Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudatosítsam a rokonomban, hogy nem hívtam meg az esküvőre? fórum

Hogyan tudatosítsam a rokonomban, hogy nem hívtam meg az esküvőre? (beszélgetős fórum)

25. Ági05 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. aug. 10. 12:10
Kicsit hasonló dolog történt az én esküvőm előtt is.Nagynéném és unokatesóm,mikor vittük nekik a meghívót egy órán keresztül győzködtek,hogy hívjam meg a másik unokatesómat is.Akiről tudni kell,hogy 3-szor nősült,egyik esküvőjére sem voltunk hivatalosak.Vitatkoztunk egy darabig,de hajthatatlan voltam.Mondtam,ha ő nem hívott meg egyik esküvőjére sem,akkor én sem.Végül megértették,és békén hagytak.
2010. aug. 9. 23:58
unokatesódnak szólj, hogy sajnos nem fér bele a módosítás, már nem fogadják el, és nm elég a hely, és legyen szíves rendbe hozni amit elcseszett!
2010. aug. 9. 22:44
Ha 10 gyerek van + 2 felnőtt és a gyerekek még a párjukat is hozzák, akkor az minimum 100e plusz kiadás a kajára. Elvileg a vendégeknek fejenként minimum annyit illik adniuk az ifjú párnak, amennyibe a vendéglátásuk került. Nem biztos, hogy jól járnál, ha megjelennének.
22. viva70 (válaszként erre: 20. - Ministry)
2010. aug. 9. 22:04
Tökéletesen igazad van.:)
2010. aug. 9. 22:02

Mit csinálsz akkor, ha szokásához híven ide sem fog eljönni mégsem. Te módosítod a létszámot, mindent, s aztán 10-15 ember kvótáját feleslegesen fizetted be. Számomra igenis számítana az anyagi része is, hiszen nem 1 főről van szó, persze a saját képességeit mindenki maga ismeri.

Mindemellett nem lennék szívbajos, és elmondanám nekik, hogy nem szerepelnek a meghívottak között, tehát nem is számítok rájuk, pusztán meggondolatlanságból lettek értesítve, és persze nem is általatok.

A kedvesebb unokatesót pedig megkérném, hogy aztán az esetlegesen kialakuló családi viszályt simítsa el, hisz általa indult.

20. Ministry (válaszként erre: 13. - Bettiletti)
2010. aug. 9. 21:47

nem az anyagiakról van szó, hanem hogy mindenhol leadtuk a pontos létszámot.

De ha akarnék, még tudnék rajta változtatni, de nem akarok.

nem hívtam volna meg őket semmi pénzért sem. Ők sem hívtak meg, akkor én minek erőlködjek, másrészt nem hiszem, hogy életemben először a rokonommal az esküvőmön kellene találkoznom.

19. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 18. - Tücsimücsi)
2010. aug. 9. 21:39
Már eleve annyira nonszensz, hogy meghívok valakit valaki másnak az esküvöjére, szülinapi bulijára, eljegyzésére, akármilyére.... Gáz... :)
18. tücsimücsi (válaszként erre: 16. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 9. 21:35
jaja...én viszont kihagytam a smile-t, csak poénkodtam. Én is az eljáráson vagyok inkább felháborodva.
17. viva70
2010. aug. 9. 21:34
Ne csinálj ebből problémát. Utasítsd el őket minden szívfájdalom nélkül.
16. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 15. - Tücsimücsi)
2010. aug. 9. 21:31

Szerintem itt nemcsak anyagiakról van szó. Ha én nem akarok valakit az esküvömön látni, akkor azt akkor sem akarom látni, ha fizetnek érte, nem?

Basszus, mégiscsak az én esküvöm, hadd döntsem el én, hogy ki jön!

15. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. aug. 9. 21:28

Ez tényleg döbbenet, hogy a menyasszony engedélye nélkül meghív még + 10 embert.

Akkor fizesse is ki az ő részüket, és jöhetnek. Na...???

2010. aug. 9. 21:03

Én nem keresnék meg érveket sem, a létszámkeret nem rá tartozik. "Ne haragudj, de nem szerepelsz a meghívottak között, további szép napot, viszlát!" Ennyi...

Tudom, kellemetlen, de gyorsabb megoldás, mint unokatesót hajkurászni, hogy hozza rendbe, amit elcseszett.

2010. aug. 9. 19:31

lackó-zsanett, olvastad az előzményeket?

meg 10-15 ember az anyagilag sem kevés pluszban...


én tuti lemondanám őket, esetleg elnézést kérnék, de nem fér bele a keretbe, leadva a létszám, ha nincs köztük jjó viszony, őket sem hívták meg annó, nem tartják a kapcsolatot, már bocs, de ingyenzabálásra ne menjenek...

2010. aug. 9. 19:01

Hát nem tudom.....nehéz dolog. Bunkóság, hogy ő hívta meg őket a te/ti esküvőtökre. Ez milyen dolog? Ilyet még nem is hallottam.

Jól lecseszném az unokatesómat, hogy miért szervezkedik és hogyan is gondolta ezt az egészet, de nem utasítanám el őket már ezek után. Jelezd a lagzi helyszínén, hogy lesz még plusz 10-15 ember, szerintem megoldható.

11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Ministry)
2010. aug. 9. 17:33
Pont ezt mondtam az előbb! Hozza rendbe amit elszúrt!! Miért neked legyen ciki?
10. Ministry (válaszként erre: 9. - Kitrákotty)
2010. aug. 9. 17:29

A másik unokatesóval eddig jó volt a viszonyom.

De végül is ő kavart be... :S

9. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. aug. 9. 17:13

Milyen családi viszály??? :-O


azt írtad nem is találkoztok, nem szoktak meghívni, akkor mi rossz történhet? :-D


nem irigyellek, nem lehet kellemes ezt közölni, de muszáj sajnos, a létszámstop a legjobb érv :-))

2010. aug. 9. 17:08
ennél nyomósabb érv, mint a leadott létszám, nem kell :)
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2010. aug. 9. 16:36
Szerintem szólj az unokatesódnak, hogy hozza rendbe a kakit amibe belekavart. Végülis ő hívta meg, a Te engedélyed nélkül. Miért kellene neked helyrehoznod más hibáját?
2010. aug. 9. 16:34

Én egész egyszerűen megkérdezném tőle: Te, figyelj, láttál te engem a te esküvődön? Na, ha nem, akkor én sem foglak látni téged az én esküvőmön.


Aztán ha megsértődik, hanem, ne törődj vele, hiszen idáig sem tartottátok a kapcsolatot, tehát nincs mit veszítened.

5. Venu (válaszként erre: 4. - Ministry)
2010. aug. 9. 16:26
szerintem is elég bunkó dolog, én megmondanám neki hogy nem fért bele a keretbe és kész.
4. Ministry (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2010. aug. 9. 16:25

Számomra ez annyira ciki!

Nekem eszembe sem jutni úgy szólni valakinek, megyek az esküvőjére, hogy meg se lettem hívva. :(

2010. aug. 9. 16:24

Hát,szerintem ezzel lehet érvelni,hogy már le lett adva a lista,és ennyi plusz ember már nem fér el. És különben is nem sértődhet meg,hiszen nem hívott meg ő sem titeket...


Tudom,ez bonyolult lehet,de ebben a helyzetben nektek van igazatok,a Ti esküvőtök,és a Ti döntésetek,hogy kit hívtok meg!

2010. aug. 9. 16:22
Mondd meg neki, hogy már leadtátok a létszámot, és hogy nem fér bele a keretbe. Nyugodtan megmondhatod neki azt is, hogy őt nem hívtátok meg... Ez a TI esküvőtök!
2010. aug. 9. 16:20

Apukám egyik unokatestvérét meghívtam az esküvőnkre. Nagyon jóban vagyok vele, és annak ellenére, hogy elköltöztem, hetente többször váltunk levelet.

Ők jönnek is.

Erre az unokatesó tegnap kitalálta, hogy meghívja a testvérét is. Ő hiába szintén apukám unokatestvére, én még nem is találkoztam vele, mert eddig bárhova hívtuk, sehova nem jött el, ezért nem is szóltunk neki most. Mellesleg ő sem hívott meg minket egyik esküvőjére sem.

Tegnap felhívtak, hogy jönnének mind, a mostani felesége, az összes gyerek - 10 van összesen a tucatnyi házasságból - plusz az ő párjuk. Tök kellemetlen, mert nincs vissza 3 hét az esküvőig, a létszámot leadtuk, és egyébként se szeretném, ha ott lennének.

Viszont nem akarok emiatt családi viszályt sem :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook