Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam meg állva pisilni? fórum

Hogyan tanítsam meg állva pisilni? (tudásbázis kérdés)


15. b-zs (válaszként erre: 14. - Scorpiolady)
2011. szept. 13. 14:52
Majd télen megtanítjátok neki, hogyan kell a hóba a nevét belepisilni:) Gyakorlásnak nem rossz:D Mi tutira kipróbáljuk!
2011. szept. 13. 12:36
Köszi nektek! :o)))))
13. b99048cdfc (válaszként erre: 12. - Scorpiolady)
2011. szept. 13. 12:33
Az én 5 évesem össze vissza pisili a deszkát. A kislányom meg néha beleül:O)) Hát ugye már magától is elszalad pisilni,és hát nem mindig szaladok lesni,hogyan végzi. Akkor inkább üljön rá:O) Majd eljön az ideje mikor már tudni fogja egyszerübb becélozni:O)
12. scorpiolady (válaszként erre: 9. - B-zs)
2011. szept. 13. 12:28
Engem nem zavar én is azon az állásponton vagyok hogy majd a saját tempójában ráérez mikor jó neki állva, vagy szól hogy segítsünk neki. Csak attól tartok hogy az óvónéni erőltetni fogja (mert mondta hogy próbálkoznak ami persze nem baj) és akkor visszafelé sül el a dolog.
11. b99048cdfc (válaszként erre: 9. - B-zs)
2011. szept. 13. 12:26
Nem nekem van gondom vele:O) Engem nem zavar. Csak a fórumindítónak mondtam el a véleményem:O)
2011. szept. 13. 12:25
Köszönöm a válaszokat, a fürdőkádba nagyon tud állva pisilni fogja is és céloz vele mindenfelé. De még sokszor bilizik inkább wc helyett ott meg ülve szokta meg. Apa van, és szokta bíztatni, mikor kisebb volt a fiam gyakran nézte hogy apa állva pisil, ő is próbálgatja amikor parkban vagyunk a fát megcélozni, de nem nagyon meri, vagy tudja nem is tudom. Az oviba látja hogy a fiúk állva pisilnek, erre azt mesélte hogy y állva pisil mert nagyfiú, de én még kicsi vagyok hozzá. Egy alkalommal mondta hogy ő is megpróbálta de nem sikerült.
9. b-zs (válaszként erre: 8. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 12:24

Érdekesek néha a felnőttek, sokat tűnődök rajta. A lányomnak 4 és fél évesen lett fülbevalója, én nem szerettem volna kilövetni a fülét. De egyik nap azzal jött haza, hogy ő fülbevalót akar, mert szép kislány szeretne lenni. Mondtam neki, Te így is szép vagy. De neki az óvónéni azt mondta, akkor lesz szép kislány, ha lesz fülbevalója és ő az egyetlen lány a csoportban akinek nincs.. Hát belövettük, mert nyúzott vele. Most már szép kislány. Nem akartam fülbevalót neki, mert a középsővel állandóan csépelik egymást, nehogy kitépje..

A lányom pl nem babázik, a kedvenc játéka a repülő, helikopter, vonat. Alvótársa egy fekete fa vonat. A nagyszülők állandóan babát hoznak neki, azzal nyúzzák miért nem babázik, mert a lányoknak babázniuk kell. Én se babáztam soha, most hogy három gyerekes anyuka vagyok, bepótolom:DD

Nem kell másokkal foglalkozni, ha a fiad ülve szeret pisilni, pisiljen ülve. Ha viszont nagyon zavar, kérd meg, hogy legalább az oviban..

2011. szept. 13. 12:01
Az enyém Októberben lesz 5. Még mindig többször ülve pisil. Engem nem zavar. Majd megtanulja állva is ne aggódj:O) Az ovónéninek meg nem mindegy??
7. b-zs (válaszként erre: 1. - Scorpiolady)
2011. szept. 13. 11:59

Ez nálunk is probléma, igaz még csak a szoktatás időszakában vagyunk, de engem is zavar. Még csak 2,5 éves lesz a fiam, (remélem még változik a helyzet), ő a bilire guggol és úgy pisil bele:) Állva csak a fürdővízbe:D

Egyébként nem értem, miért gond, ha ülve pisil a gyerek?! Mivel óvodás, látja hogy a többi fiú állva pisil, ha akarná ő is úgy csinálná, mert ennyi idősen mindent leutánoznak a többiektől a gyerekek. Szerintem ne foglalkozz az óvónővel, ha nem akar állva pisilni, akkor pisil ülve, és akkor mi van?!

6. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Scorpiolady)
2011. szept. 13. 11:52
Én odaállítottam, fogtam neki, és bíztattam. Meg sisteregtem, és fütyültem.
2011. szept. 13. 11:50
Nálunk ilyen probléma nincs, és az unokáimnál sem. Apuka nincs, aki esetleg hatna rá? Meg kell magyarázni neki, hogy a fiúk állva piselnek, a lányok pedig ülve. Igaz, nálunk a felnőtt férfiak is ráülnek a vécére. Esetleg, ha van ismerősötök, aki kertes házban laknak, ott rávenni, hogy "locsolja" meg a virágokat. Talán?
2011. szept. 13. 11:50
Az én kisfiam 2,5éves, Ő Apukájától leste el a technikát:)
3. martin3 (válaszként erre: 1. - Scorpiolady)
2011. szept. 13. 11:49

csókoltatom az óvó nénit....

amúgy nekem 2 fiam is van, nekünk egyből ment az állva pisilés, mert leutánozták apát, sőt eleve úgy akarták, mint apa

viszont én éppen ma mérgelődtem az oviban, hogy olyan alacsony a gyerek wc, hogy alig lehet állva "belecélozni" és rá akartam ültetni a kisebbik fiam(ő most kezdte az ovit tegnap), persze tiltakozott,,,mondtam, nekem mindegy, akkor takarítsanak a dadusok...

témához meg annyit, hogy mutassátok meg apa hogy szokta és rajta!

2011. szept. 13. 11:46
Ti hogy csináltátok???? Tényleg furcsa????
2011. szept. 13. 11:46
Fiús anyukák segítségét kérném! A fiam novemberben lesz négy éves, kb. egy éve szobatiszta teljesen. Az a bibi hogy csak ülve hajlandó pisilni. Minket ez nem zavar, de az óvónéni ma reggel szólt hogy meg kellene tanítai állva pisilni mert furcsa hogy egy ennyi idős fiú még ülve pisil.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook