Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan nyissam szét az ablakot? fórum

Hogyan nyissam szét az ablakot? (tudásbázis kérdés)


18. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - F4e7e8321e)
2019. márc. 17. 07:53
Ha a két oldalán van egy-egy fémpánt a kerettől az ablak rámáig, azt ki lehet akasztani, és akkor lenyílik egészen, ha akarod 90 fokra! Ezért kell fogni pucolás közben! :))
17. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. márc. 17. 07:49
Igen, lefelé fog nyílni, ezért alá kell a kis kezeddel támasztani, vagy megfogni a belső táblát, hogy a súlya miatt a sarokvas ki ne szakadjon a helyéből. Ha öreg ház, öreg ablak, akkor van meg ennek a veszélye.
16. ReeeceFice (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. márc. 16. 21:55
Nem volt egyszerű pucolni az biztos.
15. globus (válaszként erre: 13. - ReeeceFice)
2019. márc. 16. 21:23

Ami a képen nyitva van, csak így szabad szétcsavarozni és kinyitni, mint egy könyvet. Hátsó sarkai zártak maradnak, odáig sajnos törölgetéssel ki kell hajolni.

Szét lehet szedni zárva is, de akkor a külső rész "kint" marad, és ember legyen talpán, aki újra be tudja emelni. Nem próbáltam ki, megfogadtam mások jótanácsát.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - ReeeceFice)
2019. márc. 16. 21:15

Köszi, látom, hibásan írtam. Most már látom, hogy tessauer, de ezt viszont tesszauer-nek kellene ejteni. (Németes vagyok. Azért írtam sch-val, mert azt ejtjük s-nek.)


Hát ejtjük s-el és írjuk ss-el, majd megszokom.

13. ReeeceFice (válaszként erre: 12. - Globus)
2019. márc. 16. 20:56

és a szobai nagy ablak még ki is fordult!!!


[link]

12. globus (válaszként erre: 11. - ReeeceFice)
2019. márc. 16. 20:46

Nálunk ilyenek voltak, amit lecseréltek. Jó 10 centis csavarok fogják át a két szárnyat. Vicces, de bármennyire szorosra húztuk, valahol mégis bebújt 1-1 légy :) Nyolcadik emeleten egyedül puceráltam, de boldog voltam, mikor elvitték!

Műanyagnak másféle baja van, hiába, semmi sem tökéletes...

11. ReeeceFice (válaszként erre: 7. - F4e7e8321e)
2019. márc. 16. 20:43

Régebben nekem is ilyen fajta ablakaim voltak a panelban.

A kilincse 3 féle állásban működött.

Lefelé záródott, középen nyitódott, felfelé volt bukós.

Szétszedni nyitott állapotában lehetett. Alul-felül van rajta egy csavar. Ha azt kicsavartam, akkor ketté lehetett nyitni a szárnyat.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - ReeeceFice)
2019. márc. 16. 20:20
Nem mindenki ismeri. Sokan eleve kihívják az ablaktisztítót. De végül is egy próbát megér.
9. ReeeceFice (válaszként erre: 5. - F4e7e8321e)
2019. márc. 16. 20:17

Szia!

A szomszédaid között nincs senkinek ilyen fajta ablaka?


Kérdezősködj, biztosan van aki szívesen megmutatná, hogy hogyan kell kinyitni, szétszedni.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - F4e7e8321e)
2019. márc. 16. 20:02

Zsófi,

Anyósom vékony és még hozzám képest is apró idős hölgy volt. De ha nem jött segítség időben, képes volt egymaga "nekiugrani" és megpucolni a Teschauer- ablakait. (Lakótelepen élt, de szerencsére a földszinten.)

Gondolom, nála nem festették le a csavarokat is egy-egy festés-mázolás alkalmával, láttam ilyet is.

Vagy ha igen, megoldotta - nem ismert lehetetlent.


Ha ő meg tudta oldani, Neked is sikerül! Majd Napocskát küldök, annak jeléül, hogy be tud sütni az ablakodon is, mert ügyes voltál!

7. f4e7e8321e (válaszként erre: 6. - Vidéki3)
2019. márc. 16. 19:54

Szuper, köszönöm szépen! :)

A tiszta ablak reménye földöntúli erővel tölt el.:D

Azért remélem, hogy az illetékes csak azért mondta, hogy nem lehet szétnyitni, mert nem tudta hogy kell, és nem azért, mert életveszélyes!

Ha egy héten belül nem jelentkezem, akkor kérek szépen virágos jeleket a profilomra búcsúzóul. :D

6. vidéki3 (válaszként erre: 5. - F4e7e8321e)
2019. márc. 16. 18:13
A mienk 44 éves lesz nyáron, a sóhajtás tartja. Nyílik az 90 fokos szögben, a két oldalán középtájon a kereten van valami izé, az ablakon meg egy icipici izé, azt kell óvatosan kipattintani. A kifelé lévő rész marad függőlegesen, azt tartja valaki, a másik meg a lehajló részt fogja és pucolja. Csupa móka-kacagás :-)))) Ennél már csak az a középen forduló, ha jól emlékszem dán típusnak mondták.
5. f4e7e8321e (válaszként erre: 3. - Vidéki3)
2019. márc. 16. 17:36

Az lesz az! :)

Bár ez már olyan régi, hogy amikor fúj a szél, csak úgy rezeg.

Szóval akkor kicsavarozás után óvatosan lefelé kell nyitni?

Egyik tartja, másik mossa felosztásban. :)

Azt nem értem, hogy ha nem nyílik le legalább 90 fokos szögig, akkor hogyan lehet tisztítani? Hiszen így is bele kell "feküdni".

4. f4e7e8321e (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. márc. 16. 17:32
Köszönöm szépen, máris találtam 1-2 dolgot, keresgélek tovább.
3. vidéki3 (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. márc. 16. 17:26
Panelekben bizonyos konyhákban van 160x060 cm bukóablak, csavaros. Ez bizony 2 emberes, nagyon óvatosan és ritkán ;-) pucoltuk. A szobában is volt csere előtt 1 kisebb bukóablak, azzal is csínján bántunk.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. márc. 16. 17:10

Teschauer ablaknak hívják az ilyet. Én csak látásból ismerem, de a neve alapján talán hamarabb találsz valamit.


Vagy hétfőn felhívsz egy üvegest.

2019. márc. 16. 17:00

Ciki, de eddigi házitündér pályafutásom során nem találkoztam ilyennel.

Szóval bektöztünk pár hete egy házba, akkor a tulajdonos azt mondta, hogy a nappaliban lévő ablakokat nem lehet szétnyitni, ezáltal nem tisztíthatóak a két üveg közt.

Mivel hamarosan ablakcsere lesz, így beletörődtem.

Kívül-belül tisztítom ugyan, de belül már van egy szürke felrakódás, lassan olyan lesz, mint a tejüveg. Ez rettentően bántja a "szépérzékemet", sokszor a sírás kerülget, mert utálom, ha az ablak koszos.

Ma nekiálltam, és próbából kicsavartam a két ajtón lévő csavarokat, láss csodát, kettényílt. Azon nyomban megpucoltam, most ragyog.

Van viszont a két szélén 1-1 nagy ablak is, amit eddig csak bukóra sikerült kinyitni, de az ajtón felbuzdulva azóta is agyalok, hogy tudnám szétnyitni.

Google most nem volt jóbarát, nem mond semmit.

Van esetleg valakinek hasonló régi ablaka? Segítene, mire számítsak? Ha bukónak néz ki, akkor a kicsavarozás után lefelé fog nyílni? Vagy meg kell emelni?

Köszönöm szépen! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook