Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudhatom meg, hogy kisfiam allergiás-e a darázscsípésre pl.? És ha bekövetkezik a baj, akkor mi a teendő? fórum

Hogyan tudhatom meg, hogy kisfiam allergiás-e a darázscsípésre pl.? És ha bekövetkezik a baj, akkor mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


24. 7130b15964 (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2009. dec. 4. 23:55

Tesóm méhcsípésre allergiás (darázsra nem), évente kell venni kb. 16-17 ezer forintért az injekciót, amit magánál hord mindenhová, főleg tavasztól-őszig. (Azért vesz évente másikat, mert mindig olyat sikerült még eddig kapnunk a patikákban, ami már a következő szezonban lejárt.)

Ha jól emlékszem Apipen, az injekcióstoll neve.

23. stokimagdi (válaszként erre: 11. - Josey)
2009. dec. 4. 22:34

Ez engem is érdekelne, mert az én kicsi fiamnak is igencsak bedagadnak a szúnyogcsípések.

Vajon akkor a darázscsípésre is allergiás lesz?

22. molvertün (válaszként erre: 19. - Gabi0630)
2009. jún. 14. 19:40
Nálam is lépet fel allergiás reakció a darázs csípéstől és én Calcimus és Suprasztin injekciót kaptam.A kezem fel dagadt mivel a hónom alatt a karomat csípet meg.Javaslom,hogy ha feldagad minden képpen forduljatok orvoshoz,mert fulladást okozhat?azóta is van a táskámban mind a két injekció,hogyha véletlenül szükség lenne rá.
2009. máj. 28. 22:58
Calci musc és rectodelt kúp kell hogy mindig legyen nálatok!!!
2009. máj. 28. 22:49

És nem hord magánál adrenalin injekciót?

Vagy rosszul tudom, hogy ezt szokták adni?

2009. máj. 28. 21:02

Sziasztok!


Én is ettől félek, mivel a párom allergiás rá.

Van itthon Calcium, meg írt fél a doki egy kúpot, de ha nagy baj, nem kap levegőt, stb...akkor a kúp nem jó, mert később hat. Calcium, és mentő azonnal.

CSak ne kerüljön rá sor sose!

2009. máj. 28. 15:30

Jó kalcium és aki nem laktózérzékeny annak jó az Apis (méhméreg)homeobogyó + hidegborogatás

Ha valaki nem allergiás akkor is feldagad...

17. m.gery
2009. máj. 28. 15:18
Köszi az infót!
16. McKenzi (válaszként erre: 14. - M.gery)
2009. máj. 28. 15:14
meg kell inni, nekünk is van, mert a kisfiamnak is bedagad a szúnyogcsípés helye
2009. máj. 28. 15:10
szerintem meg kell inni
14. m.gery (válaszként erre: 13. - Nikcsike)
2009. máj. 28. 14:51
És az ampullát meg kell inni? Vagy szuriba kell beadni?
2009. máj. 28. 14:30

Köszi Nektek!

Akkor nem is olyan vészes a dolog mint gondoltam. Beszerzek egy kis kalcium ampullát és kész. Ha meg vész van megyünk a dokihoz!


Pusz mindenkinek!!!

2009. máj. 28. 14:26
amíg nem csipi meg darázs méh nem is kell megoldást találni rá...a szúnyogcsípést nem lehet összehasonlítani a darázscsípéssel,gondolom mást tartalmaznak...ne izgulj fölöslegesen!
11. josey
2009. máj. 28. 13:36

Sziasztok.

Az én lánykámnak nagyon bedagad a szúnyogcsípés is.Ha pl. a szemöldökénél megcsípi,másnap nem lát,annyira bedagad.A doki calcimusc-ot javasolt,meg fenistil cseppet,de valahogy én ennyitől nem nyugodtam meg.Épp azért,amit ti is írtok,hogy mi lesz,ha allergiás az "erősebb" csípésekre..

Még nem találtam megoldást/választ..

2009. máj. 28. 13:13
ja, és egyáltalán nem biztos, hogy súlyos allergia alakul ki, ha kialakul egyáltalán. nekem pl általában 3-4 nap is kell, hogy tetőzzenek a bajok.
2009. máj. 28. 13:09

először meg kell, hogy csípje egy darázs, hogy kialakulhasson az allergia. különben hogyan lehetne rá allergiás, ha még nem is találkozott vele?

az első csípés egyébként még nem veszélyes. viszont ha akkor vannak jelei (vagyon felduzzad, fáj) az allergiának, akkor később oda kell rá figyelni.

2009. máj. 28. 13:05

Ha sietnél beadni legjobb a calcimusc ampulla. Vény nélkül is lehet venni. Nem kell várni, mint a kálcium tablettánál (hogy feloldódjon).


Csípéseknél jó a picit ecetes borogatás (higítva!), mert az a méreganyagokat "kiszívja". Legalábbis így tanította a mamám.

2009. máj. 28. 13:00
Kalciumot kell itatni de szerintem nem kell megvárni h. bedagadjon.
2009. máj. 28. 13:00
Én is úgy tudom, hogy erre nem tudnak allergiavizsgálatot csinálni.
2009. máj. 28. 12:58

úgy tudom az első csipésnél ez még nem derül ki, csak a másodiknál jönnek ki a tünetek!

Nem tudom gyerekeken csinálnak-e ilyen vizsgálatot.

Inkább kérdezd meg a dokit, mit tegyél be a házipatikába csípésre, azokkal rögtön segíthetsz-ha baj lenne dagadás stb. akkor úgyis rögtön mentőt kell hívni!megelőzni meg úgy lehet ha kerülöd az ilyen helyeket, apósom például írtja őket a kertbe, ősszel összeszedi és elégeti a fészkeiket a padlásról, van olyan ruha(színe)vonzhatja őket, és nem szabad cukrosat a szabadban kinthagyni vagy ételt se(dinnye, szendvics, üdítő pohárba,gyümölcs) mert belemásznak és lenyelheti+csípheti a száját torkát.

De ne aggódj rajta, ritkán fordul elő, engem még csak darázs csípet meg egyszer 4 éves koromba-nem lett semmi bajom, hideg vízzel borogatták!

2009. máj. 28. 12:56
Ha allergiás akkor elkezd csúnyán dagadni ott ahol megcsipte.Legalábbis nálam ez van.Kalciumot kell inni.Nálam mindig van pezsgőtabletta vagy ampulla.És hideg borogatás kell rá.Ha nem megoldható akkor orvoshoz kell menni!
2009. máj. 28. 12:49
szerintem csinálnak nála egy allergia vizsgálatot, de kérdezd meg az orvosát.
2009. máj. 28. 12:48
Az egyik aggódó anyuka ültette ma a bogarat a fülembe, hogy mit lehet tenni ha megcsipi a kicsit a darázs és alergiás rá? Egyáltalán meg lehet előzni a bajt? Nekem ez a kérdés eszembe sem jutott, de így már engem is érdekelne a dolog.
2009. máj. 28. 12:47
Hogyan tudhatom meg hogy kisfiam alergiás-e a darázscsípésre pl.? És ha bekövetkezik a baj akkor mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook