Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan némíthatnám el a szomszéd kutyáját? fórum

Hogyan némíthatnám el a szomszéd kutyáját? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. Idealist2 (válaszként erre: 58. - Cilumiluci)
2012. dec. 11. 16:04
Remélem Te is nyersz a szomszédodba, egy kutyát aminek a dolga, hogy egész nap ugasson megállás nélkül. Negyon okos vagy.
61. Guruljka (válaszként erre: 51. - Idealist2)
2012. dec. 11. 16:04

Ultrahangos???


Van többféle, de a neten most pár perce láttam olyan listát, ahol ugatásgátló nyakörveket ajánlanak, ezek a hangszálak rezgését büntetik fájdalmatlan, de kellemetlen, gyenge áramütéssel.

Biztos van UH-s is, de azt talán a gazdi működteti, nem tudom.

Én falun élek, házőrzőket tartok, nincs ilyen gond. Régen voltam már városi kutyás, lemaradtam. :D

60. Idealist2 (válaszként erre: 59. - Cilumiluci)
2012. dec. 11. 16:04
Próbáltam és elég kényelmetlen....jó lenne ha lenne más megoldás
2012. dec. 11. 16:02
Ajánlom a füldugót!
2012. dec. 11. 16:02

Miért, nyávogjon?A kutya dolga az,hogy ugasson!

Aki mérgezést írt,egye meg maga a mérget!

57. Guruljka (válaszként erre: 55. - Idealist2)
2012. dec. 11. 16:00
Nem, félreértettél! A gazdit kell meggyőzni, hogy ilyen nyakörvet vegyen, és tegyen a kutyájára!
2012. dec. 11. 16:00

Bosc, kifelejtettem: a szájkosarat egy idő után leszedi.

A fém szájkosár nem zavarja sem az evésben, sem az ivásban, de az ugatásban sem.

A divatos, cső-szerű textil szájkosarat le tudják venni. Nagyon utálják. Kényelmetlen.

55. Idealist2 (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2012. dec. 11. 15:59
De ugye itt van egy fal köztünk, így lehet, hoyg ez nem működne....
2012. dec. 11. 15:59

Sziasztok!

Én panelban élő kutyás gazdi vagyok. Nekünk egy Bolognesenk van, aki szokott ugatni, de csak akkor, ha jelez (kopogás, csengetés vagy ha a 2vel felettünk lévő dalmatának válaszol). Alattunk is albérlők vannak, akiket amikor beköltöztek megkerestünk, hogy szóljanak ha zavarja őket (bár sokat nem tudnánk ellene tenni).

Önkormányzatoknak külön rendeletük van az ebtartásról, így pl itt Nyíregyházán megvan szabva, hogy milyen fajtákat nem lehet tartani lakásban, ezekből a kistestűekből is max 2-őt. Külön kitér arra is, hogy ha kutyával költözök nincs a szomszédnak beleszólása, de ha venni akarok, akkor min 50%os beleegyezés szükséges.

Minket 4 lakás vesz körül és ebből csak 1 hallotta eleinte, hogy "állandóan" ugat a kutyánk, a másik három meglepődött, mert sose hallották a hangját.

Egy ismerősöm kipróbálta az elektromos nyakörvet, de szerintem azaz állatkínzás.

Most éppen gyeden vagyok itthon, de előtte 8-10 órákat volt egyedül a kutya és nem panaszkodott senki. Azért mert valaki dolgozik nem gondolnám, hogy állatkínzással kellene vádolni és elvenni a kutyáját. Főleg ha eteti, itatja és a törvényben meghatározott nm-t biztosítja.

53. Annie1130 (válaszként erre: 3. - 5146e98818)
2012. dec. 11. 15:59

"Mérgezd meg! :)" -csak úgy, viccesen...


Mivé lesz ez a világ?!!!

52. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fc900fd0a6)
2012. dec. 11. 15:58
Nagyon viccesek vagytok mind a ketten. :P
2012. dec. 11. 15:58

Hát így visszaolvasva nem sok megoldást látok, amiben reménykedtem, hogy esetéleg van még valakinek tapasztalata az ultrahangos kutyaugatásgátló készülékkel kapcsolatban.


Majd visszanézek többször, hátha valaki olyan is idetéved aki használt már ilyet.

50. Guruljka (válaszként erre: 21. - Carpediem*)
2012. dec. 11. 15:57

Igen, van. És van 5 ezer alatti árban is. Most kerestem rá a neten, "Elekrtomos ugatásgátló" néven.

Az ajánlásához tudni kellene, milyen hosszú szőrű a kutya, mert a hangszál rezgése kapcsolja be, kis késleltetéssel, azaz pár másodperc múlva.

Ez jó módszer lehet, mert ha a kutya megtanulja, hogy ne ugasson, egy idő után le lehet venni róla.

A kutyának is jó lenne, mert a folytonos ugatás szerintem nem használ neki sem.

49. *ForróCsoki* (válaszként erre: 40. - Kiszvorosz)
2012. dec. 11. 15:55

Nem olyan egyszerű ám a kutyát megnevelni. Ezért meg szinte esélytelen, hogy elvigyék, ha egyébként jól tartja.


Ha nagyon szőrösködni akar az ember, gyűjthet még aláírást, de ez is egy hosszú folyamat és nem sok értelme van, mert általában nem végződik semmivel. Kivívja az utálatot, aztán meg azon megy a harc, hogy ha szerencsétlen hangosan hallgatja a zenét a szomszéd dacból ráhívja a rendőrséget, köpködnek egymásra és társai.

Szerintem ez nem megoldás.

48. Antigonia (válaszként erre: 20. - Globus)
2012. dec. 11. 15:55
Őt nem ismerem!:)
2012. dec. 11. 15:52
Igen közben nekem is leesett, hogy inni, enni nem nagyon tudna nyomorult...
46. boldogzokni (válaszként erre: 41. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 11. 15:51
Aki ezt a megmérgezés ötletet beugatta ide, azt kéne nevelésre küldeni (én nem írom, hogy megmérgezni, mert van bennem értelem).
45. Mummoska11 (válaszként erre: 39. - Mummoska11)
2012. dec. 11. 15:51
Csak abba inni, enni nem nagyon tud...mert ami nekem van, abba a nyelvét épp kitudja lógatni, de a száját már nem tudja rendesen kinyitni...szocializálni kellett volna időben...
44. Guruljka (válaszként erre: 5. - Fc900fd0a6)
2012. dec. 11. 15:51
...és ha én azt írom, hogy benneteket agyon kell ütni, akkor probléma van?
43. mafalda (válaszként erre: 39. - Mummoska11)
2012. dec. 11. 15:50
Szájkosárban nem tud inni!
42. Antigonia (válaszként erre: 39. - Mummoska11)
2012. dec. 11. 15:50
És hogyan fog inni egész nap, ha nincs otthon senki? Szívószállal? :)) ..az evésről már nem is beszélve.:)
2012. dec. 11. 15:49
Aki kertesházban lakik és ugat a szomszéd kutyája, azt is lemérgezni??????????????
40. kiszvorosz (válaszként erre: 32. - *ForróCsoki*)
2012. dec. 11. 15:48

Olvastad az egészet, amit írtam? ). "Első körben nevelésre fogják felszólítani"

A mi kutyánk a kertes ház kertjében is kussban van, ha nem vagyunk itthon (egyébként benti kutya). Csak akkor ugat, ha valaki veszélyezteti a területét. (ennek meg még örülnek is a szomszédok) Szomszéd kutyáját is "csak" meg kéne nevelni, és ha meguktól nem jut eszükbe, az állatvédők is megkérik rá. Ha tényleg szereti az állatát, megneveli, mielőtt elvinnék.

39. Mummoska11 (válaszként erre: 29. - *ForróCsoki*)
2012. dec. 11. 15:47
Nálad a pont! A szájkosár jó megoldásnak tűnik! :)
38. mafalda (válaszként erre: 21. - Carpediem*)
2012. dec. 11. 15:47
Én is ezt javasolnám.Igaz,ezt a gazdinak kell megvennie és az 17ezer.Csak akkor tenné rá,ha elmenne otthonról.A miénk éjjel viseli az udvaron,mert a szomszédokat zavarta ha néha ugatott.(igaz,akkor nagyon!)Ez max.12 órát lehet rajta egyhuzamban és hetente kell tartani néhány nap szünetet.Esőben meg levenni(de ez a lakásban nem téma, ha nincs csőrepedés:))
2012. dec. 11. 15:46

Pfff...mérgezés...inkább nem kommentálnám, mert nyomda festéket nem tűrne...

Egyébként nekem is van kutyám a lakásba, kettő is. Az egyik ugatósabb, de csak akkor ha van valami mozgás, pl. kopognak az ajtón vagy hangoskodnak kint. Másik mellett ágyút is lehet robbantani, akkor sem jön ki hang a torkán. :)

Megértem a problémátokat és elhiszem, hogy ez nektek nagyon bosszantó. Megoldás én sem tudok erre neked mondani, mert leginkább az lenne a megoldás, hogy nem hagynák egész napra magára szerencsétlent...de mivel ez ugye kivitelezhetetlen, így marad a szenvedés. Nektek is és a kutyának is...gazdinak kéne elgondolkodni, viszont ő meg gondolom ragaszkodik a kutyájához és nem szívesen válna meg tőle. Nehéz ügy ez...még egyszer mondom maximálisan megértelek és átérzem a helyzeted.

Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön megoldást találni a problémára békésen, mérgezés nélkül...

36. globus
2012. dec. 11. 15:46

Semmit nem tehetsz, csak a kutya tulajdonosával oldhatod meg a problémád. Illetve még ez sem biztos, hiszen a kutyával ő sem tud "beszélni" :)

Nálunk annyi lakó tett bejelentést egy család ellen, hogy még az önkormányzat képviselője is kint járt a gyepmesterrel, végül nem történt semmi. Kiderült, hogy a kutya beteg, és "megvártuk", amíg kimúlt.

Próbálj meg hozzászokni, vagy megszökni, esetleg készülj fel az örök harcra.

35. *ForróCsoki* (válaszként erre: 33. - Alfoldi13)
2012. dec. 11. 15:45
Panelban, társasházban kistestűből kettőt, nagyból egyet. Magánházban három nagy a megengedett.
34. Antigonia (válaszként erre: 19. - Idealist2)
2012. dec. 11. 15:44
Én úgy gondolom, egy kutyának megfelelő szabad territórium szükséges ahhoz, hogy valóban jól érezze magát. Álljon számára rendelkezésre egy olyan terület, ahol nem csak pórázvégen kocoghat az aszfalton, hanem kedvére mozoghat is.
2012. dec. 11. 15:43
hány kutyát tarthat a szomszéd?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook