Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a cumisüvegről a kétévest? fórum

Hogyan szoktassam le a cumisüvegről a kétévest? (beszélgetős fórum)


1 2
17. tündér74 (válaszként erre: 15. - Egypt)
2010. jan. 14. 23:10

Volt olyan időszak, hogy csőrös pohárból is ivott, persze nem annyit mint cumisüvegből. Aztán egyszercsak nem kellett neki és követelte a cumisüvegét.

Szívószállal viszont szokott inni.

16. trapiti (válaszként erre: 13. - Tündér74)
2010. jan. 14. 23:05

Szerintem nem kell aggódnod rajta. Ha máskor nem, akkor az oviban szépen el fogja hagyni. Lucáéknál a bölcsiben nagyon ügyesen csinálják, mindne gyerek baviheti, aki akarja, de napközbn szépen bevándorolnak a cumik és cumisüvegek a szekrénybe, csak alváshoz kapják meg. Az ovis unokatesó csoportjában is van olyan gyerkek, aki viszi a cumisüvegét. Az óvónők külön szóltak, hogy ne vegyék el a gyerektől, ha ez jelenti neki a biztonságot - úgyis magától le fog róla szokni.


Amúgy is egy csomó dologgak kapcsolatban tapasztaltam ez: aggódtam pl. a kanállal evés miatt, mert majdnem egy éves volt Luca, mire egyáltalán hajlandó volt bármit kanállal elfogadni. Mindenki azt monsta, hogy nem fog rendesen enni... Mostanra kanállal és villával eszik egyedül, pedig nem szoktattam semmire, csak hagytam hogy a saját tempójában tanuljon bele. A példát úgyis látja, hidd el, át fog szokni a pohárra, amikor neki jó lesz.

15. egypt
2010. jan. 14. 23:04
Csőrös pohár sem kell? Esetleg valami aranyos, pici, mintás műanyag pohár? Vagy itatófejes kulacs?
14. egypt (válaszként erre: 13. - Tündér74)
2010. jan. 14. 23:03

Nem csinálod rosszul, mert sokkal fontosabb, hogy igyon, mint az, hogy leszokjon a cumisüvegről.

Nálunk a reggeli és esti tej cumisüvegből van, napközben pedig csőrös pohárból iszik (a poharat még nagyon ügyetlenül használja, mindig magára önti a tartalmát), útközben kulacsból. Megfigyeltem, hogy egyelőre csak cumisüvegből tud nagyobb mennyiséget meginni egyszerre, és tényleg ez hozzátartozik a reggeli és esti szertartáshoz.

Próbáld talán ki azt, hogy napközben ne legyen cumisüveg.

13. tündér74 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2010. jan. 14. 22:57
Örülnék én annak, ha csak este inna cumisüvegből, de sajna napközben is sokszor kéri, nem kell neki a pohár. Én meg odaadom neki azért, mert különben nem inna. /tudom, rosszul csinálom/
12. trapiti (válaszként erre: 6. - Tündér74)
2010. jan. 14. 22:57
Én sem adok lucának tejet, csak amennyi az ételekben van. Inni junior tejet kap ugyanazok miatt amit Te is írsz.
2010. jan. 14. 22:54

Az én lánykám is cumisüvegből issza a tejet esténként (2 év 2 hónapos) ugyanúgy mint kisbaba korában az ölemben fekve. Etől függetlenül napközben nem használja, ha úton vagyunk csőrös pohár, bölcsiben és étkezéseknél rendes pohárból iszik. Nem hinném hogy le kellene szokni a cumisüvegől, főleg addig nem amíg igényli az esti szertartásnak ezt a részét (és nekem sem esik rosszul, hogy bevackolja magát az ölembe minden este) :)


Én nem szoktatnám le, napközben egy csomó lvárásnak kell megfelelniük, este miért ne lehetne úgy, ahogyan neki jól esik? Tőlem hat évesen is ihatja az esti tejet cumisüvegből, ha szeretné... Szerintem nem kell sürgetni, nem fog "úgy maradni" :)

10. MMMaya
2010. jan. 14. 22:54

Sziasztok!


Mi ezt úgy csőrössel oldottuk meg. Ebből kapta 3-4 hóig a kakaót, aztán augusztusban átcseréltük pohárra. Először furcsa volt neki, de ő könnyen megszokta.

Sajna a csőrösét a konvektoron megolvasztottam, másikat pedig már nem voltam hajlandó venni.

2010. jan. 14. 22:52
HÚHA EZ NEHÉZ DOLOG VOLT NÁLUNK IS! EZT NEKÜNK A DOKIBÁCSI OLDOTTA MEG! előtte megbeszéltem vele hogy mit mondjon neki.. megkérdezte hogy odaadja e neki a cumisüveget mert mostmár kell egy másik picibabának és elvinné neki mivel ő már nagyfiú és tud inni pohárból legyen olyan aranyos és kedves hogy odaadja, de mejd holnap vagy holnap után vissza fogja kapni ha még szüksége lesz rá...nos odaadta, de sírt érte egy darabig. mondtam neki hogy ne legyen irigy mert annak a pici babának nagyon kell, mert ha nme ihat az ő üvegéből akkor be kell vinni a kórházba... na meg is nyugodott ... estig. est megint kereste, de elaludt anélkül. másnap délután megkérdeztem hogy benézzünk e a doktorbácsihoz az üvegért erre ő azt mondta hogy nme kell mert ő már nagyfiú és a picibabák isznak üvegből!!!!! hát tátva maradt a szám, de azóta még csak meg se említette... most 4 éves.ez az egész 2 évesen történt
2010. jan. 14. 22:51
Nekem az egyik fiamat úgy sikerült, hogy vittük a nagyobbikat fogorvoshoz, és ott apukája mutatta neki azokat a csúnya képeket, amin rossz fogak vannak, hogy ilyen lesz a fog a cumisüvegtől. Ezek után magától dobta ki, pedig előtte sehogy nem bírtuk rávenni. Olyan két és fél éves lehetett. Nálunk szinte egész nap a szájukban lógott, igaz csak vizet kaptak bele a végén már.
7. Sziszmoly (válaszként erre: 6. - Tündér74)
2010. jan. 14. 22:50
Tejet azt sehogy sem akarja inni.Néha csak a tápszert eszi meg,máskor meg mást is.
6. tündér74 (válaszként erre: 3. - Sziszmoly)
2010. jan. 14. 22:49
Az nem baj, hogy tápszert kap. Nem is ajánlják a tejet 2-3 éves korig. A tehéntejben nincs annyi vitamin és a picik nehezen is emésztik meg.
2010. jan. 14. 22:46
Régen voltam már gyakorló anyuka, de szerintem nem gond ha a reggeli és esti tej/kakaóadagot cumisüvegből issza akár 3 éves koráig...
2010. jan. 14. 22:46
Nálunk is ugyanez a helyzet. Kisfiam is tud inni pohárból,de ha nem adnám neki oda a cumisüveget, akkor ő is csak 1-2 deci folyadékot inna egész nap.
2010. jan. 14. 22:43
Engem is érdekel.Fiam,nem hajlandó másból inni,meg a másik,hogy elmúlt 1 éves,de még mindig tápszeres.
2010. jan. 14. 22:41
Erre én is kiváncsi vagyok. Fiam nem ellenkezett a pohár ellen. Egyszerüen nem iszik pár deci folyadénál többet egész nap. Ezért kapta vissza a cumisüveget.
2010. jan. 14. 22:38
Kétéves lányomat lassan szeretném leszoktatni a cumisüvegről. A reggeli, esti tejadagot csak abból fogadja el.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook