Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tovább, ezek után? fórum

Hogyan tovább, ezek után? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Krisz42 (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2013. dec. 8. 15:25

Én ezét gondolom,h lehet egy 3.a dologban,mert a férj olyan dolgokat produkál,amit normális esetben évek óta elhúzódó csatàrozás,sértődöttség,stb. előz meg,nem pedig néhány nézeteltérés.Akkor pedig nem sok értelme van a beszéljék meg frázisnak.

A fèrj azért nem szólt hamarabb,mert csak most van szüksége rá,h legyen mivel támadnia,ne ő legyen a hibás,kell vmi ok,amiért így viselkedik.Ez csak szìnjáték,csak igen,azt kellene kideríteni,h miért.De én biztos nem kerülgetném,h mi baja,hanem ha nincs kedve velem aludni,akkor mehet is.

32. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 7a3a05277b)
2013. dec. 8. 14:53
Ez is igaz, miert nem szolt a ferj hamarabb, hogy valami nem tetszik?
31. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Elzama)
2013. dec. 8. 14:51

Bocs, de normalis esetben a ferjed a tamaszod. Apukad ledig atadja a helyet neki. Szulokent o patyolgat es nevelget, mikor felnott leszel, a tarsad/ferjed lesz a tamaszod, es apukad a masodik helyre szorul, minimum.


Ez nem azt jelenti, hogy nem szereted, hanem azt, hogy a fontosabb dolgokat nem vele, hanem elsosorban a ferjeddel beszeled meg. Mindenkit zavar, ha az anyos-apos-anya-apa fontosabb mint o. Raadasul hogy o lenne a tamaszod? Akkor, komolyan kerdezem, a ferjed mi volt eddig?


Ha nem erezted, hogy melto tars, te is egyaltalan mit kerestel mellette 17 evig?

30. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 8. 13:49
Szerintem is üljetek le megbeszélni a problémákat! Azt írod, a 17 év sérelmeit hánytorgatja fel a párod. Ezeket mindet beszéljétek át, kinek mi esett rosszul ebben az időben! Valószínű, hogy ezeket akkor nem tártátok fel egymás előtt, és az összes feszültség felgyűlt az éves során.
29. c854ee9074 (válaszként erre: 24. - Elzama)
2013. dec. 8. 01:54
Elsőként: Részvétem! Másrészt, egy kérdést engedj meg nekem. Azt írtad, édesapád volt a támaszod. A párodat is annak tartod? Ha igen,tudja is ő ezt? Ha tényleg édesapád halála óta fordultál magadba ennyire, esetleg tán most a párod úgy érzi, te nem az ő "vállát" nem tartod számon. Nem tudom, sikerült-e úgy megfogalmaznom,hogy úgy értsd,ahogy én. Mindentől függetlenül, én is úgy gondolom, nagyon ronda dolog,hogy így viselkedik veled. Lehet,hogy van valami a dolog mögött. Szerintem, szedd egy kicsit össze magad, és amikor ketten vagytok csak otthon, ülj le mellé és beszélj vele. De ezt tedd nyugodtan, higgadtan, s figyelj arra, mikor mire hogy reagál. Ha úgy érzed, mindjárt kiborul megint, biztosítsd,hogy mit érzel,s hogy meg akarod oldani a helyzetet. Lehet, hogy nincs más a viselkedése mögött, csak az,amit fent írtam. Amúgy meg...ugye,hogy a férfiak milyen szépen tudnak néha viselkedni? :-)
28. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Elzama)
2013. dec. 8. 00:44
Félreértettelek. Azt hittem, már előzóleg is rossz volt a kedved, és ezeket hánytorgatja fel a párod. Az, hogy most rossz kedved van, az teljesen érthető. Ilyenkor tényleg melléd kellene, hogy álljon a párod!
27. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Elzama)
2013. dec. 8. 00:43
Bocs, csak néha teljesen eltűnnek a fórumindítók.
26. ina87 (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 23:43
Itt nem csak a rosszkedved és az a 17év van,hanem másdolog is.amit talán most nem veszel észre,hisz más egyéb dolgod van!beszélj vele egy nyugodt napom mikor tudsz rá figyelni és fontos az öszinteség,talán ő is elfogja mondani h miért ez az uj állapot,ha nem hát akk ne borulj ki,akk kezd te a beszédet h miért vagy mostanság ilyen és mindent amit érzel,amiert szomoru vagy.sok sikert!
25. Elzama (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2013. dec. 7. 23:35

Borzasztó dolog elveszíteni valakit, de sajnos ezen túl kell lépni és élni kell az életed, mintha semmi nem változott volna.



Nyilván ezt még nem élted át, különben nem mondanád ezt. Ne is éld át azt amit én.

24. Elzama (válaszként erre: 3. - Moonlight13)
2013. dec. 7. 23:28

Most komolyan kérdezed, hogy miért vagyok néha rosszkedvű?



Talán mert hetenet kimegyek édesapám sírjához, és hiányzik és Ő volt a támaszom. Ezért vagyok rosszkedvű.


Mint írtam pár hónapja vesztettem el.

23. Elzama (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2013. dec. 7. 23:23
Igen eltütem. Nem lehet, hogy csak az életem élem és csak éjszakánkét van időm fórumozgatni?
2013. dec. 7. 17:46
úgy látom, itt is csak a fórumindító tűnt el megint! :)
21. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 17:16
Mondd csak, szerinted tényleg csak azért nem akar veled aludni, mert rosszkedvű vagy? Nem lehet, hogy az elmúlt időszakban, míg te a szüleiddel voltál elfoglalva, addig ő másfelé kacsintgatott? Nem tanácsadó kell ide, hanem megnézni, hogy mit is csinál szabadidejében, vagy hogy viszi-e szigorúan magával a másik szobába a mobilját?
20. Krisz42 (válaszként erre: 19. - 342402de6d)
2013. dec. 7. 17:08
Így van.
2013. dec. 7. 17:06
Külön.
2013. dec. 7. 17:00

Párterápiára kellene mennetek, hogy visszahozzátok ezt az egészet a szakadék széléről. Annak is oka van, hogy 17 év sérelmeit kell elmondania most, mert miért nem mondta el az elmúlt 17 évben? Hol volt 17 éven át a kommunikáció?


Annak is oka van, hogy nem akar melletted aludni.


Annak is oka van, hogy nincs fogalma a keresetedről, annak kieséséről. Annak is, hogy anyagiakat hánytorgat fel.


Annak is oka van, hogy nem ápolja a saját gyerekeit soha.


Párterápia talán segíthet. Feltéve, hogy mind a ketten meg akarjátok egyáltalán menteni.

17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 12:19
Szerintem itt nem arró, van szó, hogy ki miért hibás. A kapcsolat alapjaiban megromlott valamitől az évek során.
16. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 10:25
Még annyit,h ez régen nem arról szól,h ki mit tett vagy nem tett,ki mennyit keresett,stb.,hanem arról,h magának bizonygatja,miért is rossz neki veled,h elhihesse,te vagy a hibás azért,mert ő már nem szeret.Kèrdezd meg,h meddig kell még ezt csinálnia,mire végre megnyugszik a lelkiismerete és sikerül tökéletesen elhitetnie magával,h te vagy a rossz,kevesebb,tökéletlen.Csak hogy felkészülhess arra,h még mennyi ideig kell ezt elviselned.Egy gond van csak,ha ezt mèg sokáig tűröd,te sèrülsz.
2013. dec. 7. 10:18
Azét furcsa,h most kezdte el felhánytorgatni a múltat.Itt lehet,h a kommunikáció se fog már segíteni,max.kiderül,h mi baja igazából,de ha ilyen dolgokat produkál,akkor szerintem lehet még valaki a képben,csak megkezdődött az,h ráadásul ne ő legyen a hibás azért,h megromlott a kapcsolat vagy azét,h a lelkiismeretét tisztára mossa vagy számítàból rombolja le az érzelmeidet.Legalábbis ennyi információból ez jön le.De te is játszd a sèrtődöttet,ne engedd,h bármit ismondjon-tudom nagyon nehéz megállni,h pl.szó nêlkül otthagyd,mikor vmi égbekiáltó igazságtalanságot mond és úgy èrzed,ha nem vágsz vissza,akkor azt hiszi,neki van igaza.Ne is hagyd,h beszéljen,hagy ott,ha vmit mondani akar vagy vágj közbe,h ne is tudja végigmondani.Ha ugyanazt kapja,akkor kénytelen lesz abbahagyni,hátha akkor kiderül mi baja van.
14. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 10:05
Nem lehet, hogy van egy nő a háttérben...?! :(
2013. dec. 7. 09:12

A férjnek el kellene mondania, mi a baja konkrétan,mert ez így nagyon gyerekes, főleg egy ilyen élethelyzetben, amikor a feleségét ekkora trauma érte.


Szerintem le kellene ülnie vele, a beszélgetést kezdeményezze a feleség, nagyon komolyan és tárgyilagosan. A férj mondja el, mi a baja, vagy mi volt a baja, hogy legalább az okok derüljenek ki.


A 17 év alatt biztos sok minden történt,ami nagyon zavarta, csak valami miatt nem mondta el. Talán nem akart konfliktust, nem tudom.


Itt alapvetően nagyon durva kommunikációs problémák vannak.

12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 91d4989ab9)
2013. dec. 7. 08:40

"legy olyan mint amikor megismert es beledszeretett"...


Mi sem konnyebb most, hogy a ferje igy megbantotta!:) reszemrol mindenkinek szuksege van elgyaszolni a szeretteit, ez nagyon fontos, ha van megfelelo odafigyeles, amikor valaki gyaszol, nem lesz utolag depresszios. Akinek nincs lehetosege rendesen elgyaszolni valakit, az pedig utolag borul es depresszios lesz.


Viszont a pasik nagyon rossz neven veszik, ha az o szuleik ki vannak turva az unokazasbol, es mas dolgokbol es nehezen veszik, amikor mindenben nekik kell a feleseg anyjahoz, apjahoz alkalmazkodni. Ne legyen igazam, de ha volt ellentet az apos es a ferj kozott, akkor innen is eredhet, hogy most robbant, esetleg evekig rejtegette az ellenszenvet es akkor meg azert most. En elitelem annyiban a ferjet, hogy ha mar komunikal, legyszi ne 17 ev utan, hanem tessek megmondani real time, hogy mi idegesiti mert igy, ennyi ido utan ki tudja ezt kibogozni?

11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 08:10

a megoldás a kommunikáció lehet itt is, és ha a férjed már a látványodtól is rosszul van végighallgattni sem fog már...


a nyafogás és szomorúság, hiszti része főleg idegesítő a számára


ezért én a helyedben, jól átgondolnám a puszta tényeket amik a házasságotok mellett szólnak és írnék neki ezekről egy kedves, de nem nyafogós, türelmes de nem csöpögős tényszerű levelet...


ha ez sem segít akkor ennek vége, a mai világban a pasik könnyen lépnek le nem bírják a felelősséget a terhelést


még egy tanács, próbálj kedves lenni, ne zavarjon a különszoba se, légy olyan mint amikor megismert és belédszeretett

2013. dec. 7. 08:02
én is így értelmezem Gribedli, ahogy te. egyetértek, ez nem jó jel. valami vagy neadjisten valaki van a háttérben
9. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2013. dec. 7. 08:00
Ahogy kivettem, nem Elzama sirta el 17 ev nyomorat a ferjnek, hanem a ferj olvasott be 17 eve tarto serelmeket. Nem ugyanaz, mert a ferfiak tovabb magukban tartjak es amikor igy kitalalnak, nem jo jel.
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 07:55

Nekem az jutott eszembe, hogy a nok szoktak athurcolkodni aludni:) es rengeteg hazassagban pedig soha nem alszanak egyutt, ettol fuggetlenul van szex. Ami banto, az az, ahogy tette, veszekedve, ilyen megjegyzessel...


Nagyon szomoru ez az egesz, irtad, hogy ingerult voltal sokszor, ez elofordul mashol is, nem tudhatjuk, milyen mereteket oltott stb. ezert erre nem is terek ki, mindenhol vannak vitak, mindenhol valamelyik fel igenis szokott ingerult lenni vagy faradt, vagy nyugos. Sok fugg attol is, hogy ez hanyszor es hogyan tortenik.


De egy kis reszleten megalltam: csak a te szuleidet irtad le, az o szulei mennyire voltak jelen a kapcsolatotokban? Nem lehet, hogy ez mindig zavarta ot, es most van elege? Marmint hogy a te szuleid mindig jelen lehettek az eletetekben, az o szulei meg esetleg tavol vannak vagy nem vagy jo viszonyban veluk?

2013. dec. 7. 06:41

Józsit kiegészítve: és az sem mellékes, hogy te pl. hónap óta rossz kedvű vagy, amit ő valamilyen szinten tolerált, de te az ő rossz kedvét nem igen tolerálod. Lehet, hogy a te rossz kedvedtől lett ilyen?

Borzasztó dolog elveszíteni valakit, de sajnos ezen túl kell lépni és élni kell az életed, mintha semmi nem változott volna.

2013. dec. 7. 06:37
ööö várjunk csak. beszélgettetek a 17 év alatt egyáltalán, vagy csak te mondtad el az érzéseid, ő meg hallgatott, mint a sír? egyébként ez borzasztóan gyerekes viselkedés a részéről, kérdezz rá, hogy mi az alapvető gondja, de minimum beszélgessetek, és hagy szóhoz jutni, hogy mi az ő baja elmondhassa, ne csak a te gondod álljon előtérben
5. 193f2fbe71 (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 01:07

Nem kellene igy viselkednie a párodnak megkellene

értenie téged!

4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Elzama)
2013. dec. 7. 00:56
Mennyi idősek a gyerekek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook