Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam a kutyát az egyedüllétre? fórum

Hogyan szoktassam a kutyát az egyedüllétre? (tudásbázis kérdés)


14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2015. febr. 4. 08:52
Nem első kutyám van, hasonlóan jártam el, mint Te. Igen kell a büntetés neki, az anyjuk is bünteti őket, ha nem úgy viselkedik a kölyke, ahogy az neki tetszene. Én is odadobtam mellé egy pet palackot, és mondtam neki csúnya, rossz kutya. Cezar, a kutyák nagy nevelője, is kifejtette egyszer, hogy az anya morog, és odakap a kölykéhez. A műsorban Ő is morgott, és az ujjával, bökte meg a kutyát, és működött. A mostani 8 hónapos kutyám 2 hónap alatt szokta meg, hogy nem szabad vonyítani. Nem lett idegbajos, nem fél a hangoktól, teljesen normálisan viselkedik más kutyákkal, emberekkel.
2015. febr. 3. 17:18
nyilván zért kérdezek ilyen sokat, mert szeretném hogy jobb legyen neki..foglalkozok vele..
2015. febr. 3. 17:16
egy kutyatréner oldalán olvastam ezt a flakonos dolgot..de nem mellette vagy a füle mellett csapkodok..a masik szobaba...olyan mintha kintröl jönne a hang..de akkor hogyan csinaljam?
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2015. febr. 3. 17:15
Amúgy ez még a máltai? Mondjuk neked extrém sok gondod van a kutyával...
2015. febr. 3. 17:12
Tedd ki az udvarra, ha kinti kutya lesz. Nekünk 11 hetes a vizslánk 3 hétig aludt bent, mostmár kint van, és a pincében alszik. Nekünk is nyüszített, de nem foglalkoztunk vele, és abbahagyta.
9. syria (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2015. febr. 3. 17:11
A flakoncsapkodástól én is kiborulnék, nemhogy szegény kutyusod. :( Honnan jött ez az idióta ötlet? Ijesztgetni az amúgy is nyilván szorongó állatot?
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2015. febr. 3. 17:06
Szerinted tudja a kutyád, hogy miért cseszed le?
2015. febr. 3. 17:01

Nekem csak addig nyekereg,amíg készülődöm.

Utána semmi.

2015. febr. 3. 16:59
megy a tv is neki :( mindent megpróbáltunk de valamiért nem sikerül :(
2015. febr. 3. 16:58
Nekem két kutyusom van. Egyikük teljesen jol viseli, ha elmegyünk otthonról, másik kutyus sajnos elég hangos. Nekunk az jott be h bekapcsoljuk nekik a rádiót amíg nem vagyunk otthon. Nálunk bejött! Nem mondom h néha nem vakkant fel, de sokat javult a helyzet.
2015. febr. 3. 16:57
Van neki sok jatekja...meg szoktam neki tolteni jutalomfalattal..sőt el is dugdosom a szoba tobb reszebe es akkor tudja keresni..polo is van neki lerakva...ezt egy kutyatrener oldalan olvastam ezt a muanyag flakonos dolgot..sőt ott ugy volt leirva hogy ha ugat akkor menjunk be es a foldre melle dobjuk a flakont..szoval vannak neki jatekok stbb..de megis csinalja..:-(
2015. febr. 3. 16:54

Nem tudom ki tanácsolta,hogy a falhoz csapkodj műanyag flakont ,de egy paraszt volt!


Visszamenni,leszidni,nem túl jó ötlet,mert így "visszacsalogat" a lakásba,ugat,és te visszamész,lebacni!

2. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2015. febr. 3. 16:54

jesszus. ugye tudod, hogy a kutyád ebből annyit érzékel, hogy őrjöngsz és bántod, minden ok nélkül. mert abból, hogy te kimész, bemész, lehordod, csapkodsz, nem tudja, hogy mi a probléma. próbálj inkább valami elterelőt adni neki, játékokat, illatoddal egy ruhát, törülközőt, kapcsolj be valami zenét


szerintem ilyen egy kutya megijed, hogy nem jön vissza a gazdája, honnan is tudhatná, hogy tutira visszajön? ezért nemigazán célszerű büntetni

2015. febr. 3. 16:45
a kutyusomat kb 2 honapja kezdtem el az egyedülléthez szoktatásra...ha pl elmegyünk dolgozni akkor sajnos egyedül kell maradnia...fokozatosan kezdtük el..elöször 2-3 perc majd növeltük. bezartuk a nappaliba, es ugy csináltunk mintha elmentünk volna, de bementünk a masik szobaba es ott hallgatoztunk..elöször ugy csináltuk hogyha elkezdett sirni akkor visszamentem es leszidtam...egyre jobban ment neki, mjd egyszer elmentünk a boltba es bekapcsoltam a telefonomon a hangrögzitöt..mikor hazaertemhat meglepödtem..mintha semmit nem tanultunk volna..az elsö 20 erc csendben telt majd 5-10 oerces szünetekkel vonyitott...majd ugy kezdtük el tanitani, hogy ugyanugy atmentünk a masik szobaba es ha eelkezdett vonyitani akkor egy münyag flakonnal odacsaptuunk a falra, es akkor megijedt, abbahagyta...volt olyan h 2 ora hosszaig csendbe volt..ma elmentünk a boltba, bekapcsoltam a hangrögzitöt, es megint ugyanazt levagta..fel oraig csendbe volt aztán jött a nyüszités..mit tudnék ezzel csinálni? hogyan tanitsam? hogyan szoktassam hozzá? tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook