Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan szokjak le a dohányzásról 2 hét alatt? fórum

Hogyan szokjak le a dohányzásról 2 hét alatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
31. pencil
2007. aug. 15. 12:52

Sziasztok!

Én 30 évi dohányzás után hagytam abba, mégpedig úgy, hogy elmentem dokihoz, irattam tapaszt.

Kiváltottam, elolvastam a tudnivalókat, és este gyorsan elszívtam még vagy 3 db-ot, mondván: holnaptól semmi. Hittem abban, hog ynagyon rosszul leszek, ha rágyújtok a tapasz mellett.

Így is lett, azóta nem volt a számban cigi ( 2000. márc. 21. óta)

Két hétig az erősebb tapaszt használtam, majd a harmadikon a gyengébbet.

Éjjelre levettem, hiszen korábban sem keltem fel éjjel rágyújtani, szóval feleslegesnek tartottam a nikotin adagolását éjjel is. Negyedik héten elhagytam!

Kezdetben hetente kellett visszamenni a dokihoz, "beszámolni".

Kaptam egy kis könyvecskét, amibe be kellett hegyezni, hogy melyik nap hányszor gyújtottam rá.

Irtó büszke voltam, hogy bejegyzésmentes maradt, és piszok rosszulesett, amikor rákérdezett a doki, hogy biztos?

Aztán utólag rájöttem, hog yez a "beszólás" váltott ki nálam egy hatalmas bizonyítási kényszert. Azért is megmutatom...

Később havonta, majd nem kellett. S az ötödik évfordulón önként mentem vissza, egy üveg pezsgővel a hónom alatt, és megígértem a dokinak, hogy 5 év múlva találkozunk :)

Na meg nagyon sok erőt adott a doki dicsérete, a gyerekeim dicsérete, a párom dicsérete.

Eleinte számoltam a napokat, heteket, hónapokat, hogy már ennyi......ideje nem cigizek.

Ma már csak márciusban jut eszembe, ha eszebe jut, hogy évforduló van.

A maradék cigim anno a kabátzsebemben volt, és néha bizony odanyúltam, de mindig megállítottam a kezem.

Nem mondom, hogy nagyon könnyű volt, de sokkal könnyebb, mint amilyennek hittem.

Nem bántam meg, mert nagyon sok pozitív hatása van, azonban meghíztam kicsit :) , s most a túlsúly a rizikófaktor. Jelenleg azzal küzdök, de talán ez is sikerülni fog.

30. Frodo 21 (válaszként erre: 28. - Dogiz)
2007. aug. 14. 20:03

Szia


Elöször is köszi!Már én is elég régóta készülök erre de mindig találtam valami kibuvot!De most tényleg komolyan gondolom ,csak, ismerem magam annyira,hogy tudom ha egyik naprol a másikra leteszem akkor idegbajt kapnék és most az hiányzik a legkevésbé!

Majd irok,hogy alakul a helyzet!

29. Frodo 21 (válaszként erre: 27. - 9778ca1817)
2007. aug. 14. 19:57

Szia


Tudom jol,hogy nem ez a legjobb modszer de most ugy érzem ,hogy nem fogmenni az azonnali "elvonás"!Tudom,hogy menni fog!

De ha meg nem akkor tényleg marad az amit irtál!

14 évesen kezdtem a barátaim miatt!!!

28. dogiz (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2007. aug. 14. 18:43

Épp a férjem is így szokott le. 26 évig dohányzott, min. napi egy doboz, sokáig készült rá, hogy letegye, de csak magában. Egy nap eldöntötte, vett egy doboz cigit, de azóta is ott van a fiókba, ennek 5,5 éve.

Hajrá szurkolunk, hogy leszokj:)

27. 9778ca1817 (válaszként erre: 23. - Frodo 21)
2007. aug. 14. 14:35

Hidd el, hogy leszokni csak úgy lehet, hogy lerakod a cigit és többet a kezedbe se veszed. Ez a "fokozatosság" dolog (azon kívül, hogy jó adag önámítás van benne), nagyon kényes és ingatag valami. Úgy bedől, egy pillanat alatt mint a kártyavár.

Fiatal vagy még (adatlapodból), nem szívhatod olyan régen!!

Tedd le és kész.

26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 25. - Frodo 21)
2007. aug. 13. 20:25
)))
25. Frodo 21 (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2007. aug. 13. 20:24
Köszönöm szépen és majd irok!
24. 754c7e07c3 (válaszként erre: 22. - Frodo 21)
2007. aug. 13. 20:16
Sztem ügyi vagy! Légy erre is büszke. Nem mindenkinek megy az azonnali megvonás. Menj le napi kettőre, majd egyre, és aztán csak egy felet szívj. És Vége! Még valami. Amikor leszoktam MINDIG volt nálam 1 doboz cigi. Mert, ha nem volt, tuti rá akartam gyújtani. Próbáld ki. Ügyes vagy, menni fog! Drukkolok. Kata
23. Frodo 21 (válaszként erre: 20. - D606bc0fd7)
2007. aug. 13. 18:54

Szia


Eddig sokszor akkor gyujtottam rá amikor más is!Most azt veszem észre,hogy ez elmaradozik!

Tudom,hogy sikerülni fog csak nekem nem megy egyik naprol a másikra!

22. Frodo 21 (válaszként erre: 18. - 754c7e07c3)
2007. aug. 13. 18:52

Az igazság az,hogy már nem nagyon kivánom de igy legalább nem dilizek be!

Reggel a legnehezebb de már megállom,hogy ne gyujtsak rá!

Nekem már ez is nagy elöre lépés mert ez volt az elsö dolgom amikor felkeltem.

Már csak 8 nap és ugy érzem,hogy ez a fokozatoság menni fog!

21. d606bc0fd7 (válaszként erre: 20. - D606bc0fd7)
2007. aug. 13. 18:50
*kibird
2007. aug. 13. 18:50

Vasakarat kell...és az, hogy kibirt azokban a szituációkban és azokon a helyeken, ahol azelőtt mindig rágyújtottál.

Ha ezt kibirod, akkor már minden m indegy lesz :)


Sok sikert!

19. Frodo 21 (válaszként erre: 18. - 754c7e07c3)
2007. aug. 13. 18:48

Szia


Nagyon szégyenlem magam!Még mindig nem tettem le végleg DE már csak napi 3 szálnál tartok!Sajnos csak igy fog menni!!!

Ez nagy baj????

18. 754c7e07c3 (válaszként erre: 17. - Frodo 21)
2007. aug. 13. 07:18
Szia! Hogy megy?
17. Frodo 21 (válaszként erre: 15. - Kalenda)
2007. aug. 8. 00:50

Ez majd mindig elöttem fog lebegni ha a cigi után nyulnék!

Köszi hogy irtál!

Szia Adrienn

16. Frodo 21 (válaszként erre: 15. - Kalenda)
2007. aug. 8. 00:48

Szia

Sajna engem nemnyúzott senki mert a közvetlen környezetemben dohányosok voltak!És sajna arra is emlékszem,hogy anno 14 évesen miért kezdtem el cigizni!Nemakartam kilógni a barátikörböl!

Én is gondoltam már arra hogy a megsporolt pénzen mennyi mindent tudnék venni!A lista végtelen de kezdetnek elég lesz mondjuk egy szép cipő vagy egy ruha!!!

2007. aug. 7. 16:44

Nekem van egy 14 éves lányom és ő szoktatott le a cigizésről! És hogyan? -kérded!Mikor rá gyújtot-

tam mindig "hisztizet",hogy büdös meg tönkre teszem az egészségemet-tüdőmet meg büdös a szám cigi után meg ,hogy a cigi árából mást is vehetnénk és ez igy ment ninden nap .Még sírt is ,hogy értsem meg őt, hogy nagyon szeret és nemszeretné ha valami bajom lenne !Nagyon nehéz volt de egyik napról-másik napra leszokni de komoly elhatározás és vasakarat kell és meglehet csinálni!Már 2 éve leszoktam!(Azóta vettem egy új autót és a "cigiárából" fizetem a törlesztő részletet!Most már bánom ,hogy miért nem hamarabb szoktam le vagy miért is gyújtottam rá 17-évesen!)

14. Loni (válaszként erre: 13. - Frodo 21)
2007. aug. 7. 16:24
Sok sikert, és mielőbbi gyógyulást! És majd számolj be a leszokásról is, meg arról is, hogy hogyan vagy a műtét után!
13. Frodo 21 (válaszként erre: 10. - Loni)
2007. aug. 7. 16:22

Szia


Sajna nekem nem jött be az a bioanyámkinya!/-15.000- viszlát/.

Na igen a mozdulathiány ami nekem is szokott hiányozni de most 2 hét múlva örülni fogok annak is ha rendes tudok majd levegöt venni nemhogy még rágyujtani!Most már egyre jobban érzem hogy menni fog!

Ha azzal segitek ,hogy leirom hogyan sikerült megszabadulnom a dohányzástol és igy talán te vagy mások is leteszk akkor legyen!

Ahogy lesz idöm és ha már nem leszek idegbeteg az elvonási tünetektöl akkor irok!

Köszi,hogy irtál

Szia Adrienn

12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - Frodo 21)
2007. aug. 7. 16:15
Szívesen. Nálam is cigizett mindenki, még a férjem is. Aztán ők is leszoktak. Ne add fel, és sikerülni fog.
11. Frodo 21 (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2007. aug. 7. 16:13

Szia

Nos akkor felfegyverkezem ciginek látszó ÁRTALMATLAN eszközökkel és neki vágok!

Remélem nem fogok kisértésbe esni mert a szüleim is szivák!Na sebaj majd vackolom magam a hugomhoz ö ugyanis nem birja a cigifüstöt!

Remélem ha hazajövök a kórházból már ketten leszünk!!!!

Köszi,hogy irtál

Szia

10. Loni (válaszként erre: 7. - Frodo 21)
2007. aug. 7. 16:13

Én is ezt a biorezisztenciás izét javaslom neked. (A párom csak agykisütésnek hívja.) Ma már több helyen is van ilyen kezelés.

Voltak ismerőseim, akik ezzel szoktak le. Mindenki azt mondja, hogy nem a nikotin hiányzik, hanem a mozdulat, amivel rágyújt... A kezelés után ezt még le kell győznöd. :) Ezért gondolod szerintem végig, mi az a tevékenység, ami most elképzelhetetlen cigi nélkül, mik azok a helyzetek, amikor "önkéntelenül" is nyúlsz a cigi után. A kávé közismert, de nekem ilyen eset az is, ha leülök a géphez. Ezekről írj egy listát, és ha készen állsz a leszokásra, kerüld ezeket a helyzetetek egy ideig, amíg meg nem erősödsz.

Volt olyan ismerős, akinek annyira hiányzott a rágyújtás mozdulata, hogy gyógyfüves cigit vett. Azt mondta, hogy annyira rossz, hogy szinte jobban stimmulálta az agyát, mint a bioizés kezelés. :)

Sok sikert! És majd számolj be róla! Nekem is le kellene ugyanis tennem a büdös bagót. :)

9. Frodo 21 (válaszként erre: 6. - Evelin58)
2007. aug. 7. 16:09

Szia


Elöször is GRATULÁLOK!Tényleg BÜSZKÉK lehetek magatokra!!!Már én is voltam ezen nemis egyszer és ez idáig nemjött be!Ezért inkább nem is probálkozok vele!

Inkább az akaratomat hivom ekő és inspirálom hogy ezzel mennyi pénzt tudok sporolni ha már nem szivom!!!

Szoval azt mondod csak első pár nap szörnyű??Addig bezárkozok a szobámba hogy senkit ne idegesitsek a morgásommal!!!!

Köszi,hogy irtál!

Szia és csak igy tovább

2007. aug. 7. 16:06
Szia! Én szintén úgy szoktam le, hogy oké, holnaptól nincs cigi. Kibírtam. Nem volt könnyű, de nagyon akartam. Amikor rámjött, akkor csináltam valamit a számmal, volt, hogy a tollal úgy csináltam, mintha szívnék valamit, és maga a mozdulat megnyugtatott. volt, hogy cukroztam, de inkább beszéltem, másról, és olyan helyekre jártam, ahol tilos volt a dohányzás. Remélem sikerül Neked is!
7. Frodo 21 (válaszként erre: 5. - E3fbbc47f9)
2007. aug. 7. 15:59

Szia

Tudom hogy kevés de most ennyi idöm van mert a műtét után joideig nem fogok majd lábra állni igy inkább az elkövetkezendő 2 héten "szenvedjek" mint a kórházban/elég lesz az a szenvedés amit bent kell töltenem nem kell még pluszba ez is!

Ahogy olvasom a leveled ugy ugranak be a dolgok:mikor unatkozok rágyújtok, amíg megmelegszik a kajám rágyújtok,elszivok még egy cigit és majd utána megyek a bolta!Mintha ennélkül nem tudnék vásárolni!?

Most végre lesz időm levelezni a barátaimmal és talán a szomámat is sajátkezüleg festem ki!!!!!

Ilyenkor nem is tűnik nehéznek!!De hát valamit valamiért!!!

Köszi,hogy irtál,tudom,hogy menni fog mert menni-e kell!!!

Nagyot könnyit az,hogy van célom amiért leakarom tenni!!!

Szia Adrienn

6. evelin58 (válaszként erre: 1. - Frodo 21)
2007. aug. 7. 09:34
Mi a párommal ugy szoktunk le, hogy elmentünk biorezonenciás kezelésre.5000ft/fő volt 4 évvel ezelött.20perces fájdalommentes kezelés.Igaz,hogy 2 napig csak köszöntünk egymásnak,meg csak kerülgettük egymást,olyan feszültek voltunk,de a 3.nap már könnyebb volt.Mi 40 évig cigiztünk napi 2db-al/fő és azota semmi!Csak a piszkos anyagiak miatt szoktunk le, mert genetikailag nem voltam veszélybe.!Anyám 81 évesen még cigizett,Apám 82,még szivja becsületesen.Próbáld meg ezt.!Akaraterő kell hozzá,mert a lányom és vőm is megprobálta ezt már 20x csak nekik még telik rá!Euró fizetésből!De azért tiszta levegöjü lett a lakásom,és most érzem,hogy milyen büdös a cigarettás ember!Addig nem éreztem,csak azóta!Sokan felnéznek ránk,hogy ezt meg tudtuk csinálni 56 évesen!Gyerekek büszkén mondják,hogy milyen erösek vagyunk,.jó,rágyujtani nem szabad,mert egyet elszivsz,már annyi állitólag,ugyhogy meg sem próbáljuk!Gondolj arra mennyit tudsz megsporolni,én azota rendbe vágtam a lakásomat,stb.Na jó lelkifröccsöt adtam ugye? Hajrá hajrá! üdv Éva evelin58@freemail.hu
2007. aug. 7. 09:25

Szia!


Szerintem 2 hét kevés ahhoz,hogy valami kúra segítségével szokj le,így az én véleményem,hogy maradt az akaraterö...ez a legnehezebb változat,de a leghatásosabb!

Javaslatom:minden percedet tedd hasznossá, hogy a lehetö legkevesebbet foglalkozz a dologgal!Dobj ki minden szál cigit és kérd meg az ismeröseidet,hogy a jelenlétedben,amíg az elején vagy,ne gyújtsanak rá és ne kínáljanak meg téged.Legyen melletted valaki,akinek "nyafoghatsz"..de aki elég erös ahhoz,hogy ne engedjen neked!

Olyan dolgokkal kössd le magad,amihez kell a kezed!Ìrj, rajzolj,sportolj,...nem tudom miket szeretsz,de megcsinálhatod a régen halasztott dolgaidat is a ház körül,javítások,pakolások..nem tudom,ez egyéni.

A legnehezebb az egészben a mozdulatsorokról, a szertartásokról való lemondás:pl:reggeli kv-hoz,ebéd után..stb.nagyon oda kell figyelned,hogy ami eddig rutinszerü volt,most nincs, s ne is legyen lehetöséged rá.Arra gondol az ember:micsoda veszteség..most mit fogok csinálni a kezemmel,amíg mondjuk dumcsizunk a haverokkal?vagy mivel töltöm ki az idöt?...de ezek hidd el,csak érzések,majd elmúlnak.

Nos...részemröl sok sikert a vállalkozásodhoz!!!

Ügyes legyél!Hajrá!


Üdv

2007. aug. 7. 08:06

Igazatok van!Csak a kibuvokat kerestem de már láttom hogy tényleg ez a megoldás ami hatásos lehet és az is!!

A nikotin tapaszról mi a váleményetek?Ha leteszem a cigit és használom a tapit akkor könnyebb lesz?

2007. aug. 6. 21:40

Apósom dettó. De való igaz, hogy csak úgy lehet, ha eldöntöd magadban, hogy akarod -e. Nem csak úgy szeretném, meg de jó vóna de nem bírok.

Jön a kísértés, hogy csak egy szállal, hisz már egy napja nem szívtál, és mi baj lehet, de minden az első szállal kezdődött.

2007. aug. 6. 21:36
Az én párom ugy szokott le, hogy egy gyönyörű nyári napon elszivta az utolsó szál cigijét, és nem vett többet. Ezt csak igy lehet, de ehhez nagyon akarnod kell.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook