Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnám a saját zárkozottságomat nem tovább adni a fiaimnak? fórum

Hogyan tudnám a saját zárkozottságomat nem tovább adni a fiaimnak? (tudásbázis kérdés)


19. ipi (válaszként erre: 8. - Wanda8)
2009. jún. 22. 12:05

Mivel ezek lelki szintű dolgok és csak a Te terhed nem a fiaidé, ezért a s aját lelkiségedben kell feloldanod ezeket a sérüléseket. Csak így fogsz tudni barátkozni és bízni magadban, jól érezni magad társaságban. És ha ezt megtetted magadért, minednet megtettél a gyermekeidért is :)

van erre többféle módszer is. Családállítás (ezt mindig fogjátok tőlem hallani, egyéb helyeken is), belső gyermek tanfolyam, egyéb belső utazásos meditációk, önelfogadási gyakorlatok.

18. bionom (válaszként erre: 4. - Wanda8)
2009. márc. 5. 11:54

Wanda!

El se hinnéd, milyen sok a zárkózott, gátlásos, komplexusos ember. Hogy kedvenc pszichológus professzoromat idézzem, csak kétféle ember létezik: "Amelyik tudja és felvállalja, hogy zárkózott és gátlásos... a másik pedig amelyik tagadja és minden igyekezetével kompenzál."

Mert hiszed vagy sem, a nagyszájú, vagány pasik és bombázó bálkirálynőknak is több tucat hibája van, amivel tudat alatt tisztában vannak, viszont képtelenek elfogadni, ezért teljes erővel leplezik a tényt, hogy őket ez zavarja, és ez átcsap egyfajta túlkompenzált állapotba, ami túlzott extrovertáltságot mutat. Azonban ez csupán álca (az esetek 80-90 %-ában legalábbis).

Mivel személyiségtréninggel (is) foglalkozok, így szívesen segítek neked abban, hogy javítsd saját énképedet és énbecsülésedet, és hogy a gyerekeidet eleve a helyes útra terelt (nevelési tanácsok és ötletek), mindezt úgy, hogy - lévén már nagy gyerekekről van szó - ne nagyon vegyék észre! Privin add meg az email-címedet, és írd bele, hogy Te vagy a "zárkózott-topicos" csajszi. :-)

El se hinnéd, hogy milyen egyszerű ezen segíteni, ha képes és hajlandó vagy igazi együttműködésre!

17. wanda8
2009. febr. 9. 14:21
Lenne kire bizni a gyerekeket,de a páromnak nincs ideje szinte éjjel-nappal dolgozik.
16. csókica (válaszként erre: 15. - Wanda8)
2009. febr. 9. 08:10
Nincs nagyszűlő a közelben akire rábíznád a gyerkőcöket és a pároddal elmennél moziba,vagy egy hangulatos zenés étterembe kikapcsolódni?Felöltözöl csinosan,és ne mással foglalkozz,hogy mit szól hogy hogyan nézel ki,a lényeg hogy te érezd jól magad a bőrödben.Ha már kimozdulsz sok mindenről megtudsz feledkezni,ha esetleg bánt valami,még az asztalnál meg is beszélhetitek,mert ha otthon vagy,inkább a gyerekek körül forog minden,és lehet hogy nem tudjátok a dolgokat megbeszélni.
15. wanda8 (válaszként erre: 14. - Csókica)
2009. febr. 9. 07:56
Sajnos nekem is eszembe jutott már,hogy depressziós lehettek.Elviszem a gyerekeket sétálni,de itt ahol lakunk télen nem nagy élet van.Nem sok látnivaló van.Messzebbre meg ilyen bizonytalan időben két kisgyerekkel nem merek elindulni.
14. csókica (válaszként erre: 13. - Wanda8)
2009. febr. 9. 07:24
Nem lehet hogy depresszós vagy?Én azért kimozdulok itthonról,mozdulj ki te is,ha nincs közös témád valakivel,akkor legfeljebb nem kapcsolódsz bele a beszélgetésbe,hanem inkább figyeled a beszélgetést,de nem maradj mindig otthon.Tegyél nagy sétákat a gyermekeiddel,mindig akad valami ujdonság,amit mutathatsz nekik.
13. wanda8
2009. febr. 8. 18:53
köszönöm a jó tanácsokat.próbálok barátkozni,de ha meg van egy találkozó akkor az alól is kibúvókat keresek hogy miért ne menjek el.Olyan mintha csak a 4 fal között érezném biztonságban magam.Nem akarom,hogy a fiaim ilyenek legyenek,mert így nehéz lenne érvényesülniük.
2009. febr. 8. 13:48
Közösség, és közösség.:)Magam is így indultam, de sokat javított, hogy egy gyülekezetbe járok, és a fiaimon is meglátszik. Egyik sem esik kétségbe ha meg kell szólalnia:))))
2009. febr. 8. 13:00
Járjatok sokat gyerekek közé,játszótérre,játszóházba.És próbálj meg Te is nyitottabb lenni...ismerkedni az anyukákkal!Meglestelek ha nem baj és tüneményesen szépek a gyerekeid!:)
2009. febr. 8. 12:43
Én is nagyon zárkózott vagyok,de a lányaim nem örökölték bárhol,bármikor feltalálják magukat.Itt fent beszélek,de a valóságban ,a családomon kivűl már nem nagyon megy.
9. anya83 (válaszként erre: 7. - Wanda8)
2009. febr. 8. 12:40
Én is voltam kövér, de sok rossz emlékem szerencsére nincs!Aztán lefogytam és nekem megjött az önbizalmam!Sajna azóta szedtem fel jócskán ,de már más!Szerintem neked is kicsit nyitottabbnak kell lenni,hogy a fiad is az legyen...
2009. febr. 8. 12:35
mindenféle jó tanácsot szívesen fogadok
2009. febr. 8. 12:31
igen,de nehéz éveket feledni és magabiztosnak lenni
6. 318512f90e (válaszként erre: 4. - Wanda8)
2009. febr. 8. 12:28

de ha sokan csinosnak tartanak, akkor ne bújtasd tovább az önbizalmad! hajrá!!!! tessék elhinni amit mások mondanak!

pedig tudod, hogy a legtöbb fiúnak az anyja a példaképe...

2009. febr. 8. 12:27
igen a nagyobbiknál észre vettem
2009. febr. 8. 12:25
Elég zárkozott ember vagyok.Gyerekkoromban és még kamaszkoromban elég kövér voltam és emiatt sokat csúfoltak.Ezért kevés barátom volt,van.Már lefogytam és sokat csinosnak mondanak,de kevés az önbizalmam.Szeretném ha a fiaim nem lennnének bátortalanok.
2009. febr. 8. 12:24
szerintem csak úgy, hogyha látja Tőled, hogy szeretsz barátkozni. de ha nagyon nem megy, akkor ösztönözni kell őket arra, hogy sok gyerekkel barátkozzanak....
2009. febr. 8. 12:22

Szia

Észrevetted nála is a "jeleket"?

2009. febr. 8. 12:21
Hogyan tudnám a saját zárkozottságomat nem tovább adni a fiaimnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook