Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan reagálsz ha az óvónéni megbántja a gyerkőcödet? fórum

Hogyan reagálsz ha az óvónéni megbántja a gyerkőcödet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 30. - 754c7e07c3)
2007. júl. 4. 08:52
nem értem,anyukám oviban dolgozott,volt náluk minicsoport is,akkor még lehetett,a gyerekek 2,5-alig3 évesek voltak...talán ennyiben rossz a vegyescsoport.Vagyis nem az a rossz,csak olyan óvónénik kellenének,akik tudják kezelni a helyzetet,a különböző koru gyerekeket...
30. 754c7e07c3 (válaszként erre: 29. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 4. 08:41
Annyira utálom az ilyet. Ha volna lehetőség, nem vinném oda én sem a gyereket. Nálunk furcsa szitu volt, a kicsi ovs december óta. Erre minden 2, héten kitalálták, hogy ne vigyem, mert a nagyokkal nem tudnak tőle próbálni. Így ment egészen május végéig. Úgyhogy átkértem a gyereket egy másik óvónőhöz, mert Őket legalább nem zavarja, ha ott van.
29. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 28. - 754c7e07c3)
2007. júl. 4. 08:35

:-( nem értem,annyi eszem van hogy nem bőgetem ott a gyereket,mit csináljak ha senkire nem tudom bízni...Tavaly miután kizavart a nyilt napról mindkét gyerekkel,kerestem egy bébiszittert,hogy az anyáknapját,szülőit valahogy meg tudjam oldani.De mi van,ha nem tudom megfizetni?

Most már rövid időre tudnak vigyázni a gyerekekre,de idén azért is vittem anyáknapjára,ballagásra,ne maradjon ki belőle,hadd lássa a tesót!semmi baj nem volt vele,élvezte!


Ezek után viszont elvárják,hogy juni 15től vigyem abba az oviba,ahová juni7én vendégként elvileg nem volt kívánatos...

28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 4. 00:05
Igen, ezt a ne hozd a gyereket én is megkaptam, kapom mindig. Egyetlen ovi volt, ahova bármikor bevihettem, az alsójózsai. Sehol máshol nem viselik el, de nem az óvónők, hanem a többi anyuka. Már elégszer kaptam meg, hogy akkor ne jöjjek. Sajnos ebben ez a környék sem változott.
2007. júl. 3. 21:30

az a baj hogy én nem nyaltam,de amin Bencével végigmentünk....borzasztó volt!3évesen ordított éjjel hogy ne vigyél oviba anya könyörgöm!reggelente nem emlékezett rá..persze mentem,jegyzőkönyv született belőle jó sok,én meg jártam tanúskodni egy pár szülővel a munkaügyi bíróságra.


az új óvónénivel nem volt gond,csak ő nem bírta elviselni,hogy napi 2szer viszem a tesót,merthogy hová tegyem.szolt hogy nem vihetem(de így ,szószerint)az anyáknapi ünnepségre,mert tönkreteszi a többi gyerek munkáját és kérjem a szülők beleegyezését ha vinném...a többi,legtöbb 3 gyerekes szülő csak nézett,miért ne vihetném...szóval sok volt nekem a 3év abbol az ovibol

26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 25. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 3. 21:24
Ne hagyd magad. Az ovi légköre nagyon fontos. Én eleinte próbáltam nyalni, hogy a srácoknak jobb legyen, de rájöttem nem megoldás. Bár jobb, mint tűrni.
25. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2007. júl. 3. 21:22

sajna olyan teltház van a többi oviban,hogy nem tudom sikerül e elintézni,de balhézok ha nem,az tuti!már megszokhatták hogy a gyerekeimért kinyitom a számat,nehogy a szünidőben elszokjanak tőle:-)

abba az oviba akkor sem engedjük...

2007. júl. 3. 21:19
Én már váltottam ovit év elején és közben, mert nem voltam megelégedve. Azt mondta a védőnő, hogy inkább váltsak, de a gyerek ne járjon úgy, hogy nem szereti, én pedig nem bízom az óvónői munkában. Ez nálunk bevált, mind a 3 imádja az ovit, nincs panaszom, a hami nagyon jó, az óvónő értékeli a gyerekeket. Mármint tiszteli és szereti őket. Ez a legfontosabb.
23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 14. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 2. 19:41
...és a kicsit abba az oviba vették fel,hiába nem oda irattam...most kezdhetem újra a mászkálást,vezetőtől-vezetőig,merthogy oda nem engedjük...
22. h.editke (válaszként erre: 15. - Szülő)
2007. júl. 2. 19:28
Akkor mi itt a kérdés??
21. 4726e582cf (válaszként erre: 20. - Inci47)
2007. máj. 22. 19:27
Igaz, igaz, ott a pont! :((((
20. inci47 (válaszként erre: 19. - 4726e582cf)
2007. máj. 21. 18:09
Panaszt azt lehet, de akkor el kell vinni onnan a csemetét,hiszen az az óvónő marad vele egész nap, akire panaszkodtál, és.. gondold tovább, aki gonosz, az még gonoszabb lesz.
19. 4726e582cf (válaszként erre: 18. - Inci47)
2007. máj. 21. 17:41

Igen, igazad van.

De panaszt lehet tenni nem? Mármint a főnöküknél? Bár nincs csemetém, úgyhogy nem vagyok a mostani helyzettel képben, ez meg több, mint 20 éve volt...

18. inci47 (válaszként erre: 17. - 4726e582cf)
2007. máj. 21. 17:35
Látod,hogy megmaradt Benned ez az élmény! ezért írtam az előbbieket.Sajnos tudom,hogy az olyanok vannak többen,pedig nem kellene ,hogy így legyen,hiszen jónak lenni ugyanannyiba kerül, mint gonosznak.
2007. máj. 21. 17:28

Bocs, hogy belebeszélek, de van saját sztorim. Mikor én voltam óvódás, akkor anyum nem volt jóban a vezető óvónővel, (mellesleg igen szemét volt).

Volt egy eset, amire konkrétan emlékszem, valami rossz fát tettünk a tűzre (a bátyám meg én, nem vér szerinti, hanem fogadott, azaz örökbe fogadtuk egymást úgy 18 évesen, de egy bölcsi, egy ovi, közös panelban laktunk... stb.) és elkapott minket, tudni kell, hogy a se vele, se nélküle tipikus esetei voltunk, vagy egymást gyepáltuk, vagy a többieket közösen. Ha az egyikőnk nem volt bent, a másikkal nem lehetett bírni.

A sztori meg, szóval elkapott minket és megrázott a kezünknél fogva és ordított, mire kirántottam a kezem a markából és közöltem vele, hogy "na ehhez aztán nincs joga", na rögtön ment anyám raportra, és ott elhordott mindkettőnket mindennek, csak az ő olvasatában nem voltunk "jó gyerekek".

Természetesen ki nem állhatott minket, mert anyum sem és a bátyám anyja sem volt az a tipikus adakozó szülő, tehát nem járt az óvónéninek kilós kávé és stb. De milyen óvónő az ilyen, aki csak azért "szereti" a gyereket, mert a szülei adományoznak neki mindent??? Brrrr. MIért ment egyáltalán óvónőnek, ha nem szereti a gyerekeket?

16. inci47 (válaszként erre: 1. - Zolko96)
2007. máj. 21. 16:26

Teljesen igazad van!! Nem való óvónőnek,és szörnyű,hogy tönkreteheti a gyerekek életét,hiszen az ebben életkorban megélt élmények kihatnak az egész életére! Hol van a vezető óvónő,akinek a gyermekek fejlődését kellene szem előtt tartania? Az nem mentség,hogy egy pár éve van a nyugdíjig! addig még hány gyereket fog megalázni?

Én 38 évig voltam a pályán,de olyan jó érzés amikor megismernek a régi szülők és a legrégebbi ovisaim is bejelölnek ismerősnek az IWIW-en is.

Nagyon nehéz,de örömteli ez a pálya,de mindig a kisgyermeket kell szem előtt tartani, neki legyen jó az oviban,hiszen az óvónéni több időt tölt el vele,mint a Szülei. Mindig azt mondtam,hogy nem engednék addig senkit erre a pályára,amig legalább nem töltött el egy évet gyermekek között és nem bizonyította,hogy szereti őket és tényleg ezt szeretné csinálni, nem csak a diploma miatt megy pedagógusnak!!

Talán jól csináltam ,hiszen mind a két lányom ezt a pályát választotta, és örömmel csinálják, szereik őket a gyerekek és a szülők is. / persze vannak azért surlódások,hiszen sokszor elfogultak a szülők, de ezt tudni kell kezelni, több szépet ,jót kell mondani és a rosszat az óvodában kell megoldani!/

Bocsának,hogy ilyen sokat írtam,de nagyon fel vagyok háborodva.

2007. máj. 21. 10:31
Kislányom most lesz 4 éves, szeptember óta járunk oviba.Kezdettől fogva nem volt szimpatikus az óvónéni, soha nem fogadta kedvesen a gyerekeket. Állandóan kiabált és rángatta őket. Mostanáig vártunk, de a helyzet nem változott, sőt a kicsiket nem vitte el a programokra és mindenből kihagyta őket, ami véletlenül derült ki. Végre óvónénit-csoportot váltottunk, azóta kislányom újra kiegyensúlyozott, vidám és jókedvű.Mindenkit arra bíztatok, hogy ne várjon, ha probléma van azonnal lépjen saját gyermeke érdekében.
2007. máj. 14. 15:02
Nagyobbik fiam 6 éves,másfél éves kora óta jár közösségbe,gyönyörűen,rugalmasan,nem eröltetve,gond nélkül beszokott,kiscsoportos korában mégis kiabált éjjelente,álmában,anya nem megyek oviba,könyörgöm ne vigyél,stb.Reggel nem emlékezett,igaz nem faggattam túlzottan.Sok minden jött ezek után,lényeg hogy óvónéni már nem dolizik ott,és nem csak miattam...Még jelenleg is folyik a munkaügyi tárgyalás,járkáltam én is tanúként,sok lenne leírni.Az én fiam kikerült a csoportjából,de gondolván arra,hogy nálunk is van tesó,és eszembe jutott a többi 3éves,úgyhogy nem adtam fel,bár nem vagyok egy feljelentgetős tipus.
13. kenzol (válaszként erre: 12. - KIRA7)
2007. ápr. 27. 21:09
Voltunk bent az óvónőnél, azt mondta, hogy igaz hogy felemelte a hangját, mert már mérges volt, de nem rázta meg a gyereket, hanem az elbújt amikor leszidta és kihúzta a sarokból.Különben érdekes a helyzet, ez egy kis helység és sok a pletyka erről az óvónőről.Sokan azt mondják a kisebb oviba gond volt vele és azért helyezték át ebbe az oviba, hogy jobban szem elött legyen.Nem tudom mi az igaz, csak azt szeretném, ha a gyerekek nem ilyen élményekkel jönne haza.Azért tanulta az óvónő ezt a szakmát, hogy tudja kezelni ezeket a helyzeteket is, remélem többet ilyen enm lesz.
12. KIRA7 (válaszként erre: 11. - Kenzol)
2007. ápr. 27. 11:38
Nem tudhatod,hogy valóban igy történt-e.Megkérdezted az ovónőt?Nálunk nemrég történt egy eset amikor a gyerek hazajött a suliból és elmondta,hogy a tanárnő mit mondott neki mások elött.Időpontot kértem a tanárnőtől egy személyes beszélgetésre,este a gyerek már azt mondta,hogy nem emlékszik ilyenre.Nem akarta felvállalni.Bementem az ig-hoz.elmondtam neki és őelintézte.Azóta síri csend,senki nem beszél erről a témáról.
11. kenzol
2007. ápr. 25. 16:54
Amikor ma hazahoztam a lányomat az oviból elkezdte mesélni, hogy az óvónéni kiabált vele és a kezénél fogva elkezdte rángatni.Azt kérdezte én ugye nem fogom Őt rángatni és kiabálni vele?Kiváncsi voltam mi történt és kiderült, hogy nem pakolta össze a fagyizós játékokat.Kicsit megdöbbentem, mert akárhányszor érdeklődök a lány után mindig azt hallom Ő a kis kedvenc /majdnem a legkisebb az oviba és olyan bújós/ mindenki nagyon szereti.Nem tudom mit tegyek, a legszívesebben én is jól megrángatnám, amit persze nem teszek meg, csak azt nem tudom milyen jogon rángat egy kisgyereket, mert nem pakolt el.Ültesse félre, ha nem teszi amit mondanak vagy nem tudom mit, de Ő azért tanult, hogy tudja kezelni a helyzeteket, de ne fizikailag.
2007. ápr. 20. 15:06

Elsősorban,megtudnám az ovonőtől,hogy miért töntént ez a dolog,mert nem minden esetben lehet a gyerek szavára alapozni.Viszont ha valóban igazat mondott a gyerek ,és talán,jogos volt a bántása,ezt nemértetted gondolom "fizikai bántalmazásra"akkor hármasban beszélném meg a dolgokat a gyerekem jelenlétében,hogy igenis rávilágitsak a dolgok sulyosságára.

De ha fizikai bántalmazás történt azt már nemtudnám elfogadni,egy ovonő,nevelje tanitsa a gyereket ,és ne verje..

9. zolko96 (válaszként erre: 8. - Szendmen)
2007. márc. 8. 19:39
Ezt,hogy értetted?
2007. márc. 8. 19:35
ilyesmi a fülembe is alig jut...
2007. márc. 8. 19:33
Én is erre gondoltam jobb hallgatni.Ma is olyan kis kedveskedős hangulatban volt, valahogy egyre jobban nem bírom a stílusát. Szörnyű egy alak.Nem is kapott ma sok virágot!!
6. monika1225 (válaszként erre: 5. - Zolko96)
2007. márc. 7. 20:07

nos, ha az idén már ballagtok akkor ebben az esetben lehet hogy jobb ha hallgatsz, és a gyerekeddel próbálod meg megbeszélni a dolgokat!

csak azt nem tudom mi lesz az alatt a pár év alatt a többi gyerekkel!!!

5. zolko96 (válaszként erre: 4. - Monika1225)
2007. márc. 7. 19:16
Szia ,ebben az óvodában sokan tudják hogy milyen ez az óvonő.Állítólag azért nem küldik el mert pár éve van a nyugdíjig.Volt egy anyuka aki panaszt tett az igazgatónőnél az óvónő viselkedése miatt, de az is annyiba maradt.De nagyon kétszínű tud lenni,hol kedves hol egy gonosz boszi.A daduska is mindíg panaszkodik,hogy bánik a gyerekekkel.Éppen azért nem merrek neki szólni mert félek,hogy mégjobban kiszúrna a gyerekemmel.
2007. márc. 7. 14:26
Elősszőr szép szóval megbeszélném vele kettesben, illetve kikérném a többi szülő véleményét , mi a véleményük róla? ha a szép szó nem használ akkor megmondanám neki , hogy esetleg panaszt is tehetek ellene a vezetőnőnél! de előszőr mindenképp négyszemközt kettesben beszélnék vele, nehogy még jobban rászáljon a gyerekemre...
3. gota
2007. márc. 7. 13:50

Az egyik kolléganőmnél tegnap pont ugyanez volt a téma az oviban... A gyereknek névnapja volt, é sküldtek be sütit. Egy másik gyereknek szülinapja volt, így szegény kisfiút fel sem köszöntötték. Na persze a kolléganőmnek sem kellett több!!!

Mindenesetre ma bocsánatot kértek... De minek kellett szegény gyereket így megbántani??? Az ilyen emberek gonoszak! Nem valók óvónőknek...

2007. márc. 7. 13:41

Nehéz eset.De azért elmondanám az óvónéninek,hogy a gyereked nem szokott füllenteni,meg,hogy lelkileg érzékenyebb és legyen szíves odafigyelni rá.Mert panaszt is lehet tenni ellene.

Persze fontos az,hogy nem veszekedve kell neki esni,mert akkor még jobban elmérgesedhet a helyzet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook