Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szoktatnátok le valakit a függőségéről? fórum

Hogyan szoktatnátok le valakit a függőségéről? (beszélgetős fórum)

2014. márc. 27. 12:20
Miért tüntek el Traumáék?
2014. márc. 10. 08:17
Hm.Köszönöm a tanácsokat. Nehéz beleszólnom,mert felnőtt emberek, de majd megpróbálom ezeket elmondani főleg az asszonykának.
14. 836b81dead (válaszként erre: 1. - A1f4b553ae)
2014. márc. 10. 08:01
Unalmasnak találja a valódi életét,így aztán ettől megnövekszik az adrenalin szintje a játékkal kapcsolatban is,illetve a flörtölések alatt.Kis lépcsőkben haladnék.Először arra próbálnám rábeszélni,hogy legalább pénzt ne öljön bele.Vannak online játékközösségek,sokféle játékkal,de ingyen van.Vagy maradhat az oldalon,de a pénzt felejtse el.A flörtöléssel kapcsolatban nem indítanék vitát,meg se említeném.Ha sikerülne a pénzt kiiktatni,utána gondolkoznék azon,hogyan lehetne azt az izgalmat kiváltani,amit a nők jelentenek.Meglepő dolgokat csinálnék,amit nem szoktam.A ruházattól kezdve a hajviseleten át a fehérneműig,mert lehet hogy egy kis változatosságra vágyik a pali.Illetve olyan programokat találnék ki,amik nem sablonosak.Mivel van pénz,így semmiféle akadály nincs ezeknek a megvalósítására.Meglepném olyan dolgokkal,amik érdeklik.Ha a tankok,akkor tankvezetéssel pl.,de csak olyannal amit eddig még nem próbált.
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - A1f4b553ae)
2014. márc. 10. 07:20

A diploma nem biztos, hogy elég a férj elvárásainak. A diplomától nem lesz valaki humoros, ami nagyon fontos minden kapcsolatban. A fiploma nem biztos, hogy elég aoz, hogy együtt tudjanak valamilyen szabadidős programot csinálni.


Én kíváncsi lenék a minden napjaikra, amikor még a férj nem volt függő. Vajon miért alakult ki nála? Mi hiányzott az életéből? tuti, hogy pótol vele valamit..

12. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - A1f4b553ae)
2014. márc. 10. 07:03
Nálunk is van a családban játékfüggő. Leszoktatni? Sehogy, amíg ő saját maga nem akar változtatni, nem látja be a káros szenvedélyét, nem tudsz mit tenni. Lehet papolni a szádat tépni, de oly felesleges. Én a kedves feleség helyében össze csomagolnék, vagy a kedves férj cuccait és szépen fel is út le is út.
11. a1f4b553ae (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. márc. 9. 15:12

A felesége 2 diplomás tanárnő,úgyhogy nem mondanám,hogy kevés szellemileg.És elég jó természet. És de. Van pénzük. Elég. Boldogan élhetnének,és ezzel tönkreteszik.Lehet,hogy vannak nagyobb problémák, igazad van.Én is furcsállom. De nekik jelenleg ez a legnagyobb probléma.

Zebracsikó, okos dolgokat írtál! :)

2014. márc. 9. 14:29

Hát nem tudom...

Gondolom a férfi mást nem tud csinálni. Nincs rá pénzük, nincs energiája, nincs megfelelő partner, stb. És elszórakoztatja magát. Lehet a felesége kevés hozzá szellemileg, érzelmileg, rágja a fülét nem létező problémákkal. Ez utóbbi azért is igaz, mert még most is az jár a fejébe, hogy flörtölget. Tényleg ez a legnagyobb baja a legtöbb embernek? Tényleg ezzel lehet mindenkit padlóra küldeni? Tényleg kell egy 60 körüli nőnek féltékenykedni, mert a férje 30 évesnek adja ki magát és eszerint flörtöl?Szerinte, ha találkozik a nővel, akivel flörtöl, nem veszik majd észre, hogy a pasi 65 éves és nem 30?

Hát, lehet én is a játékba menekülnék, ha ilyen társam lenne. Elnézést! Senkit nem akarok megbántan, de az életben sokkal nagyobb problémák is adódnak, mint egy flörtölés, hazugságokkal körítve. Számomra az indító hozzászólásból azt tűnt ki, hogy nem is játékkal van a gond, hanem ezzel...

9. e1c284e0f9 (válaszként erre: 8. - E1c284e0f9)
2014. márc. 9. 09:38
Már olvasam.
8. e1c284e0f9 (válaszként erre: 3. - A1f4b553ae)
2014. márc. 9. 09:37
30 évesnek adja ki magát,de valójában mennyi idős?
2014. márc. 9. 09:30

Lényeges feltárni az okokat amik ehhez vezettek és először azon változtatni. Talán még nem késő és akkor lehetne arra esély, hogy visszataláljon ő is a régi énjéhez. De nagyon nehéz lesz.

Kitartást kívánok a családjának!

6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - A1f4b553ae)
2014. márc. 9. 09:19
Ez se nem szenilitás, se nem skizofrénia...ez utóbbi főleg nem lehet, hiszen az nem iylenkor alakul ki, na meg a tünetei sem ezek.
5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - A1f4b553ae)
2014. márc. 9. 09:18

A reális életben már nem érezte magát fontosnak, most kreált magának egy virtuálisat, ahol ő az úr, ahol maga alakítja a szálakat, ahol annyi éves, amennyi épp akar lenni, ahol minden kompetenciába "beleálmodja magát"....


Sajnos ez komoly függőség, és azt hiszem, ebben az életkorban már a feleségnek sincs elég eszköze, hogy visszaterelje a valódi életbe a férjét. Elég reménytelennek tűnik. Az idősebb korosztálynak eleve egyre szűkülnek be a társas lehetőségei, így egy ilyen virtuális tér megtalálása még jobban be tudja magába szippantani az embert, mint egy fiatalembernél, ahol még sok egyéb közösségi lehetőség el tudja téríteni a komoly addikció lehetőségétől

2014. márc. 9. 09:13

Honnantól számít valaki függőnek?


Honnan lehet tudni,hogy valaki függő?

2014. márc. 9. 08:52
Nem játékgépről van szó. És szerintem már kezd az illető szenilis,vagy skizo lenni? 30évesnek adja ki magát a netes játékban a felesége elmondása szerint. Egy másik világot kreált magának és lassan már el is hiszi talán? De ez nagyon durva. Ha az én párom hülyülne így be, hát nem is tudom mit tennék:(
2. aa84065182 (válaszként erre: 1. - A1f4b553ae)
2014. márc. 9. 08:43
LeszokTATni sehogy. Az illető vagy leszokik saját magától, vagy a feleség egy szélmalomharcot fog vívni vele. Nem gyerekről beszélünk, hanem felnőttről, aki saját maga fog dönteni arról, hogy mit akar csinálni. Ha játékgépezni akar, azon az áron is, hogy rámegy a házassága, akkor azt fogja csinálni, még ha - eleinte - a békesség kedvéért mást is mond. Tehát a döntést jobb híján rá kell bízni.
2014. márc. 9. 08:34
Értem a függőség alatt a játékfüggőséget. Van egy család,ahol a férfi megszállott játékos.Online játékban merül el minden nap,minden este.Sok pénzt költ rá és már a házassága is rámegy,mert ott flörtölget és telefonon is beszélget hölgyekkel.Ha jól tudom le is bukott.Elég jómódúak,és már idősek.Azt hiszem 65 felé jár a férfi kb. Mit tehetne szegény felesége,hogy erről leszoktassa? Meddig mehet el egy ilyen dolog? Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook