Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tud egy egyetemista gyakorlati félévet eltölteni önkormányzatnál, minisztériumnál? fórum

Hogyan tud egy egyetemista gyakorlati félévet eltölteni önkormányzatnál, minisztériumnál? (tudásbázis kérdés)

13. Zóra84 (válaszként erre: 12. - Gera175)
2011. szept. 21. 09:06
Az egyetemen van Információs és Karrier Szolgálat, ők erre vannak kitalálva. (Elvileg kell hogy legyen egy listájuk, amin a "fogadókész" szervezetek vannak. Legalábbis a közigkaron.)
12. gera175 (válaszként erre: 11. - Reload)
2011. szept. 20. 11:36
Köszönöm szépen! Nekem a húgom Corvinusos!
11. reload (válaszként erre: 10. - Gera175)
2011. szept. 20. 11:27

Szia!


Én is Corvinusos vagyok :) Még nem csináltam meg a gyakorlatot, de beszéltem a helyi önkormiben a jegyzővel és azt mondta mehetek. Meg a corvinus honlapján is szokta kiírni lehetőségeket, abból nem néztél? Nekem sajna nem jók, mert nem pesti vagyok.

De ott van a NAV-tól kezdve mindenféle minisztérium és egyebek.

10. gera175 (válaszként erre: 9. - Serry)
2011. szept. 20. 10:53

Kedves Serry!

Köszönöm, de nem kioktatást vártam... Csupán érdeklődtem, hogyan megy ez a gyakorlatban. Koromnál fogva, nem magam számára érdeklődöm, nekem nem volt erre szükségem.

Azért köszönöm, hogy megtiszteltél a kommenteddel...

9. Serry (válaszként erre: 7. - Gera175)
2011. szept. 20. 09:21

Nem tudom mi olyan nehéz ebben. Itt mindenki elmondta neked, hogy ő hogyan csinálta. fogod magad és az önéletrajzod és bemész személyesen az adott hivatalba ha önkormányzatról van szó. Megkeresed az adott osztály, vezetőjét és beszélsz vele hogy Kis Pista vagyok a Corvinuson tanulok ilyen és ilyen szakon és gyakorlati helyet keresek. Szeretnék önöknél dolgozni a gyakorlatom alatt.

S majd elmondják,hogy tudnak-e helyet adni vagy nem. Ha nemet mondanak akkor sem rohamuk el máshová hanem udvariasan megköszönjük és megkérdezed, hogy esetleg tudna valamit javasolni hol érdeklődhetek még?


A minisztériumok meg általában hirdetnek gyakorlati helyeket de oda is bemehetsz ugyan így és keresel egy munkaügyest akivel ezt lehet megbeszélni.


Nem olyan bonyolult csak erőt kell vegyél magadon és utána kell menni. Egyetemistaként nehogy már ez gondot jelentsen ( Az információ szerzést is külön órán kell tanítani?)


bocsánat nem akartalak megbántani.

2011. szept. 20. 07:59

Nekem is annyi volt, hogy besétáltam és rákérdeztem. Nem ritka az ilyen, szóval emiatt ne feszengj!!!

Sok sikert!

7. gera175 (válaszként erre: 6. - 7280221fe0)
2011. szept. 19. 20:29
Megkérdezhetem, hogy hol "próbálkoztatok" gyakszi helyekkel?
2011. szept. 19. 20:05

Szia! Az én lányom személyesen a vezetővel beszélt, elvállalják-e. A gyakorlatvezetője úgy kezdte a beszélgetést, hogy szereted-e ezt a munkát, mert ha nem, minden további nélkül leigazolom a félévedet, be se kell jönnöd, feleslegesen nem koptatom a számat. Viszont a lányom imádja a munkáját, és a gyakorlati helyen is nagyon szeretik Őt.

A fiam meg egyszerűen beadta a pályázatát egy fejvadász céghez, rengeteg jelentkező közül Ő lett a nyertes. Gyakorlat neki is letudva. /Jogi egyetem/

Sok sikert neked is!!!!

2011. szept. 19. 19:55
Én munkaügyi központban voltam, a vezetővel beszéltem!
2011. szept. 19. 19:54

Szerintem a legjobb mindent személyesen intézni.


(én is így találtam gyak. helyet, bár nem önkormányzatnál...)

2011. szept. 19. 19:51
Minisztériumok honlapján van ilyen fül.
2011. szept. 19. 19:50
Bemész éas megkérded az önkörmányzatnál.
2011. szept. 19. 19:44
Szerintetek hogyan lehet gyakszi helyet keresni önkormányzatoknál és minisztériumoknál? (Corvinus-os egyetemista számára)Tapasztalatokat várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook