Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan neveljek kaktuszt, félek "kilocsolom"? fórum

Hogyan neveljek kaktuszt, félek "kilocsolom"? (tudásbázis kérdés)


25. gaby70 (válaszként erre: 2. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 4. 16:58
Én hetente 2x szoktam locsolni a kaktuszaimat fajtól függetlenül,az a lényeg ha felülről locsoljuk,ne érje a kaktuszt víz.De az is jó ha hagyjuk a földet 2 locsolás között kiszáradni.
24. gaby70 (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 4. 16:52
A karácsonyi kaktusz december és március között virágzik,de leginkább télen,mert rövid nappalos növény.Szeptember végén kell nyugalmi időszakba helyezni,azaz világos,hűvös szobában kell tartani,locsolni úgy kell,hogy levelei ne zsugorodjanak össze.December előtt kb. 1 héttel vigyük fel a meleg szobába.Fokozatosan növeljük a víz mennyiséget.
23. a74de3d08a (válaszként erre: 21. - 2104cc91e8)
2009. szept. 5. 19:06
ez a kaktuszokra nem igaz.
22. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - 2104cc91e8)
2009. szept. 5. 12:35
Háát az érdekes lenne :) Én pont most ültettem át őket, hátha attól nem nő, hogy kicsi a cserép.
2009. szept. 5. 10:23

Bocsánat, Én ugyan nem értek hozzá, de a Rokonaimnak rengeteg van és Náluk azt látom, hogy akkora a cserép, hogy épphogy beleférnek a kaktuszok!

Nem lehetséges az, hogy túl nagy cserépben tartod és így a gyökere növekszik???

(pl. a sansaveriánál így van)

20. a74de3d08a (válaszként erre: 19. - A74de3d08a)
2009. szept. 4. 10:24
illetve inkább úgy mondom, hogy nem hiszem, hogy elpusztulna(előre nyilván nem tudom megmondani, hogy mi fog történni), elég strapabíró növények a kaktuszok.
19. a74de3d08a (válaszként erre: 18. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 4. 10:23

le lehet választani nyugodtan a tönkrement részeket, a maradékot meg elültetni. a kaktuszoknak elég apró gyökerük van. nem lenne vége még akkor sem, ha esetleg leszakadna a gyökere. akkor le kell vágni, 1 hétig szikkasztani, és akkor elültetni, mintha volna gyökere. hamarosan meggyökeresedik. én már ültettem el olyan kaktuszt is, amelyik 3 vagy 4 hétig feküdt szanaszét, mire megtaláltam, és az is megeredt.

elég bevinni akkor, ha már 5 fok körül van az éjszakai hőmérséklet.

18. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 17. - A74de3d08a)
2009. szept. 4. 10:19

A barnák nem élnek, tudom ez biztos. De sajnos a gyökerük össze van nőve, apukám hobbikertész de ő is azt tanácsolta, hogy inkább ne szedjem szét. Hátha eltépem és akkor végük. Ebben a nagy melegben kint voltak az udvaron, tűzű naptól védve de mégis világos helyen. hozzam be őket a lakásba?

Mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm a segítséget!!

17. a74de3d08a (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 4. 09:55

szerintem át kéne ültetni, de csak az épet, mert ott a zöld mögött azok a barnák szerintem már nem élnek, már amennyire így képen meg lehet ítélni.

azután pedig egy másik helyet próbálj meg nekik.

16. sonci (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 4. 09:55
Szerintem ami zöld annak semmi baja az elszáradtat viszont le kellene venni, A kidőltnek sincs semmi baja ( csak egy kis igazítást igényel:))))
2009. szept. 4. 09:20
A karácsonyi kaktuszokra büszke vagyok, semmi bajuk csak képtelenek betartani a virágzási időt. Hol karácsony elött, hol meg utána borulnak virágba.
2009. szept. 4. 09:18
tettem fel képeket. amelyik félig ki van dőlve a földből szerintem kidobhatom 3 éve ekkora :( a másik csak 2, azt együtt vettem a másik kettővel ami elszáradt és nem mertem szétszedni. De ugy látom annak is befellegzett. Szerintetek?
13. Skar
2009. szept. 4. 08:51

Nekem kiskoromba 17 kaktuszo volt, aztán anyám kinyírta őket, amikor apámhoz költöztem. :) Most már nem bolondulok értük, sőt, csak olyasmit nevelek, amit meg s lehet enni és kellemes az illata, látványa, mint citromfű, bazsalikom, rozmaring. ;~)

Viszont múlt héten vettem a zsebtusz.hu-n árult mütyürökből egy féltucatnyit ajándékba, írtó nagy sikerem volt velük. Őket sem szabad locsolni, csak "lábfürdőt" kérnek. Jól elfityegnek az ember táskáján vagy mobiltartóján, meg ilyen helyeken.

2009. szept. 4. 08:38
Volt egy szőrös kaktuszom is, de nagyon hamar megadta magát. A többi pedig nem akar nőni, kettő volt együtt az egyik megzöldült gondoltam hogy meghalt. A másiknak viszont normális szine van de még egy mm-t sem nőtt mióta két éve megvettem nagyon gyanus hogy esetleg az sem él már?
11. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 10. - A74de3d08a)
2009. szept. 4. 08:32

Sajnos nem tudom, de az egyik igy néz ki(nem az én képem) majd később teszek fel róluk képeket.

[link]

10. a74de3d08a (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 3. 20:24

jaaaaa, hát speckó föld kell neki, persze, eszembe se jutott, hogy ezt esetleg nem tudja valaki... :-(

vagy veszek drágán a boltban kaktuszföldet, vagy magad elkészíted. fele sóder, fele föld.

valószínűleg nem érzi magát jól ott, ahol éppen van. próbáld meg áttenni máshova.

milyen kaktusz egyébként?

2009. szept. 3. 20:08

csak ennyi a titok? nem kell neki speckó föld meg tápoldat meg ilyesmi?

én vettem direkt neki való kaktuszföldet de mégse nőtt még 3 éve a kaktuszom ugyanolyan kicsi mint amikor vettem :(

8. sonci (válaszként erre: 7. - A74de3d08a)
2009. szept. 3. 19:59

Olvastam egyszel hogy valakinek volt egy nehezen tartható kaktusza és amikor megkérdezték tőle hogy csinálja hogy megmaradt? - azt mondta.- Járatja azt az újságot ami egy helyilap onnan ahol a kaktusz vadon él és amikor azt írják esett az eső ő is öntöz.


Hát ezt kihagyom :-))))))) de tetszett a sztory.

2009. szept. 3. 19:10

a legfontosabb az, hogy alulról kell öntözni, sok fényt igényel, ha lehetőséged van rá, télen tarts ablak között, ahol sok fény éri.

amúgy rengeteg féle kaktusz van, jelentős eltérések lehetnek a tartásukat illetően.

nekem elég sok kaktuszom van, 40-50 db biztosan.... :-)

6. Skar
2009. szept. 3. 18:42
Ne felülről locsold, hanem a cserepe alatti tálba önts vizet, akkor ha már nem kéri, leöntheted alóla. És tényleg elég nagyon ritkán is.
5. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 4. - Zsuzsa88)
2009. szept. 3. 18:40
Kösz a semmit!!
2009. szept. 3. 18:39
A válasz egyszerű. Nevelj más növényt... :D
2009. szept. 3. 18:38
pedig én nem locsoltam talán évente ha egyszer és mégis!
2009. szept. 3. 18:38
Ez engem is érdekelne. Nálam eddig még egy kaktusz se élt meg :(
2009. szept. 3. 18:37
Hogyan neveljek kaktuszt, félek "kilocsolom"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook