Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan működik Magyarországon a szervadományozás? fórum

Hogyan működik Magyarországon a szervadományozás? (beszélgetős fórum)


3. 35341ab13d (válaszként erre: 1. - Fluorescent)
2018. máj. 16. 15:09
Pedig elvileg tényleg ygy van, ha nem tiltakozol ellene írásban, felhasználhatják azon szerveket amiket lehet, bárki megkérdezése és engedélye nélkül,
2018. máj. 15. 21:57
2018. máj. 15. 21:44

Sziasztok!

Előbb-utóbb mind meghalunk valamilyen módon, de miért halna meg valaki más is, ha a halálommal meg is menthetem őt? Majd ha egyszer meghalok, szeretném ha az ép, felhasználható szerveimet megkapná valaki, akinek az élete forog kockán. Nem tudom, hogy ennek az egésznek mi a menete. Egyszer azt olvastam, hogy Magyarországon nem kell papírt írni róla mert automatikusan felhasználják. De szerintem ez így önmagában nem igaz, hiszen egy ismerősömtől sem hallottam olyat, hogy valamelyik hozzátartozójának a szerveit kivették volna ilyen céllal.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy ki mit tud erről? Hogyan kell erről rendelkezni, mi az egésznek a menete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook