Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan számoljam ki a táppénzt és a Gyed-et? fórum

Hogyan számoljam ki a táppénzt és a Gyed-et? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 6. 15:34
A munkaviszonyodba beleszámít a táppénz is! Az a lényeg, hogy a biztosítási időd a szülés előtt mennyi. Érdemes szerintem neked a szülés után tgyásra menni, mert a táppénzed addig kitart. Én így mentem el legalábbis! És a táppénz miatt nem lesz kevesebb a gyeded!
2013. márc. 6. 15:08
De tényleg érdemes elmenni az OEP-hez, illetve a munkáltatód bérszámfejtését zaklatni...
4. sookye (válaszként erre: 1. - 81móni)
2013. márc. 6. 15:07

Én úgy tudom, GYED annyi ideig jár, amennyi ideig szülés előtt dolgoztál. Tehát ha 16 hónapig dolgoztál, akkor a gyerek 16 hónapos koráig.

A TGYÁS-t a szülés előtt 4 héttel kezdheted, és 168 napig jár összesen. Ez nem számít bele a gyedbe pluszba hiszen már megszültél és tb ellátást veszel igénybe...

A táppénz beleszámít a gyedbe időben. És a táppénzt átlagbérből számítják, mindegy, hogy veszélyeztetett terhes vagy-e, vagy eltörted a lábad :p

2013. márc. 6. 14:47

Hahó! Nem vagyok a témában jártas, de én tuti bemennék a helyi OEP kirendeltséghez és ott érdeklődném meg.

Addig nem jönnék el, amíg választ nem adnak. :)

És ugye tőlük tutibbat senki nem mondhat. :)

2013. márc. 6. 14:34

Én csak kérdeznék a témával kapcsolatosan, hátha valaki válaszol nekem is :) Ha nem bánod?!

Nekem folyamatos munkaviszonyom van, szerződésmeghosszabbítással évente. Most augusztusban lejár a munkaviszonyom, de csak októberben fogok szülni (remélem). Így milyen pénz fog járni nekem? Gondolom arra a 2 hónapra be kell jelentkeznem a munkaügyibe?! Vagy menjek júniustól táppénzre? Ha valaki tud, akkor legyen szíves segíteni! Köszönöm!

2013. márc. 6. 14:28

Sziasztok! Azt szeretném tudni,hogy 2 évig gyeden legyek a babával,2 év munkaviszony szükséges. Nekem 16 hónapom van bedolgozva ,így mennyi ideig fogom kapni a gyedet? 4 hónapig veszélyeztetett terhességi táppénzen leszek,ez beleszámít a 2 évbe? A szülés előtt jár a tgyás 168 napig,és utána kezdik el számítani a biztosított időt vagy a 16 hónapból vonják le a 168 napot?Így akkor elvileg meg lenne a 2 év munkaviszony vagy nem jól gondolom? A veszélyeztetett terhességi táppénzt is az előző évi bruttóból számolják ki?

Légyszíves csak az írjon aki tényleg biztosan tudja a választ! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook