Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam le 8 hetes kiskutyámat arról, hogy ne rágjon szét mindent? fórum

Hogyan szoktassam le 8 hetes kiskutyámat arról, hogy ne rágjon szét mindent? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2013. febr. 26. 10:48

Isten hozott a kutyagazdik világában:))))))))))))

Nekem is több kedvenc ruhámat is széttépett, szétrágott.

2013. febr. 26. 10:46
8 hetesen ezt ne várd tőle. A legtöbb kiskutya a fogváltásik eléggé rágcsál na meg harapós. Persze mindig szólj rá és idővel azért kevesebbet fogja csinálni, de iylen kiskutya nem fog még hipp hopp leszokni róla. Legyen sok játéka amit tud rágni.
2013. febr. 26. 10:46
Szerintem a veréssel nem oldsz meg semmit. Marad az elpakolás:-)
2013. febr. 26. 10:44

Valamilyen olajjal (ha jól emlékszem lenolaj) kell kezelni azokat a részeket, amelyeket megtisztel. Ha a szaga nem zavarja, a keserű íz biztosan.

Adj neki rágnivalót: régi cipő, rágóka stb.

2013. febr. 26. 10:43

sziasztok.

már van 1 cicás fórumom,de a cica helyett végül kutyust vettem magamhoz,mindig is erre vágytam,csodálatos kis lény,még pár napja van csak nálam de már imádom.

viszont akadt egy számomra elég komoly nehézség.

a kutyus mindent rág,bútor szőnyeg,ez még hagyján...de a ruháim cipőim!!!!!!!!!!!azt imádja a legjobban rágni

és történt ma egy rendkívül fájdalmas eset mert biz bűntudatom van keményen.

Reggel kijövök a szobámból,mit látok,a méregsrága csizmám ami meg van már vagy 5-6 éve,belerágott!!!!!én ezek után már nem tudtam mást tenni kapott néhány hatalmas pofont aminek sarokba bújás és keserves sírás lett A vége.De nem találtam más megoldást,a kiabálás,odasuhintás stb nem használ,sőt,egyelőre semmi,mert mindent úgy vesz hogy játszani akarok vele és annál jobban csinálja.Nagyon rosszul érzem magam most mert fáj hogy ezt tettem és fáj hogy most gubbaszt /bár sztem egy óra múlva ott folytatja ahol abbahagyta/.Nem akarom ezt a "módszert" alkalmazni,ezt gondolom,megértitek,mivel szeretni akarom őt és nem bántani,azért kérnék segítséget.nagyon megköszönöm előre is mindenkinek....

ja még annyi:a kutyus törpetacskó,8 hetes.kaptam egy olyan infót,h a tacskó mindig szétrág mindent ,és ez nem nagyon fog változni.ez igaz???ugye nem????mert én egy tacsival nőttem fel és nem tok visszaemlékezni arra hogy ilyen eset előfordult volna....

6. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2013. febr. 26. 10:42

Megpróbáltam szép szóval, semmi.

Megpróbáltam erényesen, semmi.

Elkezdtünk mindent elpakolni. Ekkor elkezdett minden olyat ami rágható (vagyis minden ami nem fém), mert ha már bigyók nincsenek elő akkor jöhet a dívány, a bútorok.

Ekkor már költözőben voltunk és kevesebb bútor van, ezeket is megenné, de szerencsére van udvar, úgyhogy elkezdtem kizárni a házból nappalra.


Amúgy aranyos kutyus, csak bazi nagy és ha valamire rákap, el nem veszi tőle senki, inkább lenyeli, ezért jobb is neki kint. Plusz kint is nekilátott a villanyvezetéknek, de hálaistennek abbahagyta akkor mikor elérte egy icipicit az áramot, és kicsit megcsapta, így nem jár többet oda, és ezt észre sem vettük, csak a megrágott vezetéket.

2013. febr. 26. 10:41
Szerintem ez kölyök kutyáknál normális. A miénk elhagyta 1-2 éves kora után. Vlgy Neki valamit amit nyugodtan rágcsálhat.
2013. febr. 26. 10:40
Egyenlőre,sehogy.,még előtted van a fogváltós időszak..türelem.
3. f758a7200f (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2013. febr. 26. 10:38

Akkor az enyém gyárilag hibás...:)


Ő nem szokott le

2013. febr. 26. 10:37
Ezt nagyon nehéz lesz, mert egy kutya másfél éves koráig kölyöknek számít, és ő addig szokta ezt általában művelni.
2013. febr. 26. 10:34
Hogyan szoktassam le 8 hetes kiskutyámat arról, hogy ne rágjon szét mindent?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook