Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? fórum

Hogyan tudjam elviselni egy hóbortos anyós szeszélyeit? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
803. 093599874c (válaszként erre: 795. - 40163fd81d)
2009. márc. 19. 10:44
Az, hogy semmi különbség nincsen kettőnk között, az számomra most kicsit sértő. Merthogy itt bizony nem hiszem, hogy el lehet vonatkoztatni a bűntől. Nektek mindegy, hogy bántalmaznak (megvernek) vagy szexuálisan zaklat, megerőszakol a saját apád? Ettől el tudsz vonatkoztatni? Jó nektek.
802. 093599874c (válaszként erre: 798. - 40163fd81d)
2009. márc. 19. 10:42
Buta voltam? Mikor? Akkor, amikor túl sokat foglalkoztam a múlttal és ami történt.
801. 093599874c (válaszként erre: 799. - Zizisicc)
2009. márc. 19. 10:41

Én azt gondolom ezután a pár nap fórumozás után, hogy kész, vége. Megkönnyebbültem. Nem megbocsájtottam, nem söpörtem a szőnyeg alá semmit, tisztában vagyok vele, mit történt és persze hat is az életemre. De nem érdekel. Érdektelenné váltam iránta.

Dagonyázhatnék is benne, ahogy írod és ahogy eddig tettem, de már elég időt fecséreltem rá. Nem függök semmiképpen az anyámtól, sem anyagilag, sem lelkileg. Nem bánom, szeret e vagy sem, nem is kell ezt kimondania vagy kimutatnia, mert nincsen szükségem rá. Csak azt nem tudom, hogy ezt eddig miért nem vettem észre. Nincsen jelentősége a megbocsájtásnak. Mert akkor meg nem történtté válik a dolog? Dehogy. Én akkor is érezni fogom, amit akkor éreztem, ha rágodolok. Az kitörölhetetlen. Biztos nem érezted még. A megbocsájtás nem oldoz fel engem a teher alól. Mert már megtörtént, valóság volt.

Elszakadni tőle pedig úgy is lehet, ha kitépem az életemből. És szerintem, de hangsúlyozom,hogy szerintem, ha ér egy negatív trauma, akkor az iránt soha nem leszel közömbös. Mert ha igen, akkor az nem is volt olyan nagy trauma...

800. 093599874c (válaszként erre: 795. - 40163fd81d)
2009. márc. 19. 10:34

Én azt is figyelembe vettem, hogy a kétféle bántalmazás között azért van különbség. Az én szememben nem is kicsi: verés vagy szexuális bántalmazás... :(

Valószínűleg, sőt, biztosan igazad van, hogy indulatos vagyok és ennek oka, hogy a történetében magamat vélem felfedezni. És valóban... de én azóta tartom a kapcsolatot anyámmal, mióta gyermekem van. Ő hozzájuk ragaszkodik. Nemritkán megfordul a fejemben, hogy új esélyt lát bennük. Amig nem volt gyermekem, nem ápoltam vele kapcsolatot.

És abban nem hiszek, hogy ennél a lánynál a gyermekeken (unokákon) van a hangsúly, mint nálam. Én azzal, ahogy élek, szembeszálltam vele. És nem nagy a valószínűsége, hogy bántani merné a gyermekeimet.

És hogy elmondjam, amig évekig nem tartottam vele a kapcsolatot, jobb volt. Nem volt alkalma elmondani a véleményét rólam, az életemről és egyéb más dolgokról. Nem kellett végignéznem egy-egy alkalommal a reakcióit, amik számomra negatívak voltak. Szabadabb voltam, elhiheted. És nem hiányzott.

A kapcsolattartásunk a gyerkőcökre korlátozódik, úgy, mint lánya, nem adok neki esélyt semmiféle kapcsolattartásra. Egyébként nincsen is igénye rá, legalábbis jelét nem adta.

799. Zizisicc (válaszként erre: 797. - Zizisicc)
2009. márc. 19. 09:28
És még valami, Lindus. A megbocsájtás nem annak a függvénye, hogy valaki bocsánatot kér-e, vagy sem. Te megbocsájthatsz úgy is, hogy az életben nem beszélsz vele többet, és az illető nem is tud róla. A megbocsájtás nem a másik feloldozása - persze lehet az is - a megbocsájtás azt jelenti, hogy lezárod a történteket, elengeded a haragot, a vádlást, a neheztelést, a hibáztatást, érzelmileg elszakadsz a múlttól. Nem elfelejted, csak már nem fog negatívan hatni rád. Nem fog fájni, közömbös leszel a történtek iránt. Amíg ezt nem teszed meg, bármit mondasz, csak a szőnyeg alá söpröd a dolgokat, elmenekülsz előlük, vagy éppen állandóan dagonyázol benne.
2009. márc. 19. 09:18

"Nem tudom, értesz e. Nálam már nincsen jelentősége annak, hogy megbocsájtok e vagy nem. "


Ha majd azt mondod ,de buta voltam,akkor fog kisütni a nap,és tiszta lenni az ég,addig amíg ezt mondod és érzed,hiába menekülsz a felhők követni fognak.

797. Zizisicc (válaszként erre: 795. - 40163fd81d)
2009. márc. 19. 09:16
Ez így van.
796. 40163fd81d (válaszként erre: 794. - 093599874c)
2009. márc. 19. 09:14

"Arra jöttem rá az elmúlt néhány nap alatt, hogy visszafele nem lehet élni. Nagy okosság. . . :)))"


De elmenekülni sem lehet,mert nem oldasz meg vele semmit.

795. 40163fd81d (válaszként erre: 794. - 093599874c)
2009. márc. 19. 09:08

Azért érzed ezeket az indulatokat,mert magadat látod benne,és azt ,hogy neked mit kellene tenned,mégsem teszed.Vonatkoztass el a bűntől,és csak azt nézd ami a száraz tény.Tartod a kapcsolatot anyáddal,bár gyűlölöd?Új életet tudtál kezdeni,ahová már a múlt nem tud beférkőzni?

Nem ,ugyanazt teszed amit ő.Semmi különbség nincs kettőtök között,ezért vagy dühös.

794. 093599874c (válaszként erre: 793. - 40163fd81d)
2009. márc. 19. 08:40

A Vénboszival való összefüggést? Nagyjából arra gondoltam, hogy ez a lány (mostmár nő) megéli újra és újra minden testi kontaktusban ami történt, úgy érzi, tönkrement az élete és mégis, ennek dacára tartja azokkal az emberekkel a kapcsolatot, akik ezt okozták neki. Alanyi jogon tiszteli őket? Nem hiszem. Fél, retteg tőlük, ahogy megfogalmazta? Azt sem hiszem, ha félek, akkor menekülök. Én legalábbis. Szerintem ő gyáva. Gyáva hozzá, hogy teljesen új életet éljen, elszakadjon tőlük. Mert ilyenné nevelték. Ezt kapta az anyjától "útravalónak". Nekem az ő gyávaságában az anyja gyávasága köszön vissza. Én nem értem, hogy egy ilyen trauma után miért nem szakad el, kezd új életet és védi a gyermekeit ezektől az emberektől. Álljon már a lábára.

Kicsit úgy van, mint én. Siránkozik, talán vágyik rá, hogy együttérezzenek vele, elmondják neki, hogy nem ő volt a hibás. De ez egy idő után sz...rt sem ér, biztosíthatlak. Ő nem másoktól fogja megkapni az "elégtételt" (bocsánatkérésre gondolok például), ő tőlük várja, a szüleitől és csak tőlük kaphatja is meg. A sebeinket nyalogatva nincs értelme megrekedni az életben. Elmegy az idő és én nem akarom azzal tölteni a fiatalságom vagy a gyermekeim velem töltött éveit, hogy azzal vagyok elfoglalva, mit csinált anyám. Már nem. Igaza van Boszinak. Ő azt csinálta, jónak látta, megtette. Ahogy vele is a szülei. Nincs már mit tenni ezügyben. Sajnálatos, de kész, annyi volt. Menjen el tőlük, azt se mondja meg, hová, kezdje el végre az életét, mielőtt késő lesz igazán élnie. Arra jöttem rá az elmúlt néhány nap alatt, hogy visszafele nem lehet élni. Nagy okosság... :)))

Nem tudom, értesz e. Nálam már nincsen jelentősége annak, hogy megbocsájtok e vagy nem. Az én anyám nem fog bocsánatot kérni tőlem, sőt, szembe sem néz azzal, ami történt. Nem hiszem, hogy az ő szülei másként tennének.

Egyébként én az anyjától jobban undorodnék, mint az apjától, szinte. Végignézte, falazott neki, aztán megzsarolta, hogy védje meg az igazságszolgáltatástól... Na ez ám az anyaság.

Persze, mint mondtad, az ő dolga. Van, aki így gondolja és van, aki részvétet érez. Mondjuk nekem a részvét nem kell.

Én azt mondom, szedje már össze magát és álljon két lábra, már felnőtt nő, nem az a 9 éves kisgyerek. Lehet, hogy alpári vagyok, de én felhívnám őket, megmondanám, hogy "tessék anyám, tiéd mostmár a lehetőség, hogy ott ugrálj, ahol nekem kellett olyan sokáig gyerekkoromban. Isten veled, érezd jól magad." Aztán se cím, se telefonszám... Nemhogy kapcsolattartás.

Dehát mint mondottuk volt, az ő dolga.

793. 40163fd81d (válaszként erre: 791. - 093599874c)
2009. márc. 18. 19:32

Nem értem az összefüggést?:)))

Na és,ha tartja ,mi van akkor?Az ő dolga,ő tudja mit,miért tesz.

792. 00daeee455 (válaszként erre: 784. - Vénboszi)
2009. márc. 18. 19:25

Meglepődtem kicsit ezen a hozzászóláson, az előzőeket pedig csak átfutottam. Bocs, ha már elhangzott.

Szerintem minden embernek megjár a tisztelet. A magam részéről igyekszem mindenkivel tisztelettel bánni. Különösen a szüleimmel, nekik több mindent elnézek, és szerintem ezzel mindenki így van.

Tisztelem az idősebbeket, ők biztos tapasztaltabbak, bölcsebbek, de ugyanúgy tisztelem a fiatalokat is.

Például vannak, akik nem adják meg egy fiatalabbnak a tiszteletet, főleg egy gyereknek nem. Pedig egy gyerek is ugyanúgy ember, és bár kevesebbet tud az életről, igenis tiszteletet érdemel.

Ugyanakkor soha senkitől nem várnám el a tiszteletet alanyi jogon.

Egy gyerek nem kérte az életet, a szülő vállalta, és a szülőnek KÖTELESSÉGE támogatnia. Ezért várni tiszteletet? Azért várjam el a "vállveregetést", mert teljesítem a kötelességemet? Főleg, ha ne adj Isten, terrorizálom, bántom a gyerekemet, akkor kötelezzem arra, hogy: "tőlem kaptad az életet, legjobb tudásom szerint neveltelek, köteles vagy tisztelni"?

Na, ez már vicc, és ellentmond minden józan észnek.


Például óriási tiszteletlenség amit írtál:

"az ilyen csörtéket nem tartják méltónak magukhoz"

Sajnálom, hogy ennyire nem figyelsz oda más véleményére, és nem tudod elfogadni, hogy másképp látja a dolgokat, mint te.

Azt írod, hogy a többiek nem figyelnek arra, amit írsz, de ha visszaolvasod magad, akkor láthatod, hogy egyes válaszodból kiderül, hogy pont te vagy az, aki nem figyel oda a másikra.

2009. márc. 18. 15:07
Na jó, most kezdem azt hinni, hogy Vénboszi tud valamit... Totál fel vagyok háborodva. A nő, akit többször is megerőszakolt az apja és az anyja végignézte, sőt, falazott neki, szóval segítette ebben a mocskos cselekedetében, tartja a kapcsolatot a szüleivel. Értitek?! Tartja velük a kapcsolatot. Na jó, nekem ez betette a kaput. Ennyi.
2009. márc. 18. 13:55
Pffff, nem értelek Boszi, hogy most mi volt ez, de egyelőre nincs is most időm kifejteni, majd később.
789. 40163fd81d (válaszként erre: 788. - 093599874c)
2009. márc. 18. 11:12
A kérdésedre felelet,de rád is vonatkozott:))
788. 093599874c (válaszként erre: 787. - 40163fd81d)
2009. márc. 18. 11:07

Azt a bizonyos bekezdést egyrészt nekem szántad, nem ? Én legalábbis magamra vettem azt az inget.

Majd később még benézek és remélem, hogy itt lesztek.

787. 40163fd81d (válaszként erre: 784. - Vénboszi)
2009. márc. 18. 10:57

Tudod Vénboszi,vannak őszinte és vannak hiteltelen emberek,akik elveket és szép idézeteket fitogtatnak,de az életükbe nem tudják beilleszteni azt.

Nem tudom,hogy csak a net átka,de nekem úgy tűnik,semmit sem értesz abból,amiket beidéztél a tiszteletről.

Egyrészt úgy érzem nem tiszteltél meg sem engem,sem több embert avval ,hogy odafigyelj arra amiket írnak,mert én érdekes módon úgy láttam ,hogy itt többen is egyetértettek veled,csak max a hangnemeddel nem voltak kiegyezve.Most vagy szeretsz a magányos harcos képébe tetszelegni,vagy valóban nem vetted a fáradságot ,hogy bárki gondolatait elolvasd.

Én is többé kevésbé egyet értek veled,csak a különbség az,hogy tiszteletben tartom más ember dühét,haragját,véleményét bármilyen témában,csak esetleg nem értek vele egyet,és próbálom a magam véleményét elmondani,vagy meggyőzni ,hogy szerintem nem jól csinálja a dolgait.

És megint nem találom a hőn lobogtatott alanyi jogon járó tiszteletet a fiatalok felé,mert számodra csak ,aljas ,kihasználó,markát tartó ,ostoba....stb fiatal él manapság a földön,akik nem tisztelnek ,sem istent ,sem embert.

Ugyan már,ha kijár a tisztelet az időseknek,bármi bűnt,vagy hibát elkövettek,miért nem jár ez ,tapasztalatlan,ifjú,még fejlődő ,tanuló gyerekeknek,fiataloknak?

Hogy is van ez?A fiatalok legyenek bölcsek,hibátlanok,bármi áron,az öregek ,meg akármilyenek ,tisztelni kell őket?


Valamit nagyon nem jól értelmeztél,és akinek el kell gondolkodnia ,azt hiszem nem csak mi lennénk,hanem te is bizony.Mert sok okosság és következtetés leszűrhető ebből a vitából,kár lenne veszni hagyni,legalábbis a részemről.


Ha nem rám hallgatsz ,hanem a "méltóságos" kisasszonyokra ,akkor te is csak egy magát felsőbbrendűnek,bölcsebbnek,különlegesebbnek tartó,ostoba bolond leszel,mint ők,akiknek hiába vannak jó meglátásai,okos ,önálló gondolatai,a kukában fogják végezni,mert ugyan ki figyelne egy gőgős,nagyképű,másokat méltóságán alulinak tartó emberre,bármilyen bölcs is?


Lehet ,hogy én tévedek,lehet ,hogy majd belátom,de azt hiszem ,erre a következtetésre egyedül én lehetek képes.

Te sem nekem ,sem másnak nem adhatod oda a te következtetéseidet,és ha nem fogadom el,nem nevezhetsz "méltóságodon alulinak",mert hülye vagyok és ostoba.Hagyd meg nekem ezt a szabadságot ,hogy az lehessek,és másoknak is.



Az utolsó bekezdést nem igazán értem,mert nem neked szántam.

786. 093599874c (válaszként erre: 784. - Vénboszi)
2009. márc. 18. 10:49

Én azt gondolom, hogy ha nem is tudtál maradéktalanul meggyőzni az igazadról, amit mondtál, amiről beszéltél, az igenis hatott rám. De az az igazság, hogy a maga harcát mindenki vívja meg maga, hiába kepesztek, tulajdonképpen már nekem az sem igazán esik jól, ha együttéreznek velem. Valahol elfáradtam és egyszerűen azt gondolom, hogy vége. Talán csak el akartam mondani, panaszkodni, ami történt, de már kifulladtam.

A privikről meg annyit, hogy én, ha egyetértek veled és azt gondolom, amit Te, akkor azt vállalom Fata előtt, Zizisicc előtt vagy az Isten előtt is. Itt a fórumon, ahol beszélgettünk. Ezt a fórumtémáról privizgetést -hát itt megmondom, "akinek nem inge, ne vegye magára" :))) - én sunyinak és seggnyaló dolognak tartom. Beszélgethetünk külön, ha annyira érdekel minket a téma, de valahogy azt elmondani priviben, hogy "én bezzeg egyetértek veled, de a többiek... " Hát ezért voltál -bár szerintem nem - egyedül a széllel szemben. Talán jobban jött volna ki, ha nem privit írnak, hanem ide bele a fórumba, azt, hogy miért is értenek veled egyet. Üzenem nekik, hogy már itt, Zalában is látom, hogy csak úgy világít a hátsód, olyan fényes. Na, de ez a Ti dolgotok.

És nem hiszem, hogy nem értem, amiről beszélsz. Nagyon is értem, csak nem tudom elfogadni maradéktalanul és magamévá tenni. Talán a fiatalságom, az intelligenciám vagy az emberi milyenségem miatt. De.... Képzeld, most 30 éves vagyok. 18 évesen költöztünk össze a férjemmel albérletbe, nem szülőkhöz! Fél év múlva házat vettünk uzsorahitelre. Amikor azt kifizettük, akkor a házat felújítottuk. Volt egy év, amikor nem volt ruhánk, egy hónapban egyszer vásároltunk be és ettünk rendesen, fizetéskor, de nem mentünk kuncsorogni senkihez és így visszanézve, tudod, nem volt rossz.

Én senkitől nem kaptam semmit, az anyósom segít alkalmanként, amit megköszönök neki minimun ötször, sokszor mondja is, hogy hagyjam már abba... :))) Mert ő szívesen van velem.

A férjem szerint meg jobb is így, senkinek nem vagyunk a nyakán, senkinek nem tartozunk hálálkodással, ha veszünk valamit. Mert mi dolgozunk érte. Így hát azzal, hogy a saját lábunkra kell állni, maximálisan egyetértek.

De... senki sem tökéletes, Boszi, kedves. Még Te sem, hiszen, ha jól tudom, Neked nincsen hibád! :))) Nekem az a bajom, hogy sokat nyalogatom a sebeimet, nehezen lépek túl dolgokat. Tulajdonképpen igen, sajnálom magamat. Dehát ember vagyok, könyörgöm. És másnak meg más a gyengéje.

Azt hiszem, a net nem arra való, a fórumozás ezen belül, hogy megoldja a gondjainkat. De arra talán jó, hogy mások véleményén elgondolkodva előbbre lépjünk.

És utolsóra elmondom, hogy nekünk van jelenleg kb. 80 db kecskénk. És van egy idióta köztük, aki bizony visszaengedi magához a gyerekét. Az összeset. Most is látom, ahogy együtt fekszenek a napon, és majdegyütt is mennek tovább. Az istállóban is csinál nekik helyet és úgy fellök, ha bármelyikhez hozzányúlsz, hogy csak úgy laffansz :) Egész emberi...

Na, mindegy, kár lenne érte, ha nem osztanád meg velünk, legalábbis velem a gondolatidat vagy a véleményedet. Engem nem sértettél meg semmivel.

Különben is utálom a sértegetést, személyeskedést, a durvaságot, mások minősítését. Mindenféle formában...

785. 093599874c (válaszként erre: 782. - Zizisicc)
2009. márc. 18. 10:15
Imádom a Terminátort :))) Még visszajövök....
784. vénboszi (válaszként erre: 783. - 40163fd81d)
2009. márc. 18. 10:03

Sziasztok! Itt vagyok még egy pár mondat erejéig.

Igazatok volt,nem vagyok normális,hogy ennyi oldalon keresztül,ennyi emberkével szemben állva próbáltam bizonygatni,amit sokan nem hogy érteni,de fel sem tudták fogni,mert annyi fáradtságot nem vettek hogy normálisan végig olvassák.Azt sem reméltem,hogy bárkit is meg tudok győzni az igazamról,itt mindenki legalább olyan szemellenzős mint én :DDD

Hogy ki sértett meg kit,az már mindegy,engem csak olyanok tudnak igazán megsérteni akik közel állnak a szívemhez.Mellékesen meg azt a legkönnyebb,valakinek idejönni és modortalanul beszólni,ez annyira degenerált....Ha én írtam is valami olyat,azért mellé tettem,hogy akinek nem inge....

Okos és bölcs emberek,megkerestek priviben,olyanok akik az ilyen csörtéket nem tartják méltónak magukhoz,és valószínüleg feleslegesnek találják az értelmetlen harcot,igazuk van,szél ellen pisilni nem lehet,főleg amikor ekkora nagy külömbségek vannak emberek közt,értelem,életkor és egyebek miatt.

Sokat tanultam az biztos,nem vagyok tökéletes,csak más mint ti.Az a másik fórum amiről beszéltek,nem néztem meg,de el bírom képzelni.......Hm Nem akarok megint kezdeni,de valaki más egészen nyugodtan nyithatna egy olyan fórumot hogy:Elvették a fiatalságomat,vagy anyák szülik gyilkosaikat,/ehez hasonlók/ :DDD

A világ már csak ilyen,van akinek a gyerekkorát veszik el,van akinek meg a felnőtt korát vagy a fiatalságát van akinek az öreg korát,majd pihenjen a sírba.Most is tartom,és kiállok mellette,hogy a szülőnek kijár a tisztelet,alanyi jogon,vagy ha ez nem így van,akkor senkinek sem jár ki az élet alanyi jogon! Gondolkozzatok hogy mi a különbség tisztelet és szeretet között.Igaz ma már nem a régi korban élünk,ma már nem jár ki a tisztelet,sem az öregeknek/hozzá teszem,hogy részemről igenis kijár nekik a mindenkori tisztelet/de hát én más vagyok.Sem a szülőknek, sem senkinek!Tisztelem magát az életet,még egy csirke nyakát sem tudnám elvágni,amilyen vehemens asszonyság vagyok.Sajnállak benneteket higyjétek el mert nagyon kutya világ jön rátok,ha sürgősen nem kezdtek el a helyes irányba menni.Főleg nekünk,anyáknak a kezében van ez,tényleg rajtunk múlik hogy tisztességes embereket nevelünk e,avagy a saját gyilkosainkat,Ezen gondolkozzatok el....Hogy milyen lesz a jövő társadalom,az nem az én gondom,annál inkább a tiétek,de azt látom hogy a helyzet egyre csak rosszabb és rosszabb,a ti gyerekeitek már nem csak titeket,de se íztent,se embert nem fognak tisztelni,saját magukat még úgy se!Nem kell hozzá egyetemi diploma,sem doktori cím hogy ezt világosan előre lehessen látni.Sok sikert kívánok az újdonsült,tökéletes nevelési módszeretekhez,nem kétséges hogy meg lesz majd az eredménye.én mindíg bölcsebbnek tartottam hallgatni az idősebb,tapasztaltabb emberekre,mint a külömböző reklámokra,ostoba sugallatokra.Ha valamit nem tudtam,nem az internetre mentem megkérdezi/most sem tenném/A mostani generáció annyira degeneráltnak tünik,a leg egyszerübb kérdésekre,fórumokon keresik a választ,olyan dolgokra ami bennük kéne hogy legyen/a vérükbe!/

Komolyan mondom hogy röhej.Ugyan akkor azt nem kérdezik akit kellene,ahoz túl beképzeltek,túl nagy az egojuk". :DDDDD

Sokmindent tudnék még mondani,de minek??!

Nem érdemes,mindenki a maga sorsának kovácsa,de akkor fel kéne fogni hogy nem másokat kell hibáztatni az életünkér.Ha valaki felnőttnek érzi magát,akkor fogja meg magát,álljon a lábára,nem másoktól kell várni a támogatást.Egyetlen állatot sem láttam még amelyik vissza ment volna a szülőjéhez,hogy vadásszon helyette,meg adja kölcsön az odúját,főleg nem láttam olyat,hogy kitúrta volna és odavitte volna a családját,oda fialt volna a vackába.Ez csak nálunk embereknél megy így,az állat mikor felcseperedett mehet amerre lát,ha nem tud élni,megdöglik.

Nem gondoljátok hogy ez az igazi élet rendje?

Nem-nem,a fiatalok azt képzelik,nekik áll a világ,az öreg az mehet földvárra deszkát árulni.

Hát ez van sajnos!Ezért mondtam hogy gondolkodjatok a saját jövőtőkre,mert a gyerkőitek nem fognak az tuti.


Fatának:


Röviden és tömören:nem vesztettem el az önbecsülésem,ne félj nekem abból van bőven! :DD

önbizalomban sem szenvedek hiányt,volt bőven az életemben ami meg erősített,én nem másoktól várom az erősítést,akik számomra fontosak,azokon tesztelem magam,ha egyáltalán!

A gyerek koromat én már réges rég lezártam,akinek kellett megbocsájtottam,még magamnak is!!

Tudod a mostoha faterom aki kőkemény volt egész életében,úgy 72 éves kora tájékán lehajolt hozzám és megkövetett.Lehet hogy furán hangzik,de én szégyelltem magam.....


Nem haragszom senkire,mindenki gondolkodjon el magán ennyi,én kiszállok.

Pá mindenkinek :DDD

783. 40163fd81d (válaszként erre: 778. - 093599874c)
2009. márc. 18. 08:50

Nehéz kérdés,de röviden tömören annyit,hogy bármi történt is ,ahhoz ,hogy túlélje ,ezeket az emlékeket,vissza kell szereznie az önbecsülését,az önbizalmát,ahhoz ,hogy le tudja zárni a történéseket,és ahhoz is ,hogy olyan életet éljen ,amibe már nincs jelen a múlt borzalma.

(ezt rád is értettem:D)

782. Zizisicc (válaszként erre: 780. - 093599874c)
2009. márc. 18. 08:48
Mivel nem ő a terminátor, neki is kell aludni. :o))
2009. márc. 18. 08:42

Én, mint primitív, buta és ostoba csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha egy véleményről azt gondolom, hogy baromság, azzal nem a személyt nézem baromnak!

De én, aki még a fentieken túl még tapasztalatlan is vagyok, azt hittem ezt más is így gondolja.


Nem azért látogatom ezt a fórumot, hogy bárkinek is beszólogassak, nyomon követem a kezdetek óta.

Az, hogy boszi az állandó és egyedüli, akinek a véleménye az enyémmel nem egyezik, arról nem tehetek.

780. 093599874c (válaszként erre: 779. - Zizisicc)
2009. márc. 18. 08:26
Elfáradt a vitában? Azt hittem, ő fáradhatatlan :)))
779. Zizisicc (válaszként erre: 778. - 093599874c)
2009. márc. 18. 08:24
Oh, Boszi nem megsértődött, csak elment aludni. :o))
778. 093599874c (válaszként erre: 777. - 40163fd81d)
2009. márc. 18. 08:18

Sikerült Boszit megsértened? Ejnye, ejnye!

Talán azért majd visszatér. Két ekkora karakter, mint Ti vagytok, nem hagyhatja csak úgy faképnél egymást!

Én kedvelem Boszit is. És nem szeretem, ha kifejezetten véleménykülönbségből nagy konfliktus, személyeskedés, durva vita alakul ki. Mire jó az? Különbözőek vagyunk és különbözőek a reakcióink, elvárásaink, különböző módon közelítjük meg a gondjainkat. Na és a habitusunk... az sem egyforma.

Szerintem abból lehet tanulni, vagy akár egy problémára megoldást találni, ha több vélemény, több oldalról csap össze. Nem muszáj azonban az alapján dönteni. Itt vagyok én például... végighallgattalak benneteket, átgondoltam, de nem aszerint döntöttem. Mégis nagyon pozitív volt számomra minden, amit írtatok, még az engem ért kritika is.

Arra azonban tényleg kiváncsi lennék, mi a véleménye Boszikának, vagy Neked az "elrabolták a gyermekkorom" című cikkről. Mert ez elég szélsőséges, tudom, de azért mégis.... Főként mit gondoltok az ilyen gyerekekről?

777. 40163fd81d (válaszként erre: 775. - Vénboszi)
2009. márc. 18. 07:54

Próbáltam visszakeresni ,amivel ennyire megbántottalak,de nem találom.Na mindegy .

Ha jól emlékszem valahogy úgy fogalmaztam kedvesen,hogy "ez baromság!".Nem tudom miből gondolod,hogy ez egyenlő avval,hogy téged tartalak annak???

Nem,amiket írtál,már nem emlékszem mi volt,azt tartottam annak.

Tudod én próbálok minden embert elfogadni ,olyannak ,amilyen,és ha úgy érzem nem értik amit mondok,vagy úgy érzem abszolút meddő a vita,akkor szépen otthagyom ,azokat az embereket.Ha vitázom,akkor számomra érdekes emberekkel teszem,és még ha nem is értünk egyet,akkor is érdekel ,mit gondolnak.


Lényeg a lényeg,nem tartalak baromnak ,és nem is ezt írtam,épp ellenkezőleg,különben nem lennék itt.

:)

776. vénboszi (válaszként erre: 774. - Spinneli)
2009. márc. 17. 23:55
Ahogy mondod,és ebbe beleértem magam is :)))))
775. vénboszi (válaszként erre: 761. - 40163fd81d)
2009. márc. 17. 23:53
Eddig én még senkit nem ostobáztam,stb amivel itt most megrágalmazol,ha írtam is ilyet,akkor sem személyeskedve,mint ahogy egyesek itt beszóltak nekem,többek között TE is,hogy mekkora baromságokat mondok=barom vagyok,és voltak akik direkt csak ezért jöttek ide,hogy nekem ezt beszólják.Akkor hadd mondjam már el én is,hogy mit gondolok az ilyen emberekről,még ha nem is mondtam közvetlenül a képébe,pedig megérdemelte volna.Hogy evvel te nem tudsz egyet érteni azzal nem tudok mit kezdeni.:) Jó éjt neked!
774. spinneli (válaszként erre: 773. - Vénboszi)
2009. márc. 17. 23:49
persze sok múlik a másik félen is, a lényeg valóban az összhangon van, ami ugye két oldalú.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook