Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szedjem ki a kutyámból a kullancsot?Segítsetek! fórum

Hogyan szedjem ki a kutyámból a kullancsot?Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 22. 21:00
Kivettük a kullancsot.Bár a feje benne maradt.Remélem nem lesz baja tőle.Ha bármi változást tapasztalok,azonnal viszem állatorvoshoz.
2009. márc. 22. 10:22

Megpróbálom valahogy kivenni belőle!Nem várok vele holnapig!

Köszi a tanácsokat!Majd megírom hogyan sikerült.

2009. márc. 22. 10:02

A mi kutyánkba sokszor van, én egy puha rongydarabbal megfogom és csavarva kirántom.

Ne várj vele holnapig.

2009. márc. 22. 10:02
Ha nincs csipeszed, kézzel is ki tudod, ha már megszívta magát és egy nagy bogyó... a lényeg h a feje ne maradjon benne, ezért ki kell tekerni. órajárásával ellentétesen tekered, kijön és a feje sem marad benne. Minél előbb szedd ki mert ha limeos vagy babéziás, akkor ne legyen benne szegényben olyan sokáig.
5. c4f059c04b (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2009. márc. 22. 10:00
Jobb minél hamarabb kiszedni. Bár azt írják kb. 24 órás vérszívás kell a fertőződéshez. Én akkor sem várnék annyit, inkább kiszedném.
2009. márc. 22. 09:58
Kézzel szoktam kiszedni.
3. Ymanie (válaszként erre: 2. - Júlia*)
2009. márc. 22. 09:58

Vasárnap nem igazán hiszem,hogy bármi is nyitva van ahol lehetne ilyet venni!Legalábbis nálunk!Sajnos!:(

Szerinted ráér holnapig?Vagyis holnap még nem lesz késő kiszedni belőle?

Az a baj,hogy benti kutya,és nagyon sajnálom szegény állatot,mert az éjjel nem engedtük be.

2009. márc. 22. 09:53

Van speciális kullancs csipesz, szerezz be egyet,

közvetlen a bőr felett fogd meg vele és vedd ki.

Jódozd be utána.

Jód van a mentőládákban.

2009. márc. 22. 09:50
Hogyan szedjem ki a kutyámból a kullancsot?Segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook