Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a szoptatásról? fórum

Hogyan szoktassam le a szoptatásról? (beszélgetős fórum)


2014. febr. 20. 02:42
Egyszerű:ne engedd hogy rádkapjon:)
11. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. febr. 4. 17:33
Ne húzd sokáig ezt a leválasztás-dolgot, mert minél nagyobb egy gyerek, annál jobban fog ragaszkodni a rituáléhoz. Az én kislányom 1 éves koráig szopott, éjszakánként velünk aludt, mivel volt olyan időszak úgy 4,5-6 hónapos kora között, mikor fél-1 óránként bömbölt és csak a cicin nyugodott meg, ekkor szoktattuk a mi ágyunkba. Később, miután megszokta, hogy folyton a közelemben van, ez mérséklődött 1 ébredés/éjszakára. Olyan 10-11 hónapos volt, mikor eldöntöttem, hogy elhagyjuk az éjszakai szopizást: mikor felsírt, nem adtam oda neki, csak simogattam a pociját, míg vissza nem aludt. Kb 1 hétig ment így (vagy talán még addig se) és végigaludta az éjszakát. Egy éves koráig már csak elalvás előtt szopott. Mikor betöltötte az 1 évet és már ihatott tehéntejet, megkóstoltattam vele a kakaót cumisüvegből. Először nem nagyon ízlett, de 2 hét alatt megszerette, így egyik este bevittem magunkkal a hálószobába a cumisüveget a kakaóval és cici helyett azt adtam neki az ágyban, összebújva. Valahogy többet nem kellett a cici. Viszont a kakaós rituálé még mindig megvan, pedig már 2,5 éves:)
10. kismackó2006 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. febr. 4. 15:40

Szia!


Az én kisfiam elmúlt 2 éves, amikor már anyukám mondta, hogy ez nagyon nem lesz jó. Én is tudtam, hogy nyilván egy ekkora gyereknek már nem kellene a cickó persze, de nálunk is függő volt. Én is beleestem abba a hibába, hogy cicin tudott csak éjjel visszaaludni, meg ha valami nyűgje volt, csak a cici jelentett számára megnyugvást. Próbáltam már sokmindent, nem vált be, még rosszabb lett a helyzet, a gyermek nem "vette be" hogy most apa altatja, hogy most nincs itt anyu, stb. Nagy sírások voltak. Édesanyám azt tanácsolta, hogy kenjem be a mellbimbót sóval. Drasztikusnak tűnt (szegény gyermek) de kipróbáltam. Ez áttörő sikernek tűnt, volt még 2 próbálkozása, aztán annyi. Így tudomásul vette, hogy nincs cici, s onnantól kezdve megoldódott a megoldhatatlannak tűnő manőver.

9. katapanka (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. febr. 4. 14:09
Szia! Hasonló cipőben járunk a kislányommal mint te. Az ici pici különbség hogy mi most leszünk 1 hét múlva 1,5 évesek. Nekem ő a 2. gyermekem de a kisfiam az első pillanattól tápszeres volt sok egyéb más ok miatt mint hogy ne akartam volna szoptatni. Az elején nagyon örültem hogy a kislányomat tudom szoptatni. Most viszont fele fele arányban érzem úgy hogy ez tök szuper mennyire jó hogy összebújunk, majd leszokik stb ill. hogy picit kezd azért terhes lenni... Nézem majd te milyen segítséget kapsz hátha nálunk is beválik majd vmi. Addig is minden jót
8. anya4005 (válaszként erre: 7. - Lizikebaba)
2014. febr. 4. 13:54

Ebben az esetben mi az,h fokozatosan? Mondjuk,csak minden második éjszakai felébredésnél kap cicit? Szerintem ezt nem lehet fokozatosan: vagy megkapja,amit kér,vagy nem!

Sajnos én rövid ideig szoptattam a fiaimat,de maga az ölelés,a közelség nekik is lételemük volt. Annyira,h a kicsi még 7 hónaposan 2-3szor sírt a tápszerért éjjel. Egy este úgy döntöttem,elég,nincs tápszer éjjel,és teát vittem be neki,mikor felébredt. Beleivott,kikerekedett a szeme,nyújtotta a cumisüveget,h vegyem el,nem kéri,és úgy megsértődött,h azóta végig alszik éjjel,ha nem beteg,vagy ilyesmi!

2014. febr. 4. 11:18
Jól látod, nem vagyok az a drasztikus megoldások híve. :) Ha egyszer sikerül leszoktatnom róla, tuti nagyon fog hiányozni. Különben nem lenne gond, csak lassan szeretnék visszamenni dolgozni, és ugye ahhoz az is kell, hogy leszokjon a ciciről, és ne úgy, hogy ma még kap, de holnap már nem, mert anya visszament dolgozni. Mármint nem egyik napról a másikra akarom elvenni tőle, hanem szépen fokozatosan. Vagy ti erről hogy gondolkodtok? Egyik napról a másikra, vagy szépen fokozatosan elválasztani? Bár szerintem ez egyértelmű, csak kíváncsi vagyok mások véleményeire!
2014. febr. 4. 10:43

Az én fiam is nagyon cicis volt anno. Nem akarlak elkeseríteni. Az elalvást meg fogja szokni azzal is, hogy nem adsz neki cict, de szorosan mellé fekszel, és magadhoz öleled őt, de az éjszakai kelések nagyon sokáig meg fognak maradni! Nincs jó megoldás erre, ne is várd senkitől, hacsak nem vagy a nagyon drasztikus megoldások híve, amit a leírtak alapján nem hinnék! :)

Hidd el, semmit sem csináltál rosszul, és ha majd ő saját magától leválik, vissza fogod még sírni ezeket az időket, bármennyire nehéznek is tűnik e most! Nincs sztem semmi baj azzal, ha ragszkodik hozzád a gyermeked! Sőt!

2014. febr. 4. 10:30
Nálunk is hasonló kezd lenni a helyzet, az én kislányom még csak 9 hónapos. Azt hiszem nem lesz könnyű dolgunk, már most megpróbálom visszájára fordítani, én is várok tippeket. Az apás altatást szoktuk alkalmazni, valamikor bejön, valamikor nem.
2014. febr. 4. 10:28
Kicsi fiam 2,2 évig cicizett.A végén ő már fél óránként óránként kelt fel éjszaka a cici miatt.Én nem hagytam napközben és este sem rajta elaludni mégis nagyon rászokott.Így megtörtént az leválasztás.Mondtam neki hogy nincs elfogyott és onnantól kezdve nem adtam neki.Első este és utána talán még 2-3 napig kereste kérte,könyörgött hogy csak egy kicsit,de nem adtam és megszokta hogy nincs.Ők könnyebben megszokják.Csak az összebújás és a biztonság érzet hiányzik nekik.Nem szabad ebben a nehéz időszakban eltaszítani magadtól,csak meg kell neki magyarázni hogy nincs.volt olyan ismerős aki leragasztotta a mellét és megmutatta a gyereknek hogy nincs elfogyott.Ő kérlelte egy darabig de megértette és már nem is kellett neki.Próbáld meg este langyos tejjel lefektetni vagy a gyerekeknek való itallal.Szerintem pár nap alatt túl lesztek rajta.Sok sikert és kitartást.Neked nehezebb lesz mint neki.Mert ha egyszer engedsz utána már nincs megállás.Ehhez kell kitartás és következetesség.
2014. febr. 4. 10:19
Alapjáraton egy nagyon nyugodt gyerek, ha lehet ezt mondani, mert elvan egyedül is, mármint játszás terén, meg amúgy is. Ha én mondjuk kint vagyok főzök, mosogatok, meg ilyesmi, akkor beteszem a járókájába, és nézi a tvt, vagy játszik a plüsseivel, egy hangja sincs, elpakolgat. Igen próbálkoztam a plüssel, pólóval ilyesmikkel, sőt a mese mondással is, de semmi. Cumit meg már kb 7-8 hónapos korában elhagyta, mármint nem az utcán :D hanem egyáltalán nem cumizik. Napokban odaadtam neki, de csak rágcsálja, meg eldugja, eldobja. Hát ez az "Apa lefektetés" nem rossz ötlet, csak a párom, úgy dolgozik, hogy van mikor éjjel 3kor kel, és mondjuk este 7-8 körül ér haza, sokszor hulla fáradtan. Jó, mondjuk ez rendkívüli eset, legtöbbször itthon van időbe. És sokat segítene, ha kivenne mondjuk 1 hét szabit, és ő fektetné le, addig anya a másik szobában pihen, de ez nem mindig megengedett Apa munkája miatt. Különben mostanság kezd apás lenni, de nagyon! :) De tény, hogy jobb lenne! Köszönöm a választ! :)
2014. febr. 4. 10:09

Próbáltál már mást adni neki, ami megnyugtatja (cumi, plüss, anya-illatú póló)??


Ha semmi nem használ, válaszd el: néhány napra költözz el (szülőkhöz, barátnőhöz). Ez alatt csak apa lesz neki, cici még a közelben se. Ez idő alatt próbáld meg elapasztani a tejed (erre praktika rengeteg van).

Amikor elmész, beszéld meg vele (akkor is, ha "csak" 1.5 éves), hogy amíg nem leszel, addig apa fekteti le, és amikor visszajössz, akkor is úgy fogjátok csinálni, ahogy apa.

Amikor visszajössz, mondd el neki újra.

Apa adjon neki valami alvós állatkát, kistakarót, párnát, amihez kötődni tud, pár nap alatt hozzászokik, és talán már nem fog neki anya annyira kelleni a megnyugváshoz.

Sokszor anyának nehezebb az elválasztás, légy erős!

2014. febr. 4. 10:03
Sziasztok! Kisfiam 1,5 éves lesz március végén. Hálaistennek az elejétől fogva tudom/tudtam szoptatni, bőven volt és van is elég tejem. Nem tudom, hogy ez hiba-e, de már legelejétől fogva cicin alszik el. Illetve tudom, hogy nem szabadott volna hagyni elaludni rajta, mert akkor nem eszik eleget, meg megszokja, hogy a cicin alszik el, de most már nem tudom visszaforgatni az időt. Lassan 1,5 évesen szeretném leszoktatni. Nagyon durván cicis, egyszer sem aludta át az éjszakát, mióta megszületett, sőt, nagyon sokszor felkel még most is éjszaka (egy szobában vagyunk vele, és hát nagyjából leírom mi szokott történni este): fél 9 körül cicin elalszik, mert semmilyen más módszer nem megy (se a ringatás síri csendben, se az, hogy mesét olvasok neki, alvós plüss..stb), persze tudom, hogy ez az én hibám, mert nem ezekhez szoktattam, hanem a cicin elalváshoz, de persze annó mikor kisebb volt próbálkoztam ezekkel is, de semmi (nem 1-2 napig). Na aztán felkel éjfél körül, és onnantól kezdődik a nyűglődés. Átveszem kettőnk közé, és visszaalszik, de cicin! És kb 1-2 óránként felkel cicizni (mármint forgolódik, meg a fogzás is zavarja - kint van neki 13 foga), és megnyugvásként cicizik, és úgy alszik vissza. Napközben, csak 1x alszik, ebéd után 1,5 órát, de akkor is cicin. Normális kaját (amit mi eszünk), megeszi, szóval nem az éhség miatt cicizik, csak a megnyugvás miatt "használja" a cicit! Hogy tudnám leszoktatni erről a "rossz szokásról"? Mindenki azt mondja, hogy nem lesz egyszerű..na erre én is rájöttem! Normális válaszokat várok! Köszönöm szépen előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook