Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan mosol fel, ha a lakásodban kétféle padlóburkolat van? fórum

Hogyan mosol fel, ha a lakásodban kétféle padlóburkolat van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. globus (válaszként erre: 6. - Semleges)
2018. okt. 13. 16:55
Én is, mikor hogy, ami legközelebb van :) SOHA nem voltunk/vagyunk betegek, nem ezen múlik.
39. kisj (válaszként erre: 36. - Bless the child)
2018. okt. 13. 16:47
Inkább vizeletszag és a reménytelenségé.
38. kisj
2018. okt. 13. 16:46

Olvaslak titeket.

Én ennyire a bacik híve lennék?


A kórház az más. Idegen betolakodók nem kellenek.

37. globus (válaszként erre: 35. - Andi.Bobi)
2018. okt. 13. 16:42
Egy kis kézi kacsa formájú van nekem, fürdőszobai csempék hajszálrepedésesek lettek a gőztől :( Viszont nagyon jó a járólap fugáira! Elszíneződést, piszkot, kiloccsant kávét, tűzhely körüli zsírt kiszed szépen.
36. Bless the child (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. okt. 13. 16:41
De, a fekália szag
2018. okt. 13. 16:39

Én a d m ben veszek fertőtlenítő, szagtalan.. Avval takarítok, felmosok. Pumpás flakon a is csináltam belőle vízzel hígítva, avval minden nap át törlök a konyhában mindent, pultot, asztalt.. Mosogatót. Kisfiam miatt, meg magunk miatt is fontos.

Kutyánk is van..


Most vettem egy gőztisztító gépet. Felmosni is lehet vele, meg ki lehet venni a gépet és csöveket, keféket lehet rá tenni. Nagyon jó.. Idáig a konyhát takarítottam vele, sütő, csempét, pultot.. Tűzhely környékét. Nagyon jól lehoz mindent:))

34. globus (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2018. okt. 13. 16:38
Éppen pár napja beszélgettünk itthon róla, hogy régen volt tipikus "kórház szag", amikor beléptünk az épületbe, mellbe vágott a klór :) Ma semmi.
33. Amaunet (válaszként erre: 31. - Andi.Bobi)
2018. okt. 13. 16:37

Nálunk is volt olyan időszak, míg nem használtunk rendszeresen saját papucsot, hogy egy kopott, használt törölközőt használtunk kilépőnek.

Szerintem az ilyesfajta szeparálás nagyon fontos egy háztatásban, ahol 1+n fő él együtt és használ közös helyiségeket.

32. kisj (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2018. okt. 13. 16:35

Nem gúny, csak meglepődés.

A saját családom tagjai köréből még sosem jutott eszembe, hogy gombás fertőzést kaphatnék.

Mondjuk még soha nem is kaptam.

31. Andi.Bobi (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2018. okt. 13. 16:33
Ez nálunk is alap.. Mindenkinek külön törölköző, kétszer használjuk csak.. A kisebbet naponta cserélem. Kilépője is külön van mindenkinek... Most már inkább kis törölközőket szanáltam ki erre a célra, a vastag kád kilépő helyett..
30. Guruljka (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2018. okt. 13. 15:52
A saját papucs sok mindent megold.
2018. okt. 13. 15:52

Ami viszont az eredeti kérdést illeti:

Gyakorlatilag a lakásokban vagy műanyag padló van, vagy járólap. A laminált padlók is műanyaggal laminált felületek.

Ami a műanyagon szép (csíkmentes, kicsit fényes) felületet ad, az nem fogja a járólapot sem elrontani.

28. Amaunet (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2018. okt. 13. 15:51

Számunkra ez így bevált. Nem használunk kilépőket.

A párom edzésekre jár és úszni, ahol szintén zuhanyzik.

27. Guruljka (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2018. okt. 13. 15:49
Nem csak a felmosás miatt nem volt ennyi kórházi fertőzés, hanem mert nem is vittek be ennyiféle nyavalyát, és az emberek immunrendszere is erősebb volt.
26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2018. okt. 13. 15:48

De a gombás megbetegedés nem a padlón "terem", főleg ha csak ti ketten használjátok a fürdőtöket.

A gombát mint minden fertőzést, mástól kapja el az ember. Fürdőmedence, strand, kellően nem fertőtlenített szállodai törülköző, más által használt, nyirkos szőnyeg vagy kilépő...

[link]


A Domestos meg nem elegendő, pláne hígítva.

25. Bless the child (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2018. okt. 13. 15:47
Kórházakból is száműzték. Én még hypós-ultrás korszakban kezdtem, nem is volt ennyi kórházi fertőzés. Most semmire nem jó, méregdrága szereket hadználhatnak csak felmosáshoz. Ha keveset rak a vízbe, adnak a carnak egy pofont, ha többet raknak, oda ragadsz a padlóhoz
24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2018. okt. 13. 15:43

Én mosószódát használok a fehérekhez.

Ha nem is nagy összeg havonta a "fertőtlenítő", az azért bosszant, hogy egész ágazatokat tartunk fent ilyen érvek alapján. :D

Pláne az bosszant, ha bármire rábeszélhető fogyasztó vagyok.


Hagyományosan a hypo volt sokáig "a" fertőtlenítő, és még ma is azt tartják a mindent megoldó szernek, holott sokkal jobbak is vannak, csak esetleg szagtalanok. A szállodákban viszont csak szagtalant lehet használni.

23. Amaunet (válaszként erre: 21. - Kisj)
2018. okt. 13. 15:42

Ha gúny, akkor fogadj el másokat. Ha pusztán vélemény és valóban túlzásnak tartod, akkor is.:)

Egy gombás megbetegedést egyszerűbb megelőzni, mint kijönni belőle.

22. Bless the child (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2018. okt. 13. 15:38
A hypó kb. 100 ft. Nekem kitart 2-3 hónapig. Ha csak fehéret mosok, akkor hypót is rakok a mosógépbe. Domestost is lehet venni akciósan, nem egy horribilis összeg, az se 2 nap alatt fogy el. Tök mindegy mit teszel a felmosóvízbe, az is pénzbe kerül
21. kisj (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2018. okt. 13. 15:36

Aztapaszta!

Adtok a higiéniára rendesen.

Nekem ez már az enyhén túlzás kategória.

2018. okt. 13. 15:25
Nem a tisztaság ellen ágálok persze, hanem a "fertőtlenítő" szerekre feleslegesen kiadott pénz miatt.
19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2018. okt. 13. 15:23

Tökéletes. :D

De akkor a Domestos tényleg csak"dekor".

18. Amaunet (válaszként erre: 16. - Bless the child)
2018. okt. 13. 15:22

Én is szeretem.:) A száradás miatt rögtön felmosás után kitárok minden ablakot, ajtót.

De az a tisztaságérzet megmarad szellőztetés után is.

17. Amaunet (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. okt. 13. 15:20
Nálunk papucsban zuhanyzunk és azt is tisztítjuk mindketten a saját kis erre a célra odakészített kefével. Külön törölköző van mindkettőnknek test, haj és lábtörlésre, amit min. hetente, de inkább szükség szerint cserélek és 90 fokon mosok.
16. Bless the child (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. okt. 13. 15:19
Szeretem a fertőtlenítő szagot, ennyi. Szakmai ártalom:) A mosogatóvízbe is teszek mindig valamit
2018. okt. 13. 15:16
Porszivózok és utánna felmosok.De a porszivózás majdnem napi szintü,de a felmosás csak 2-3 naponta.De nem túl sok felmosót rakok bele,na és persze melegvizel szoktam.
2018. okt. 13. 15:14

Szerintem a domestos és tsai csak illúzió. :D

"Jó tiszta illata van" ...


A fürdőben esetleg lehetne értelme a fertőtlenítésnek, de elég arra vigyázni, hogy a kád- vagy zuhanykilépő mindig száraz legyen, és lehetőleg mindenkinek külön lenne optimális.

A gombásodást nem oldja meg egy laza domestosos felmosás, mert akkor a lábon is hamar meg lehetne oldani a gondot.

13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Butterfly87)
2018. okt. 13. 15:00

Nálam egy helység a nappali és a konyha. Egy felmosás fertőtlenítővel (domestos).

Havonta 2x padlóápolóval csak a padlót.

12. kisj
2018. okt. 13. 14:56

Nagyjából mindegy, hogy mit teszel a felmosóvízbe, a lényeg az, hogy ne a mocskot oszlasd el egyenletesen mindenhol.

Vagyis, cseréld a vödör tartalmát tisztára.

2018. okt. 13. 09:11

Ha csak a fertőtlenítés meg a portalanítás a cél, akkor a forró víz és az ecet is jól fertőtlenít. Simán mehet mindkettő felületre az ecetes víz. Igaz, hogy egy darabig büdös, de alapos szellőztetéssel előbb-utóbb eltűnik a szag.

Ha illatot meg ragyogást szeretnél, akkor padlóápoló. Mindkét felületre a gyártó által javasolt és igen, cserélni kell a vizet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook