Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktathatnám be néhány hetes kisbabámat a kiságyba, ha már most elkapattuk? fórum

Hogyan szoktathatnám be néhány hetes kisbabámat a kiságyba, ha már most elkapattuk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. da33d8ee16 (válaszként erre: 25. - LauraJones)
2012. nov. 9. 11:51

Kőbe vésetem a szabályaimat, hogy ne szegjem meg! :D :D


Persze egyértelmű, hogy még könnyen beszélek, de valahogy majd igyekszem! :)

36. verem (válaszként erre: 13. - LauraJones)
2012. nov. 9. 11:48
Már a mozgatás, ringatás is csökkentheti a hasfájást.
35. verem (válaszként erre: 19. - Da33d8ee16)
2012. nov. 9. 11:44
Ha-ha-ha
34. verem (válaszként erre: 12. - Hannapanni)
2012. nov. 9. 11:43
Ott a pont!!!! A kicsi egyértelműen arra vágyik, hogy vele legyen, érezze a bőre melegét, szíve dobbanását, stb. Miért kell mindenáron ezt elvenni tőle?
2012. nov. 9. 11:42

Tény, hogy minden gyerek más, és mindenkinek máshogy jó a vele töltött idő. Itt valahogy nagyon két tábor van, én talán a köztes vagyok. Nem tartom én sem jó ötletnek a babát a nagyágyban altatni. Apa ígyis sokmindent "elveszít" belőlünk és sok kapcsolat romlik ettől meg. A kiságy viszont nálunk is a mi szobánkban van, egy lépésre. Majd ha nagyobb lesz, átkerül másikba.

Egy ilyen picit nem lehet elkapatni, de valamilyen szinten hozzászokik a dolgokhoz.

én 2 órát biztos nem hagynám sírni. Az túl sok, szüksége van rád. Van egy könyv a Suttogó. Sok ismerősömnél segített, de nagyon sok türelem kell hozzá. Ott 5 percig ajánlja, hogy hagyd sírni, majd vedd fel, nyugdasd meg és tedd vissza...és így tovább. Mondjuk kifejezett jótanácsot nem tudok adni, az én kisfiam általában elalszik a kiságyba. Ha nagyon nyügös,akkor hagyom hogy az ölembe aludjon el.

Mitzer, kíváncsi lennék egy pár hónap múlva az őszinte véleményedre. Én nem vagyok az az anya, aki mindenről lemondott a gyerekért, aki nem adja oda 5 percre se senkinek, aki mindent a gyerek elé helyez. De ettől függetlenül igenis ő irányit, és nem te fogod diktálni a tempót, nem te alakitod a rutinját. Legalábbis addig amíg ilyen pici. Teljesen megváltoznak az ember érzései mikor megszületik és a kezedbe fogod. És a szíved szakad meg amikor sír és nem tudod hogy miért és mindent megadnál azért, hogy megnyugtasd, hogy mosolyogjon...

32. vecus (válaszként erre: 30. - LauraJones)
2012. nov. 9. 11:40

Próbáld ki hogy a hasadra fekteted és simogatod a hátát.

Az általában megnyugtatja a babát.


A másik nem minden gyerek szeret oldalt aludni.

Az enyéim kifejezetten utáltak úgy lenni picinek.

Ők csak hason fekve tudtak jól aludni.

31. vecus (válaszként erre: 27. - LauraJones)
2012. nov. 9. 11:37

Sokféleképpen át lehet szoktatni.


Nálunk egy kicsit kacifántos mivel lent a nappaliban alszik el mellettem és utána viszem fel a hálóba az ágyába.


De pl a nagyfiamat simán betettem a kiságyba simogattam a hátát és megvártam míg elalszik.


Minden gyerek más.

Így lehet ami az egyiknél beválik az a másiknál nem.

Ezt neked kell majd kitapasztalnod hogy mi is jó a te gyerekednek.

30. LauraJones (válaszként erre: 26. - Jucás)
2012. nov. 9. 11:32

Egy szóval sem írtam, hogy dög lennék, leírtam az én véleményemet, és kikértem másokét.

Kb 2 héten keresztül próbáltam neki segíteni elaludni, most azt próbáltam ki, hogy mi van, ha nem segítek. Hozzá teszem, az én segítségemmel sem ment semmire. Valószínűleg csak béna vagyok, és nem tudom, mit akar. De én próbálkozom.

29. LauraJones (válaszként erre: 23. - Mmacus)
2012. nov. 9. 11:29
Amikor babát vártam egy nagy plüss kígyóval aludtam, most azzal van körberakva a kiságy rácsa belülről. Ahhoz szoktam hozzátámasztani, ráadásul biztosan "énszagom" is van :D
28. LauraJones (válaszként erre: 22. - Da33d8ee16)
2012. nov. 9. 11:28
igen, következetesség :) de máris elrontottam :D
27. LauraJones (válaszként erre: 21. - Vecus)
2012. nov. 9. 11:28
Tudnál mesélni akkor arról, hogy hogyan szoktattátok át 1 évesen a gyerkőcöt a saját ágyába?
26. Jucás (válaszként erre: 2. - LauraJones)
2012. nov. 9. 11:27

Szia!


2 óra üvöltés után nem csodálom, hogy szegény beájult. Ilyen pici babát 2 óráig sírni hagyni! Nagyon sajnálom szegényt! Miért nem segítettél neki elaludni?


Miért akarod mindenáron a kiságyban alatatni? Az én fiam a mi ágyunkban alszik el még most is sokszor (7 hós), és csak utána teszem vissza a kiságyba. Meg kell várni, amíg mélyen alszik, és akkor lehet csak átteni. Vagy nappal miért nem alhat a Ti ágyatokban? Addig, amíg nem esik le, nyugodtan otthagyhatod.


Az biztos, hogy én nem hagytam üvölteni egyik gyerekemet sem 2 óráig. Pláne nem 2 hetesen!

25. LauraJones (válaszként erre: 19. - Da33d8ee16)
2012. nov. 9. 11:26
Most minden rossz indulat nélkül, kíváncsi leszek majd, hogy fogod csinálni januártól!!! Határozott elképzeléseid vannak, de kinek nincsenek? :)
24. LauraJones (válaszként erre: 18. - Fürge_newl)
2012. nov. 9. 11:24
Igen, már előre félek az első betegségtől, vagy a fogzástól :S
23. mmacus
2012. nov. 9. 11:22

Az én második gyerekem az első hetekben a kiságyban sírós volt, de a jó kis bélelt bölcsőben hatalmasakat aludt. Talán jobban biztonságban érezte magát benne.

Ha oldalra fordítod, a hátacskájához tegyél valami puha meleget, összehajtott takarót, vagy puha plüssállatot, hátha szeretni fogja.

22. da33d8ee16 (válaszként erre: 13. - LauraJones)
2012. nov. 9. 11:15

Akkor viszont elkiabáltam az első bejegyzésemet, hogy nem lehet elkapatni egy ilyen pici gyereket!


:)


Sikerült neked! :) Lehet, hogy majd nekem is sikerül a lehetetlennek tűnő kijelentésemre rácáfolni! :D

Így viszont csak következetesen tudod átnevelni!

21. vecus (válaszként erre: 14. - LauraJones)
2012. nov. 9. 11:14

Szia!


Gondold el 9 hónapig voltatok szó szerint összekötve.

Én azt az elvet vallom hogy legalább ennyi idő kell az elváláshoz is.


Én most várom a 4. gyerekemet és eddig az első évét mellettünk a nagy ágyban töltötte.

És most is így lesz.


Kell nekik a kötődés.


Ja és nincs gond a kiságyba való átszoktatással sem.


Gondolom te sem szeretsz a párod nélkül aludni akkor egy 2 hetes baba miért szeretne az anyja nélkül aludni.

Ez egy nagyon szoros kötelék amit inkább megtartani kellene és nem széttépni.

20. da33d8ee16 (válaszként erre: 17. - Fürge_newl)
2012. nov. 9. 11:13

Lehet, de tudod, harminc fölött már nehezen változik az ember.

Szerintem megmarad a "nagy arcom"! Bár ezt eddig még nem kaptam meg soha. Időszerű volt, köszönöm Neked, az oldalnak, és a világhálónak! :)

19. da33d8ee16 (válaszként erre: 16. - Gavrilo1)
2012. nov. 9. 11:11

Mert úgy érzem, hogy nem kell összefolyni a mi életünknek az ő életével; ami nekünk való, az neki nem feltétlen, és fordítva. Nem nagyon tudnám díjazni, hogy a mosogép tetején kelljen a férjemet szeretnem, mert a gyerek éppen basáskodik a hitvesi ágyban! :)


A gyerekem rutinját én alakítom ki, mert én hozom a világra, én diktálom neki a tempót, amiben élni fog!

Tudom, és elfogadom, hogy Ő is egy ember, de aszerint fogja élni a napjait, amilyen értékrendet átadok neki!

Nem fog olyan gyermekem lenni, aki felcseréli a sorrendet és a szülei, a felnőttek elé helyezi önös érdekeit.

Nyűgös lesz? Érzékeny? Minden ember az, de annak oka van, azt nem kényeztetéssel intézném. :)

18. fürge_newl (válaszként erre: 8. - LauraJones)
2012. nov. 9. 11:06
Az én gyerekem sajna tök nem mérvadó, mert nálunk traumatikus szülés/születés volt. Emellett hasfájós is volt kb. 7 hónapos koráig. Az első 3 hónapom arról szólt, hogy napközben az evés/ordítás/alvás váltakozott, az ordítás volt azonban a sztenderd üzemmód sajnos. :S A lényeg, hogy abszolút időben kezded el kezelni a helyzetet, úgyhogy minden oké lesz. Később meg majd más bajok lesznek, úgyhogy unatkozni sosem fogsz. :) Mindig lesz megoldandó feladat! Ezért szép dolog szülőnek lenni... :)
17. fürge_newl (válaszként erre: 9. - Da33d8ee16)
2012. nov. 9. 11:03
Majd, ha meglesz az a baba, kisebb lesz az arcod, semmi gond. :D :D :D
16. Gavrilo1 (válaszként erre: 3. - Da33d8ee16)
2012. nov. 9. 10:55

Miért nincs helye a szülők szobájában?

Talán majd megváltozik erről a véleményed ha egy kicsit nyügisebb , érzékenyebb babát kapsz.

A gyereked rutinjába nem lehet szívfájdalom nélkül belenyúlni- te is és ő is megszenvedi így vagy úgy .

2012. nov. 9. 10:51
Azért sír mert szüksége van rád! Az anya melegére, illatára a kellemes érzésre. Próbáld meg akkor áttenni a kiságyba ha már elaludt.
14. LauraJones (válaszként erre: 12. - Hannapanni)
2012. nov. 9. 10:50

Örülök a hozzászólásodnak, mert úgy érzem Te kicsit a másik oldalt képviseled. Ő is szeret bújni, és az biztos, hogy sokkal nyugodtabb, amikor ott van mellettem szorosan.

Tehát akkor egy potenciális megoldás lehet az is, ha elaltatom magam mellett, és amikor alszik, be a helyére.

Szopizás végére általában bealszik, de amikor lerakom az ölemből, akkor rögtön felébred. Ezt kell még majd áthidalni valahogy.

13. LauraJones (válaszként erre: 7. - Da33d8ee16)
2012. nov. 9. 10:47
Nem tudom, hogy lehet-e a gyomra. Megbüfiztetem, és az első 10 percben egyszer felveszem mozgatni. Aztán csak tartom az ölemben egy darabig függőlegesen, egy darabig vízszintesen, és csend van. Ha a gyomra lenne, az akkor is fájna, ha az ölemben van. Ezért gondolom, hogy nem az. :S
2012. nov. 9. 10:46

Az elgondolkodtató tény, hogy az emlősök közül kizárólag az emberi faj civilizált része akarja a kicsinyét külön altatni. A zsigerekben az összebújás az, ami a biztonságot adja. Én is kiságyban altattam a nagyobbjaimat, most a kicsi van "elkapatva", de tény, hogy az óvodásaim a mai napig nyugodtabban alszanak el, ha összebújunk. Ez pedig jó átmenet, mármint, hogy úgy altatom, hogy összebújunk, aztán ha már mélyen alszik, akkor mehet a helyére.

Ne bánd a külön szoba hiányát!!! Inkább toljátok közel a kiságyat, hogy elérd éjjel, simogathasd, ha nyugtalan!

Érdemes a hordozás témájának utánanézni, ott sok infó van erről.

11. LauraJones (válaszként erre: 7. - Da33d8ee16)
2012. nov. 9. 10:46

Nem vagyok a szobában, nagyjából fél óránként ránéztem most is, nehogy kifinceregje magát a kiságy oldalához, vagy valami... De nem szóltam hozzá, csak megnéztem halkan.


Én is arra számítottam, hogy fél óra max, és megnyugszik, vagy elnyomja az álom, de most 2 óra volt, hogy abba hagyta. És nem tudom, hogy ez után, ha majd még egyszer próbálkozom, akkor mennyi lesz, vagy lesz-e egyáltalán.

10. LauraJones (válaszként erre: 6. - Fürge_newl)
2012. nov. 9. 10:44

Igen, köszönöm :) Elég határozott egyéniség vagyok, persze amint a példa mutatja, én is követek el hibákat, de igyekszem javítani rajtuk.


Tudom, hogy nincs használati útmutató, ami tuti, de pont erre való egy fórum, hogy megtudjam, kinek milyen ötletei voltak, kinek mi vált be. Mivel első babám, túl sok tapasztalattal nem rendelkezem.

9. da33d8ee16 (válaszként erre: 6. - Fürge_newl)
2012. nov. 9. 10:42
Nálad biztos nem okosabbak ;)
8. LauraJones (válaszként erre: 5. - Fürge_newl)
2012. nov. 9. 10:42

Köszönöm! Textil pelus meglesz, rakok mellé egy anyapótlót.

Ő szeret oldalt aludni, meg az én mellkasomon hason. De ő át is tud fordulni az oldalára, ha éppen úgy tartja kedve. És ez komoly. A hátáról már most oldalra tud hemperegni. Igaz egy nagyobb lendület kell neki, de fincereg.


Most csend van, úgy tűnik 2 óra sírás, és elaludt. A Te babád sokat volt ébren nappal ilyen idősen? Vagy aludt, evett, aludt, evett...?


Már arra is gondoltam, hogy álmos lenne, de nem bír elaludni, és azért sír. Ez butaság lehet?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook