Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a fiamat a cumisüvegről? fórum

Hogyan szoktassam le a fiamat a cumisüvegről? (beszélgetős fórum)


25. Csoda
2013. aug. 12. 00:40
A fiam 3,5 éves és kb. egy hete nem iszik cumisüvegből. Azaz a reggeli és esti kakaóját itta csak abból, de láttam, hogy megnyugtatja. Úgy voltam vele, hogy ez legyen a legnagyobb bajunk. Aztán lementünk a vidéki mamához és véletlen ott hagytuk az üvegeket. Amikor hazaértünk kerestük, mondtuk neki, hogy sajna lent maradt a mamánál. Szinte szó nélkül beletörődött, és azóta pohárból issza a kakaót. Szerintem nem kell ezt annyira szigorúan venni. Amúgy a cumiról is hasonlóan szokott le. Elhagyták a mamával a vonaton. Volt tartalék cumi vész esetre, ha nagyon balhézna, de ő nem tudott róla. Ha kereste, mondtam neki, hogy "emlékszel? Elhagytátok a mamával." Balhé nélkül egyik napról a másikra 2 évesen leszokott a cumiról is. Már csak azt remélem, hogy a most 1 éves lányommal is ilyen simán fog menni minden. :-D
24. anya4005 (válaszként erre: 23. - Syria)
2013. júl. 25. 00:30
Mindkét fiam tápszeres volt,így kénytelen voltam a cumisüveghez nyúlni. Persze,adhattam volna nekik a tápszert kiskanállal,vagy pohárból,de az elég macerás még egynél is,nemhogy úgy csinálni,hogy van egy újszülött és egy másfél éves. Mert ők bizony esznek nappal is,amikor apa dolgozik,és nincs az a másfél éves fiúcska,aki végigüli türelmesen,míg a kistesó kanállal megkapja 3 óránként a maga adagját (ráadásúl a mi esetünkben ez az adag az átlag kétszerese volt). Szóval,cumisüvegezés volt és van,de már annyit elértem,hogy reggel megfogja magának.
23. syria (válaszként erre: 20. - Minocska)
2013. júl. 23. 21:12

Egyetértek.


Aki akar kövezzen meg a véleményemért: a cumisüveget (a kimondottan rászoruló, anyatejhiányos csecsemőket leszámítva) a lusta anyáknak találták ki.

22. Minocska (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2013. júl. 23. 13:15
A cumi csak akkor szükséges, ha a baba szopizza az ujját, mert akkor igényli. Nem minden gyereknek kell, az a legjobb eset. De a cumi sokkal jobb, mintha az ujját szopná, bármit is mondott a védőnőm. Csak gondolkodjuk logikusan. A cumit elveszem, az ujját nem vághatom le. Ha egy gyerek 3-4 évesen is cumizik, az a szülők hibája.
21. anya4005 (válaszként erre: 20. - Minocska)
2013. júl. 22. 23:16

Hálát adok az égnek,hogy egyik fiam sem igényelte a játszócumit. Látok az utcákon 4-5 éves gyerekeket is,cumival a szájukban,és elborzaszt. Még jobb,hogy az ujjukat sem szopják,így nekünk csak a cumisüveggel kell harcot vívni,és csak a picinél. Remélem,hamarosan leteszi,bár a hozzászólásoktól megnyugodtam,hogy nem kell annyira sietnem.

(A múltkor a dokinál a pici fiam meglátta egy 2 éves kislány szájában a cumit. 20 percig nem vette le róla a szemét,nem értette,miért tömték a szájába. Nekik is volt,kb 2 napig,aztán a műanyagot csócsálták egy darabig.)

2013. júl. 22. 21:12
Azért nem ajánlják az orvosok a cumisüvegezést, és persze a cumizást, mert hosszú távon deformálhatja a fogakat, és minél később próbáljuk leszoktatni, annál nehezebben megy, ha ragaszkodna hozzá. De másfél évesen ez nem gond. Nekem a védőnő kiverte a raplit, mikor meglátta, hogy cumiznak a gyerekek. Közöltem vele, hogy egyrészt az én gyerekem, másrészt, ha nem kapja a cumit, lilára szopja az ujját. A cumit el tudom majd tőle venni, az ujját nem. Az unokatesómnak nem adtak cumit, mert az olyan fúj. Véresre szopizta az ujját, és mire megpróbálták volna rászoktatni a cumira, addigra már nem lehetett. Még 16 évesen is szopta az ujját, ami el is deformálódott. A körmét pedig még 34 évesen is rágja, nem is akárhogy. Időnként véresre. 1 évesek voltak a lányok, mikor elvettem tőlük a cumit. Volt 3 rossz éjszakánk, és kész. 2 éves korukban vettem el a cumisüveget, szintén pár nap alatt túltették magukat rajta. A csőrös poharat utálták, azzal nem is próbálkoztunk sokáig. Nincs is sok értelme szerintem, mert ha a cumisüveg deformálhatja a fogakat, akkor a csőrös pohár meg pláne.
19. syria (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2013. júl. 22. 20:06

Már késő bánat. :)

Kénytelen vagy kivárni, amíg magától elhagyja. Ha annyira utálod, kicsit később próbálkozz a nagyfiús dumával. :)

2013. júl. 22. 00:13
Köszönöm a válaszokat,megnyugodtam,de azért még utálom a cumisüveget! :-)
17. ce24db56a5 (válaszként erre: 15. - Anya4005)
2013. júl. 21. 19:13
Nem baj az, én a sört még virágcserépből is megiszom. Majd jó útra tér az öcskös ;)
16. Cippora (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2013. júl. 21. 07:42
Szerintem nagyobb gondod sose legyen.3 éves korig azt mondják az okosok,hogy öntisztuló a picik szája,amúgy se ettől lesz szuvas,hanem genetika.Nem kell ezt ennyire túl reagálni...
15. anya4005 (válaszként erre: 11. - Ce24db56a5)
2013. júl. 21. 00:23
Napközben iszik pohárból,nincs vele gondja (azonkívűl,hogy ön-és közveszélyes vele :-) ),de a kakaót vagy tejet csak cumisüvegből issza meg.
14. anya4005 (válaszként erre: 7. - Noozimanoo)
2013. júl. 21. 00:21
Már a 3 éves fiam is utálja,ha babusgatom! Sajnos! Nem a pici súlyával van a nagyobb baj,hanem a fogmosás kimaradásával! Szeretném,ha lefekvés elött is megmosnánk a fogait,de a cumisüvegezés közben bealszik,így az elmarad,mert nyilván nem keltem fel miatta.
13. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. júl. 20. 22:12

Miért kell leszoktatni ha igényli? Nem 6 éves!

Ne stresszelj a fogmosás miatt! Nem lesz semmi baja!

Az én gyerekem már ovis volt,akkor is abból itta az esti kakaót a mesehallgatás közben.Nyugodt,kiegyensúlyozott gyerek,jó fogakkal.

Pici még,ez megnyugtatja!

12. selena78 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. júl. 20. 15:05

Semmit. Az én unokám is igényli a reggeli-esti cumisüveget. Nameg a közelséget. Az ölben ülést. Szerintem ez a lényeg.

Pedig a nap más szakában simán eszik egyedül.

Szintén másfél éves.

2013. júl. 20. 14:42

Leszoktatnak bennünket a cumisüvegről, majd szívószálon isszuk a koktélt...No meg ott az orális szex is ugye.


Szerintem adj neki egy pohrat - sosem volt saját kölköm, tehát dunsztom sincs - aztán kiderül. A 18. szülinapi zsúrján talán nem gumicumiból tolja majd a pezsgőt...

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. júl. 20. 11:24

Én semmit.

Egyenlőre meghagynám neki a cumisüveget.

9. Cippora (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. júl. 20. 10:58
De nem értem miért kellene elvenni tőle?Valószínüleg megnyugtatja a cumikázás,nem kell erőszakkal leszoktatni.Kislányom 2 éves 1 hónapos koráig csak is cumisüvegből ivott,majd egyik napról a másikra átszokott a pohárra,azóta nincs cumisüveg.
8. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. júl. 20. 07:35
Az én kislányom 2 éves és ő is cumisüvegből issza a kakaót. A vizet napközben pohárból, de a reggeli és esti kakaó cumisüvegből megy és az ágyban. Igaz, ő megfogja az üveget. Majd ha már megérik rá és megérti, hogy semmi szükség erre, akkor úgyis elhagyja.
7. noozimanoo (válaszként erre: 5. - Dixem)
2013. júl. 20. 07:30

Én is pont azon gondolkodtam, mért akkora baj az, ha cüvegezik másfél évesen.


Viszont lehet, hogy nem leszek népszerű, de nekem úgy tűnik, nem is a cüveggel van a baj, hanem hogy mindezt az öledben ülve teszi, és neked kell fognod azt a nyavalyás cüveget!

Ja, hogy kényelmetlen, mert nehéz a kispasi!

Csak egy tipp! Inkább most cipeld annyit, amennyit csak tudod! Oviban dolgoztam, nem ritka, hogy már a 6éveseknél is 'ciki', ha anyuci babusgatja őket! :(

2013. júl. 20. 07:29
Szerintem ne akard még leszoktatni.Az én kisfiam 2.5 éves és reggel és este is cumisüvegből iszik.Mondjuk,ő már fogja magának,nincs ölben.És este sima tejet iszik,direkt nem kap cukros kakaót.Reggel kakaót kap.Amúgy minden szoktatás kérdése.Én nem fogom tőle egy jó ideig a cumis üveget.(min még 1 év).
2013. júl. 20. 07:16

Szerintem 1,5 évesen még nyugodtan ihat cumisüvegből, az én babáim is abból isszák a tejitalt reggel-este. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy leszoktassam őket erről, olyan kicsik még.

Ihatnak még eleget pohárból, senki nem ment cumisüveggel az első randijára. :)

4. syria (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. júl. 20. 06:55

Sehogy, majd elhagyja.


Valószínűleg semmit nem tehetsz; rá se kellett volna szoktatnod.


Két fiút neveltem fel úgy, hogy cumisüvegünk csak azért volt (1 db!), hogy ha mentünk valahová, legyen mibe a teát tenni. Pici koruktól pohárból, kanálból kapták a folyadékot. Ezt a leendő anyukáknak mondom.

A hideg kiráz a látványtól: 4-6 éves kicsik csócsálják a cumisüveget!


A cumiról úgy szoktattam a 2 éves fiamat, hogy azt mondtam neki: te már nagyfiú vagy, semmi szükséged rá. Itt a szemetes; légyszíves dobjad ki. Olyan aranyosan, büszkén megtette. :) Ennyi volt.

2013. júl. 20. 01:43

Igazság szerint én is arra gondolok,hogy rituálé és lustaság egyben,meg ilyenkor legalább kézben van...

Sajnos egyre kevésbbé fér el a kezemben (12 kiló),nekem ez nagyon kényelmetlen. Szívesen ülnék az ágya mellett,míg megissza a kakaót,de még megfogni sem hajlandó a cumisüveget sem,ez a "mamarabszolga" dolga. Próbáltam már,hogy vacsi után megitattam vele a kakaót (ha megeszik egy felnőtt adag kaját,még azután is lecsúszik 2dl),aztán fogmosás,lefekvés (vacsi elött fürdettem,hogy megtörjem a megszokást),ücsörögtem kicsit mellette,aztán kimászott az ágyból,fel az ölembe,és közölte,hogy: "Ammmm!",vagyis jöhet a cumisüveg. Ha egyszerűen nem adtam neki cumisüveget reggel,akkor nem volt hajlandó másból meginni,de azért lenyomott 2 szelet bundáskenyeret,majd jelezte,hogy befejezte az evést,bement,felmászott a fotelra és ugyanezt közölte. Ebéd után szintén ez a műsor: megebédel,és kéri a kakaót. Ha nem kap,nem is alszik és csak sírás van. Mellesleg nagyon szeretném,ha legalább 3 éves koráig napi fél liter tápszert meginna (kakaó is abból van). Már próbáltam,hogy csak kiraktam az asztalra csőrrel a kakaót,hogy iszogassa tea helyett,de nem nyúl hozzá. Szóval,nem egyszerű a gyerekem!

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. júl. 20. 01:27

Szerintem nem igazán tudsz mit tenni, majd amikor valami észérvvel tudsz előállni, megmagyarázni neki, talán elhagyja.

Vagy drasztikusan fogod és eltünteted a cumisüveget.

Az is megoldás, ha az esti kakaóját előbb kapja meg, és utána jön a fogmosás, bár gondolom ez is altatja, esti rituálé neki. :)

2013. júl. 20. 00:52

Sziasztok!

1,5 éves kisfiam nem hajlandó másból kakaót/tápszert inni,csak cumisüvegből. A nagynál ezzel nem volt gondunk,hamar letette,de a kicsi rendesen megsértődik,ha bögréből,csőrrel,szívószállal,vagy bármivel próbálkozom. Naponta háromszor kap kakaót vagy tápszert,és igazából az aggaszt,hogy az estibe bele is alszik,így elmarad a fogmosás utána.

Nincs játszócumija (egyiknek sem volt),egész nap iszik pohárból,csőrös üvegből vizet,gyümölcslevet,bármit,de a kakaó csak cumisüvegből.

Mit tehetnék,hogy leszokjon róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook