Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan sminkeljem magam a hétköznapokban, hogy az ízléses legyen? fórum

Hogyan sminkeljem magam a hétköznapokban, hogy az ízléses legyen? (tudásbázis kérdés)


21. liki28 (válaszként erre: 20. - Piroska390)
2009. márc. 27. 10:48
lehet hogy nem birja az arcod, probáld ki az olajmentes alapozot érzékeny börre avon clorol treend..
20. piroska390 (válaszként erre: 13. - Liki28)
2009. márc. 27. 06:06
Igazad van én is látom a fiatal lányokat, hogy milyen vastagon sminkelik magukat nekem viszket az arcom az alapozótól.
2009. márc. 26. 13:50
...ha megfested, hosszabbnak látszik (erre utalt Borsa)... próbálkozz :o)
18. ildiko0914 (válaszként erre: 16. - Borsa)
2009. márc. 26. 13:48
nincs hosszú szempillám sajna:(,mű szempillát meg nem akarok, tehát ennyi
2009. márc. 26. 13:44

Sziasztok :o)

Szerintem a fényvédőt - Itt a Tavasz :oD - mindenképen (még Télen is) említsük meg!!! Szóval nappali krém, némi SPF tartalommal, és lehet színezett :o) ...már az apróbb bőrhibák korrigálására - és mégsem alapozó....

16. Borsa (válaszként erre: 15. - Ildiko0914)
2009. márc. 26. 13:21
ÓÓÓriási szempillák! (A**n Super Shock szempillaspirál) + esetleg pici szájfény.
2009. márc. 26. 12:21
Én is szeretnék vmit tenni magamra, ami minden nap ugyanaz, de nem tudtam eldönteni, hogy hétköznapra mi felelne meg jobban,Mi illik a kreol bőrömhöz és barna szememhez, ha van ötletetek szivesen fogadnám én is
14. Borsa
2009. márc. 26. 12:18
Szia, alapozó, púder ilyesmi szerintem felesleges a hétköznapokon, ahogy a többiek is mondták. Szempillaspirál, ruci színnéhez illő szemhéjfesték (de nem túl kiabálós), és szájfény vagy ajakír. Szerintem ennyi épp elég.
13. liki28
2009. márc. 26. 12:05
szerintem ha nem is kensz alapotot mert az nem fontos akinek szép az arca de egy kis szempillaspirál meg egy kis szájfény jo a hétköznapokba nagyon sok fiatal lányt látok agyonra kisminkelve már rendes (vakolattal)az arcukon,pedig sokkal szebbek lennének ha nem festenék agyonra magukat,nem hiszem hogy szebb leszel töle!!fö a természetesség.
12. Kylie022 (válaszként erre: 8. - Fiatal nő)
2009. márc. 26. 11:58
Szerintem is teljesen felesleges kenni az arcra egy csomó cuccot, ha tiszta a bőrünk. Sok lány agyon keni magát, holott a saját arcbőre lehet h sokkal szebb lenne smink , ill. alapozó nélkül.
2009. márc. 26. 11:57

Nekem tetoválva van mindenem, nem festem magam 7köznap. De én pl alapozót se használok. Szolizok és attól mindenki azt hiszi h alapozva van az arcom :))

Anno azért kezdtem el szolizni h ne kelljen alapozót használni, mert azt akárhogy kenik fel, akár milyen preciizen, azt látni.

10. Sirga
2009. márc. 26. 11:50
Én általában röviden "letudom" a dolgot. Krémpúder - van, hogy ez ki is marad -, kis pirosító, szemhéjpúder, és kész. Esetleg szájfény. A lényeg az, hogy alig látszódjon, természetes színű legyen, és a bőröm tónusához hasonló.
9. 447f833a2f (válaszként erre: 8. - Fiatal nő)
2009. márc. 26. 11:31
Hiába van valakinek szép,problémamentes arcbőre,attól még kiseb-nagyobb foltok,elszíneződések vannak a bőrén...olyan ember nincsen,akinek nincs mit eltüntetni az arcán...ha mást nem akkor a táskás szemek...
8. Fiatal nő (válaszként erre: 7. - 447f833a2f)
2009. márc. 26. 11:28

Szerintem akinek az arcbőre szép, az ne is kenjen fel semmit. Én is csak a minimumot, mert itt-ott van 1-2 pötty, amit szeretek eltüntetni.

Ha nem volna ilyen problémám, akkor nem is használnék sminket a hétköznapokban, még ennyit sem. Sosem értettem, hogy akinek nincs rá szüksége, miért ragaszkodik hozzá ennyire. Sokkal szebb egy tiszta, friss bőr, amin nincs semmi kence. :-)

7. 447f833a2f (válaszként erre: 6. - Fiatal nő)
2009. márc. 26. 11:21
Az ünnepi smink is ugyan ennyi,csak más színekkel és másfajta sminkszerekkel.
6. Fiatal nő (válaszként erre: 4. - 447f833a2f)
2009. márc. 26. 11:17

Ez egy hétköznapi smink?!?! :-S

Akkor milyen az ünnepi?!


Ennyit mit kell vacakolni... Alapozó, korrektor, szemceruza, szempillaspirál, oszt' szevasz.


:-)

2009. márc. 26. 11:17
Jah és még az arcpírt el is felejtettem....ezt a korrektor után,a kőpúder előtt kell felvinni..a legjobb a krém alapú arcpír.Ezt úgy tudod könnyen felvinni,hogy belemosolyogsz a tükörbe és az orcád kidudorodó részére,vékonyan felviszed a púdert.És aztán jöhet a kőpúder.
2009. márc. 26. 11:13

Szia!

A hétköznapokra olyan sminket érdemes viselni,amit könnyű elkészíteni,gyorsan megvan,nem kell vele sokat vacakolni és tartós...

Először is,egy folyékony alapozót tudok ajánlani,aminek az árnyalatának a csuklód színénél egy árnyalattal sötétebbnek kell lennie.Az alapozás után,jöhet a korrektor,amit szintén a bőrszínedhez kell választani.Ha ez is megvan,akkor jöhet egy rögzítő púderréteg,ami a smink tartósságát,egész napra biztosítja.Erre a célra kőpúder a megfelelő.Miután ezek megvannak,jöhetnek a szemek.A szemedet szemceruzával(sötétbarna vagy fekete ajánlatos a hétköznapokra)húzhatod ki a felső szempillaívnél.Aztán pedig a szempilláidat fesd ki szempillaspirállal(fekete vagy sötétbarna).A hétköznapokra szemhájpúdert nem fontos használni,de ha szeretnél,akkor valami semleges színűt ajánlok valami gomba színűt vagy valami barnásat.A szemöldöködet szemöldökfestékkel tudod beszinezni,lehet kapni ilyen szemöldökfestékt,ami olyan mint a szemhéjpúder,csak szemöldökre való.Azért ne szemceruzával csináld,mert az természetellenes lenne(hacsak nem tetovált szemöldököd van).Ebből a festékből olyat kell választani,ami a szemöldök eredtei színénél egy árnyalattal sötétebb.Ezt úgy tudod tartóssá tenni,hogy lehet kapni szemöldök ápolót,ami ilyen zselészerű anyag,ahhoz olyan spirált adnak,mint a szempillaspirál.Azzal áthúzod a szemöldököd és az egész napra,ápolt,rendezett szemöldököt biztosít.A szádat pedig a hétköznapokra felesleges szájfénnyel kifesteni,rúzzsal meg pláne...erre a célra,az ajakápolók tökéletesen megfelelnek,nem kihívóak,természetes,csókos ajkakat biztosítanak.Ebből is érdemes semleges színűt választani.

Nagyjából ennyi lenne egy hétköznapi smink.Ezeket azért mondom,mert kozmatikusnak készülök.Sok sikert a próbálkozáshoz...ha nem megy elsőre,nem kell feladni..

Puszi:Zsuzsi

2009. márc. 26. 11:08

Á, közben meglestem az adatlapodat. :)

Szerintem jól állna a sötétebb rózsaszín szemhéjpúder, ennél jobb a szemhéjfesték.

Az sem baj, ha apró csillámokat is tartalmaz, így kiemeli a szemeidet.

Kontúrként esetleg próbáld ki a fehér ceruzát.

Ez nagyobbá teszi a szemeket, nyitottabbá a tekintetet.

Pici pirosító az arccsontokra, színtelen szájfény, és már kész is a nappali smink.

2009. márc. 26. 11:00

Szia!


Hajszín? Szemszín? Bőrszín?

2009. márc. 26. 10:51
Valaki segíthethe, hogy hogyan sminkeljem magam a hétköznapokban, hogy az izléses legyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook