 09:58
3 és fél hós
2008. ápr. 24. 09:57
Segítsetek légyszi! Hogyan tudnám már minnél előbb megszüntetni 3, 5 hós babám 2 hete elhúzódó nátháját?Neked milyen bevállt módszered van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook