Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan segíthetek a nagymamámnak? fórum

Hogyan segíthetek a nagymamámnak? (beszélgetős fórum)


20. gizus58 (válaszként erre: 17. - Faythe)
2014. júl. 21. 19:59
Nem ártana,ha beszélnél a háziorvosával, mert a gyógyszerek, és a gyógynövények néha ellentétbe kerülnek egymással, vagy erősítik, vagy gyengítik egymás hatását.Ezt tisztázni kéne a dokival előbb.Amúgy nagyon jók a gyógynövény teák és a magnézium,de kérdezd meg az orvosát,ha már ő nem hajlandó elmenni hozzá.
19. bnedora (válaszként erre: 16. - Faythe)
2014. júl. 20. 21:51
Mi lenne, ha felkeresnétek a házi orvosát, és beszélnétek vele.
18. Faythe (válaszként erre: 13. - D7ba7bf7ff)
2014. júl. 20. 19:50
Boltban utána nézek a citromfű teának, úgyis szereti a teát. Meg a magnéziumot is útban ejtem majd.
17. Faythe (válaszként erre: 9. - A08a02c731)
2014. júl. 20. 19:49
Magasan kell aludnia, mert asztmás, szóval ez a párnás dolog már régi ügy. Ha akarná se lehetne megváltoztatni, sajnos.
16. Faythe (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2014. júl. 20. 19:48
70 éves, de a reggeli stressz elvileg már régebb óta van. Viszonylag gyorsan megszűnik, de akkor se jó látni kétségek között.
15. Faythe (válaszként erre: 10. - D7ba7bf7ff)
2014. júl. 20. 19:47

Hát mostanában eléggé sok stressz érte, és sajnos még az ügy nincs lezárva. És az igaz, nagyon kézben akarja tartani a dolgokat, mert háziasszony és a stressz okozóját is komolyan kell venni.

Ha lemegy az ügy, remélem megoldódik ez.

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Faythe)
2014. júl. 20. 18:07
magnézium, citromfű tea
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - Faythe)
2014. júl. 20. 11:21

Nagyon jó a citromfű, levendula, de a macskagyökér, komlótoboz tea is.


Egy kimondottan szorongásoldó tea:


Citromfű - Komló tea


2 (citromfű) : 1 (komló) arányban


Napi fél literhez, egy evőkanálnyi keverék.

Forrázni, 10 percig állni hagyni, leszűrni, több részletben inni (egy alkalom/bögre).

2014. júl. 20. 11:12
Mennyi idős a nagymamád? Mert a változókorban is előfordul ilyen probléma.
11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - Faythe)
2014. júl. 20. 11:11
A magnézium fizikai szinten oldja a stresszt, megszünteti az izomfeszültséget.
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Faythe)
2014. júl. 20. 11:10

Az elméje nem tud ellazulni és ez végtagi fájdalomban vagy merevségben teljesedhet ki. Ha az elme ellazult, akkor a test is laza, mert ami a test kívül, az az elme belül. Valójában kerek egész, egymástól elválaszthatatlanok. De főképp a végtagoknál lehet elsősorban érezni, hogy valami feszültség van a tudatban. Elképzelhető hogy van egy akarati dominancia, ami nem tud pihenni, ellazulni, mindent kézben akar tartani, így fél a pihenéstől, az ellazulástól, a megadástól, mert az ennek az akarati dominanciának a halálára emlékezteti. A nagyon tevékeny, irányító személyiségek képtelenek ellazulni, megadni magukat egy felsőbb akaratnak. Talán ezen kéne dolgozni. Megtanulni ellazulni, hagyni a dolgokat, sodródni az árral. Talán ez a lelki ok.


A tüneti kezelés csak ideiglenes, amíg a lelki okot fel nem oldjuk, meg nem oldjuk. Belülről hatunk kifelé, mint ahogy a sugarak is egy középontból erednek. A belső hozzáállást kell megváltoztatni és onnan kifelé minden megváltozik.

2014. júl. 20. 11:02

én még a memóriahabos párnákat ajánlom. tavaly vettem ezt a két fajtát, amit ajánlok, mindegyiket szeretem, egyformán kényelmes. hihetetlen, hogy mennyire megváltozott az ágyban fekvés kényelme. ehhez még hozzájárul, hogy vettem a franciaágyra egy memória fedőmatracot is, és így együtt, ég és föld a hagyományos ágyhoz képest. nekem a derekam fájt sokszor felkelés után, ez nyomtalanul elmúlt azóta.


a párnák nem is vészes összegűek, nézni kell az akciókat pl. a d.ormeónál és a j.ysknél, és könnyen lehet féláron venni egyet. de pl. a fedőmatrachoz ajándékba adták a d-nál az íves párnát.


nekem ezek vannak meg:


[link]


[link]

2014. júl. 20. 10:49
A zsályából készült krém kiváló izomlazító hatású
2014. júl. 20. 10:38

Köszönöm a tanácsokat!

A magnéziumot, a párna magasságát illetve a gyógyteákat mindenféleképpen ki fogjuk próbálni.

2014. júl. 20. 10:36

A MgB6 már van rágótabletta formában is, nagyon jó az íze is. Este lefekvés előtt egyet elrágogat.

vagy most van ennek egy kifejezetten alvást segítő változata is. Próbáljátok meg. :)

2014. júl. 20. 10:11
Itass vele szorongásgátló teák közül valamelyiket: Levendula tea, citromfűlevél tea, Nyugtató teakeverék, vagy Nyugtató cseppek, amelyeket a Herbária boltokban tudsz beszerezni. A váll görcse is a stressztől lehet. Nyomozd ki, hogy mitől stresszel annyit. A párnája ne legyen magasan, amikor lefekszik. A jeges borogatás is jót tesz ilyenkor.
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Faythe)
2014. júl. 20. 09:56
Nekem a vádlim görcsölt éjszakánként, magnézium pezsgőtablettát vettem.
2014. júl. 20. 09:55
Szorongásra kineziológus, a görcsökre meg magnézium. Patikába beszerezhető.
2014. júl. 20. 09:41
Gyógyteák esetleg?
2014. júl. 20. 09:39

Sziasztok!


Nagyon szeretnék segíteni a nagymamámnak, de ő eléggé makacs, és biztos, hogy nem fog elmenni orvoshoz, még akkor se, ha már nagyon rossz neki.


Gyakran szokott reggelente lenni neki szorongása, idegesség, amit nem tud megmagyarázni, csak úgy ideges valami miatt. Sokszor próbálta már elpalástolni, de többnyire rájöttem, mikor van ilyen problémája. A lényeg az, hogy nem tudom, mivel lehetne megszüntetni/csökkenteni ezeket a reggeli szorongásokat. Olvastam, hogy igyon kevesebb kávét. Erre már figyelmeztettem. De nem tudom, miféle más módok vannak arra, hogy kezeljük a problémát.


A másik baj pedig az, és ez lehet, hogy már a korral járó dolog, de ha lefekszik aludni, akkor nagyon szokta húzni a vállát, szinte majdnem az egész karját a görcs. Nem fekszi el, de ahogy vízszintesbe kerül, nem sok idő telik el és már fáj is neki. Azt mondta, fájdalomcsillapító nem igazán használ, de én akkor is szeretnék neki valami gyógymódot ajánlani.


Remélem valaki tud valami ötlettel előállni, mert csak a legjobbakat szeretném a mamának.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook