Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szervezed az időd? fórum

Hogyan szervezed az időd? (beszélgetős fórum)


11. ONE YEAR (válaszként erre: 10. - 9d7907a17a)
2013. márc. 20. 14:43
Nagyon okos dolog benne a turbótörlés, én szoktam alkalmazni. És a lomtalanítás is, sokat segítünk magunkon, ha nem hurcolunk össze minden kacatot feleslegesen. A bevásárlás és a heti étrend megtervezése is hasznos szervezetten tenni, jártam úgy kezdő koromban, hogy bevásároltam tele kocsival, de másnap már nem tudtam mit főzni. :)
10. 9d7907a17a (válaszként erre: 9. - ONE YEAR)
2013. márc. 20. 14:34
tényleg flylady, sokaknak segített már, ha esetleg nem beszélsz jól angolul "gribedli" naplójában szerintem minden benne van.
9. ONE YEAR (válaszként erre: 1. - Arobot)
2013. márc. 20. 14:30

"Játék a babával, reggeli, ebéd, vacsora, tisztaság, rend, munka. És a luxusok: olvasás, kreatívkodás, varrás, kis idő magamra... "


Nagyon nehéz!

Ha érdekel, van egy Flylady program, ami elvileg segíthet, hogy megszervezd a háztartást, ha kaotikus. Így minden nap van teendő, de nem minden nap van minden teendőre szükség.


Nekünk 11 és 7 évesek a gyerekeink, és mindenki besegít. A fiam az ágyazásba, elpakol, aminek tudja, hol a helye, remekül tud hajtogatni törcsiket, zoknipároztatás az játék. A lányom más részeken tart rendet. A férjemmel egyenrangúan osztunk meg mindent, ő többször porszívózik, mint én, én viszont a fürdőben többször rakok rendet, fertőtlenítek. A kaja nehézkes, mert ha nincs otthon főtt étel vagy alapanyag, akkor hideget eszünk. Munka és utazás oda-vissza együtt napi 10 óra távollétet jelent, ami néha nagyon sok, hulla fáradtan esünk haza, pedig szellemi munkát végzünk, ilyenkor becsukjuk a szemünket a porcicák előtt, vagy gyorsan turbótakarítunk.


Fontos szerintem, hogy meglegyen a helye mindennek és napi szinten el kell pakolni, ami előkerül. A kaját érdemes megszervezni, hogy jusson meleg és hideg étel is, a vásárlást jól megszervezni.


Olvasásra, magamra, sportra, extra dolgokra nem mindig jut idő, és ha jut is, rangsorolni kell, valami úgyis kimarad. Ha otthon vagy a babával, használd ki ügyesen, mert ez munka mellett már szinte bűvészmutatvány lesz. :)

8. 9d7907a17a (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2013. márc. 20. 13:10

Ezért írtam mindjárt első mondatként, hogy nálunk nincs gyerek és így biztosan könnyebb.


Azt viszont fenn tartom, hogy jó ha a férj is besegít (persze tudom, hogy ez munkahely függő is).

7. 388b941089 (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2013. márc. 20. 12:32
Egy vagy több babával azért kicsit bonyolultabbak a dolgok. :DDD :)))
2013. márc. 20. 12:11
Nálunk nincs baba, így biztosan egyszerűbb. Egyébként meg egy csomó mindenbe besegít a férjem. Azon túl, hogy ő porszívózik és én vasalok, ez az amit csak szökőévenként csinál meg a másikunk, minden mást (mosás, főzés, mosogatás) az csinál aki előbb hazaér, akinek nagyobb kedve van, stb. Hetente kétszer angolra járok, négyhetente egyszer manikűröshöz, ennyi az egyéb elfoglaltságom. Tornázni film (általában valamelyik krimi sorozat) alatt szoktam. A bevásárlást intézem még egyedül, általában valamelyik nap hazafelé mert útba esik, akárcsak a benzinkút. A szombat, vasárnap teljesen a pihenésről, esetleg családtagjaink látogatásáról szól.
2013. márc. 20. 12:05
Én most mondom, hogy könnyebb, pont ma írtam róla a naplómban. :))) 10 és fél éves a lányom. :) Pici babánál a baba az első, minden más háttérbe szorul, legyen az vasalás, takarítás, a kikapcsolódásról már ne is beszéljünk. :)))
2013. márc. 20. 11:51

Szerintem pár hónapos babánál ez egy természetes érzés. Én ebben az időszakban elsősorban anya voltam, aztán ahogy nőtt a kislányom, úgy lettem ismét feleség és nő. Magamra is csak később kezdtem el időt fordítani (itt az általad felsorolt "luxus"-ra gondolok).

És mostanra (20 hónapos) kialakult egy viszonylag szigorú napirend...amitől persze el lehet térni. Mindenkinek megvan a maga ideje és helye a családban. Így jut idő délelőtt a főzésre, délután a játékra, sétára, adott napokon az én "luxusaimra", adott napokon a férjem kikapcsolódására, és adott napokon a takarításra, vasalásra.

Szerintem pici babánál kár még ezzel foglalkozni, most ő az első...én ilyenkor még csak az ő igényeinek akartam megfelelni.

2013. márc. 20. 11:45

Az embernek arra van ideje, amire akarja...

Kis idő magamra: Reggelente kb. fél óra és vasárnap kb. 2 óra.

Olvasás: utazás közben, ami naponta 90 perc kb.

Kreatívkodás: szombatonként délután, amikor már kész vagyok a főzéssel, takarítással. Mosni, teregetni közben is lehet.

Varrás, ha kell: szobatonként vagy akkor amikor látom, hogy elszakadt valami, pl. vasalás közben.

Torna: H, Sz, P este, illetve hétvégén szoktam bicajozni, ha jó az idő.

A többit mind a maradék időben:)

2013. márc. 20. 11:39
Fontossági sorrend....
2013. márc. 20. 11:29

Néha úgy érzem csak én tévedek el az anya - nő - feleség háromszögben? Ezer feladat, soha nincs minden kész és ettől megőrülök!

Játék a babával, reggeli, ebéd, vacsora, tisztaság, rend, munka. És a luxusok: olvasás, kreatívkodás, varrás, kis idő magamra...

Te hogyan oldod ezt meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook