Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tegyem túl magam...? fórum

Hogyan tegyem túl magam...? (beszélgetős fórum)


2009. jan. 29. 15:36
Köszönöm :) Hát... megpróbálok változtatni a helyzeten...Remélem sikerülni fog. Mégegyszr köszönöm
2009. jan. 29. 12:16
Teljesen egyetértek. Nekem is sok "legjobb barátnőm" van, de nagyon ritka, hogy ők ketten találkozzanak. Mint ha sok szeretőm lenne, vigyázok mindegyikre, hogy n fusson össze a másikkal. :) Viccen kivül, Én direkt nem alakitottam ki soha 3-as barátságot, mert ott mindig, akarva-akaratlanul ketten kicsit kibeszélik a harmadikat, az persze visszahallja, és mindig az a vége, hogy egyikkel-másikkal összeveszik a másik kettő. Érted. :) Elég sok ilyen barátság ment tönkre a környezetemben, ezért kerülöm én is az ilyet. Kicsit néha irigyelem azokat, akik elmennek szórakozóhelyre, m7-8-an csajok, mindenki csinos, persze hogy a pasik bomlanak a csajbandák után. Fényképezkednek, kapnak egy jópár kommentet... De ha jobban belegondolok, ott nagyban mehet a rivalizálás, hogy kinek vannak jobb cuccai, ki tud szebben sminkelni, kinek hosszabb a haja, kinek van jobb műkörmöse, kiért rajong több pasi, kinek van jobb pasija, blablabla... Keress magadnak EGY legjobb barátnőt. Aztán EGY másikat. Az a legjobb, ha nem ismerik egymást. Persze ha találkoznak, nem gond, de ne akarj mindenáron 3-asban eljárni együtt, ne csinálj erőszakkal triót, mert ugyanaz lesz a vége...
20. Csipkerózsika (válaszként erre: 19. - Gica_18)
2009. jan. 28. 21:12

Igen, mindig nagyon fontos őszintének lenni, legfőképp akkor, amikor épp a legnehezebb, ha kétségeink vannak másokkal kapcsolatban.

Ugyanakkor meg kell mondanom a "triádok" tapasztalatom szerint soha sem tudnak hosszútávon működni. Ha 3-an barátok, még ha a legjobbak is, akkor is mindegyikük a másik kettő közül valamelyiket inkább előnyben részesíti. Az ilyen hármasoknak mindig hasonló vége szokott lenni.

2009. jan. 28. 18:06
Kérlek valaki válaszoljon...és olvassátok végig, hátha valaki más is okulhat a hibámból. 2 évvel ezelőtt ismerkedtem meg 2 barátnőmmel.Nagyon jóban voltunk minden szép és jó volt.De aztán...olyan szeptember körül valahogy úgy éreztem távolodok tőlük..egyre jobban.Nagyon féltem,hogy magamra maradok, és nem fogok senkinek sem kelleni, ezért eléggé befordultam, és nem osztottam meg velük mi is bánt.Így visszagondolva ez lett volna a helyes. Úgy december magasságában az egyik bnőmnek ismét lett egy barátja. öültönk neki, mert végre ő is boldog lett. Akkor kerültünk 1máshoz közelebb a másik bnőmmel.Elmentünk mindenhova kettesben, egymással voltunk..stb. De én nem éreztem azt, hogy elmondása szerint: legjobb barátok lennénk.Bíznom kellett volna benne.De mindent elrontottam. Egyik napról a másikra-többszöri veszekedés után-besokkalt, és közölte nem kér a társaságomtól. Én szerencsétlen még tepertem, és mondtam neki, hogy megváltozok. Milliószor bocsánatot kértem, de semmi. Azóta ők 2en jól elvannak...Én meg egyedül. És..nagyon rosszul érzem magam.
18. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - 99096144a5)
2009. jan. 19. 21:22
Nincs mit, remélem hasznát veszed...
2009. jan. 19. 15:44
*majd
2009. jan. 19. 15:42
köszi sokat segítettél.mag próbálkozom
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - 99096144a5)
2009. jan. 18. 21:37

Az első lépés: soha ne félj attól, hogy mások nem szeretnek. Be kell látnod, hogy akármit is teszel, lehetelen, hogy mindneki szeressen.

Ne próbálj mindenkinek megfelelni, ezzel csak megcsalod önmagadat, álarcokat húzol, szerepeket játszol. (Ez nem jelenti azt, hogy alkalmazkodni nem kell..)

Szóval légy bátor, húzd ki magad, és tedd, amit a szived diktál. Viselkedj mindig úgy, ahogy szeretnél (a kulturáltság határain belül). Amit ki szeretnél mondani, mondd ki, akkor is, ha nagyon félsz, vagy nagyon nehéz. Ha gyakorlod, egyre könnyebb lesz.

És ha közben figyeled magad, hogy mit hogyan teszel (szívedből), és mit mondasz, így fogod megismerni az igazi önmagadat. Ezt az önmagadat lehet hogy kevesebben fogják kedvelni, mint a megfelelni vágyót, de akik mégis, azok igazán, és mélyen fognak szeretni, és valóban magadért.

Szerintem ez a recept.

"Légy hű önmagadhoz mindenek felett!" Shakespeare

Csernus könyvét is elolvashatod, az sokat segíthet.

2009. jan. 18. 17:52
de hoagya csinájam?h ismerjem meg önmagam?h szeressem meg?
13. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - 99096144a5)
2009. jan. 18. 15:45

A valódi problémáidnak köze nincs egy pasihoz sem, főleg nem az exedhez. Önmagaddal van bajod, nem hiszed, hogy lehet téged szeretni, hogy belülről is olyan értékes vagy, mint amit a külsőd takar... Ezeket te magad mondtad ki, és el kéne gondolkodnod, hogy honnan jönnek ezek az érzések, ki sugallt neked ilyesmit korábban.

Azért is vágysz olyan elkeseredetten az exedre, mert bizonyítani akarsz, hogy hát mégiscsak értékes vagy, közben pedig nem hiszel benne.

Ez nem szerelmi kérdés. Szerintem ismerd meg önmagad, keresd meg az értékeidet, fogadd el a hibáidat, és szeresd magad! Ne azzal törődj, hogy mások mit gondolnak, hogy megfelelsz-e nekik, kit érdekel?! Mindenki más, úgyhogy egyszerűen lehetetlen, hogy mindenki szeressen. Kivéve, ha nem önmagadat adod, hanem szerepeket játszol.

Tedd amit mondtam, és bizonyosan akkor is sokan fognak szeretni, és valóban magadért. Ha még akkor is vonz majd a pasi, akkor már lehet esetleg szerelemről beszélni.

2009. jan. 18. 13:16
hát végülis köös megegyezés alapján mert akkor már rég találkoztunk és nem is hívott sehová és rákérdeztem h mi van velünk?és mondta h ő már nem akarja folyatatni és mondtam h így én se és igy vége lett
11. e2b5f0504e (válaszként erre: 9. - 99096144a5)
2009. jan. 17. 22:21

Szia! Ugy látom, legfőképpen ezeken a gátlásokon kéne tultenned magad, hidd el hogy ha valkai szeret téged, az olyannak fog szeretni, amilyen vagy!!! És te is ugyanolyan értékes ember vagy, mint a többi!!! Ezt mondogasd magadnak, vagy ird fel egy papirra ahol mindennap látod!

Amugy ebben én is ugyanolyan vagyok, hogy ha ott van az, aki tetszik nekem, meg sem tudok szolalni...

Hogy Gáborral kapcsolatban kit csinálj? Először is neked kéne magadban tisztázni, hogy tényleg szereted-e, vele akarsz lenni, vagy csak azért ragaszkodsz hozzá, mert nincs jobb a láthatáron.

Egyébként ő szakitott veled, vagy forditva?

2009. jan. 17. 19:08

Azt kérded ki az igazi,valódi barát?

Az,akinek megérted minden kimondott és hang nélküli szavát.

Kinek szemébe nézve meglátod minden apró baját.

Kit csendesen megvigasztalsz ha könny borítja arcát.

Ha ok nélkül bezárkózik,te átmászod hallgatása falát.

Kinek nem hagyod,hogy egyedül vívja kilátástalan harcát.

Kinek villanásnyi mosolya,apró kis öröme elűzi minden bánatod,

s köztetek nincs olyan,hogy alúl múlod őt,vagy túl szárnyalod.

Kinek látványa a szívedet és lelkedet melengeti.

Kinek nem számít mit vétesz,kis-e vagy nagy hibát,

kivel ha beszélhetsz könnyebbé válik ez a nehéz világ.

Az az igazi barát,kit szeretsz,tisztelsz,csodálsz,

s ha választásra kerül sor,te szó nélkül mellé állsz.

Az a barát,kinek egy kedves szava többet ér,

a világ összes,minden kincsénél.

Az a barát,kinek öröme az örömöd,bánata a bánatod.

Kinek barátságát MINDEN körülmények közt vállalod!!!!



Gondoljátok meg...

2009. jan. 17. 18:48

sziasztok!kérlek titeket h olvassátok végi!összevagyok zavarodva, nem tudom mit akarok.van egy volt pasim,gábor akit nem tudok elfelejteni de nem tudom h miért.jó lenne végre tul lenni rajta de nem megy pesig mér féléve nem is találkoztunk.képtelen vagyok kitörölni az sms-eit és nem gondolni rá.Vmiért ragaszkodom hozzá pedig nem is néz ki oan jól és nem is oan jó fej de vmiért nem akarok felejteni mindennap gondolok az együtt töltött időkre pedig az nem is volt oan sok és mindenről eszembe jut és ragaszkodom hozzá.persze ránézek más pasira is pl:van mot egy pasi aki bejön. elképzeltem h mien jó lenne vele járni és összeakarok jönni vele de ugy hogy gábor megtudja és féltékeny legyen.megakarom neki mutatni hogy én is tudok pasit szerezi mert neki már volt utánnam más csaja.mindig amikor megtudom h van bnője szomorú és döhös leszek és úgy érzem h meg kell mutatnom neki h én is képes vagyok rá (pedig nem hsizem h érdekli)amikor viszont megtudom h lehet mégsincs bnője akkor nagyn bolgod leszek.de nem tudom, hogy ez mért van így.nem tudom h szeretem e.ez a szerelem?a szívem mélyén hiszem h még fogunk járni bár tudom h nincs rá sok esély.mert már volt bnő vagyok és amugyis max a külsőm vonzotta.ugyanis még jártunk elég visszahúzódó voltam.mert egyszerúen félek, h hülyeséget mondok,csinálok és csalódik bennem, hogy nem olyan vagyok mint amilyennek hitt.pesig ha már egyszer belém szeretett mért csalódna bennem?tudom h ez hülyeség de mégis ezt érzem.ha valaki megszertet félek h csalódni fog benem h kevesebett nyujtok mint amit hitt.én azt szerteném h mindenki szeressen.tudom h ez lehetetlen de mégis ezért mindig bezárkózom és nem tudok megnyilni mások előtt.gondolom gábor is ezért szakított velem.annyit tudok h a kinézetem bejött neki mert mondta meg akkor mért járt volna velem?biztos nem azért mert oan jó fej vagyok hiszen alig bezséltünk.az elejn még szeretett is de aztán ez fokozatosan lankadt.én nem igazán mutatom ki az érzelmeimet mert félek.lehet h ez si volt a baj nem tudta h mit érzek iránta.folyton mondta h szoljak ha vmi baj van. nem tom mért mondta de elmondta egy párszol.lehet nem tudtak h mit érzek iránta?igazábol amikro jártunk nem voltam oan boldog mint amilyennek képzeltem h az leszek ha végre járunk.mert nekem már régóta bejött. csak ha nekem tetszik vki akkor azzal nem is merek beszélni.így általában ha vki tetszik és ő ott van akkor megse szólalok és nem is szeretem h ott van.ezért nincs nagy valószínűsége h a kiszemelt belém szeressen.ugyanez van a menő és szép emberekel egyszerűen féle tőlük.félek h rossz véleménnyel lesznek rólam.de lehet igy csak elbújok a félelmeim elől.tulságosn számít nekm másik véleménye és nem tudom h mit akarok.most se tudom h kell e nekem gábot v nem és h szeretem e gábort vagy nem.

segítsen valaki én ezt már nem birom.nem tudom mit gondoljak, mit csináljak.kérlek írjátok le a véleményeteket, nekem már az is segítene előre is köszi

2008. dec. 16. 13:06

Általában énis vonzom az érdekbarátokat. Sok barátom van, de igazi egy talán kettő, ráadásul attól az egytől is el kellett szakadnom, mert 650 km választ el minket, tavasszal Ausztriába költöztünk. Amikor hazamegyünk sokan várnak minket, de sajna egyre kevesebb a téma. Itt pedig még nincsenek barátaim.

Egyszer azt mondta a nagynéném. Végig kell gondolni a dolgokat, aztán bezárni egy üvegbe, feltenni a kispolcra, és elfelejteni!

Sok egyszerű elmélet van, de tényleg nehéz túltenni magunkat, nekünk kell lezárni, hogy innen, és ne tovább.

2008. okt. 15. 07:30
Volt egy barátnőm 4évig....már megbíztam benne, ő is bennem, együtt buliztunk, és mentünk mindenhova. Tartottam a szám a pasiügyei miatt, még akkor is, mikor már kiakadtam rá, mert a barátját az 5-k pasival csalta még és egyszerre mindig 2volt neki hosszútávon. De nem árultam el. A barátom nem kedvelte. Elkezdtünk eltávolodni, mert megismert 1csajt, aki az új barátnője lett. Hazudott a szemembe sokszor, meguntam, hogy kihasznál, ha más nincs. A barátom és én nyáron összevesztünk. Azóta kibékültünk:) De! a lány első dolga nem az volt, hogy kérdezze hogy vagyok...hanem ment a barátomhoz, hogy én a bulikban más pasikkal akartam összejönni és ő küldte el azokat, valamint hogy megcsaltam őt és az miatt szakítottam vele. Hát ezeket a barátnő úgy adta elő mintha a fiú mondta volna:) De a barátom nem foglalkozott vele, bennem nízott kibékültünk és minden szép és jó:) Csak a leányzó ott volt a közös nyaralásunkon, ugyanis az új pasija a haverjaink haverja:S Többször próbáltam beszélni vele, a szemembe hazudott és jött h ő szeret:) aztán hagytam mert elegem lett. a barátom segített és azok, akik mondták az a lány sosem volt a barátnőm!!!! És igaz édekember volt. sosem árultam el pedig lett volna miért, ő meg megvádolt! Sírtam sokat, de ennyi. Ja tegyük hozzá hogy a szülinapomon nem köszöntött fel se sms semmi...a barátmat azért felhívta,hogy neki boldog szülinapot kívánjon:D Ezzel egy a baj: annyira h*lye nem lehet valaki1 hogy ennyire átlátszóan barátkozzon a pasimmal. És tudom, ha a lány 1pasival jóba lesz, rámászik. Nyugodt vagyok, a barátomban bízom! De a nő hívogatja pedig köze nincs hozzá!!!
2008. okt. 12. 14:21
Annyira hülyén érzem magam... Tegnap beszélgettem egy barátnőmmel, a "leányzó" unokatesójával. Mondta, hogy látszik rajtam, hogy nem tudok megbékélni az egésszel, mert a társaságban mindig én hozom fel a témát. És ez annyira izé, hogy még a rokona is azt mondja, hogy leszarja, én meg csak tovább eszem magam ezen. Tényleg nem tudom, mit csináljak. Eltelik 2 hét minden nélkül, minden OK, nem is gondolok rá, aztán kapok egy SMS-t, hogy már megint ezt és ezt üzeni. Meg fogom mondani a barátnőmnek (akin keresztül üzenget nekünk), hogy ne továbbítson mindent, mert ez így tényleg szürnyű. A betonhoz lett csapva a bögre, amit tőle kaptam (hogy ne jusson eszembe minden alkalommal, mikor kávét főzök és kinyitom a szekrényt), a tűzbe vágtam a NÉVTÁBLÁT, amit júliusban kaptam SZÜLINAPOMRA (egy kis falemez, ráírva a nevem, egy kis szív, és rafiával volt áthúzva, hogy felakaszthassam a nyakamba). Ja, itt meg kell említeni, hogy a szülinapom januárban volt... És attól, hogy ezektől megszabadultam, még mindig nem érzem jobban magam. Nem tudom, mennyi idő kell még hogy elteljen, hogy mikor másoknak azt mondom: NEM ÉRDEKEL, LESZAROM, azt őgy is fogom érezni. És a legszörnyűbb, hogy még ha maradtak volna igazi barátai, lehet, segítettek volna rajta, mert ő nem hülye, hanem BETEG, amit fogalmam nincs, hogyan, de kezelni kellene, mert egyre szörnyűbb dolgokat talál ki. Bemocskol másokat, összehozza magás minden pasival (persze csak a történeteiben), szörnyű. És mikor az unokatesója mondta neki, hogy nem, te nem vagy epilepsziás (átesett egy speciális vizsgálaton, és NINCS epilepsziája), akkor csak gyorsan elterelte a témát, nem ismerte be, hogy hazudott mindenkinek. És azóta is mindenkinek mesél a kitalált rohamokról, az emlékezetkiesésekről. Beteg, de nem fizikailag. De ha a szülei nem veszik észre, akkor nem tudom, ki lenne az, aki segítene neki. Pff, ez jó, szidom, mint szódás a lovát, annyiszor hazudott, annyit kevert körülöttem, mégis azon gondolkodom, hogyan kellene neki segíteni... Meg sem érdemli a kis szemét, hogy egyáltalán GONDOLJAK rá...
2008. okt. 7. 09:53
Na halihó, ismét jelentkezem. A csaj szépen keveri a szart, egy emberkét a társaságból vissza akar szerezni, mint barátot (senki nem mondta még neki, hogy ez nem fog menni?!), valószínűleg majd mindenki ellen akarja fordítani. Ja, meg a társaságról szépen hazudozik másoknak. Nem izgat. Tegnap megjött, és épp nagyon depis voltam, és úgy elküldtem a csajt a p*csába, mint annak a rendje! :D
4. Piroo (válaszként erre: 1. - Zsuzsa88)
2008. szept. 25. 21:47

Szia! Egy évvel ezelőtt én is hasonló helyzetben voltam. A "barátnőmet" a barátom által ismertem meg. Neki akkor nem volt barátja, és nem is nagyon sikerültek a próbálkozásai. Egyébként furcsa természet volt (sértődékeny). Kb. másfél évvel ezelőtt összehoztam egy ismerősömmel, ami után hanyagolni kezdett. És úgy láttam már csak érdekbarátnő vagyok. Majd egy jelentéktelen dolog miatt ő úgy döntött nem szól hozzám. Én is felvettem ezt a stílust és eléggé megromlott a kapcsolatunk. Sokat gondoltam rá, hogy miért alakult így, de sokáig úgy éreztem elegem van és nem akarom látni. Majd az idő múlásával enyhült minden. Egyszer egy buli alkalmával elég jól megvoltunk, majd egy véletlen közös nyaralás kicsit helyretett minket. (Mivel egymásra voltunk utalva). Azóta jóban vagyunk, de azért nem vagyunk barátnők.


Az én tanácsom az, hogy próbáljátok meg még most megbeszélni. Én így utólag ezt tenném.

3. 8565183eb5 (válaszként erre: 1. - Zsuzsa88)
2008. szept. 25. 20:30
Szerintem is a többi barátnőddel foglald le magad és nekik panaszkodj a másikról.
2. Csigusz 79 (válaszként erre: 1. - Zsuzsa88)
2008. szept. 25. 20:24

Szia!


Keress új barinöt :)

2008. szept. 25. 20:22
Véget ért a barátságunk egy barátnőmmel. Ezzel még nincs semmi gond, nem most lett vége, már hónapokkal ezelőtt. A gond az, hogy nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Teljesen kiborulok, hogy hogy lehet ilyen szemét (2 másik fórumom is róla szól: Mi a véleményetek azokról a barátnőkről, akik "nagyon szeretnek", de folyton sértő megjegyzéseket tesznek rátok? és a: Ha kiderül, hogy egy barátnőddel vlmi nincs rendben, de rádakaszkodik, hogyan ráznád le?). Dühös vagyok, legszívesebben megfojtanám egy kanál vízben, csak látnám meg az utcán, mégis, mikor elmegyünk egymás mellett, nem köszönünk egymásnak, és nem jön ki belőlem az a harag, ami bennem van. Mindenki azt mondja, hogy üljek le vele beszélni, és mindent mondjak a szemébe, hogy milyen szemét dög, viszont ezt nagyon nem szeretném. De ő most a legnagyobb stresszforrásom, és nagyon le kéne nyugtatni magam, ha nem akarom, hogy a pajzsmirígyeim megint "jól beműködjenek". Hogyan zárhatnám le magamban? Talán az lehet a gond, hogy sokáig voltunk barátnők, és még relatív friss az új helyzet. Szerintetek mit csináljak, hog nyugtassam le magam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook