Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tovább a válás után? fórum

Hogyan tovább a válás után? (beszélgetős fórum)


1 2
38. tengericsillag (válaszként erre: 37. - Polda)
2010. júl. 25. 15:16
igen ennek én is örülök,h igy összejöttünk:)
37. Polda (válaszként erre: 36. - O.andi)
2010. júl. 23. 18:36
Teljesen igazad van, de ez nagyon nehéz néha. De milyen jó, hogy egymást néha kicsit fel tudjuk rázni és buzdítani. :)
36. o.andi
2010. júl. 23. 17:56
nem szabad keseregni...:)csak elöre kell nézni!!
35. Polda (válaszként erre: 34. - BollerKrisz)
2010. júl. 15. 11:23
Szia, Küldtem Neked PM-et. Egyébként indítottam egy ehhez a témához kötődő fórumot. Érdemes beleolvasnod.
2010. júl. 15. 05:00

Sziasztok!


Bár 1 hónapja senki nincs errefelé, azért én mégis megkérdezném (hátha benéztek néha) hogyan kezdjem a különéletet? Ti hogy csináltátok?


Válnunk kell, mert már nem bírom így, viszont van egy 3 éves kiscsajom és egy 20 hetes pocaklakó. Ígért fűt-fát az utolsó nagy beszélgetés óta, kicsit oda is figyelt, javult, erre bevállaltuk a tesót. Mikor már 16 hetes lett, akkor derült ki, semmit nem fog betartani az ígéretekből és ezt nyíltan meg is mondta, ja és persze be is csajozott.

Semmilyen segítségre nem számíthatok (szüleim betegek, nem tudnak manókra vigyázni, nem is költözhetek hozzájuk)

Egyedül hogy kezdjem? Albérlet? Miből? Meló terhesen Borsodban? Pedig sokat tanultam. Hitelek az én nevemen futnak. Merre induljak? Ki segít?

33. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 31. - Hte23)
2010. jún. 16. 21:37
igen egyetertek de sajnos hogy az ember mar aval rontja el az eletet hogy nem jol hazasodik, ebbol aztan jonnek a problemak.
32. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 30. - Tina68)
2010. jún. 16. 21:34
ne erts felre, en egy normalis csaladi eletrol beszeltem,nem alkoholistakrol.
31. hte23 (válaszként erre: 29. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 15. 22:03

Az ELMÉLET erről szól.


De hol kiegyensulyozott egy gyerek élete, ha a két szülő nem él együtt kiegyensulyozottan?


A rossz beidegződéseket a gyermekkorból hozzuk magunkkal. Sokan azért válunk "szenvedő" alanyokká mert ezt láttuk otthon.(türni kell)


Nem kivánom azt hogy a gyerekeim ezt vigyék magukkal.


Minden embernek joga van a megbecsült, elismert léthez. Ha ez nem valósul meg a házasságban, akkor lépni kell.

Nem jó ha gyerek azt látja, hogy egyik szülője szenved a kötelékben.

A gyerekek OKOSAK, látnak, akkor is ha nem előttük zajlik. De ez néha elkerülhetetlen.

Látom a gyerekeimen, szenvednek, de sajnos én is azt hoztam otthonról amit Te mondasz. De akkor sem müködött és nálunk sem fog. Valamikor döntés lesz.

Remélem ezt a döntésképtelenségemet nem fogják a gyerekeim megszenvedni.

Bár már nyoma van. NEM kiegyensulyozottak.

30. tina68 (válaszként erre: 29. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 15. 21:59

Hát ez elképesztő!


Ha a gyerekeknek alkoholista az apja, veri az anyját és örökös a kiabálás a veszekedés, akkor szerinted maradjanak együtt, mert az jó a gyerekeknek?


Milyen értékrendet állítanak akkor fel azok a gyerekek, és mit cipelnek egész életükön át????

29. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 27. - Tina68)
2010. jún. 15. 21:40
egy gyereknek akkor lehet kiegyensulyozottaz elete ha az apaval es anyaval no fel,a valas utan a csalad serult,nem tudom akkor milyen "kiegyensulyozasrol"beszelsz.
28. 8ad619bba2 (válaszként erre: 26. - Sicike)
2010. jún. 15. 13:44
Tudod erre mondják, hogy legjobb védekezés a támadás. Nálunk is ez volt, állandóan ha én kérdőre vontam felemelte a hangját, és én voltam a rossz. Ennek mi értelme??? Szerintem így semmi. Nem lehetett vele beszélni, pedig az egész család (enyém és az övé is)hányszor leültünk beszélni vele. És teljesen igazad van, mert most veszi a virágot, meg e-emailokat ír, hogy így meg úgy ne haragudjak meg stb. Hányszor figyelmeztettem, hogy el fog veszíteni és akkor fog rájönni, amikor megtörtént. Ez megy kemény 1 éve, de előtte is történtek dolgok. A gyereknek ez nem jó példa. Már nem is keresték az utóbbi időben az apjukat. Sajnálatos, mert senki nem úgy megy férjhez, vagy szül gyereket, hogy egyedül nevelje fel, vagy legalábbis nem az apjukkal. De valamikor tényleg jobb, ha szétválnak az utak.
27. tina68 (válaszként erre: 23. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 15. 10:34

Mint ahogy az sem amit Te írtál!


Az én véleményem továbbra is az, hogy ha jól van lekommunikálva a válás a gyerekekkel, kevésbé sérülnek, mint ha benne maradnak, egy rossz kapcsolatban a szülők!

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy minden esetben a válás,a legjobb döntés, és ezt is mint mindent minden oldalról érdemes megvizsgálni.

De a saját tapasztalatomból tudom, hogy ha én kiegyensúlyozott vagyok akkor a gyerekeim is átveszik és könnyebben veszik a mindennapokat!

26. Sicike
2010. jún. 15. 07:50

Na,hát,igen.

A legtöbb férfi akkor kap észbe mikor a tárgyaló teremben ül,addig csak kuncog a dolgokon.

A fiam apja is így volt.

Mondom,üljünk le beszéljük át,de vagy ezerszer.

Legyintett,rötyögött.

Aztán most hallottam nem régen vissza,hogy még aválásra is úgy ment,hogy majd én visszatáncolok úgy is....... hát nem úgy lett.

A büszkeségének és a nem törődömségének az lett az ára.

Egyéb iránt most is ilyen,a fiúnkkal.

Azt sem tudja milyen lesz a bizije,vagy hogy ki a barátja......

Egyszerű a nőket okolni=férfi védekezési reakció.

25. 8ad619bba2 (válaszként erre: 24. - Hte23)
2010. jún. 14. 23:10
Nálam is a lelki terror volt a gond. És nekem sem volt önbizalmam, mert el voltam nyomva. De most kezd visszajönni, mert van egy remek család mögöttem, akik segítenek nekem. Ott vannak a gyerekeim, akikért muszáj helyt állni. Nehéz, de erőt ad ez a fórum, mert látom hogy más is küzd ezzel a gonddal és túl van rajta, csak idő kérdése. Azt gondoltam, hogy csak rá számíthatok, mivel ő az első férfi az életemben. És nem mertem lépni, de muszáj, mert nem fogok rossz házasságban élni, 34 évesen. Szeretnék boldog lenni, mert megérdemeljük. Most próbálja úgy beállítani a dolgokat, mintha én lettem volna a hibás, pedig figyelmeztettem ezerszer, hogy el fog veszíteni engem, de addig nem vette komolyan amíg nem történt meg az elhatározásom.
24. hte23
2010. jún. 11. 21:23

Nem csak az alkohol és az agressziv viselkedés okozhat gondot.

Van lelki terror is. Önbizalom teljes letörése, az ember véleményének semmibe vétele. Maximális kihasználás. Érzelmi zsarolás a gyerekekkel.

Évek óta gondolkodom, nem birok dönteni. Az önbizalmam annyira a béka segge alatt, hogy nem merek lépni, mert félek attól hogyan élek meg, miből tartom el a gyerekeimet.

Pedig évekig egyedül én voltam a pénzkereső a családban. Nem is rossz.

23. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 22. - Tina68)
2010. jún. 11. 21:03
sajnos vannak extrem esetek is vagy ugymond kezelhetetlen szemelyek,de ez nem mindenkire ervenyes.
22. tina68 (válaszként erre: 14. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 10. 16:01

Szia!


Nem hinném, hogy az akiben egy ilyen döntés megfogalmazódik, az nem gondolja végig a gyerekek sorsát! Milyen példát látnak? Mit visznek tovább? miből gondolod, hogy ha együtt maradunk a durva iszákos, agresszív férjemmel ez jó hatással van a gyerekeimre.

Nagyon-nagyon sokat tűrtem, pont a gyerekek miatt!

Sőt, elmentem az anoním alkoholístákhoz és a RÉV-be is, hogy megtudjam, mit tudok tenni annak érdekében hogy az exemen tudjak segíteni!

De amikor, egy húsvéti napon, a saját lánya ellen fordult, mert védelmezett engem azt már nem tudnád úgy fordítani ugye, hogy mit visz magával?

És nem én döntöttem az azonnali költözés mellett, hanem a gyermekem!

Ő ment volna akkor is, ha én maradok!

Két éve élünk külön, és még nem adtam be a válópert, mert hiszek abban, hogy le tudjuk úgy zárni a közös életünket, hogy ne a harag vezényeljen bennünket!

Ebből mit is tanulhatnak a lányaim??

21. Sicike (válaszként erre: 14. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 10. 13:58

Ezt csakis a két fél tudja.

Egyébiránt mérlegelik nyílván a gyeremekek sorsát is.

Nem hiszem,hogy ukk-mukk születik 1 ilyen döntés.

Sajnos a gyerekek nagy részét megsínyli a válás,de ellenkező esetben pedig az állandó feszültség,kilátástalanság,viták esetlegesen stb..

20. Sicike
2010. jún. 10. 13:54

A bíróságon sem számít van-e harmadik,ha a válás nem amiatt ment végbe.

Nekem anno ilyennel nem is foglalkoztak.

Csak megkérdezték voltak e kísérletek a helyreállításban.

Ó,mondom,számtalanszor.Úgy hogy minden rajram volt,én nyeltem.....

19. Sicike (válaszként erre: 1. - 8ad619bba2)
2010. jún. 10. 13:52

Megértelek.Én meg.

Most ugye nagyon nehéz neked is,a gyrekeknek is lehet az apának is......

De ha ez már eldőlt és elváltok,felhívnám a figyelmedet arra,hogy ne csak gyorsan elválj,hanem le legyen írva minden.Ez későbbikeben sok műsort kiküszöböl.

Értem én,nálunk a nagyszülői látogatás maradt ki és papi mostanában csúnyán viselkedik......

Na,szóval,az ügyvédeddel,ha van, térjetek ki mindenre amire lehet.Sok vita múlhat rajta....

2010. jún. 10. 09:10

Én 2 éve váltam el,egyedül nevelem 3 kisgyermekem.

Nem mondom,hogy könnyű,de a mostani nyugalmunkat nem cserélném el semmiért!

Szerintem is jobb a gyereknek apa nélkül felnőni,mint egy olyan mellett akitől csak rosszat láthat.

Van valaki a környezetedben akire számíthatsz,akitől tudsz segítséget kérni?

17. Anna Kedves (válaszként erre: 15. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 10. 05:42
a válás amúgy sem jó döntés, hanem egy rossz helyzetben menekülési útvonal!
16. Anna Kedves (válaszként erre: 15. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 10. 05:41

A gyerekek bocsánat, de gyerekek! Felnőnek, és a saját életüket élik majd, de addig a szülő a felelős, hogyan, milyen életet élnek!

Valóban, sorsdöntő a kérdés, de szerinted egy rossz példát mutató apa jobb, mint egy "vasárnapi", aki akkor, azokon a napokon jó apa?

A gyerekek amúgy is érzik, tudják ha rossz a hangulat.

Abban viszont igazad van, hogy át kell gondolni a lépést nagyon, de sokszor, hidd el, a gyerekek nyugalma miatt válik el egy anya!

2010. jún. 9. 21:38
eddig meg mindenki arrol beszelt neki mijen jo dontese volt,de talan meg kellene kerdezzuk a gyerekeket is mert ez o rolluk is szol.
2010. jún. 9. 21:33
rengeteg tanacs elhangzik itt,de egy dologrol megfeledkezik mindenki,mi lessz a gyerekekkel,milyen peldat latnak a szuloktol,majd ok is ugytesznek ha ez nem jo elvalok majd a valahanyadik jobb lessz,koran nosulnek,ferjhez mennek nincs aki felkesziyse oket az eletre,rossz a pelda elottuk,ugyanis a valas utan a gyerek altalaban azt halja"mert a te apad ilyen,vagy mert a te anyad olyan,es ezek a dolgok seruleseket okoznak a gyemekek lelkeben,teszem fel a kerdest ezekutan ok meg kepesek jo donteseket hozni vagy egesseges csaladi kapcsolatban elni.persze itt nem akarom partolni a feleket akik hibasak vagy komolytalanul allnak hozza a hazaselethez,de gondolkozzunk elhogy a valas a legjobb dontes?
13. 8ad619bba2 (válaszként erre: 12. - Anna Kedves)
2010. jún. 9. 21:17
Nagyon aranyos vagy, jó érzés, hogy ismeretlenül ennyien erőt adtok nekem. Ez tényleg sokat segít. Segítséget kértem már, de majd lehet írok az e-mailedre. Köszönöm még egyszer a támogatást, szép estét mindenkinek.
12. Anna Kedves (válaszként erre: 10. - 8ad619bba2)
2010. jún. 9. 19:23

ne félj!!!! A félelem lebénít!!!!


Mindig csak a legközelebbi dologra koncentrálj!!

A következő napra, a következő csekkre!!!

És ami nagyon fontos!!!

A szükséged van rá, kérj segítséget!!!

Ha nem tudod kitől, kérdezd meg itt!!!!


SEGÍTÜNK!!!!! Ha mással nem is tudunk, akkor azzal, kitaláljuk kihez kellene fordulnod!!!



Óvodai dolgokban, ellátással kapcsolatban, én tudok segíteni, és szociális ügyekben! Hol, kitől kell kérni, mit lehet.....!

Van email címem is itt fenn, és ha kell, msn címet is írok priviben!!



NEM VAGY EGYEDÜL!!!! A harcaidat azonban Neked kell megvívnod!!!! Én támogatlak!

11. Anna Kedves (válaszként erre: 9. - Hte23)
2010. jún. 9. 19:18
az ex szilveszter éjjel összetört mindent a lakásban, ami kedves volt nekem, és életemben először féltem tőle! Másnap elköltöztem a szomszéd városba albérletbe, és beadtam a válást!
10. 8ad619bba2 (válaszként erre: 5. - Eb3745168d)
2010. jún. 9. 19:18
A válást már elindítottam, de sajnos még itt lakik, most készül költözni. Egy fillért sem kapok tőle, a lakáson hitel van. Én inkább ezektől a dolgoktól félek, az anyagiaktól, mert mindannyian tudjuk, hogy milyen nehéz.
9. hte23 (válaszként erre: 8. - Anna Kedves)
2010. jún. 9. 18:40
Én sem vagyok elég bátor, Te honnan meritettél erőt, és bátorságot?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook