Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan tudnám a felkarmomon (tricepsznél) feszesíteni a bőrt, eltűntetni a narancsbőrt? fórum

Hogyan tudnám a felkarmomon (tricepsznél) feszesíteni a bőrt, eltűntetni a narancsbőrt? (beszélgetős fórum)


22. Krisz42 (válaszként erre: 18. - T_marcsi)
2013. jan. 10. 17:16
Ez nálad is inkább a lógó bőrre igaz,nekem is repedt meg a bőröm,de kimondottan a narancsbőr általában akkor lesz,ha a szervezet a zsírban raktározza el a számára nem kívánt anyagokat,akár a méreganyagokat is.Izmok nem tudnak narancsbőrösek lenni,csak a zsìrszövet.Tudom,h sajnos van akinek-mint pl.neked is-nem annyira rugalmas a bőre-enyém túl érzékeny-de a narancsbőr nem ezen múlik.
2013. jan. 10. 10:28
Próbáld a rásegítős tolódzkodást. Azt otthon is lehet és nem nehéz. Ugyanaz mint a normál csak két szék között csinálod és felrakod a lábad egy harmadikra.
2013. jan. 10. 10:14

Köszi a válaszokat! Eléggé elkeserít a helyzet, mivel eddig azért nem szerettem ujjatlan hordani, mert nem volt éppen vékony a karom (többek között a karom sem), most viszont félek, hogy hiába vékonyabb de ilyen ronda lesz nyárra mikor azért szeretném már élvezni a munkám gyümölcsét olyan formában, hogy szabadabban öltözködöm, mint eddig...

Edzek egyébként tricepszre (3 féle gyakorlat 3*12-es szériában 5 kilóval), de eddig nem tapasztalatom a hatását izom formájában :( persze azt tudom, hogy diétás étrend mellett nemigen jön fel izom, inkább "megy le", és lehet tényleg csak az lesz a megoldás, ha diéta után tömegnövelek, nem tudom, de megteszem, ha ezen múlik, mert nem félek az izomtól, viszont ez az állapot, hogy hibáa teszek meg mindent, ez van... kiborító :)

19. AlBundy (válaszként erre: 1. - 6422ab0c81)
2013. jan. 10. 08:53

Lehet meglepő lesz a válasz:

tricepszedzéssel..:)

18. t_marcsi (válaszként erre: 17. - Krisz42)
2013. jan. 10. 08:00

Ha nem sportol, ha hajlamos rá genetikailag, ha van egy hormonális betegsége, vagy ha alkatilag lazábbak a kötőszövetei. Én anno 19 évesen lefogtam 25 kilót sporttal, életmódváltással, és a bőröm lógott, tele volt striával és narancsbőrrel. Egészen a terhességig tudtam tartani a súlyom, de a bőröm sosem lett szuperfeszes, aztán megint fellángolt a betegségem, megint rámzuhantak a kilók, megint leadtam, de a bőröm megint nem húzódott vissza, aztán megint újra megismétlődött ugyanaz, most is fogyok, sportolok óvatosan ahogy tudok és lehet, de a helyzet változatlan. A kötőszöveteim és az érfalaim alkatilag gyengék, ez ellen nem tudok mit tenni, és van egy betegségem, ami miatt a sport csak nagyon óvatosan kivitelezhető, és a súlyom is bizonyos helyzetekben megborul. Azért mondtam, hogy nem általános amit írtok, mert vannak speciális esetek, amikor a sport önmagában nem megoldás.


Ha valaki eleve túlsúlyos és nagyobb súlyt veszít, akkor nem biztos hogy a bőre követi, hiába lesz izmos.

17. Krisz42 (válaszként erre: 12. - T_marcsi)
2013. jan. 10. 06:08
Igen,de az nem izmos fenék volt.Mert fiatalon még mindenhol feszes a bőr,de ha nem sportol,akkor jön a nrancsbőr.
2013. jan. 10. 05:44
Amúgy a méregdrága kezelések persze, hogy használnak. (De az olcsó krémek a boltban inkább nem!) Azok a bizonyos drága kezelések is csak addig hatnak, amíg tartanak. Utána minden visszaáll, kidobtad a pénzedet. Én elhiszem, hogy sokkal könyebb kifizetni a pénzt és eljárni kezelésre. A valódi megoldás azonban kevésbé knyelmes. Egészségesebben kell táplálkozni, és sportolni, tornázni kell.
2013. jan. 9. 21:44
A narancsbőrt elsősorban belsőleg, megfelelő étkezéssel, méregtelenítésekkel tudod száműzni, de fontos, hogy sportolj is valamit. Ha krémezed, és még esetleg kezelésekre is eljársz, az is sokat fog segíteni, de ezek csak "felületi kezelések", a tünet okát kell megszüntetni, azt pedig sok folyadékkal, megfelelő táolálkozással és sporttal lehet.
14. nanuka
2013. jan. 9. 20:37
súlyzós edzés - attól is felpezsdül az adott területen az anyagcsere + ahogy elkezd picit domborodni az izom, kevésbé fog lógni rajta a bőr (és nem, nem, tényleg nem leszel kétajtós szekrény ha elkezdesz súlyzózni ;)
2013. jan. 9. 20:36

[link]


A narancsbőr kialakulásának okainál csak egyrészt felelős a sport hiánya.

12. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Krisz42)
2013. jan. 9. 20:34
Én meg már láttam szuperformás csajon narancsbőrös feneket...
11. Krisz42 (válaszként erre: 4. - T_marcsi)
2013. jan. 9. 20:32
Szerintem sem.A narancsbőrre max.méregdrága kozmetikai kezelések érhetnek el minimális eredményt,a sport az,ami segít.Én mèg nem láttam narancsbőrös izmot.
10. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Porcica)
2013. jan. 9. 20:30
Nem azt írtam, hogy mindenkinek csak a krém válik be, de van akinek semmi más nem használ, mert lazák a szövetei, nem tökéletes a nyirokkeringése. (pl. nekem is ilyen a bőröm. Hiába fogytam le, iszonyatosan lógott, és nem volt olyan feszes, mint tinikoromban. Mindenfelé utánanéztem, beszéltem szakemberekkel, mindenki azt mondta, hogy krémezzem, zuhanyoztassam, az pezsdíti a vérkeringést
2013. jan. 9. 20:30

Mi az a "felkarmom"???? :D


Bocsi, muszáj volt :)))

8. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Porcica)
2013. jan. 9. 20:29
Szerintem meg de.
7. t_marcsi (válaszként erre: 3. - Krisz42)
2013. jan. 9. 20:28
Ha alkatilag nem olyanok a szövetek, akkor az edzéstől nem fog összehúzódni a bőr.
6. Porcica (válaszként erre: 4. - T_marcsi)
2013. jan. 9. 20:27
Szerintem ez nem igaz!
2013. jan. 9. 20:26
Én a Calaneticsre szavazok! Ott van egy nagyon hatásos kargyakorlat. Az eredeti dvd-t szerezd meg, amelyiken Callan Pinkney tartja az órát.
4. t_marcsi (válaszként erre: 1. - 6422ab0c81)
2013. jan. 9. 20:26
testkontúr gél. Sajnos a narancsbőrt csak krémekkel lehet kezelni, illetve váltott zuhannyal. Ha alkatilag hajlamos vagy rá, akkor hiába a sport sajnos. A bőr rugalmassága is alkati kérdés, amin csak helyi kezeléssel lehet segíteni.
3. Krisz42 (válaszként erre: 1. - 6422ab0c81)
2013. jan. 9. 20:22
Edzened kellene,fegyencedzés nagyon jó karra is,otthon tudod végezni és nem kerül vagyonokba.
2. snowgirl (válaszként erre: 1. - 6422ab0c81)
2013. jan. 9. 20:19
hú, hát én csak egy tippet tudok adni: sífutógép, az nagyon jó mert futsz és közben a karod is szép lesz. Külön gyakorlatot nem igazán tudok ajánlani.
2013. jan. 9. 20:12

Fogyózom egy ideje, mellette tornázok is, de ahogy fogyok karból, lötyögni kezdett a bőr a tricepszemnél és narancsbőröm, ami nagyon gáz tekintve, hogy máshonnan meg tűnik el a narancsbőröm, nem pedig kialakul :S

Valami tipp erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook