Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan momdjam el? fórum

Hogyan momdjam el? (beszélgetős fórum)


1 2
51. Guruljka (válaszként erre: 49. - Bless the child)
2020. febr. 20. 13:45

A fiam eleve nem 8 általánossal ment, mert szakmája van. Használhatatlan szakma, főleg ezen a környéken, de van.

A kollégáit nem tudom, de volt olyan, akinek nem fogadták el a jelentkezését.


Mindenesetre nem szégyelljük ezt az OKJ-s bizonyítványt sem.

50. Guruljka (válaszként erre: 45. - Lávli)
2020. febr. 20. 13:43

Persze hogy nem, én is ugyanazt mondom.


(Jelen esetben munkahelyi tanfolyam volt, és ezzel is vezethet targoncát. A bizonyítványa biztosan nem hamis.)

49. Bless the child (válaszként erre: 48. - Channa*)
2020. febr. 19. 18:54
A targoncás 31-es vagy 32-es szint. 8 általános kell hozzá és kb 3 hét a kepzési idő
48. Channa* (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2020. febr. 19. 18:48

Bízzunk benne, hogy nem hamis.

Egy ismerősöm is hasonlóan szerzett targoncás jogsit 70 ezret kellett fizetnie a tanfolyamért+vizsgáért+"jogosítványért".

1 hónapot nem dolgozott vele, mert egy ellenőrzés során kiderült, hogy a bizonyítványba a pecsét már legalább 10 éve nem érvényes, a suli megszűnt.

Pénzbüntetést kapott 250 eFt-ot kellett fizetnie (közokirat hamisítás), mindezt úgy, hogy ő nem tudott semmiről...

47. Bless the child (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2020. febr. 19. 17:24
Ezt rosszul tudod
2020. febr. 19. 17:21
Azért az OKJ képzések között óriási különbségek vannak. Az első 2 szám a lényeg. Nem midegy 21-es vagy 55-ös az a 2 szám
45. Lávli (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2020. febr. 19. 17:12

Egy magára valamit is adó munkáltató megnézi, hogy képzettség alapján a legjobbat válassza, utána jön a gyakorlati megfelelés.

Már csak a fluktuációt is megelőzendő.

Ha a "jelen esetet" veszed példának, akkor nyilvánvaló, hogy néhány hónapos munkaviszonyba nem fér bele 2 éves képzés.

A HR-esek sem csak kávézni járnak be a munkahelyükre, és értik a dolgukat.

Félreértések elkerülése végett: senkinek az érdemeit sem szeretném kisebbíteni, de egy hét az nem 2 év, sehol, senki megítélésében.

44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Lávli)
2020. febr. 19. 16:49

Már ha ez egyáltalán fontos, mert a munkáltató is esetleg azt nézi csak, hogy ne foglalkoztasson képzetlen embereket. Hogy ki mennyire ért ahhoz, amit csinál, az meg a próbaidő alatt eldől...

Jelen esetben a képző intézmény megnevezése szerepel a fiam targoncás bizonyítványában, de az nem, hogy ez a (a városban régóta fennálló, ismert és patinás) képző intézmény ez alkalommal a fiamék munkahelyére kiszállva tartott egy röp-képzést, és nem a két éves kurzusukat végezte el a delikvens.

43. Lávli (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2020. febr. 19. 14:20

A munkáltatók a képző intézményt nézik, ez a különbség az OKJ-s bizonyítványok között első ránézésre.

Így tudják, hogy ki tanult érte 1 hétig és ki 2 évig.

42. Amaunet (válaszként erre: 41. - Diófa3)
2020. febr. 19. 14:17
Ez lett volna a lényeg?:o
2020. febr. 19. 10:44
Akkor úgy látom, hogy a majdnem mindenkinek van valamilyen OKJ képzése.
40. bozsu55 (válaszként erre: 37. - Df1e1c376c)
2020. febr. 19. 09:39
👏👏👏
39. Guruljka (válaszként erre: 36. - Df1e1c376c)
2020. febr. 19. 09:24

És ugyanolyan OKJ-s bizonyítványt kaptál, mint a fiam az egy hetes tanfolyamra. Pont erről beszélek.

Illetve tudom, hogy vannak a bizonyítványok külalakjában különbségek, de az tuti, hogy a tanulmányi idő nincs benne feltüntetve.

Gyakran fordítok OKJ-s bizonyítványokat és másokat is.

38. Epresturmix (válaszként erre: 36. - Df1e1c376c)
2020. febr. 19. 09:10
Nekem is 2 éves volt. Heti 5 nappal.
2020. febr. 18. 21:28

Hogy mondjam el...


[link]

36. df1e1c376c (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2020. febr. 18. 21:15

Az en OKJ-j tanulmanyom 2 ev nappali tagozat volt az atlag 5 napos tanrenddel, csak neha hosszabban, mert a tervezo meg a varrot oktatonk fizetesi lenkul is bent magadt. Meg megengedtek, hogy az osztalytasraimnak a tervezoprogramot delutan magyarazzam.


K.rvara nem 2-3 honap gyorstalpalo volt, hanem 2 ev kepzes, ahol besuritett anyagot adtak le, de "csak" OKJ-papirt kaptunk.

35. df1e1c376c (válaszként erre: 26. - Diófa3)
2020. febr. 18. 21:07

Kamandusz.

Az alapitasnal megbukott volna. Es evek ota vegzettseget igazolo okirat kell a konyvelonek.

34. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Diófa3)
2020. febr. 18. 20:51

Engem gaznak mondanak, hogy "ennyi tudassal" mit vakarok egy coffeeshopban. Azaz ennyit, hogy tudom az alapvevo fizikat, meg kemiat, es a haromszor otot osszeadom a kilenccel. Meg gyakorlatias vagyok.

Szerintem ezt barmilyen eletmuvesz tudja.


Miert hazudtal? De amugy Meg egy nap kigyogod.

En a feltekenysegre megmondtam, hogy megcsaltam a volt ferjem.

33. Amaunet (válaszként erre: 26. - Diófa3)
2020. febr. 18. 18:46

Ha a vállalkozás tevékenységi körébe nincs olyan ami szakmai végzettséget ír elő, akkor a könyvelő sem fogja kérni. Azt a vállalkozás alapításakor kérik - már ha szükséges.


Ha van ilyen tevékenység azt sem közvetlenül a tulajdonosnak írják elő, hanem kell olyan embert foglalkoztatni, akinek meg van a szükséges képesítése.


Az alap problémához: az OKJ szakképzés épp olyan, mint a régi oktatási rendszerben egy szakmunkásképző. Szakmát tanultál. Nem 3-4 év alatt, de ugyan azt a tananyagot "besűrítve" 3 hónapba. OKJ-ban tanulni nagyfokú önálló tanulást is feltételez.


Ha úgy érzed, hogy ezt korábban el kellett volna mondanod a párodnak, ez ne bántson! Már semmi okod nincs most elmondani.

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2020. febr. 18. 14:21
Én jártam 2 éves képzésre. Voltak 1/2 éves és évvégi bizonyítványaink. Valamint a képesítést adó záróvizsgáról a bizonyítvány.
2020. febr. 18. 13:23

Az OKJ bizonyítvány egyébként nem igazán ad felvilágosítást arról, mennyi ideig tartott a képzés.

A fiam egy egy hetes tanfolyamot végzett el targoncavezetésből, munkahelyi tanfolyam volt. Sem a bizonyítványán, sem a targoncavezetői jogosítványán nincs jele annak, hogy csak ilyen rövid időt töltött képzéssel. Még azt sem jelzik rajta, hogy munkahelyi szervezésű volt a tanfolyam.


Nincs mit szégyellned az OKJ-s bizonyítványodon!

30. Csalános (válaszként erre: 26. - Diófa3)
2020. febr. 18. 12:35
1. a könyvelőnek semmi köze a vállalkozásodhoz. Könyvel és kész. A Vállalkozásodat úgy indítottad, hogy a polgármesteri hiavatlba bejegyeztetted. Ha nekik elég volt az OKJ, akkor ez is rendben. 3. Úgy aggaszt az OKJ, mintha mondjuk bebeszéled hogy máj daganatod van. Miért okozol magadnak ostoba okfejtést? Képzeld, vannak akiknek se érettségijük, se OKJ, de van eszük annyi, hogy mondjuk bele vágnak egy takarítószolgáltatásba. Hülyére kereshetik magukat minden aggodalom nélkül. Nagyobb szégyen lenne, ha van diplomád és nem tudsz mit kezdeni magaddal, mert nincs eszed.
29. Guruljka (válaszként erre: 26. - Diófa3)
2020. febr. 18. 11:32
A könyvelő miért kérne bizonyítványt?
28. vivo44 (válaszként erre: 26. - Diófa3)
2020. febr. 18. 10:30

Akkor a könyvelőnek oda adod.

Ha nincsen probléma, generálsz....

Ha nem volna megfelelő az OKJ-s képzés,/végzettség, akkor ezernyi helyen nem fogadnák el!

Picikét gondolkozz már! Rajtad kívül több 100ezren dolgoznak OKJ-s végzettséggel olyanok mellett, aki 3-4-5 év alatt végezte el ugyanazt. Egyis sem több, mint a másik, csak anno más lehetőséget választott a tanulásra.

2020. febr. 18. 10:25
Nincs más végzettségem, még érretségim sincs.
2020. febr. 18. 10:24
Enyém a vállalkozás, de nem kell hozzá szakképesítés. A párom velem dolgozik. Dekor kisvállalkozásom van. De mi van ha késöbb a könyvelő kéri azt a fránya bizonyítványt.? Okj amit 3 hónap alatt megszereztem.
2020. febr. 18. 09:59
Nekem is van szakkêpesîtêsem és Okj-s. Semmi ciki nincsen benne.
24. vivo44 (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2020. febr. 18. 09:53
Maximum, hogy nem a Harvard University-n szerezted:-))
23. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Diófa3)
2020. febr. 18. 08:46

Elvileg végzettségről papírt kellett volna kérjen, ha ő alkalmaz.

Egyébként bolti eladó kereskedelmi végzettség, vagy nem?

2020. febr. 18. 08:33

De jó,ha nincs más problémája csinál magának.

Van végzettséged ,van róla pecsétes papírod akkor minek rajta kattogni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook