Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan segítsek a lányomnak? fórum

Hogyan segítsek a lányomnak? (beszélgetős fórum)


19. 5146e98818 (válaszként erre: 18. - 19Ági61)
2012. nov. 28. 19:41
Ez jól hangzik, akkor előbb utóbb lesz valami!
18. 19Ági61 (válaszként erre: 14. - 5146e98818)
2012. nov. 28. 19:37
Ezen "dolgozik" a család, a barátaink.
17. 19Ági61 (válaszként erre: 15. - Esztella01)
2012. nov. 28. 19:37
Köszönöm :)
2012. nov. 28. 09:31

Ha szeretitek a gyógyfürdőt ,meg a szaunát,menjetek el..nekem sokat segít mindig ez az ellazulás,úszással váltogatva.

A többiek minden más fontosat megírtak:)

2012. nov. 27. 16:57
Egyszer az egyik barátnőmet elhagyta a pasija, ráadásul úgy, hogy mikor a barátnőm hazaérkezett a közös albérletükbe, csak az üres polcokat találta. (Eljegyzés is megvolt már.) Nem hagyott a barát levelet, sem egy sms, semmi. Derült égből villámcsapás. Volt sírás, rívás, kiborulás, minden. Segítettem, amiben tudtam, vele voltam lélekben is. Amikor már jobban volt, azt mondtam neki, lehet hogy te még egyszer hálás leszel neki, hogy elment, lehet, hogy vár valahol rád egy igaz szerelem. Ettől sokkal igazabb, aki valóban érted fog élni. Az esküvőjén ezek a mondatok jutottak eszébe, ettől sírta el magát. Azóta két gyerekük született, és boldogan, nagy szerelemben élnek...
14. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - 19Ági61)
2012. nov. 27. 16:20
Segíts neki állást keresni!
2012. nov. 27. 15:15

Köszönöm a jótanácsokat! Sokat tanultam tőletek.Igazatok van, nem kell ontani az okosságokat! Türelmesen ki kell várnom, hogy ő kérje.

Nagyon jó viszonyban vagyunk, de most nem akar beszélgetni ezekről a témákról. Elmentünk együtt egy hétvégére, ott jól érezte magát, de még nem tudta feldolgozni az egészet.

Remélem eljutunk a következő fázisba és hamarosan úgy érzi magát mint AmyK.

12. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 10. - AmyK)
2012. nov. 27. 13:23
Örülök neki! :)
11. virag32 (válaszként erre: 10. - AmyK)
2012. nov. 27. 13:22

Na, pontosan, így kell ezt. :)


Segíteni kell tettekben, akár egy jó étel megfőzésével, hallgatással és lelki támasszal. Semmi kérdezősködés és pozitív gondolatok, ez a titka.

10. AmyK
2012. nov. 27. 13:20
velem ugyanez történt meg egy hónapja. csak engem először rúgtak ki utána hagyott el a barátom akivel másfél évig együtt is éltünk. Az első héten elutaztam itthonról gyerekterápiát tartottam, szerencsére a manók elég sok mindenen átsegítettek, de ekkor még nem tudtam róla beszélni, egyszerűen csak elzártam a dolgokat magamban. Aztán hazajöttem a közös lakásba, akkor széthullott minden. Anyukám értem jött, elvitt magához, elkényeztetett, a kedvenc kajáimat főzte, elmentünk kirándulni a kutyával, egy csomó olyan dolog ami nem emlékeztetett rá. Nem mondott nekem semmit, nem tanácsolt semmilyen közhelyet, egyszerűen csak ott volt mellettem és amikor mondanom kellett valamit hallgatott. Utána amikor jobban lettem és beszélgettünk sok mindenre felnyitotta a szemem, és lám egy hónappal később a világ egyik boldog embereként állok itt ismét és várom az új kihívásokat.
9. konacafe (válaszként erre: 1. - 19Ági61)
2012. nov. 27. 13:10

hat szerintem ez a legnehezebb az anyukanak. Nem tudhatom, milyen viszonyban vagytok,de lehet, h nem neked fog megnyilni.

Baratnozzon tobbet, hivd at! Csinaljatok programokat egyutt.

2012. nov. 27. 13:09

Amikor az ember krízisben van, öt fázison megy keresztül.


Az első a sokkfázis. Ha a lányod még ott tart, úgy értem,ha váratlanul érte a dolog, semmit nem tudsz tenni. A második a reakciófázis, amikor az ember elkezd reagálni a történtekre haraggal, dühvel, sírással, kiborulással. Ez hetekig is eltarthat. Ilyenkor SEMMIT nem érdemes mondani. Az ember ilyenkor nem akar pozitív gondolatokat hallani,mert nem tud előre nézni. Az egyetlen, amit ilyenkor a hozzátartozó tehet, az az,hogy biztosítja a szeretetéről azt, aki krízisben van, megöleli, és segít neki a reagálásban.


SEMMI értelme ilyenkor erőt önteni a másikba és rábírni,hogy másként gondolkodjon.


Abban a fázisban, mikor az ember elkezdi feldolgozni a krízist, akkor lehet szépen óvatosan elkezdeni pozitívakat mondani. És végül, amikor az illető eljut abba,hogy új célt keres, na, akkor kell ontani a pozitív gondolatokat, mint egy reaktor.


A lányod még valószínűleg az első két fázis valamelyikében van. Semmi mást ne tegyél, csak biztosítsd róla,hogy vele vagy és szereted.

2012. nov. 27. 13:01
Sokszor csak az segít,ha meghallgatod. Ne adj neki tanácsot,csak hallgasd,amikor rá tudod venni,h beszéljen. Én azért nem beszélek anyámnak a problémáimról,mert egyből vmi megoldással akar szolgálni,ami baromi idegesítő,amikor az ember csak szimplán szarul érzi magát az élete miatt,és a másik ahelyett,h meghallgatná,egyből dobálja a "hogyan akarod megoldani,szerintem ezt kéne tenned" jellegű megoldásokat. Amik valójában nem applikálhatóak az adott helyzetre,csak általános okosságok,amik semmit se érnek...Türelem,odafigyelés,támogatás. Na segíteni akarj,csak ott lenni neki.
6. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 4. - 19Ági61)
2012. nov. 27. 13:01
Elhiszem! De csináljatok programokat, közös séta a városba, beültök egy étterembe vagy moziba, ne hagyd hogy elhatalmasodjon rajta ez a rossz érzés! Ki kell mozdítani! Azzal, hogy szomorkodunk, nem változik meg a helyzet, sajnos vagy nem sajnos! Ezt nem tudhatjuk, lehet egy klasszabb pasija lesz, mint aki volt, és klasszabb munkahely! Mint írtam, csak pozitívan! Minden okkal történik!
2012. nov. 27. 13:00
Segiteni leginkább ő tud magán,azzal hogy nem engedi magát összeomlani.Más csak segiteni tud neki ebben azzal hogy meghalgassa,tanácsot ad,megpróbálja felviditani.Ez tőle függ hogy hogyan reagál ezekre a dolgokra és hogyan forditsa saját javára.
2012. nov. 27. 12:57
Köszönöm Nektek a válaszokat, de az az igazság, hogy én is nagyon el vagyok keseredve, a szívem szakad meg érte.
3. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 1. - 19Ági61)
2012. nov. 27. 12:54
Semmi nem történik véletlenül! Becsukódik egy ajtó kinyílik egy új, ne bánkódjon! Csak jó jöhet, fő a pozitív hozzáállás!
2. Klauka_ (válaszként erre: 1. - 19Ági61)
2012. nov. 27. 12:52
Beszélgess vele sokat.
2012. nov. 27. 12:43
Hogyan segíthetnék a lányomnak , hogy kicsit pozitívabban gondolkodjon, amikor csütörtökön elhagyta a szerelme, a rá következő kedden pedig kirúgták.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook