Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan mondjam el? fórum

Hogyan mondjam el? (beszélgetős fórum)


2021. jan. 12. 11:38

Fuss neki a érettséginek, keress tanuló társat!!!

Amanuet írta mit tegyél ,jó ötlet!

Lehet hogy épp sikerül és ha nem akkor is megpróbáltad,ez a pár hó elrepül:))


DE HA nem akarod akkor légy Tökös állj oda! Lehet lesz csetepaté de az sem a világvége:)

Aztán dolgozz:)) Nekem a fiam suli után dogozott gyárban ,kertészetben stb.

Mindet szerette pedig folyamatos műszak is volt ,van akinek a munka jobb mint a seggelés:))

2021. jan. 12. 10:22
Közeli rokonom volt így, hogy második után abbahagyta a gimit. Nem voltak jó eredményei és a tanárok sem voltak elnézőek semmiben. A szülők nem örültek de engedték. Elment dolgozni egy hotelbe, ahol azonnal beiskolázták és 2-3 év múlva szakmunkás bizonyítványt szerzett. Pár év múlva léphetett volna előrébb de ahhoz kellett volna az érettségi. Nagyot sóhajtva beiratkozott ugyanabba a gimibe esti tagozatra és bár nem lett kitűnő de csont nélkül végi csinálta és simán leérettségizett. Azóta lett még másik két szakmunkás végzettsége. Tehát: mindenkinek végig kell járnia a saját útját. Erre nincs recept. Ha nem most akkor később megszerzed azt az érettségit, amikor majd készen állsz rá. Egy másik ismerős akkor látta elérkezettnek az időt, amikor a két gyereke felsős lett. Estin leérettségizett, ami olyan jól sikerült, hogy diplomás ápolói szakra is jelentkezett. Levelezőn csinálta végig majd annyira bele jött, hogy egy egyetemi szakot is bevállalt utána. Mindenki saját maga érzi, hogy mire képes vagy miért képes akár évekig is küzdeni.
26. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 10:04
Szia! Feltételezem, már nem sok van a vizsgádig. 20 év múlva megbánnád, hogy nem sokkal a cél előtt megállsz. Vizsga után is megvár a munka. Sőt,dolgozhatsz még eleget.
25. semleges (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 09:45
Nem kicsit nehezebb! Tanulj.
24. Amaunet (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 09:44

Gyárba felvesznek 8 általánossal, de ha mondjuk a kereskedelemben szeretnél majd egyszer dolgozni, akkor oda már kérik az érettségit.


Meggyőződésem, ha négy éven át engedtek tovább osztályról, osztályra haladni, akkor az érettségin a hajadnál fogva is, de át fognak segíteni.

Senki nem fogja kérdezni, hogy milyen eredménnyel végeztél, csak legyen meg.


Feküdj bele, tanulj egy kicsit! Korábbi évek kidolgozott érettségi tételeit keresd meg a neten!

23. Pasionella (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2021. jan. 12. 09:42
Nekem meg példának csak a nehéz gyári melók vannak előtte, nem ismerek olyat aki azt mondta volna kényelmes és elvan vele.
22. Pasionella (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
2021. jan. 12. 09:42
A jogi assisztensre reagálva, hát nem tudom, azért kis millió irodai lehetősége lenne szerintem, ez talpraesettség kérdése is szerintem nem feltétlen kapcsolatrendszer. A tanárt megértem, ha az összes tanár ezt csinálná azt is megérteném jelenleg .-)
21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Pasionella)
2021. jan. 12. 09:16

Sok helyen voltam már életemben, úgy tűnik mindig a kényelmesebbeket fogtam ki. :)


*de jó, legalább mindig WC-közelben volt* 😂

20. Pasionella (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2021. jan. 12. 09:09
Az exem szaniter gyárba dolgozott és nem volt gép ami pl leszedi a szalagról a wc-t vagy mosdókagylót, neki kellett ide-oda pakolgatni... lehet ma már nem így van :-)
19. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Pasionella)
2021. jan. 12. 09:08
Az egyikkel beszélgettem egyszer. Jogi asszisztens diplomája van. Azt mondja azért nem tudott soha elhelyezkedni benne, mert nincsen kapcsolatrendszere. Hogy igaz-e vagy sem, nem tudom. 15 éve ott van gépkezelőként. A tanár azt mondta, ő megbolondult az oktatási rendszerben, a gyerekek már nem olyanok mint amikor kezdte. Teljesen ellenkezik minden az ő elveivel. Nem csinálja évek óta. Ott nyugodtan van, nincsen rajta nagy nyomás és felelősség. Pont egyik nap beszélgettünk kajaszünetben erről vele.
18. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Pasionella)
2021. jan. 12. 09:01
Sose értettem ezt a szalagmunkàt. Ma már minden gépiesítve van. Nálunk vannak robotok is. Csak adagolni kell őket aztán csinálja magától. Zárójel bezàrva. :)
17. Pasionella (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2021. jan. 12. 08:59

Az én exem nem volt a legnagyobb ész, bent is ragadt egy gyárban kemény fizikai munkát végezve 40 fokban télen nyáron, 40kg-okat emelve, reggel 4-től délután 14-ig...

Tudta, hogy elcseszte érettségi nélkül és megpróbálta később munka mellett letenni de nem bírta.


Aki diplomával dolgozik gyárban valószínűleg átmeneti szükség, pláne ha szalag meló ha más pedig teljesen mindegy hol dolgozik ha jól fizetik és nem rokkan bele, én a szalag melóból indultam ki mert valószínűleg a FI-ra az maradna. Ha legalább érettségivel rendelkezne lenne esélye másra idővel, anélkül kb esélytelen.

16. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 08:57
Jó pár éve gyárakban dolgozom. Felvesznek, de mindenhol vizsgát kell tenni oktatás után. Protokoll. Gondolj bele. Tanulás, betanulás húzósabb! Ráadásul ha nem sikerülnek a vizsgák, nem dolgozhatsz tovább!
15. Pasionella (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 08:55

Te tudod, te életed... ha 4 év alatt tanultál időnként akkor az érettségi sem lehetetlen feladat...


Gyárak mindig lesznek, fizikai képességed hozzá nem biztos de majd saját bőrön megtapasztalod.

Aki nem szalag munkát végez gyárban és esetleg irodán vagy vezető az biztosan rendelkezik érettségivel illetve diplomával.


Diploma nélkül mondom azt, hogy ugyan hátrányom még nem volt belőle munka terén mert mindenhol a tudást és a tapasztalatot nézték de volt megkülönböztetés kollégák részéről.


Nem kell "bemutatni" mennyire nehéz az érettségi, letettem úgy, hogy előtte 4 évvel még nem beszéltem magyarul és pl emiatt matekból olyan szinten le voltam maradva, hogy kb csoda, hogy egyáltalán összeszedtem matekból a 2-est... a többi tantárgy tanulható volt, de nyelvi nehézségek miatt a matekból annyi fontos év maradt ki, hogy már behozhatatlan volt a lemaradás. Verném a fejem jelenleg a falba ha nem küzdöttem volna azért az érettségiért.

Jól mentsd le ezt a fórumot és majd pár év múlva vedd elő...

14. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Pasionella)
2021. jan. 12. 08:55

Semmi gond. Erősre sikerült. De tényleg tanuljon még! Később nehezebben veszi rá magát az ember. Háztartás, munka, jogsit is akar. Bele lehet rendesen feszülni! 😩

Nem beszélve arról, hogy valószínűleg munkâba álláskor is vizsgát kell tennie. Gyárban legalábbis. Tanulni kell. Most én is itt tartok. Megint. 😩

2021. jan. 12. 08:50

Nem akarom folytatni, az érettségit nem tudnám úgysem letenni, nem tudnám megtanulni azt a sok mindent.


Érettségivel se nagyon lehet mire menni.


Persze azt tudom, hogy érettségi nélkül egy kicsit nehezebb az élet, de gyárak mindig lesznek.

12. Pasionella (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2021. jan. 12. 08:48

Nem szántam kicsit sem sértésnek, elnézést ha úgy jött le, lehet kora reggel nem jól fogalmaztam.

Tudom, hogy gyárban diplomások is dolgoznak mert muszáj valamit dolgozni és nem azért mert sík hülyék csak próbáltam nagyon sarkítva vázolni neki hátha felébred.

11. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Pasionella)
2021. jan. 12. 08:42

Köztünk vannak diplomások is, tanár is van. Szerinted azért kerül valaki gyárba, mert síkhülye? Vagy csak ahogy ti nevezitek szalagmunka létezik egy gyárban? 😳


Abban igazad van, hogy tanuljon, de baszki ez erősen sértő volt mèg tőled is.

10. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 08:29

Olyan de olyan hatalmas hátrányod lesz abból, hogy nem lesz érettségid, hogy azt el sem tudod képzelni. Ne csinálj hülyeséget, ha már eddig "szenvedtél" akkor szépen fejezd be. Gondolom nem akarsz örök életre gyárban dolgozni, most még jónak is tünhet, hosszú távon leamortizál, majd 35 évesen ott akarsz tartani, hogy meg sem bírsz mozdulni mert a gyári meló tönkre tett????

Akkor majd akarsz váltani de nem fogsz tudni mert érettségi nélkül kb sehova sem vesznek fel ami nem gyári meló és elkezdesz kapkodni, megpróbálnád letenni estin 2 év alatt ami kb meló mellett esélytelen lesz.

Diploma nélkül is vannak hátrányok de hidd el ha nem teszed le az érettségit egész életedben bánni fogod és hidd el az az érettségi nem annyira bonyolult 18 évesen mint amennyire mindenki rettegett tőle. Ne hagyd abba a sulit :-(

9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 07:07

Szerintem egy évet még ki kéne bírnod, bármilyen eredménnyel is, de le kéne érettségizned.

Egy gyárban nem keresel annyit, hogy abból olyan jól élj, hogy jogsi, kocsi minden seperc alatt meglesz, főleg hogy gonolom ha dolgozol nem a szüleiden akarsz élősködni. A felnőtté válás nem ott kezdődik, hogy abbahagyod a sulit, hanem hogy önállóan élsz.

Az meg hogy ha mégis... akkor hogy mondd el, hát odállsz, aztán mondod. Mondjuk nem hiszem hogy van olyan szülő, aki erre nem lesz csalódott, én is az lettem volna, de attól még ez van.

Utólag, mikor majd megkérdezik tőled, hogy legmagasabb iskolai végzettsége? Bánni fogod, hogy nem szántál még rá egy évet, és a 8 általános lesz a válasz...

2021. jan. 12. 06:49

Amikor én készültem az érettségire, és volt 3 hetünk, hogy otthon tanuljunk, felkészüljünk rá, ragyogó tavaszi napsütés... végig az járt az agyamban, ha most ezt elbaltázom, ha most nem szedem össze magam, az elmúlt 4 évi munkám veszett el!!!

Pontosan a cél előtt, amiért annyit dolgoztál, ne add fel, mert ez nem más most, mint para a részedről. Gondolj arra, ha most, az első igazi megmérettetés elől megfutamodsz, egész életedben azt fogod tenni, ha nehéz helyzetbe kerülsz. Fordulj vele szembe, és állj neki tanulni. Érettségizz le, utána mehetsz dolgozni. Majd után gondolkozz azon, hogy hova, merre tovább.

7. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 06:36
Ha nem is jó eredménnyel, de tedd le az érettségit, anélkül még OKJ-s képzésekre sem fogsz tudni menni később.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 04:23

Legalább érettségizz le, hogy jobb eséllyel indulhass neki a munka világának! Nem lenne rossz, ha egy szakmát is kitanulnál érettségi után.

Nem hagynám veszni azt a gimis négy évet.


Tanulni persze lehet munka mellett is, de jó sokáig nem fogod újrakezdeni. És a kihagyott évek nagyon fognak hiányozni.

2021. jan. 12. 01:52
Szorítsd össze a fogad és végezd el a sulit. Dolgozni dolgozhatsz életed végéig. Ha most nem fejezed be az iskolát pár év múlva nagyon bánni fogod. Munka mellett nehéz tanulni.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 23:31
Ha már eddig tanultál, talán csak érdemesebb lenne leérettségizni. Most végzel, nem?
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 23:22

Legyél őszinte, hidd el nekem az a legjobb út.

Mond el nekik ugyanúgy, ahogyan elmondtad nekünk, idegeneknek.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 23:20

Mi itt a gond?

Anyu, Apu, igazatok van, elmegyek dolgozni.

2021. jan. 11. 23:18

Most középiskolába gimibe járok, 18 éves vagyok, és nem nagyon bírom a középsulit, nem valami jók az eredményeim, és rájöttem, hogy el kellene mennem dolgozni.

Gyárba mennék szívesen, viszont nem tudom, hogy ezt hogy mondhatnám el a szüleimnek.

Már ők is mondták, hogy ha nem megy a suli akkor menjek el dolgozni, de valahogy mégsem merem elmondani nekik, hogy dolgozni szeretnék.


Ha elmennék dolgozni, akkor az még motiválna is, hogy dolgozzak a pénzért, meglehet akkor csinálnom a jogsit is, aztán kocsi stb.


Hogyan mondhatnám el nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook