Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan mosol fel, ha a lakásodban kétféle padlóburkolat van? fórum

Hogyan mosol fel, ha a lakásodban kétféle padlóburkolat van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2018. okt. 13. 08:58
Domestosos vízzel mindenhol
2018. okt. 13. 07:47
Mindenhol ugyanúgy. A nagy tér miatt cserélek vizet.
2018. okt. 13. 06:21
Padlófelmosós vízzel mindenhol
2018. okt. 13. 06:19

Nekem csak a fürdőben van járólap, a többi helységben laminált padló van.

Én cserélem a vizet.

Én, ahogy takarítok:

az elsők a szobák (takarítás felmosás). ez a felmosás nem tocsogós vízzel, hanem jól kicsavart felmosóval törlőm át, tényleg csak azért, hogy feltöröljem a port, ha marad még a söprögetés vagy porszívózás után.

Ezután jön az előszoba, konyha és fürdő. Pont ebben a sorrendben. Az előszobába és konyhába már friss felmosóvizet használok, de csak azért, mert kihűlt a víz mire ide jutok.

És a fürdő a harmadik adag víz.

A padlós felületekhez szoktam venni ajax felmosószert. Az illatuk miatt, bár sajnos nem sokáig lehet érezni az illatot.


A fürdő az egy sokkal összetettebb eset, mert itt ugye már a takarításnál használok sok dolgot (ecet, flószept, tusolókabin tisztítót), és ugye itt kő van, így itt flóraszeptes vízzel mosok fel.

2018. okt. 13. 03:34
Parkettám és kövem van. Nem cserélek vizet. Előbb a parkettát utána a követ. Változó, hogy mit teszek a vízbe. Mosogatószer, padlóápoló, folyékony szappan, fertőtlenítőszeres oldat. Mikor mihez nyúlok:)
2018. okt. 13. 01:00
folyékony szappanos vizzel mindenhol.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Butterfly87)
2018. okt. 13. 00:33

Mint az előbb írtam, a fertőtlenítő felesleges. Szerintem.

Akkor szokták, ha árvíz vagy más rendkívüli esemény miatt történhetett fertőzés.

Ha csak ti jártok a lakásban, akkor minek?

A levegő tele van mikroorganizmusokkal. Onnan jut bőven a frissen felmosott padlóra is.

A padlót a pormentesítés és a felület ápolása miatt mossuk fel. Arra jó a sima padlóápoló, ha a csillogás is fontos.

Én a műanyag padlót esetleg samponos vízzel mosom fel. Vagy sima tisztítószeressel. Egyrészt nem érdekel, csillog-e vagy látszanak-e a csíkok, másrészt alig van a szobában olyan felület, ahol nincs szőnyeg.

3. butterfly87 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. okt. 12. 23:36

Fertőtlenítő a konyhába, fürdőszobába, spájzba, előszobába.

Padlóápoló a nappaliba, hálószobába, étkezőbe.

Vagy rosszul teszem?

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Butterfly87)
2018. okt. 12. 22:38

Minek a padlóra fertőtlenítő? A levegő sem steril. Mire felszárad a padló ugyanúgy tele van megint.

Ráadásul egyik felületnek sem tesz jót.

Van olyan padlóápoló, ami mindkét padlóburkolatra jó.

2018. okt. 12. 22:23

Pl. parketta és kerámia.

Vizet cserélsz a tisztítószerek miatt (padlóápoló, fertőtlenítő), vagy mehet egyik a másikra?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook