Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat a harapásról? Nagyon vad, nem érti meg, hogy nekem fáj ha megharap. fórum

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat a harapásról? Nagyon vad, nem érti meg, hogy nekem fáj ha megharap. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
46. andi6020 (válaszként erre: 37. - Gracielita)
2013. aug. 11. 21:58
De gondolom télen nem akarod kint tartani.
45. 8c40921157 (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2013. aug. 11. 21:53

Nem tudom, szerintem hasznos:)))

A lakásban nem tudom, ott még nem volt kutyám:)


De kint nagy a terület, mindenhová mehet, csak nem kakkinthat akárhová. Ezért látom szükségesnek, hogy legyen egy hely, de azt meg is kell találnia, és használnia:)

És amíg máshová cuccol, azt neki valahogy be kell tiltani.

2013. aug. 11. 21:13
Ha fiú a kis drágaság, akkor még az udvaros házban is meg kellene szoktatni, hogy pisilni is egy helyre pisiljen, mert a fiú kutyiknak olyan összetételű a vizelete, hogy a füvet is kiégeti, de még a tuja is kiég tőle, ha rendszeresen azt célozza. Saját tapasztalat, utánajárás.
43. 27b9882ea4 (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2013. aug. 11. 21:07
Orrot én sem nyomtam soha sehova, mégis megtanulta mindegyik kutyám, hogy mit szeretnék tőle. Leszidni is felesleges akkor, amikor nem éppen a szemed előtt csinálja a bepiszkítást, mert 5 perccel későbbi ledorgálásból, mikor is megtalálod a végterméket, semmit sem fog érteni csak, hogy "anya veszekedik velem".
2013. aug. 11. 21:03
Én tennék a helyedben arra a helyre egy előzőleg pisivel és "egyébbel" átnedvesített kutyapelust, majd ha kiviszem a kutyust, eleve oda irányítanám, arra helyre. Amikor meg oda pisil, őrülten meg kell dicsérni, jutalomfalattal stb. :) Később majd elveheted onnan a pelust is, jutifalat még mehet de ez nem fog pikk-pakkra menni. Kertben nehezebb egy helyre szoktatni, több az inger, jobban elterelődik a figyelme a pici kutyának.
41. Ficánka5 (válaszként erre: 34. - Gracielita)
2013. aug. 11. 21:00

Amikor a mi Szotyosunk kicsi volt, kutyapelenkát vettünk, ami egy nagyobb négyszögletes olyan valami, ami között vatta van, az egyik oldala pedig nem víz-áteresztő.


Ezt lerakva a földre, igyekeztünk azt a pillanatot elkapni, amikor pisilni akar, akkor gyorsan a pelusra raktuk, majd ha elvégezte, nagyon megdicsértük. Nem azt mondom hogy elsőre, de ezután sokkal gyakrabban ment a pelusra pisilni, kakilni. Ezután elkezdtük a pelust egyre közelebb rakni az ajtóhoz, majd az ajtón kívülre került. Kb 2 hónap volt így is, de egyikünk számára sem rosszemlékű. Türelem, türelem!!!


Ha a pelust nem tudod beszerezni, újságpapírral próbáld. Lényeg hogy össze tudja kötni a pisilést a pelusra a dícsérettel. Így lesz egy boldog kutyika.

40. andi6020 (válaszként erre: 38. - 8c40921157)
2013. aug. 11. 20:52

Hülyeség belenyomni az orrát. Szerintem.

Én a szart is eltakarítom, rögtön termelés után. Nem kell a kupacnak ott bűzölögnie ahhoz, hogy a kutya érezze a szagot. Jól is mutatna pl a lakásban. De kint is :)

2013. aug. 11. 20:32
okés. amúgy úgy szoktam hogy összeszedem akakit, és odateszem, aztán odahívom és megmutatom neki. d enem érdekli. :/
38. 8c40921157 (válaszként erre: 37. - Gracielita)
2013. aug. 11. 20:26

Ez nem lesz könnyű.


Egy láthatóan elkerített részt kell kijelölni, amit ő is észre vesz.

És az az igazság, hogy ha nem oda kakkint, akkor a kakkancsba kell belenyomni az orrát, és átlapátolni a kijelölt részre, és őt is oda hívni, és ott beszélni hozzá, hogy: látod? Ide kell kakilni! Ide!

De látnia kell, hogy a kakkancs került oda.

Majd egy-két ilyen affér után rájön.


Addig ott kell hagyni a cuccot a kijelölt helyen, amíg nem lesz egy kupac, mert ahogy mondják: a kutya is oda sz@rik, ahol már van.

Érted? Nem szabad minden nap eltakarítani. Ha hígabb lenne, és büdi, akkor dobj rá egy kis homokot, de ne vidd el.

2013. aug. 11. 20:21
kerti kutyus. csak nem akarnánk hgy a fűre piszkítson. lenne rá saját helye
36. 8c40921157 (válaszként erre: 34. - Gracielita)
2013. aug. 11. 20:13
Csak bent tartod? Vagy csak kertben? Vagy ki-be járkál???
35. 8c40921157 (válaszként erre: 31. - Gracielita)
2013. aug. 11. 20:12

Ez nagyon jó!

Azt is mondhatod neki, hogy "nem szabad!" Ez kicsit hosszabb, jobban ki lehet hangsúlyozni.

Főleg, ha majd ordítani kell utána, mert messze van, és bajt csinálhat. Akkor a neeeeem, nem olyan hatékony, mint egy hosszabb nem szabad! Próbáld csak ki!:)

2013. aug. 11. 19:38
köszönöm! hát az lehet, hogy megakart sabadulni tőle, főleg hogy 8 kutyus volt. de az enyém volt a legszebb :$ és amúgy szobatisztaságra hogyan szoktassam?
33. andi6020 (válaszként erre: 31. - Gracielita)
2013. aug. 11. 19:32

Nem téged hibáztatlak, nem te adtad oda. Gondolom egy szaporító, aki minél hamarabb meg akart szabadulni a kutyától.

Jól csinálod, csak türelem, türelem és határozottság! Sok sikert!

32. ranna (válaszként erre: 31. - Gracielita)
2013. aug. 11. 19:29
:) Csak így tovább, ügyes vagy! :)
2013. aug. 11. 19:25
Köszönöm a sok jótanácsot! andi6020, megértem amit mondasz, de ne engem hibáztass érte. Mi felhívtuk a tenyésztőjét már születése után egy héttel, és mondtuk, hogyakkor hozzuk el, amikor már lehet. Ő azt mondta, ha betölti a hat hetet, és emgkapja az első oltást, akkor mehetünk érte. Nekem ezelőtt még soha nem volt kutyám, nem is tudtam róla, hogy nem lehet ilyen picin elhozni. Egyébként képzeljétek most azt csinálom, hogy ha megharap akkor felmutatom a mutatóujjamat, eltolom magamtól, és azt mondom: NEM!, amikor nem harap meg, kap jutalomfalatot. Ezzel 2 óra alatt elértem, hogy néha működik, néha nem érdekli, d emár ennek is örülök. :D
2013. aug. 11. 18:25
Az én kutyám is kis vadóc volt, a tűhegyes fogaival állandóan harapdált. Játék közben pedig rendszeresen elszabadult a pokol :) Mivel már nem volt ép felület a kezemen és az alkaromon, úgy gondoltam, hogy akkor itt a vége. MInden alkalommal mikor harapott, orra koppintottam. Ha ez sem jött be, akkor nyakszirtnél fogva megszorítani és megráznia bőrét. Nem fog belehalni, de tudni fogja, hogy ezt nem kell megismételni. Néha játszd el ezek után a sértődöttet, fordíts neki hátat, ha akkor jön be mikor nem hívod, fordulj el újra tőle, és küldd el magadtól. Akkor hívd be mikor már nyugodtan viselkedik. Nem 1 nap lesz mire megtanulja, de érteni fogja mit vársz el tőle.
29. 27b9882ea4 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2013. aug. 11. 18:20
Régebben elvették az anyja mellől már 7 hetes korban ( jobb helyeken, a roszabbakról ne is beszéljünk ) a pici kutyát. Ma már tenencia, hogy 8-10 hetes kor előtt nem adják ki a kezükből a kutyust a tenyésztők, van aki már előre is neveli a kutyát a leendő gazdinak, pl. szobatisztaságra.
2013. aug. 11. 18:15
Az lett volna jó, ha az a kutya eltölt még 2 hetet a mamájával meg a testvéreivel. Nagyon sokat számít ám.
27. 8c40921157 (válaszként erre: 26. - Gracielita)
2013. aug. 11. 18:13
Adj neki időt! Nagyon jól haladsz vele! Azt, hogy ne menjen valahová, és megérti, nagyon, nagyon fontos! Hisz, ha jönne egy kis gyerek, lehet, hogy ha rászólsz, visszakullog, és nem szedi szét. Ez is fontos ám.
2013. aug. 11. 18:01
birkózzak vele? :D egyébként már arra megtanítottam, hogy csak a hátsó kertben lehet, emrt elől kerti tó van. beletelt másfél napomba, de már megszokta, és ha előre emgyek, ő szépen leül a vonal másik odlalán, és emgvárja míg vsiszamegyek hozzá. Ha néha mégis menne valamirét, mert lát egy bogarat vagy ilyesmi, csak rászólok hogy NEM és leül. Ugyanez a harapásnál már 3 napja smemit sem ér.
25. panonimo (válaszként erre: 21. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:59
ja, van neki mindene... birkozni akar, ezért harap..
24. 8c40921157 (válaszként erre: 21. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:58
Tényleg gondolkodás nélkül visszaharapnám!:)
2013. aug. 11. 17:57
óó, ilyen korban egymással is úgy verekszenek,hogy rossz nézni :)) Látszik rajtuk,hogy erősen harapnak, birkoznak, még most próbálgatják az erejüket. Szólj rá határozottan ,én sose tudnám megcsapni, csak rászolók , és otthagyom..leszokik róla, hidd el. Ilyenkor normális, nő a foguk, ha nincs játéka vegyél neki, azt harapdálja, azzal játszál vele, leszokik rólad majd ;)
22. 8c40921157 (válaszként erre: 20. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:57

Ha látszik rajta, hogy tudatosodott benne, hogy most kikapott, mert neveled, nem is kell, hogy sírjon. Rá fog ő jönni mindenre, csak sokat kell vele foglalkozni.


És legyenek neki több helyen rágókái. Csak ne olyanok, hogy véletlenül összetévessze a valódi tárgyakkal. Ne legyen az egy régi papucs, egy elszakadt sapka, mert ő azt nem tudja, hogy azok neked haszontalan cuccok, csak azt látja, hogy olyanok máshol is vannak, és rácuppan mindenre.:)

21. Gracielita (válaszként erre: 18. - Ficánka5)
2013. aug. 11. 17:55
Köszönöm a választ! Nagyon sok játékja van, plüssmacija, kötele, amit rágcsálhat, rongydarabja, bot is, szoktot is játszani velük, de engem is harap.
20. Gracielita (válaszként erre: 17. - 8c40921157)
2013. aug. 11. 17:53
Köszönöm a választ! próbálom nevelni. Nem szotkam amúgy annyira bántani, hogy fájjon neki, emg se nyikkan rá.
2013. aug. 11. 17:52
elolvastam -.- Amúgy meg ha nem bírtok normálisan váalszolni, akkor ne válaszoljatok. Köszi. Nem is ismersz, honnan tudod, hogy mi való nekem, meg mi nem? Bírom az ilyeneket... Elolvastam a cikket képzeljétek el.
2013. aug. 11. 17:48

Hol lehet ilyen ökörséget olvasni???

Kölyök még, nevelni kell, mint egy gyermeket. Határozottnak kell lenned, de nem erőszakosnak. Csak egy filmet nézz már meg azokból(minden nap megy valamelyik csatornán) és meglátod, hogy elég annyi, hogy felemeled a kezed, a tenyered felé fordítva.


Több jól rágható játék kell neki, amivel lefárasztja magát, meg tölti az idejét. A mi Szotyosunk is ugyanez a "tipus", két hónapom ment rá, mire engedelmes, szobatiszta arany kutyika lett. Türelem!!!

17. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. aug. 11. 17:43

Itt elhangzott, hogy soha ne üsd meg a kutyát!


Én se támogatom a verést, de igenis oda kell neki hajintani, mert abból nagyon is ért!


Nekem kint szellőzött a teraszon a cipőtartó.

Tele volt cipőkkel.

Az összes!!!! -összes cipőt cafatokra rágta!!! Legalább 14 pár cipő volt.


Fogtam az egyiket, és pofán csaptam a cipővel. Nem akkorát, hogy lerepüljön a feje, de felnyüszített, lehet, hogy csak ijedségtől, de lehet, hogy fájt is neki. Már akkor kint hagytam két pár cipőt, és egy papucsot. Érdekes! Egyiket se bántotta. És azóta soha!!!


Én nem egy embertől hallottam, hogy harapott a kutyája.

És nem a fülét harapták meg, hanem a pofáját!!!! Igen! Bekapták a pofáját, és megharapták! Soha többé azt nem kellett megismételni!


Harapást szőrével! Ismerős?


Az én kutyáim (vagyis kutyám, mert az öreg kutyusom - mellesleg ő rágta szét a cipőket anno kölyökként - 14 évesen elhunyt múlt szombaton) elől a kaját is elvehetem!!! A cupákot is bármikor!!! Türelmesen végig nézi, hogy elveszem. Tudja, hogy úgyis vissza adom.

És ezt a 9 éves lányomtól is eltűri! Érted? Nevelés, semmi más!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook