Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudnám megelőzni a pattanások kialakulását? fórum

Hogyan tudnám megelőzni a pattanások kialakulását? (tudásbázis kérdés)


19. Burkuska (válaszként erre: 18. - 133362853e)
2009. dec. 31. 20:38

Próbáld ki!

Ne más határozza meg helyetted,hogy mit használj.

2009. dec. 31. 19:35

én próbálok minél kevesebb "mesterséges" dolgokat tartalmazó szert az arcomra kenni, most a Teafaolajon gondolkozom, sok jót, sőt, szinte csak jót hallottam róla..


mit gondoltok?

17. 5e48d37001 (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2009. dec. 31. 15:06
Ja igen és a jobbik esettben pl felnőttkorban azoktól is előjöhet amit mandulaszem írt be,bár az nem jellemző a tizen és huszon éves fiataloknál,mert náluk tényleg az androgén hormonoktól jön elő,a miteszer,pattanás zsírmirigy stb.
16. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - 133362853e)
2009. dec. 31. 15:02

Szió Semmivel nem tudod megelőzni.Ugyanis a tesztoszterontól jönnek elő,a pasiknál néha még intenzívennen mint a lányoknál.

Csak várni tudsz,hogy beálljon a hormonháztartásod,illetve a már meglévőket kezelni helyileg.

15. Burkuska (válaszként erre: 13. - Mandulaszem)
2009. dec. 31. 14:50
Nem arcra gondoltam a tusfürdőt én sem:)
2009. dec. 31. 13:01

Pattanásokozók

A mitesszerek megjelenését nem csak szervi problémák válthatják ki. Okozhatja a nem megfelelő életmód is (ha keveset vagyunk friss levegőn, sokat ülünk a számítógép előtt, vagy alig mozgunk), a fogak rossz állapota (az amalgámtömések vagy a gyökérkezelés), esetleg a húsban nagyon gazdag táplálkozás. A tusfürdők túlzott használata sem tesz jót: megvastagodik a sz*ruréteg, nehezebben tisztul a bőr. A fluor jót tesz ugyan a fognak, de ha lenyeljük, jelez a bőrön. Akár az öltözködés is lehet felelős: egy-egy zártabb ruha, a sötét öltönyök és kosztümök nem engedik szellőzni a bőrt.



*forrás - csajok.hotdog.hu

2009. dec. 31. 13:00

A tusfürdő nem tesz jót az arcbőrnek, mert először is a PH különbözik. Mivel ez nem szedi le az elhalt hámréteget, így az arcbőr szarurétege megvastagszik, nehezebben tisztul a bőr, mégtöbb pattanás jelentkezik, és még lassabban múlnak el.


A szappan: van akinél jó, van akinél nem. Amiért nem jó: szárító hatása van, túlzott használat mellett kiszárítja a bőrt, ismét megbontja a PH-t, utána pedig szenvedhetsz azért, hogy megállítsd az arcod "elszáradását". Néha szabad, de nem minden nap. Ha használsz, akkor kifejezetten arcra való szappant vegyél.


Amit kifelejtettem. Fogkrém is okozhatja a száj körüli és állon való pattanásosodást. Most hirtelen nem ugrik be, hogy melyik anyag okozza, de emiatt már piacra dobtak egy-két olyan fogkrémet, amit nyugodtan használhatsz. Ilyen pl. a só fogkrém. Nekem nem jött be, nem volt mentolos és az ízét is lassan tudtam megszokni. De amikor azt használtam, lényegesen kevesebb bibi volt a fejemen.


Röviden ennyi, ha valamit esetleg rosszul írtam, kérlek javítsatok, mert "nem értek a lovakhoz":)

2009. dec. 31. 09:15
a fiammal éppen ez a baj, ezért voltunk bőrgyógyásznál, aki mosdókenőcsöt írt és egy giso...gélt
11. Burkuska (válaszként erre: 9. - Mandulaszem)
2009. dec. 31. 08:46
Miért ne lehetne tusfürdőt vagy szappant használni zuhanyzáshoz?
10. Burkuska (válaszként erre: 8. - 133362853e)
2009. dec. 31. 08:45

Én este szoktam lemosóval arcot mosni,utána tonik majd krém.Ez mér egyéntől függ,hogy ki mikor.Én nem szeretem a hideg vizet:))

Napközben radírozok.

9. mandulaszem (válaszként erre: 6. - 133362853e)
2009. dec. 31. 01:58

Ha magadnak nyomkodod, könnyen tovább fertőzöd. Én havi 1 kozmetikai tisztítást, és egy jó krémet javasolnék.

A hideg víz összehúzza a pórusod, tehát én inkább a hideget mondanám.

Nálam úgy néz ki a dolog, hogy reggel arcmosás, tonik, krém, aztán sminkelés.

Este sminklemosás, fürdés (tilos a szappan és a tusfürdő, inkább vegyél egy arctisztító tejet, bármilyet és használd azt fürdés közben). Fürdés után tonik és 5-10 perc múlva krém.

Heti egy radírozás, de van, hogy több sikerül.

Pakolásokat is használj, pl. bőrnyugtató, vagy tisztító. Tisztítóból a lehúzhatót én jobban szeretem, habár nem tudom, hogy melyik lenne előnyösebb.


Amit nem ajánlok: a sok pattanás elleni krém (nem engedi, hogy zsírosodjon a bőr, ezáltal eldugulnak a pórusok és pikk-pakk el is készült a gyulladt pattanás. Ritkán kenhetsz rá neogranormont, max 30 percre.

Ja és még egy. Nyomkodni csak tiszta arcot szabad, mert visszafertőzheted a patit.


Hirtelen ennyi:) Remélem tudtam segíteni.

8. 133362853e (válaszként erre: 7. - Burkuska)
2009. dec. 30. 22:50

Köszi de nekem az is fontos volna, hogy pl. mit mikor....


Pl ha reggel felkelek, hogy mosakodjak? siam hideg víz, amitől felélénkül a vérkeringés, vagy langyos, esetleg langyos, majd utána hideg?


No meg persze, hogy az arctisztítást gondolom este, fürdés után érdemes elvégezni ugye?


Mi a jobb az arcbőrnem, ha langyos vízzel, vagy ha hideggel mosom?

7. Burkuska (válaszként erre: 6. - 133362853e)
2009. dec. 30. 21:14

A kamaszkorra jellemző,hogy tele van az ember pattanásokkal.Nem egy kamasz fiút láttam,aki tele volt nem egyszerűen.

Bőrgyógyásznál voltál?Nagyon durva?


Én langyos vízben mosom le az arcom lemosóval,aztán tonik,végül hidratáló krém. Ezen kívül heti kétszer-háromszor ilyen-olyan maszkokat földobok,ami kézbe kerül:) ja és radírozni is szoktam szinte naponta.


Hónapokkal ezelőtt kaptam egy arcszaunát,az is nagyon jó.Utána sima,üde lesz az arcbőr.

Remélem tudtam segíteni:)

6. 133362853e (válaszként erre: 5. - Burkuska)
2009. dec. 30. 21:11

Azt akarod mondani, hogy azért jönnek ki rajtam, ilyen sok és ilyen gyakran, mert már hamarosan eltűnnek, és ez már csak az "utolsó nagy tüzijáték"?


Amúgy egészségesen élek...4 óránként eszem napi 3X, nem lefekvés előtt, vegyesen táplálkozom, vizet iszom sokat, és csak rostosat..sok gyümölcsöt...


De valamivel akkor is tisztítani kéne az arcom...de mivel? és hogyan?

2009. dec. 30. 20:56
Most nézem,21 éves pasi vagy.Lehet,hogy a serdülőkor végét éled? Tudod,a pasik később érnek.Tehát várj türelemmel,és foglalkozz mással is:-)
2009. dec. 30. 20:54
Életmód váltással!Nem véletlenül jönnek ki a pattanások az arcodon.
2009. dec. 30. 20:49
Szivemből szól ez a kérdés:D
2009. dec. 30. 20:47

Ugyebár azt mindenki tudja, hogy a pattanások egyik fő oka, hogy a pórusok eltömődnek, ezáltal a faggyú ne mtud kiürülni, és begyullad, majd kialakul a patti.


De hogyan lehet megakadályozni ezt, és a pórusokat tisztán tartani, hogy ne tömődjenek el?


Nyílván arctisztítással...de hogyan?

- Naponta többször mosakodjak?

- Milyen vízben? a meleg tágítja a pórusokat, a hideg összehúzza...a meleg leviszi a szennyeződést, a hideg meg lehet hogy bezárja a szennyeződéseket, és ezért gyullad be...

- Vagy meleg vízzel, majd utána hideggel, hogy bezárja a pórusokat, és ne kerüljön beléjük semmi ami eltömíti?


Egyszóval, hogyan tudnám elérni, hogy az arcom tiszta maradjon...

Persze a gyakori arcmosás sem jó, hisz fokozza a faggyútermelést...de akkor mégis hogyan? mivel?


Esetleg vegyek vmi lemosót, és azzal naponta törölgessem az arcom? Sokan a teafaolajat javasolják...

2009. dec. 30. 20:47
Hogyan tudnám megelőzni a pattanások kialakulását?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook