Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan szoktál le a rendszeres fű szívásról, ha babyt szeretnél? fórum

Hogyan szoktál le a rendszeres fű szívásról, ha babyt szeretnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. febr. 21. 19:52
Én nem tettem volna fel ilyen kérdést. Pláne egy mondatban szerepeltetni a fű és a baba szót...pff...
2010. febr. 21. 19:50
Grat.
2010. febr. 21. 19:47

A füvezés egy mai tinédszernél egy ugyanolyan kinövendő dolog, mint a péntek-szombat esti eljárás, tehát ha még itt tartasz, akkor egyszerűen totál éretlen vagy egy gyerekhez. Ebből a legtöbb fiatal egyszerűen kinő, ha már mondjuk a diplomájára vagy ilyesmire kell koncentrálni, és jó esetben ha már egy munkahellyel vagy egy háztartás vezetésével megtanult elboldogulni, akkor megvan a kellő komolyság, hogy családot tervezzen. Úgyhogy ide kéne eljutni először.


Ha meg nem bulifüves vagy, hanem napi fogyasztó, akkor egész más problémád kéne legyen, mint a gyerek... pl átgondolni hogy mit akarsz pótolni ezzel, milyen problémádat elkendőzni, és terápiára járni. Segítenek az orvosok, hidd el. Utána valami irányt adni az életednek, és amikor magadért tudsz felelősséget vállalni és büszkén a tükörbe nézni, akkor jöhet egy másik emberért való felelősségvállalás, azaz a családtervezés. Ez az én véleményem.

2010. febr. 21. 19:47

Sose füveztem, nem is cigizek, alkoholt max. ünnepnapon, így a kérdésre talán más jobban tudja a választ.

De gondolj bele, hogy ezzel nem magadnak ártasz, hanem a babának. Annyira törékeny egy kis magzat, sosem lehet tudni, hogy mi fogja visszafordíthatatlanul károsítani.

Gondold végig, milyen életetek lenne, ha kiderül: beteg a baba, mert te füveztél.

Elég sok mindenről le kell mondani egy kismamának: sokan nem dohányoznak, nem isznak kávét, én cukorbeteg lettem, és teljesen át kellett alakítani az étkezésem, se süti-csoki-fagyi, se sok gyümölcs, az sem volt egyszerű.

Sokan rosszul lesznek terhesen egyes ételektől, amit egyébként szeretnek, vagy ég a gyomruk, de pokolian.

Frontérzékeny is vagyok, hát tavasztól őszig volt pár nap, mikor azt kértem lőjön le valaki, úgy fájt a fejem, de gyógyszert nem vettem volna be a világ minden kincséért sem.


Úgy lehet lemondani, mint minden másról: akarattal.

HA fél évig kibírod fű nélkül, akkor ki fogod bírni örökre.

Ha nincs meg ez a fél év, (amíg a szervezetedből is kitisztul rendesen!), akkor fordulj mindenképp szakemberhez!

Ami még nagyon fontos: az apa se füvezzen, az még durvább genetikai betegségeket okozhat, ez érvényes az alkoholra és a cigire is. Annyi a könnyítés, hogy a fogantatás előtt fél évig neki elég abbahagyni, aztán közvetlenül nem károsíthatja már a babát, de KÖZVETVE még igen.


Egy mászó-kúszó, mindent elérő, lepakoló, szájbavevő gyerek mellet életveszélyes lehet egy eldugott füves cigi, ha elrágcsálja. Fél perc (egy gyors pisi a WC-n tovább tart!) és kész a tragédia.


Akar gyereket, az egészséges, boldog gyereket akar, ez pedig elég erőt kell adjon, hogy letedd a füvet.

2010. febr. 21. 19:46
Akik árulják azokat sokkal keményebben büntetném!!!!!!!!!!
21. 2f61415a97 (válaszként erre: 16. - Mandulaszem)
2010. febr. 21. 19:45
egyetértek...
20. somhel
2010. febr. 21. 19:44

Válts barátokat, pasit, akár lakhelyet és foglald el magad, rá fogsz jö ni h vannak olyan emeberek is akik nem szívnak és még jófejek is :)

nekem sikerült, immáron 3 éve

ja és nézd meg a képekett a lányomról hátha ez segít :)

19. one85 (válaszként erre: 16. - Mandulaszem)
2010. febr. 21. 19:43
Ezzel egyetértek!
18. one85
2010. febr. 21. 19:42

Szia

Látom elég nehéz esetbe vagy!Én nem akarlak bántani , mert sajna ilyen ez a mai világ.Volt egy ismerősöm aki kemény drogos volt és baráti segítségünkkel le tudott szokni.Sajna ezt aki még nem élte át nem igazán tudhatja milyen rossz.Én szerencsére nem vagyok seemiféle káros szenvedéj függője , de szerintem ha van családod akihez fordulhatsz vagy barátok , Ők könnyebben tudnak neked segíteni. Ha végképp nem megy szerintem fordulj orvoshoz és hidd el nem leszidni vagy becsmérelni fognak , hanem segítő jobbott nyújtanak. A babát meg feltétlen gondold át. Ne tedd függővé Őt is , mert gondolom nem olyan gyermeket szeretnél aki már "betegséggel" jön a világra!

2010. febr. 21. 19:41
Fogalmam sincs.Nem kellett volna rászoknod!
2010. febr. 21. 19:41
Szerintem nem cseszegetést várna a fórumíró, hanem segítséget, valamint tapasztalatokat. Megtette az első lépést, hiszen felismerte, hogy nem jó így és változtatni szeretne. Minden bántó szó miatt visszaeshet oda, ahonnan már elindult!
2010. febr. 21. 19:33

:-) Jó kérdés, csak a fórumtagok nem nőttek még fel a kérdés megválaszolásához :-)

Tudod még sokan nem vagyunk elég érettek a fűvezéshez, ellentétben a sok felelősségteljes fiatalhoz, akiknek egy világ bánata és terhe van a vállukon. De ha egy drogos fórumon is feltennéd a kérdést, aztán elmennél a háziorvosodhoz meg egy kozeli edzőterembe, ahol észhez térítenek, akkor már tuti jó úton fogsz járni...

14. Anita2. (válaszként erre: 11. - 901c5389fe)
2010. febr. 21. 19:33

Igaz!


Felelősségtudat nuku!

2010. febr. 21. 19:31

A kérdés nyelvtani szerkezetéből adódóan: sose szoktam le, mert sose szoktam rá.


Hát ilyen ember ne akarjon gyereket...bár, ez a durvább eset, de senkinek se kívánom, hogy abban legyen része, hogy olyan gyereket lát világra jönni, aki szenved az elvonási tünetektől...:P

Először érjen meg benne a felelősségtudat...

2010. febr. 21. 19:30
JÉZUSOM!!!!!
2010. febr. 21. 19:29
Nem bántásként irom, de aki saját magára sem tud vigyázni miért szeretne gyermeket?!.
10. nyuce
2010. febr. 21. 19:27
Egy nap belegondolsz, hogy milyen is lenne, ha születne egy babád, akit a világon mindenkinél jobban szeretsz, de sajnos beteg, mert te hülye voltál
2010. febr. 21. 19:27
Mindent lehet csak akarni kell!!!!
8. pemete (válaszként erre: 4. - 5e03fd4701)
2010. febr. 21. 19:27
Hehe, ez jó:D
2010. febr. 21. 19:26
Orvosi segítség sokat segíthet. Mert amíg ez kérdés, addig ne akarj gyermeket vállalni. Neki állandóan (!!!) kell Anya, soha nem lehetsz többé befolyásolt állapotban.
2010. febr. 21. 19:26

Na ja, ezt én sem értem, hogy hogyan lehet rászokni, hiszen olyan rossz íze van, mint a bűn:S

Nem azt mondom, hogy az ember ne próbálja ki, na de erre a sz@rra rászokni... Bleeeeeee:p

2010. febr. 21. 19:26
Miért kellett rászokni? Amúgy is, akik füvet szívnak, azt mondják, hogy bármikor abba tudják hagyni.
2010. febr. 21. 19:26
hmm a tehenek szívják a füvet és nem legelik? Ezt nem is tudtam!
3. Humor Helga (válaszként erre: 2. - 91675d4a35)
2010. febr. 21. 19:26
ott a pont:D
2010. febr. 21. 19:25
Hogyan szoktál rá a rendszeres fű szívásra?
1. Rhee
2010. febr. 21. 19:25
Hogyan szoktál le a rendszeres fű szívásról, ha babyt szeretnél?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook