Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan szerezzek barátokat Komlón? fórum

Hogyan szerezzek barátokat Komlón? (beszélgetős fórum)

1 2
2013. dec. 1. 07:36
Nagyon rég volt bejelentkezve a kérdező. Mit jelenthet ez?
2013. nov. 29. 13:37

Sportközpont, Carbon. Fallabdázni lehetett, most is van szerintem.

Mikor ide költöztünk, sokáig senki nem hiányzott.

Pici lány, férj. Szomszédokon keresztül, na meg az orvosi rendelőbe a szülőtársakkal. Máris ismerkedtünk.

Mobiltelo, internet nélkül.

Nem megy egyik napról a másikra....

2010. aug. 12. 18:24
Gondoltam megkérdezem,sikerült-e beilleszkedned Komlón?Én most,szeptembertől költözöm oda,.....azaz vissza.Régen laktam már ott,4 évet,általános sulis koromban.De már azóta eltelt 7 év,....a régi barátok már "messze" járnak,most ismét be kell valahová illeszkednem! :S
2009. okt. 24. 10:10

Helló!!

Itt születem komlón itt is élek,dolgozom!!Lehetőségek vannak ott a sportközpont:úszás,kangóó,szauna stb,ma lesz bál a carbonba egy jó zenekar játszik ,de van discó a fiataloknak ott is lesz ma buli!Mi az ami érdekel???Lehet élni ebben a városban!!!További szép napot!

2009. okt. 23. 23:44
Barátokat? Keresd meg Pongót a bigbrádörsóból, valahol ott árul női bugyikat... Asszem:):)
2009. okt. 23. 23:09
barátokat....:))) szerintem haverokat akartál írni....barátot szerezni egy élet is kevés :S
35. Cszsuka (válaszként erre: 33. - Icikepicike)
2009. okt. 23. 22:27

Én Komlón dolgoztam és ott nem messze laktam. 21 évesen költöztem Fehérvárra. Senkit nem ismertem, szó szerint. Albérletbe jöttem a páromhoz, aki azóta a férjem. Igaz, én akkor már dolgoztam, s az első ismerőseim a munkatársaim voltak. A férjem már akkor is szerette a társaságot, úgyhogy alig jutott időm a háztartásra munka mellett. Tíz évig a munkatársaimon és az ő barátain meg családtagjain kívül nem ismertem senkit. Észre sem vettem. Elfoglalt a levélírás a baranyai barátaimnak (akkor még telefonunk sem volt), meg a jövőm tervezgetése. Munkába menet, meg hazafelé jövet nézegettem a kirakatokat és tervezgettem a nemlétező leendő lakásunk berendezését.

Fogalmam sincs, hogy bővült az ismeretségi köröm. Egyszerűen szóbaálltam az emberekkel és kész. Ha hazamentem és elmentem Komlóra, sokáig sok ismerős arc jött velem szembe, mivel a postán dolgoztam, s örültem, hogy újra láthatom őket.

Én a helyedben legelőször a szomszédokkal ismerkednék meg. Az a legjobb, ha nyugati szokás szerint viszel valamit nekik. Egy cserép virágot vagy egy sütit, s bemutatkozol, hogy itt laksz, s szívesen segítesz bármiben, ha szükségük van rád. Hidd el, nem fognak jönni holnaptól, hogy te járj el nekik a boltba, vagy vidd ki a kukába a szemetüket, de a gesztus jól fog esni, s szívesen fognak leállni veled néhány szóra, amikor meglátnak. Ha pedig tényleg segíteni kell abban a nyavalyás szemét levivésben, hát segíts nekik magadtól, s annyira szeretni fognak, hogy el sem hiszed. Nagyon fontos, hogy mindenkinek elsőként köszönj, aki a közeledben lakik 100 m-en (vagy 10 emeleten) belül, s nem kell majd panaszkodnod, hogy egyedül vagy. Ha lakik valami öregasszony a közeledben, érdemes kérdezni tőle főzési praktikákat. Ha kipróbálod és elmondod neki, boldoggá teszed vele, s te is egyre jobban fogod érezni magad.

Hidd el, ez így működik. Ne félj közeledni, mert nem fogod megtudni, hogy mi lett volna, ha..

34. Cszsuka (válaszként erre: 33. - Icikepicike)
2009. okt. 23. 22:17
Melyik városrészben laksz? Családi házban vagy emeletes társasházban?
2009. okt. 23. 20:13
Huuhhh...hát igen,nehéz is!!!Főleg ha eddig te is abba a körbe tartoztál.Nekem is ezért nehéz látod,mert én most hogy menjek oda bárkihez is hogy barátkozzam.Ki tudja,lehet hogy nem is kíváncsi rám...?!?!Ezt sosem lehet tudni.
2009. okt. 23. 19:56
A barátokat túlértékelik. Már épp kezdtem jól érezni magam aztán egyszer csak mindennek vége lett és már fél éve nem beszéltem senkivel a családtajaimat kivéve. Szerdán meg odajött hozzám a tesitanár hogy megkérdezze hogy mi van mert látja hogy eddit tök jól elvoltunk idén meg mindíg egyedül vagyok, és hogy rossz nézni. Szívesen leordítottam volna a fejét hogy rossz nézni? Bazd meg. És nekem akkor milyen nézni hogy akik eddig minden délután hívtak hogy menjek velük most azt éreztetik velem hogy inkább otthon kéne hogy maradjak. Ehelyett azt mondtam hogy majd próbálkozom. Persze eszemben sincs olyan embereknél pedálozni akik rám se mernek nézni.
2009. okt. 23. 19:51
igen igen,ahogyan észrevettem nagyon kedvesek az emberek,és segítőkészek.Meg teljesen másak (jó értelemben) mint ahol eddig laktam.Hát majd belejövök lassan.Köszönöm neked is:)
2009. okt. 23. 19:43

Én is laktam Komlón néhány évig. Nagyon hamar össze lehet barátkozni az emberekkel. Ha nyitott vagy, akkor már csak a türelem kell és észre sem fogod venni, hogy telik az idő.

Én nem voltam nyitott rá.

2009. okt. 23. 19:32
Hát igen,nem is fogom hanyagolni az eddigi barátaimat,mert szinte minden nap beszélek velük.Nekem leginkább az hiányzik,hogy valakivel tudjak jókat beszélgetni,sétálni.Mivel a párom eléggé sokat dolgozik,ezért nagyon kevés idő van ezekre.És mivel estire járok,ezért eléggé sok szabadidőm van,és rengetegszer unatkozom.Már lassan nem tudom mivel lekötni magamat.
28. kandi
2009. okt. 23. 19:08
Szia! Én Komlón születtem és éltem, 2001-ben jöttem el onnan. Most 100km-re élek, de még szüleimhez haza járok, járunk. Én itt ahol most élek leginkább tanfolyamokon, iskolában találtam ismerősöket ill. párom baráti körében. Viszont ahogy olvasom a többi hozzászólást, azt senki nem írta, hogy azért mert elköltöztél még nem kell hanyagolni a korábbi barátokat, ott a telefon, az internet, és manapság már nem léteznek nagy távolságok, főképp ilyen kis országban :)
2009. okt. 23. 18:39
Köszönöm a segítséget:):)Vendéglátós a szakmám,de nem sokat érek vele...ezért is kezdtem el az érettségit mellette estin
26. Cszsuka (válaszként erre: 24. - Icikepicike)
2009. okt. 23. 18:32
Mi a szakmád?
25. Cszsuka (válaszként erre: 1. - Icikepicike)
2009. okt. 23. 18:31

Szia!


Az önkormányzat meg az állomás között van az uszoda épülete. Lehet ott pl. jógázni is. Én biztos, hogy beíratkoznék oda a helyedben. Egyrészt jó testmozgás, másrészt normális emberek vesznek körül (már úgy értem, ez nem a részeg fiatalok szórakozása:)


15km-re Magyarhertelenden van egy termál strand, oda is érdemes lemenni, kicsit "melegedni" :)

Ráadásul ott sok a fiatal, akik szívesen ismerkednek :)

2009. okt. 23. 18:28
Igen én is nap mint nap szembesülök azzal hogy nem nagyon van munka.Az önéletrajzomat rengeteg helyre beadtuk,de még visszajelzés sehonnan nem érkezett.Ha nem lesz más akkor megpróbálkozunk Péccsel is,de még egyenlőre nem akarjuk oda is beadni,mivel még Komlón sem vagyok annyira ismerős.Bármikor el tudnék tévedni:)Először még szokni akarom ezt a környéket kicsit.
23. vaczila (válaszként erre: 17. - Icikepicike)
2009. okt. 23. 18:23
Hát szerintem munkát arrafelé nem könnyű találni. Csak azért tudom mert kb 30 km-re lakok onnan, kicsit ismerős vagyok arrafelé. Férjem is komlón dolgozott első félévben, de munkanélküli lett és azóta sem talál mást.
2009. okt. 23. 18:10
hát remélem minél hamarabb sikerül:)
2009. okt. 23. 18:06
nincs mit:-) én is átéltem amit Te, nem egyszerű, de Neked kell felfedezni a környékbeli lehetőségeket:-)
2009. okt. 23. 18:03
Köszönöm Miri1:):)És köszönöm Mindenkinek aki próbál segíteni!!!:):)
19. 064abada22 (válaszként erre: 18. - 064abada22)
2009. okt. 23. 17:59
mondjuk én az utóbbi helyeken nem szereztem barátokat, ismerősöket, de legalább emberek között voltam:-)
18. 064abada22 (válaszként erre: 1. - Icikepicike)
2009. okt. 23. 17:57

szia. én is messzire kerültem. leginkább munkahelyről, és férjem baráti társasága révén szereztem barátokat.

hogy annyira nem unatkozzak, annak idején én beiratkoztam könyvtárba, eljártam tornázni. esetleg a helyi művelődési házban meg kellene nézned milyen tanfolyamok vannak.

2009. okt. 23. 17:57
Hát remélem hamarosan találok munkát,mer folyamatosan keresek!!!
2009. okt. 23. 17:55
vaczila igen a könyvárra már én is gondoltam.:)És szerintem jövőhéten el is nézek oda:)
15. 5a7f699553 (válaszként erre: 13. - Icikepicike)
2009. okt. 23. 17:55
óóó... ne légy türelmetlen. egy hónap rövid idő. meg aztán ha majd lesz munkád, alakulni fog szépen.
2009. okt. 23. 17:52
Talán első lépésként ismerkedj a környékbeli eladókkal, esetleg eljárhatsz könyvtárba, városi rendezvényekre, ha más nincs, akár önkormányzati ülésekre is. Majd szép lassan jönnek az ismeretségek is.
2009. okt. 23. 17:50

egy hónapja költöztem:)


Klokan:ez egy jó ötlet lenne,csak a barátainak már van gyerekük,és a párjuk is inkább olyanokkal ismerkednek akiknek már van babójuk

2009. okt. 23. 17:48
Ezt jó olvasni:)Örülök hogy neked sikerült:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook