Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan segíthetnék? fórum

Hogyan segíthetnék? (beszélgetős fórum)


1 2
10. c8daa65adb (válaszként erre: 8. - Noarashi)
2011. jún. 1. 14:29
Azért mert már az elején nagyon rosszul volt tőle és nem volt hajlandó folytatni tovább.
9. c8daa65adb (válaszként erre: 7. - Noarashi)
2011. jún. 1. 14:29

Tudom, hogy nem könnyű...de szeretem őt. És ha nem szeretném, akkor is mellette tartana valami, mert nagyon értékes és szerethető embernek tartom.

De mondom, tényleg az, ami még inkább fáj, hogy nem olyan "általában", mint egy beteg ember. Csak néha rájönnek ezek a dolgok. Évek óta nem iszik egyébként, ezzel sincs már gond. Az orvos azt mondja, hogy gyógyszer kéne neki és terápiák. De hát nem lehet rákényszeríteni senkire semmit. A szülei meg én is sokszor beszélünk vele erről, leginkább akkor, amikor előjönnek az ilyen fura dolgai, de nem tudom...szerintem tudja ő nagyon jól, hogy mi a helyzet, csak előttünk mutat mást.

8. Noarashi (válaszként erre: 6. - C8daa65adb)
2011. jún. 1. 14:26
prozacot pár hétig? annak meg mi értelme volt, hogy csak ilyen rövid ideig szedte?
2011. jún. 1. 14:25

Nem hinném hogy többet tudsz segíteni, mint amennyit eddig tettél. Érthető hogyha kétségbe vagy esve, de ugye tisztában vagy vele, hogy milyen nehéz lesz az életed mellette? Na tudom, hogy ezzel a hozzászólással nem leszek népszerű. Nem azt mondom hogy menekülj ebből a kapcsolatból, csak hát...nehéz ügy.

A pszichiátria betegnél nagyon nagy baj, ha nincs betegségtudata, és ugye ha még el is kezdi szedni a gyógyszert, egy idő után jobban lesz és úgy gondolja hogy akkor abbahagyhatja a szedését.

És az alkohol még csak tovább rontja ezt.

A fiú szüleivel mi a helyzet? Nem tudnak segíteni neked? Pszichiáter mit mond?

6. c8daa65adb (válaszként erre: 4. - B75ccda118)
2011. jún. 1. 14:24

Volt orvosnál, csak ő valahogy nem veszi komolyan ezt az egészet. Nem tudom, furcsán áll hozzá. Ki van borulva sokszor, hogy miért vannak ennyire durva hullámvölgyei, de azt meg nem tartja opciónak, hogy mondjuk kezelés alá vesse magát. Úgy van vele, hogy "ő ilyen".. De amúgy meg nem olyan, mint egy nagyon beteg valaki. Teljesen normális, értelmes, intelligens, vicces és édes pasi, csak aztán néha jön a letargia, napokig ül a házban, nem eszik, nem alszik és pötyög valamit a gitáron vagy írkál valamit, és nagyon elsötétedik az életről alkotott képe. És ennek megvan az ellentettje is persze.. csak mintha szerinte ez "normális" lenne, hozzá tartozna.

Prozacot szedett pár hétig.

5. Browndiamond9 (válaszként erre: 3. - C8daa65adb)
2011. jún. 1. 14:20
Sajnálom :( Családdal, szülőkkel nem tud / tudtok beszélni erről teljesen nyíltan? Párod hány éves?
2011. jún. 1. 14:19
Orvosi kezelés kell mindenképp neki!AMig ezt ő nem látja be....addig nem tudsz mit tenni...mindenképp valahogy el kellene orvoshoz vinni.én is voltam depressziós sajnos.Betegségtudata van amugy??Meddig és milyen gyógyszert szedett?
3. c8daa65adb (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2011. jún. 1. 14:18
Igazából kb. 2 éve derült ez ki, de azt mondták, hogy már régebb óta fenn állt a dolog, csak nem volt ilyen látványos, mert más dolgokkal tompította el. Voltak problémái az alkohollal régebben (mára már nem iszik), és azt mondták, hogy ez is valószínűleg emiatt volt. Csak akkor még nem tudtuk miről van szó, és most, hogy ezek a faktorok már megszűntek, most jött ki teljesen. :(
2011. jún. 1. 14:15

Jajistenem, ilyen fiatalon ennyire beteg :((

Nagyon sajnálom Őt is, és Téged is, segíteni sajnos nem tudok, de ha Ő nem akar gyógyszert szedni, akkor ennek nem lesz jó vége:(

2011. jún. 1. 14:11
A párommal közel 4 éve vagyunk együtt, mindketten nagyon szeretjük a másikat, de az utóbbi két évben sok változás történt. Kiderült, hogy a páromnak mániás depressziója van, amit elég nehezen tudunk feldolgozni és kezelni. Vannak nagyon rossz időszakai, sokszor inszomniás és van, hogy hetekig teljesen antiszoc, nem hajlandó még a házból se kimenni. Antidperesszánst akart neki felírni az orvos, de ő nem hajlandó szedni. Egyszer már beadta a derekát, de annyira leszívta az energiát és annyira eltompította, hogy nem hajlandó többször ilyet szedni. Én meg aggódom, mert tudom mivel jár egy ilyen betegség és nagyon veszélyes tud lenni kezelés nélkül. Arról nem is beszélve, hogy az elmúlt egy évben már olyan szintre jutott (időszakosan), hogy enni se hajlandó, ha mégis eszik, sokszor előfordul, hogy nem tartja benn...Nem tudom, hogy tudnék segíteni neki, ha gyógyszereket nem hajlandó elfogadni. Én teljes erőmből mellette vagyok, csak ki tudja ez meddig lesz elég. Számíthatok e változásra, miközben tudom milyen betegségről van szó...:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook